Negativa kojení

andulkaavetrelec
23. led 2008

tak tady koukám, že se pořád řeší kojení a nekojení, tak vstupuji s tímto tématem, i když jsme plně kojili až do 5,5měsíců

kojení je sice přirozené, ale my už méně, protože

nejíme přirozeně, nejíme přirozeně nejen v době kojení, ale ani během těhotenství a před ním většinou vůbec ne (ač kojím, jím občas čokoládu, brambůrky, piji černý čaj, maté, po kojení vypiji občas decku...) , také na to, co máme jíst během kojení, se názory různí

a látky, které máme v těle (i ty nastřádané před těhotenstvím) přecházejí do mléka (týká se to např. rakovinotvorných dioxinů apod.)

přecházejí do mléka tím více, čím rychleji po porodu zhubneme a také určitě hraje roli vyšší věk rodičky, která těch škodlivin má v sobě více

další negativa: nesvoboda- kojit může jen matka, nemůže se vzdálit od dítěte na celý den, záněty, boule, nemocné bradavky, kecy okolí a příbuzných, hledání vhodného místa na kojení (první tři měsíce
jsem kojila, kdy chtěl a chtěl nepravidelně)

pokud vás někoho ještě něco napadne, sem s tím...

siima
27. led 2008

gandy, to se naučí, neboj! My jsme používaly flašku s odsátým mlíkem od začátku, tak byla caia zvyklá, ale kamarádky holčička byla jen kojená a když jí musela dát na konci třetího měsíce flašku (neměla dost mlíka), tak nic, jako u tebe, prostě to bojkotovala i když pak řvala hlady. Ale po 4 dnech se to naučila, jak říká schnek, taky vyzkoušely více saviček, avent ani ťuk, ale prý se chytla na kaučukový od Mamu 🙂. Jen musíš přežít ty první dny 🙂.

gandy
28. led 2008

No my právě máme od aventu, a to prostě nechce, pak mám jednu z odsávačky je to Tommee Tippe a tu taky nechce, pak tu mám jednu no name a tu taky ne, musím zajít do krámu a zkusit něco koupit. Jsem z toho uplně vedle. Myslela jsem že ty děti mají ten sací reflex a prostě když dám falšku tak začne sát, to jsem se pěkně pletla...

siima
28. led 2008

Gandy, jdu ven s další kamarádkou, které holčička taky nechtěla láhev, zjistím co a jak dělaly a večer ti sem napíšu. Ale třeba mezitím seženeš dobrou a bude to už ok 🙂

gandy
28. led 2008

Siima dík moc, určitě se to do večera tak nezlepší, budu ráda za každou radu... 😀 😀

kachnik
28. led 2008

Ahojky, já tedy v kojení taky nic pozitivního nevidím, jen že pro malého je to tedy nejzdravější strava. Kdyby bylo po mém, asi bych už nekojila, manža ale prosí, ať to vydržíme. V noci malej spinká, budím ho i někdy na jídlo, abych neměla nalitý prsa, jinak vydrží sám i 4 hodiny. Přes den je to trochu horší, ale vůbec nebřečí, pořád si cumlá ruku, mám pořád pocit, že má hlad. Dudlíkujeme, tak má někdy náhražku za mě. Neodstřídávám, odsávačkou mě to bolí a rukou je to moc pracné. Zkoušela jsem jednou odstříkat do Aventky a malej to vycuc na to šup. Jinak mě kojení hrozně vyčerpává, jsem vždy vycucaná 😀 A zánět už jsem si taky prodělala i s horečkama, ale malej to rozcucal a je pokoj.

sisstin
28. led 2008

kachnik: cucání ruky je normoš v tomhle věku...o hlad nejde 😉 🙂 ..jsi dobrá, že držíš..já měla teda mlíka málo..ale možná bych to rozkojila 😕 ale já mám prostě nějakej psychickej blok..kojení je mi fakt docela "proti"srsti..zač jsem tady byla kritizována.. 😕 😅 ale takhle jsme v pohodě oba dva 😉

gandy
28. led 2008

Myslím že by nikdo za nic neměl být kritizovaný, každý to má jinak. mě taky každý říká ať vydržím, že každý musí kojit, ale copak to jde?? Ráda bych kojila, neříkám že ne, ale když to nejde, tak to nejde.. Budu ještě zkoušet, ale nevidím to moc pozitovně..

