Negativa kojení

andulkaavetrelec
23. led 2008

tak tady koukám, že se pořád řeší kojení a nekojení, tak vstupuji s tímto tématem, i když jsme plně kojili až do 5,5měsíců

kojení je sice přirozené, ale my už méně, protože

nejíme přirozeně, nejíme přirozeně nejen v době kojení, ale ani během těhotenství a před ním většinou vůbec ne (ač kojím, jím občas čokoládu, brambůrky, piji černý čaj, maté, po kojení vypiji občas decku...) , také na to, co máme jíst během kojení, se názory různí

a látky, které máme v těle (i ty nastřádané před těhotenstvím) přecházejí do mléka (týká se to např. rakovinotvorných dioxinů apod.)

přecházejí do mléka tím více, čím rychleji po porodu zhubneme a také určitě hraje roli vyšší věk rodičky, která těch škodlivin má v sobě více

další negativa: nesvoboda- kojit může jen matka, nemůže se vzdálit od dítěte na celý den, záněty, boule, nemocné bradavky, kecy okolí a příbuzných, hledání vhodného místa na kojení (první tři měsíce
jsem kojila, kdy chtěl a chtěl nepravidelně)

pokud vás někoho ještě něco napadne, sem s tím...

shaula
31. srp 2009

No právě, já uznávám, že určitý pozitivní vliv tady asi je, ale nemyslím si, že je tak zásadní, jiné faktory jsou podle mě mnohem důležitější. Každopádně díky za názory 😉

meleri
31. srp 2009

Soanpe

nezlob se ale jak můžeš napsat že po půl roce je to pro dítě jen zlozvyk?Když nekojíš tak asi nevíš že i po zavedení příkrmů je to pořád důležitý doplněk stravy a hlavně tekutin. když dítě začíná pomalu jíst, tak mu taky nedáš sunar?

já nevím co furt máte proti kojení..

monik76
31. srp 2009

soanpe, ještě jednou jsem si přečetla tvůj příspěvek ze včerejška o kojení po půl roce ale to je podle mě fakt blbost, že po půl roce je to závislost a už ne nutnost. Vždyť min do roka to mléko potřebuje, ať už MM nebo UM, to je jedno. 😉

monik76
31. srp 2009

mě by teda zajímalo co by mi tvůj pediatr doporučil po půl roce plného kojení když už to není teda nutné a aby mé dítě nebylo snad závislým, flašku s UM? Tohle jaksi nechápu!

soanpe
31. srp 2009

milá meleri a monik76

pokud budete opravdu poctivě číst, tak já NIKDY netvrdila, že po půlroce je kojení závislost. PROSÍM, nevkládejte mi slova do úst, která jsem nevyřkla 😒 napsala jsem pouze to, co mi řekl pediatr a to je podstatný rozdíl 😒
jak jsem psala o několik stran zpět, kdybych mohla,tak bych kojila do roka. takže buďte tak laskavé a přečtěte si celou diskusi a pak někoho atakujte. DĚKUJI

monik76
31. srp 2009

soanpe, já nepsala, že jsi to snad tvrdila ty, naopak jsem se ptala, co by mi tvůj pediatr doporučil po tom půl roce, čti rovněž pozorně!

soanpe
31. srp 2009

monik
posledním příspěvkem osluvuji na prvním místě meleri 😉 takže to byla reakce i na ní. a pokud chceš slovíčkařit, tak můžem , ale založíme si jiné téma.OK?

meleri
31. srp 2009

tak proč to nenapíšeš rovnou že to psal pediatr a né ty!!! 😅 😀 😝 někdo ti něco vytkne a ty hned, to já ne, to on! 😀 😀
ale už ani muk.. 😅

meleri
31. srp 2009

teda sorry, psalas to že to říkal pediatr ale když si myslíš to samý tak to je snad jedno. nebo si to samý nemyslíš..bože je to složité ten internet... 😀

monik76
31. srp 2009

mně je jedno jestli oslovuješ první mě nebo někoho jiného vyjadřuješ se k oběma ne? Jen jsem ti tím chtěla říct, že ti tady rozhodně nemíním vkládat nějaká slova do úst a už vůbec tě nějak atakovat. Zřejmě si to špatně pochopila. Jen jsem se chtěla na něco zeptat, ale to už je teď zřejmě jedno. 😉

soanpe
31. srp 2009

no evidentně se tu budem dohadovat o tom,kdo co myslel a napsal a nenapsal 😝
znovu opakuji,že jsem v diskusi psala,že kdybych měla možnost, tak bych kojila do roka, ale meleri to asi nečetla.je fakt, že tu je hodně příspěvků

monik,beru 😉

meleri
31. srp 2009

Soanpe,

je mi to líto, že ti to nevyšlo.... ber to zas tak, že jsi třeba měla super těhotenství, užívala sis to, já např. ležela od 23 tt až do konce v nemocnici, takže jsem to brala jako "odměnu" že mi to kojení šlo, a že vůbec moje mimčo je takové klidné a trpělivé..prostě mám pocit že někomu ten život ubere tam kde druhému zase dá..

