Negativa kojení

andulkaavetrelec
23. led 2008

tak tady koukám, že se pořád řeší kojení a nekojení, tak vstupuji s tímto tématem, i když jsme plně kojili až do 5,5měsíců

kojení je sice přirozené, ale my už méně, protože

nejíme přirozeně, nejíme přirozeně nejen v době kojení, ale ani během těhotenství a před ním většinou vůbec ne (ač kojím, jím občas čokoládu, brambůrky, piji černý čaj, maté, po kojení vypiji občas decku...) , také na to, co máme jíst během kojení, se názory různí

a látky, které máme v těle (i ty nastřádané před těhotenstvím) přecházejí do mléka (týká se to např. rakovinotvorných dioxinů apod.)

přecházejí do mléka tím více, čím rychleji po porodu zhubneme a také určitě hraje roli vyšší věk rodičky, která těch škodlivin má v sobě více

další negativa: nesvoboda- kojit může jen matka, nemůže se vzdálit od dítěte na celý den, záněty, boule, nemocné bradavky, kecy okolí a příbuzných, hledání vhodného místa na kojení (první tři měsíce
jsem kojila, kdy chtěl a chtěl nepravidelně)

pokud vás někoho ještě něco napadne, sem s tím...

reni7
4. zář 2009

ahoj-tak já na veřejnosti nerada kojím,dycky si tro naplánuju tak abych nemusela venku kojit,ale když není zbytí,tak se snažím kojit někde mimo,kde není velkej pohyb lidí nebo se otočím a prso zakryju plínkou

mě se osobně nelíbí,když ty mnaminy mají prsa vyvalený venku třeba na náměstí,i když je mají pěkný,já rači v ústraní,ale to je každýho věc 😎

aponchie
4. zář 2009

chjo to je teda..romankav to chape moc dobre,ale z urcitych duvodu to nelze pripustit 😀

aponchie
4. zář 2009

ono nektere mi vylozene prijdou,ze se chcou ukazovat co to da..okate radoby moderne kojici matky..to je na jednu stranu ritual soukromi a blizkosti dvou lidi,

deti za tmy 😀 😀 jj delali jsme si je za tmy priznavam a dela to hooodne lidi ver mi 😀 😀 😀 ale je to funny

soanpe
4. zář 2009

apon, o tom ritualu si to napsala hezky 😵

aponchie
4. zář 2009

ja jsem treba zjistila,z emala mi trha bradavku a chyta apousti pac je kolem nas vsecko..furt cumi kde co sleduje a krouti se tam doma jdeme do loznice lehneme si do velke postele ja ji dam na bok primacknu k sobe a je to ona ma mi prijde takove neklidne rucicky ikdyz spi a v noci se vrti furt s nema machluje vytrhava si dudel a prijde mi takova nervozni lehce..ale jakmile ji dam k sobe do pelechu pac starej to chce taky 😀 tak spi v tu ranu jak dudek a ja taky takze rano jsme odpocata a je mi blaho..ja nemam silu kojit treba v noci zpusobne v sede a cekat az zabere pac ja nemuzu spat kdyz se vrti 😝

soanpe
5. zář 2009

jj apon, to je fakt, že ty dětičky potřebují klídek. mně Sofí pije mlíko taky jen v ložnici,kde máme zatažený závěsy, takže je tam šero.Prostě i s tou flaškou máme rituál 😉 😵

pikusa
5. zář 2009

Tak kojím taky tak.....v ložnici na posteli,malého si přimáčknu k sobě a papá....a zároveň se navzájem hřejeme...
A když kojím v sedě...at doma,nebo jinde,mává taky rukama,kope nohama,kouká,kde se co šustne...
takže v leže v posteli nejraději.....já a asi i malej 🙂

aponchie
5. zář 2009

ja resim ted dilema..chci nechat malou pohlidat babickou ..ale..ona nevydrzi dele jak dve hodky bez jidla jak to udelat..z cumlu na flasce neumi nadavuje ju to ze lzicky to tece vsecko ven,ze strikacky je to besne taky.mozna je to cumlem na flasce prej..mam nejakej nuk se siliconem v zaloze a netaha to..prej mam zkusit kaucukovy dudel ..mam doma nekde sunar co sem dostala,ale to nevim jestli by ji pro jednou chutnalo a vzorek beby,ale od 6mesice nechci kupovat krabici kvuli jednomu kojeni..pojedeme 100km takze odstrikane neberu leda az na miste neco vymacknu 😝