sisstin
28. led 2008

gandy:ono se tady totiž jinak bere, když někdo chce a nejde...než když někdo nechce apriori 😉

gandy
28. led 2008

Sis: já zjistila že máme uplně stejně staré děti. Naty je taky 22.10 🙂... Bere se to jinak, ale pořád myslím že je to každého věc...

siola80
28. led 2008

Taky přidám pár negativ kojící nekojící maminy :

☹ Nekojím, ale odsávám od měsíce Nelči. Mám vpáčené bradavky a malá sála přes klobouček málo a nepřibírala. Najela jsem na ruční odsávačku Medela Harmony a odsávám dodnes. Pakárna !!! Ve dne v noci. V noci mě budí přítel, já bych nevstala.

☹ Už 6x jsem prodělala zánět. Pokaždé jsem byla rozhodnutá, že končím, ale když bylo líp, jela jsem dál. Asi stereotyp. Člověk se s tím naučil žít a bere to, jak to je.

☹ Sterilizace lahví a odsávačky

Nejradši bych se na to vyprdla !

Nejhorší je, když jí pracně odsaju dávku, třeba natřikrát, ohřeju a ona to pak nechce a já to musím vylejt. To bych vyletěla z kůže.

Zkoušela jsem malé UM - Nutrilon, Beba a nic nepozře. Řve jako blázen. Tak jsem koupila Sunar banánový od 6. měs., ten jí snad pojede. Jinak nevím. 😢 😢 😢

andulkaavetrelec
autor
28. led 2008

siola80: klobouk dolů!!!!

gandy
28. led 2008

siola80:No to seš opravdu dobrá že tak dlouho odsáváš... Já bych z toho asi zcvokla..

siima
28. led 2008

gandy: jak se s Natálkou máte? tak jsem informovala u kamarádky, terezka se učila pít z láhve 3 týdny...mezitím jí prý krmila jak to šlo - lžičkou, stříkačkou přes prst a vyzkoušela hodně saviček, skončily taky u Mam, speciální savička na mlíko, ale dala jí prý větší velikost, ne 0 - 4, ale 4 a dále aby to lépe teklo. A ještě jí prý dávala pořád dudlík, aby se naučila tahat. Tolik její zkušenost. A co vy?

zusma
28. led 2008

Siola: koukám, že nejsem jediná, která ve dne v noci odsává 😖 . Už mě to vážně neba a to odsávám "teprve" 3 měsíce a z toho 2 a půl pístovou odsávačkou, takže mám svaly jak rambo 🙂 V noci se sice na odsávání budím sama, ale dá mi přemáhání vstát.

bramburka
28. led 2008

jo nám vyhovuje od -mAm ultivent, je super! Protikolikám a dobře se drží!

bramburka
28. led 2008

jo a já odsavam už měsíc, většinou vyjde na všechny dývky a když nevyjde, dostane nutráč. Ten jí snad jede beztak líp, rozhodně se jím víc nají....no ale MM je MM

gandy
28. led 2008

Siima: byla tu u mě mamča a přes dvě hodiny jí to zkoušela, až se Natálka chytla a začala sát. Pak jsme to zkoušeli ještě jedno a super, sice jí trošku musím stříknout do pusinky, ale zvládá to.. mamča v tom dudlíku totiž udělala další dvě dírky aby to lépe teklo a po chvilce se přisála, jako kdyby byla línější pořádně sát, ale snad se to nakonec povedlo. Už jí nebudu zatím dávat prso, budu odstříkávat a dávat z lahve aby se to naučila a pak uvdiíme..