Je to ale zbytečné to tak psát, vím že tě to asi mrzí jako ostatní co nekojí, kdo ví třeba u příštího dítěte mi to taky nevyjde a tobě zrovna jo!
🙂

lilak5
31. srp 2009

Soanpe tvůj pediatr má teda na kojení zvláštní názory, s tim jsem se ještě nesetkala 😵 . Co to je za doktora?

monik76
31. srp 2009

soanpe 😉

majenka
31. srp 2009

Shaula: ohledně pozitivních vlivů kojení na matku už tady holky napsaly dost...to vše je to, co se mému gynekologovi líbí. A kromě toho je také otec dvou dětí a jeho žena je také lékařka (nevím, v jakém oboru) a oba jsou na základě jakýchsi studií přesvědčeni, že čím déle je dítě kojeno, tím nižší je u něho v dospělosti riziko infarktu 😉

A přesně jak píše Petja-dítě si moc dobře umí říci, že MM nechce, stejně tak, jako cokoliv jiného. Takže názory, že matka kojí, protože je na kojení závislá, aniž by o to dítě stálo, jsou dosti zcestné 😒

dagina
31. srp 2009

Ahojky, hm, tady to teda jede ☹ .
Jj, já můžu též potvrdit, že si mimčo umí moc dobře říct, že MM nechce, a to ikdyby to bylo (jak tady někdo psal) jen pro potřebu matky, tak s ním opravdu nic nehne. 😅

Mě třeba udivuje, že v dnešní době někoho pustí z porodnice a neumí kojit (přesto že matka kojit chce). Někdy je personál na pendrek, to je mi jasné. Já jsem sestry třeba 3x za noc "otravovala", přes den taktéž, bo jsem malou neuměla k prsu správně přiložit. Nehla bych se z porodky, kdybych správně nekojila.
Za kojení jsem také moc ráda, těch kladů je tolik, že nějaké to mini negativum je opravdu zanedbatelné.

jecidlo
31. srp 2009

tak ja jsem v lehkem soku, ze nekterym maminkam prijde i kojeni ditete starsiho 1 roku na verejnoti nechutne a jakoze by se mely nejlepe schovavat nebo jenom doma? Ja si strasne preju kojit tak do 2 let, uvidime jak se nam to podari, a jako sice se nemusim nikde vytavovat, ale kdyz to prste bude nutne, tak nakojim venku 😎

soanpe
31. srp 2009

meleri
jj těhu jsem měla krásný 😵 😵 😵 teda až do konce 8.m ☹ a pak po porodu problémy spojený s preekl.,vysokým tlakem (ten nechápu,protože do poloviny těhu jsem měla 110/60 a při akut. CS 185/158) a velkou ztrátou krve atd. 😝 takže i se všemi těmito problémy jsem se vyrovnala s tím, že nemůžu kojit a vážím si toho, že je holčička na světě. Možná i pro tyto problémy podvědomě kojení nepřikládám takový význam, protože nám šlo o víc, než o mlíko 😉

hupcza
1. zář 2009

hojení je přeci to nejpřirozenější, co může být
v tomto ohledu jsme normální samice (stejně jako feny, klisny atd.) - to, co z tohodělá civilizace, resp. jednotlivé kultury je přece úplně něco jiného

dostalo mě, že nejíme přirozeně - zato takový prášek vyrobený v nějaké fabrice zalitý převařený vodou, to je teprvá přirozenost 😀

když odmyslím výživouvou stránku je podle mého pro kojení naprosto klíčové to, jak si je prcek s mámou v tu chvíli blízko - dlemého se to nedá k ničemu jinému přirovnat a nedá se toničím ani nahradit

noa jako poslední ryze sobecká věc - pohodlí - když jdu někam s kamarádkama, co nekojí, vlečou se sebou krabice s nutrilonem,převařenou vodu v termosce, vysterilizovanou lahvičku, codu na vymytí ....no peklooooo

xzaje01
1. zář 2009

Jecidlo - mas krasne deti 🙂 Jinak me volba slov nekterych maminek take prekvapuje - ja sice "planuju" kojit kratsi dobu, ale nikdy bych se na jinou matku nedivala jako na nechutnou, kdyz koji 2-lete dite. Mozna jako na ne uplne obvyklou, ale je to jeji volba, diteti tim neskodi, tak co. Porad lepsi nez dat decku Jupika.

Hupcza - s tim pohodlim je to svata pravda, to mi bude po odstaveni urcite chybet. Kdyz jsem parkrat sla do restaurace se zmrazenym MM (ze ho v pripade potreby necham ohrat v teple lazni) tak kolem toho bylo takovych problemu, ze jsem se na to priste vykaslala a do restaurace bud nejdu a nebo proste diskretne nakojim.