soanpe
5. zář 2009

apon,v lékarně ti daj vzorky mlíka,když uděláš hezký oči.já zapomněla zásobník s mlíkem doma a v lékarně mi dali místo jednoho vzorku plnou taštičku 😅 ale bacha na hipp, je hodně hustý a malá se mi po něm pozvracela.
u dudlíku vyber úplně ten nejmenší průtok-dírku, aby se netopila v proudu mlíka
já jsem hodně spokojená s Lovi
v krámě flaška 125ml vyjde asi na 120,-
hlavně se na to daj koupit různý nástavce, takže z toho můžeš udělat i učící hrneček
kamarádce jsem je taky doporučila,protože malej nechtěl pít z prsu a tohle hned přijal. ke kaučuku mám takovej nějakej odpor, protože na kaučuk může být alergie a hlavně mají divnou pachuť 😝
dudlíky jsou z měkkýho silikonu aten konec se jakoby natahuje. původně jsem měla aventy,ale z toho mi nechtěla pít, tak jsem je prodala.

aponchie
5. zář 2009

soan ona prave mala strasne rada ma cumel kvetinku kaucuk nic jineho nechce a neveme..mame ten velkej mam nuk vsecko mozne a nic proste silikon ee 😝 ..ja samo nepojedu nikam predaleko chceme spis jen na kafe nekam a tak,ale ona fakt ma hlad co dve hodky a nahoda je blbec tak proto..oni maji vzorky mleka v lekarne?sem nevedela tak se zkusim optat a ta beba je dobra?mati prej dame ji tu od 6mesice sak to nevadi toz to asi vadi ne..je o tri mesice mladsi tak duvod to nejakej ma..no ja to musim nachystat uz v pondeli na tu flasku s ekouknu to je tomee ?ja nevim kde se to u nas kupuje..absolutne nechapu,ze mi nejde odsavat mleko odsavackou..mela jsem medelu swing a lautr nic 20 po hodine zuriveho sani obou prsou..pak rukou to celkem jde ale ta koza je namahana jak prase a ja taky proc mi to nejde???

soanpe
5. zář 2009

apon, mně nutroš dali v porodce, ale měla po něm zácpy, tak prej bebu, tu mi pila jen v noci, tak jsem prubla sunar a ten pije 6m bez caviků. já bych tu bebu dala.jestli se jedná o jednorázovku, tak se nic nestane.
ty flašky jsou canpol. ty tomee mají taky hrozně tvrdej silikon.
mlíko dej určitě 1 . 2 je uzpůsobená pro děti, co už jsou na příkrmech.je tam jiný složení živin a tvoje malá na to nemá ještě vyzrálý zažívání.
když jsem byla v porodce, tak tam ženský měly medely 2fázový elektrický a prej byly super, ale mně káply jen 3-4 kapky a víc ani tuk 😒
no hele, jestli odstříkáš jen 20ml a jinak kojíš normál, tak se netrap. já bych na ten večer nasadila UM,ale asi bych ho nejdřív zkusila,jestli ho vůbec bude chtít.,a pak bych tepv razila na kafčo 😉

aponchie
5. zář 2009

to nebude na vecer bude to odpoledne..ona prave kdyby spala treba v kocare 3hodky ale ani tuk naspi pres den maximalne 4hodiny tak pul hodky vzhuru a dokola nekdy je vzhuru i dve hodky ,ale nebreci jen cumi brouka si a dela bubliny ..jako slysela sem,ze kdyz to decko neciti matku nevyzaduje tolik melko jak kdyz je v mistnosti..no uvidime zajdu do lekarny at mam doma neco v pripade nehody nebo neceho,ale ona je tak vztekla jak nema cecek 😝

soanpe
5. zář 2009

no uvidíš 😉

tetes1
5. zář 2009

apon:já odsávám vždy,když kojím a jde to super. Mám manuální medelu a jak se při kojení spustí i druhé prso, tak to jde fofrem.Odsávám tak pořád,páč chci aby měla mm i Kačka.
Jinak se prodávají i takové ty Beby v lahvičce už jako hotové mléko. Měli je u nás v porodce.