schnek
28. led 2008

gandy, nám nejlépe zabrala savička od Farlinu. Je na ní křížek, takže teče podle toho, jak mimi tahá a má prima ventilek, krásně odsává. je na úzké lahvičky 😉

lenkabu
28. led 2008

Mně přijde jako největší nevýhoda kojení právě ten "kult kojení" co teď všude frčí. Ano, je to nejlepší výživa pro dítě,ale když to nejde nebo za cenu velkých bolestí, vynervované a utahané matky, tak opravdu lepší nekojit a být v pohodě.Já osobně moc kojit chci a už vidím jak budu v depresi pokud to náhodou nepůjde 😒 A co nesnáším nejvíc je hláška "každá maminka může kojit pokud chce" 😠 Znám několik holek co udělaly pro kojení vše možné a prostě to nešlo...že by nechtěly dost?

gandy
28. led 2008

Souhlasím s lenkabu, je to fakt síla když někdo řekne kojit prostě musíš, každé to jde... Já teda nevím že by mi to šlo tak dobře. od začátku s tím tak trošku bojuju, málo mléka a tak, ale vydržela jsem. Teď už je to takové neunosné, tak zkusíme příkrmy, třeba to bude lepší... Kojit zatím taky budu...

siima
28. led 2008

gandy: skvělý, jste šikulky!!! No, nevím, možná to (skoro) každé jde, ale mně to moc nešlo ☹ , bojovala jsem s tím už v porodnici, pak pár týdnů docela dobrý, když tedy odhlídnu od toho, že řvala hlady po hodinovým kojení/nekojení...a pak už si jednoho krásnýho dne ve dvou měsících nelokla ani kapku, prostě totální nezájem 🙂 a tak začal můj společný život s odsávačkou 😀. Skvěle jste to zvládly, když mi dneska říkala kamarádka 3týdny, tak to jste jedničky 😀

honzina
29. led 2008

Tak já říkám, že nekojím, ale "kojím", tedy odsávám. Už od Toníčkova narození. Ačkoliv se nám všemožně snažili pomoct, nevyšlo to. Ani přes klobouček, prostě ne. Neuměl se přisát, neuměl sát...
Takže jsme koupili odsávačku a odsávám, odsávám, odsávám... A je to fakt vopruz... 😝 Šíleně mě to nebaví a už jsem měla xkrát tendence s tím přestat... ale svědomí (?) mi nedá. Cítila bych se jako sobec... když mlíko je...
Ale tajně doufám, že už to nebude dlouho trvat a nebude co odsávat. Ale na druhou stranu taky vím, že mi to bude líto a ponesu to těžce... (jsem magor? nebo to dělají hormony?)
Vždycky jsem si myslela, že budu kojit co nejdýl to půjde, teď, v tomto případě, dourám, že už to moc dlouho trvat nebude. 😕
Taky mám zkušenosti s prasklou bradavkou, s několika zánětama a horečkama ke 40...
Jo jo, fakt na tomhle vopruzu nevidím absolutně nic přirozeného.

A nevěřím tomu, že kojení je přirozená věc... 😝 (možná kdysi to tak bylo......?)
(pokud by to tak bylo, proč teda většina mamin má s kojením problémy???)

domina
29. led 2008

tak mě vadí jen to, že mám neustále mokrá vemena 😀 jináč si nestěžuji.v noci mi malá spí 5-7 hodin v kuse.a ve dne tedy kojím častěji i po hodině, ale dá se to.

siola80
29. led 2008

Honzina, Zusma a spol. vítám vás v klubu " Odsávacích mamin ". Zrovna jsem si včera říkala, proč jsem to už dávno nevzdala a hle, napadlo mě, že Nelík ještě od narození nemarodila. Říkám si, že je to asi odměna za tu nekonečnou pakárnu - odsávání. Asi v tom mlíce je opravdu dost protilátek a to byla vystavována bacilům od narození - tatínek ( rýmička ) ... Snad nám to ty děti jednou vrátí . 😀 😀 😀