Jinak ale kojeni negativa ma, to je fakt. Hlavne ty zacatky jsou dost o nervy, vse zalezi na matce, nikdo ji s tim nemuze pomoct. Ale pak to zase stoji za to. 😅

lilak5
1. zář 2009

Taky mě docela udivuje, že někdo považuje kojení 2-letých dětí za nechutné. Já dceru kojila do 18-ti měsíců, kojila bych klidně dál, ale odstavila se sama. Do výstřihu se nikdy nesápala, kojila jsem ráno a večer a rozhodně to neměla jako pochutinu.To, že se hodně propaguje kojení je podle mě normální, vždyť pomalu to samý se děje i s umělou výživou - reklamy v televizi na nutrilon, v porodnici letáčky na UM, u pediatričky taky.

barunka81
1. zář 2009

Kojím 18. měsíční dcerku a vůbec to nepovažuju za nechutné. Kojíme doma a když chce venku tak mam přes prso plínu a nikoho nepohoršujem 🙂.
Když potřebuju malou pohlídat, nekam zajít tak bez prsa vydrží celej den.

Mě přijde nechutný:kouřící matka v cukrarně, dítě s jupíkem a roční dítě s hranolkama 😕

xzaje01
1. zář 2009

lilak5 - to je zajimave, tady v Italii jsou reklamy na UM v porodnici zakazane. Propaganda MM tu ale nijak silna neni. Maminky tady co jsem videla moc nekoji, obe moje spolubydlici z porodky odchazely domu s leky na zastaveni laktace. Je to jiny zivotni styl, ony po 3M zacnou pracovat, to se jim pak ani moc nedivim, ze se jim do toho nechce..

sjuzan
1. zář 2009

Nevím,jaká jsou negativa kojení,snad žádná...ale můžu ze své osobní zkušenosti říct,že pokud kojení nejde a jsou problémy,tak je to strašnej stres nejen pro matku,ale pro všechny v rodině.Mám dvě děti,strašně jsem chtěla kojit a to co nejdéle.Měla jsem nastudovaný,kde co.Kurzy kojení jsem taky absolvovala,na kojení se připravovala a stejně to dopadlo,jak to dopadlo a dodnes nevím,co bylo špatně.Syna jsem kojila jen necelý 3. měsíce,pak už jsem ho k prsu nedostala,řval a řval a nic.Pak začal ubývat na váze a bylo po kojení.Dceru jsem kojila do 6. měsíců,ale taky se strašnýma problémama.....bohužel ta ale nechtěla ani flašku,vzala si ji až v těch 6. měsících.Můžu ale říct,že to pro mě byl teror a strašný nervy a pokud bych ještě někdy měla mít další dítě,tak už dám snad flašku hned v porodnici,abych se tomuto šílenýmu kojení vyhla.Závidím všem,kteří kojí v pohodě a dítko z prsa pije a mlíčko chce a přibírá.Tohle já nikdy nezažila.

lilak5
1. zář 2009

Xzaje01 - tak to jsem ráda, že žiju tady, protože jít do práce od 3 měsíčního mimi si nedovedu vůbec představit.

aponchie
1. zář 2009

hupcza presne ma slova

wsmoulinkaa
1. zář 2009

ahoj já teda už nekojím... ☹ a to mi teda docela vadí že sebou pořád tahám ten Nutri a vodu atd, ale nedá se nic dělat, kůli tomu doma tvrdnout nebudu 😒
ale kojení je super 🙂

soanpe
1. zář 2009

tady je taky zakázaná reklama na počáteční UM
to ,co je v tištěných reklamách a tv jsou UM st.3, což je určeno dětem od 2let 😉

aponchie
1. zář 2009

smouli hoj mas tam fotky marusky v albu 😉

xzaje01
2. zář 2009

Stejne je to takove militantni zakazovat reklamu na mliko. Jo, jeste v te porodnici to beru, je asi v zajmu matek aby se pomohlo kojeni a propagovala se laktace, ale pak se stejne kazda zaridi podle sebe, viz co pise sjuzan.

Ja jsem tedy byla silene na nervy, kdyz se mi po porodu mliko nespoustelo (dorazilo az 4. den) a v porodnici radili prikladat, prikladat, prikladat - UM dame az po doporuceni pediatra. Prsa jsem mela popraskana, bolelo to silene, maly ubyval na vaze - ted jsem na radu sester vetrala prsa na cerstvem vzduchu (kazda si domyslete jak asi 😅 ) a samozrejme nam furt nekdo lozil do pokoje, nejen personal, ale i strejdove spolubydlici atp. Mi to tehdy bylo jedno, chtela jsem si hlavne pomoct a jedine co me zajimalo bylo spustit mliko, ale na ty nervy si pamatuju dodnes. Navic jsem mela za zadkem porad tchyni, ktera mi pri kazdem zaplakani maleho pripominala, ze mame preci lahvicky a at zajdu za sestrama pro UM, kdyz maly place. Ja mela v te hlave takovy gulas, ze jsem ji pak z porodnice zdvorile vyhodila, abych se mohla soustredit na sebe, miminko a kojeni.