Někdy mám prázdná prsa. Je to laktační krize?

eliotka
29. led 2009

Holky, je tohle laktační krize? Dva dny jsem večer měla prázdná prsa, pak se to trochu zlepšilo, přes den. Půjčila jsem si váhu. Přes den pije malý 130-180, ale večer je to horší. Pije třeba hodinu a půl a získá jen 100... Je to laktační krize? Ale zase přes den mám prsa plná. Taky mám pocit, že na to má vliv únava, jakmile jsem unavená, prsa nějak splasknou.

Jinak celkově mi malý nevypije dávku 150 ml/1 kg váhy, tak nevím, zda musí mimi vypít skutečně tuto dávku?

angellina
29. led 2009

Eliotko, zda se jedna o laktacno krizi nevim, ale podle me miminka nemusi vypit presne predepsanou davku. Slozeni materskeho mleka se meni, a tak pokud je mlecko tucnejsi, muze ho vypit mene. Nebala bych se , ze nejsou prsa nalita, mleko se tvori i ve chvili, kdy miminko saje...a taky si myslim, ze si miminko pokazde vypije ruznou davku. Pokud se obavas o mnozstvi mleka, tak bych zacala popijet cajiky pro kojici maminky, pomaha i obilna kava (Caro, melta). Ja jsem mela i dobrou zkusenost s homeopatiky Ricinus comunis 5Ch. Uziva se 5 kulicek rano a vecer po dobu jednoho tydne. Hlavne byt v klidu....a mimi bych vazila jen jednou denne, clovek pak resi kazdy gram a to klidu moc neprida. At se vam dari a mlecka je spousta. 🙂

eliotka
autor
29. led 2009

Angelino, děkuji moc za pozitivní slova, která zahřála 🙂

meleri
29. led 2009

zkus fenyklovy caj. chut sice nic moc, ale pomaha to. daji se sehnat i tabletky.
me se to stalo, taky vecer, ze jakobych mela prsa splaskla a mimi salo naprazdno. chce to asi si odpocinout....
drzim palce, at je to dobry..