loucna
29. led 2008

Ahojte děvčata,Gandy tak to co ti dělá malá,dělá náš prcek taky,prvních 5 minut je to v pohodě a pak stagnuje,na chvíli se přisaje a pak dělá caviky,ale já jsem ho kvůli laktační krizi 2 dny krmila z lahvičky a zvykl si že to teče skoro samo takže jak má pak víc zabrat mrčí,navíc ho přes den kojím každé 2 hodky a to už 9 týdnů,prý se to po šesti týdnech upraví,HAHA.Takže abych se v noci trošku vyspala tak mu k poslednímu dennímu kojení dávám tak 90ml nutrilonu a pak spí tak5hodin a pak zas dokola po 2_3 hodkach.Docela mě trápí že nemůžu jít na lyže,stihnu akorát tak posilku a honem domů.Jinak má malej zácpu a o prdíkách ani nemluvím.takže holky všem vám držím palečky a přeju spoustu radostí at už kojíte nebo ne.papalala

kachne23
29. led 2008

holky, co kojíte odsátym - neskutečně vás obdivuju! Odsávám jen když někam potřebuju jít, aby moh nakrmit taťka nebo babičky mlíkem, a vůbec si neumim představit, že bych to dělala pořád, p. mě to děsně nebaví.. Asi bych to dost brzo vzdala..

honzina
29. led 2008

Siolo, no, to máš pravdu. Kromě jedné rýmy jsme taky žádný zdravotní problém nemuseli řešit. Až teda na atopický exem, ale to se nepočítá. 😀
Ale houbeles víme, jestli to je díky "kojení" nebo jsou prostě celkově víc odolný nebo nepřišli do styku s tolika bacilama... 😉
No ale uklidňovat se tím můžeme (případně motivovat k další vopruz-činnosti) 😀

gandy
29. led 2008

Loucna: já od včera teda dávám příkrm.. Jednou odsaju a dám jí to a pak příkrm. Hrozně málo jsem totiž odsála a malá měla po té hodině hladík.. Teď mi přes den vydrží ty tři hodiny a v noci i 5 hodin. A i víc spinká. Vždy po krmení si na hodinku zdřímne, což jsem u ní neznala.. Spinkala při kojení max.20minut... Jsem ráda, netrápím ji ani sebe... 😲

loucna
29. led 2008

Gandy tak to máš teda zlatíčko.Náš malej je taky hodnej ale prostě moje mlíko mu nestačí a to saje klidně i 20 minut pěkně,no ale narodil se a měl skoro 5kg takže má furt hlad tak jak v bříšku.

petular
29. led 2008

Ahoj holky, kloubouk dolů všem, které přes všechny ty problémy, které jsem tu četla stále kojí, nebo se alespoň snaží. Já souhlasím s lenkabu, že nejhorší je to, jak všichni kolem najednou tomu kojení rozumí a když vám to nejde, tak jste hned nějaké divné a tlačí vás do toho za každou cenu. Já osobně teda žádný problém neměla a zatím nemám, ale mám pár kamarádek, co prodělaly různé problémy a upřímně je obdivuji, že vytrvaly alespoň nějaký čas. Malý bude mít za chvíli 5 měsíců a už asi 3 týdny ho na večer přikrmuju. Dávám mu 150ml Nutrilonu a noci jsou klidnější. Nespí sice dýl, ale zdá se mi, že líp a k ránu není tak hladový. Byly doby, kdy jsem s malýma přestávkama od dvou rána kojila prakticky pořád a to se fakt nedalo ... ☹ Přes den se snažím dávat mu, kdy potřebuje, ale rozhodně kdyby mi to nešlo, nebo měla nějaký problém, tak se na to taky vyprdnu. Ve finále která kojící ženská jí podle toho nejzdravějšího jídelníčku a který výrobce dětské výživy vyrábí jen z těch nej nej surovin, že? Myslím, že nejvíc dítěti škodí to, jak je matka potom vystresovaná, unavená, naštvaná na celý svět, když jí to nejde a ještě z ní kolem dělají "macechu"... Nehledě na to, že v době našeho dětství bylo všechno úplně naopak, takže kdo ví co bude za takových 30 let... Všem odvážným přeju hodně štěstí a pevné nervy a hlavně se netrapte, to VY musíte vědět, jestli to opravdu jde nebo ne. 😉