aponchie
5. zář 2009

tets ja nemuzu odsavat ted doma a pak to vezt 100kmv horku treba i v cooleru a pouzit to az za dva dny to nejde ☹

ale ten odkaz je hodne dobrej to zkusim sehnat jen jestli to tady nekde budedekuju

aponchie
5. zář 2009

a nevis jestli se da koupit jedno baleni nebo jen tech 32x90ml?a kde pripadne?pac pres ten netovy obchod to stoji pres sto kc postovne 😝

nikes
6. zář 2009

apon, já pouze odsávala mléko do 15 měsíců malé. Ona si ode mne málo vytáhla, takže jsme to dělali takto. A lak. liga mi poradila, že si mám koupit termo taštičku od aventu (sehnala jsem na netu za Kč 200,-) a pokud někam s malou pojedu a budu si brát odsáté mléko, tak ho mám dát do té tašky a můžu ho tam mít v zimě nebo v horku max. 3 hodky. Ona ta taška totiž v létě chladí a v zimě hřeje. Je fakt super. Dívala jsem se na MMB a je jich tam pár, ale nejlevnější jsem tam viděla za Kč 300,-

aponchie
6. zář 2009

nikes,ale ja pisu,z emi nejde odsavat ani skoro odstrikat ..proste to nejde dru se jak hovado a skoro nic i laktacni mi to zkousela a rikala,ze prost emala si vythne ted uz 200 a ja to nejsem schopna ani z desetiny nadojit sama..pojedu autem dve az tri hodky a radsi to zkusim na miste akdyz to nepujde dam ji do zalohy jedno to mlicko od beby hotove..hele jas kojim jen marusku a ma skoro 7kg a 65cm je jak sadlicko malicke a nic jineho neveme do pusy a tak to bude,al epro jednou an jeden vecer to se nic nedeje..a orvni holka byla na mleku do 8mesice bez cehokoliv i prikrmu a cajicku takze fakt z toho nedelam drama,ze jednou nebude mit moje mlicko kdyz je to v ramci toho abychom spolu poprve od porody byli sami aspon an tri hodky 😎

sisi.v
6. zář 2009

romankov - čti pozorně, nepsala jsem tchán, ale táta a pak mi prosím nevkládej do úst, co jsem neřekla. Prostě mu nepřijde normální, že žena kojí na některých místech a upřímně, co znám chlapy, tak z jeho generace není zdaleka jediný. Nechápu souvislost s objímáním ...a po malé nedojídám, takže asi tak.

dagina
6. zář 2009

Ahojky maminy, měla bych dotaz. Chtěla bych začít chodit na spinning, ale četla jsem několik odborných názorů, že v době kojení se nedoporučuje jakákoliv námaha, skrz nadměrné vylučování škodlivin z těla, a zároveň jdoucích do mléka. Jak hodně jsou tyto informace pravdivé???

meleri
6. zář 2009

čauec, říká se to..

spinning nevím, ale zajdu na bazén a plavu celkem dost a nic zlého mi to neudělalo..akorát pak bývám večer dost unavená tak pak je míň mlíka...takže to zkus s mírou...
teda já chodila dost často do toho 8 měsíce, teďkom už nic nezvládám kromě malého.

soanpe
6. zář 2009

dagina
poptej se někoho, kdo dělá lymfatické masáže. ten bude víc vědět o vylučování škodlivin. já když chodím na tahle masáže -jednou za půl roku, tak mám 14dní po masážích zákaz cvičení, aby se očista dokončila. 😉

johanda
6. zář 2009

dagina, klidně cvič, ono to s těmi škodlivinami není tak divoké🙂. Pravdou je, že při intenzivnějším cvičení se uvolňuje kyselina mléčná, která může ovlivnit chuť mléka, též se spalují tuky, v nichž se vážou některé lipofilní "škodliviny", které pak přecházejí do mléka. Pokud nebudeš rapiddně hubnout nebo vrcholově sportovat, malé nic nehrozí. Navíc má už 8 m, koukám, to už taky není totální mlíčňátko🙂

aponchie
6. zář 2009

ja bych chtela sporotvat uz ted od zari aerobik p class bodystyling asi 2x tydne plus dvakrat tydne posilovna ma to cenu nebo prdet na to? 😖

to mlicko ve sklenicce nelze sehnat neprodavaji pouze objednavaji cele ableni 32kusu 😝 prodali mi vzorky nutrilonu kus 10kc

sturnus_vulgaris
15. led 2010

Rozhodne se nepocitam mezi lidi, co by s kojenim sekli po prvnich nesnazich (prestoze zacatky byly krusne, v tuto chvili stale plne kojim, dite ma 4 a pul mesice), ale mozna prave proto si negativa kojeni uvedomuju docela dost. Rozhodne bych nerada, aby to vyznelo jako prezentace te me jedine nejpravdivejsi pravdy 🙂, na okolí vidim, ze hodne veci je individualnich. Takze i proto doufam, ze se na me nesesype zaplava prispevku na tema "pozitiva kojeni" - myslim, ze o tech neni treba vubec diskutovat, protoze jsou jednak vseobecne zname, jednak pomerne casto zminovane. I kdyz bych dnesni vseobecny pristup ke kojeni nenazvala primo "masazi" (rozhodne jsem necitila nejake tlaky v porodnici nebo od detskeho lekare), samozrejme se cas od casu najde nejaky chytrolin, ktery ma potrebu hodnotit to, co delate, aniz byste se ho o nazor prosili. Mne osobne trochu chybi, ze se o tech negativech nemluvi vic. Nemyslim si sice, ze by me od kojeni odradily, ale aspon bych mela moznost se na ne dopredu pripravit.

Negativa si vzdycky uvedomuju nejvic v situaci, kdy je mi blbe (ze zacatku zanet prsu, pozdeji nejake ty bezne sezonni nemoci). Jednak kdyz kojite, tak jste v peci o dite nezastupitelni, takze je-li vam blbe a potrebujete-li se predevsim vyspat, abyste se z toho dostali, tak stejne musite v noci kojit nebo odstrikavat/odsavat, takze vas to zpocenou a tresouci vyzene z pelechu. Navic jak uz tu padlo, pri kojeni je soubor povolenych leku znacne omezeny, takze se ani nemuzete "nakopnout" necim opravdu hodne ucinnym a koncite u paralenu a zivocisneho uhli 🙂.

Ja na sobe navic pozoruju, ze me to kojeni fakt vysiluje. Nejvic jsem to pocitovala uplne ze zacatku (mela jsem mlika az moc a abych nedostala zase zanet, tak jsem odstrikavala jak blba, cimz jsem si - nez jsem si uvedomila dusledky - toho mlika delala akorat vic a vic). Situace se opakuje ted, kdyz uz je dite vetsi a vic toho vypije. Do toho zima a ruzne epidemie, no zkratim to - porad se laduju nejakyma vitaminama a potravinovyma doplnkama, bohuzel teda se spise mizivym ucinkem (uz zvazuju i Geriavit 🙂). S tim souvisi i to, ze jsem v posledni dobe nachylnejsi na ruzne nemoci. Driv jsem s imunitou nemela problem, ale co kojim POPRVE v zivote se mi udelal opar, poprve jsem mela chripku, dale se mi delaji tzv. koutky (B komplex to jisti), boli me zada a klouby... zchatralost nejvyssiho stupne 🙂.

S tim souvisi otazka stravy. Vsude ctete, ze kojici zena ma mit vydatnou a vyvazenou stravu. Coz je v tech prvnich mesicich, kdy jsem porad resila, z ceho se mala nafukuje, docela dobry vtip, protoze kdyz to vezmete kolem a kolem, tak nemuzete skoro nic (vetsina zeleniny a ovoce nadyma nebo jsou to potencialni alergeny, mlecne vyrobky jsou taky "podezrele", cerstve pecivo, vcetne knedliku, atp. uz vubec ne, ...). Z varene ryze, mrkve, jablek a vareneho masa nevalne chuti (nezapomente, ze koreni taky moc neee) moc energie a vitaminu nenacerpate.Musim se priznat, ze jsem se pozdeji na nejakou dietu kaslala, protoze jsem nemela pocit, ze by to jidlo melo na ty prdy zase takovy vliv. A to vubec nemluvim o situaci, kdy chytnete nejakou strevni chripku a skoncite na vcerejsim rohliku a caji - aspon u me teda pozoruju, ze mlika ubyde, kdyz jidlo a piti nejak osidim.

Pak jsou tu takove ty predvidatelnejsi omezeni. Napriklad jsem nepocitala s tim, ze dite budu jeste ted kojit co dve hodiny a nekdy i casteji ☹. Takze kdyz si potrebuju neco vyridit, mam na to tak hodinu cisteho casu, hodinu a pul s cestou, coz je malo. Ted uz aspon muzu odstrikat mliko a nechat ho doma s tim, ze malou nekdo nakrmi z ni, ale driv to neslo, protoze jak jsem mela porad moc mlika, tak bych to bez odstrikani/odsati nevydrzela ja. Navic tim, ze mi dite vyslo na zimu, odpada moznost nakojeni v parku, atp. Kojit nekde v hospodach se mi moc nechce, nejen kvuli prostredi (to uz potom neresim), ale spis proto, ze se tam obvykle moc nepocita s kocarkem, navic to znamena dite vyslekat a pak zase oblekat, u cehoz jeci a ja se citim blbe. Navic posledni asi 2 mesice dela u kojeni hrozny bugr, takze na nas akorat pritahuje pozornost. Holt ta zima je na pendrek, no. Ale abych zase byla objektivni, kamaradky, co jim vyslo dite na leto, zase rikaly, ze taky porad jen kojily, kdyz bylo to vedro a decko melo zizen.

Taky se porad tak nejak prezentuje, ze kojeni nic nestoji. To taky aspon v mem pripade nebyla moc pravda. Samozrejme asi UM by vychazela draz, ale treba docela velke polozky byly podprsenky a odsavacka (bez te bych byla v pr...), dale dalsi ruzne drobnosti s tim souvisejici (nadobky na mleko, musle, vlozky do podprsenky) a hlavne vsemozne leky a potravinove doplnky ☹.

Naopak omezeni typu zadny alkohol atp., ze si nemuzu vzit poradne pradlo (kojici podprdy jsou cokoli, ale rozhodne ne sexy) mi ani nevadi. Ani mi nevadi, ze se muj kulturni zivot redukoval na Ceskoslovenskou superstar 🙂. Jen doufam, ze to tak nebude porad.

meleri
15. led 2010

čaute,

tak za největší negativum považuju únavu. Pak mě štvalo že jsem nemohla nosit nějaké užší šaty na zip. ale jinak jsem si to strašně užila, a podruhé do do toho půjdu zas!

jinak zdravím Sturnus!

rimmel
15. led 2010

no

-jedla som vsetko co som chcela a z nicoho maleho nenadimalo
-to ze som jedina osoba ktora moze maleho nakojit nepovazujem za neslobodu
-kojici podprsenky sa daju kupit aj sexy..sama take mam 😉 krasne cierne, cipkovane, s cervenymi maslickami juuuj 😀
-to ze nemozem alkohol? nepijem ho aj tak ,ale aj kebyze pijem, to ze nemozem povazujem za pozitivum voci mojmu telu. to iste s cigaretami ci kavou.
-problem s kojenim na verejnosti som nemala a nemam. je to iba o zvyku a kto chce nema problem
-ziadne odsavacky kupovat nemusite, naco, a potom nepotrebujete ani flasky a s tym spojene veci..hovorim teoreticky nie kazda mamicka si to moze dovoli, ja ale ano.

jednoducho ja nevidim ziadne negativa kojenia 😉 ale chapem mamicky co ano, kazda sme ine, nie kadzej vyhovuje babatko na prsniku co dve hodiny 😉

rimmel
15. led 2010

dokonca ani ta unava mi az tak nevadila, resp aj ano, ale vzdy som dospala ked maly spal a hotovo 😝 😀 ale pamatam si v noci co som musela vstavat a hodinu kojit..no to nebolo nic vzruso ale aspon som si pozrela filmy na dvd co moj muz so mnou kukat odmietal alebo som si precitala knizku popritom...(kojila som s pomocou vankusa kojacieho takze ruky som mala volne 😉 😉

meleri
15. led 2010

Rimmel,
já si ted vzpomínám že o půl třetí ráno dávali celkem fajn pořady! 😅
akorát teda ta únava mě ničila..a vidím to ted na kamarádce, ona kojí skoro plně roční dítě a je KO.
prádlo mám v paži, alkohol taky. akorát ty šaty mě štvaly..

miska73
15. led 2010

já kojím třetí dítě, jím prakticky všechno, kromě kořeněných jídel. Nejsem zrovna mladice, ale o nějaké totální vyčerpanosti nemůže být řeč. Nikdy jsem neodstříkávala, nebyl důvod. Jsem zdravá a tak ani při kojení na mě naštěstí choroby nelezou. Je fakt, že prvních pár měsíců se člověk od mimina moc nehne, ale netrvá to věčně. Plně ale chápu, že na to každá ženská stavěná není a nebo, že to prostě nevydrží, naštěstí je spousta variant UM a tak není třeba se trápit, nebo si dělat výčitky jestli jsem dobrá máma jen proto, že prostě nekojím 😉 😉