U kojení je neklidný

jarka1992
4. srp 2017

Zdravím všechny maminky a prosím o radu. Můj syn je přesně dneska měsíc starý s váhou nemá problém a pribira krásně ale máme problém s ranním (po vyspani) a večerním (před spaním) kojením . V noci spí 2-3 hodiny a přes den 1-2 hodiny. Ale vzdy když se vzbudí nabídnu mu prso on si párkrát cucne a pak se začne kroutit, busit do mě a pouštět se. Když mu prso vezmu tak spustí hysterak. Když mu ho dám znovu tak je to stejné jako předtím. Takhle to zkouším asi třikrát a když ho chci nechat odrihnout tak je též neklidný a skončí to z 90% že se mi pozvraci akorát ☹ Není to vysloveně šavle ale myslím si že to je vždy to co vycucal. Při tom přes den a v noci problémy nemáme. Nakonec to vždy skončí tak že ho musím ukolibat na ruce a kolibat ho cirka hodinu aby spal protože pak nám jde kojení zase lépe ale jak přestanu s Koliba im nebo dám do postele je hned vzhůru s hysterakrm...prosim stalo se to někomu? Co mám dělat aby to šlo tak krásně jako přes den a v noci...prijde mi akorát že se sním pak peru a to nechci... ☹
A ještě jedna otázka. Není třeba možné že ty prsa mám tuhle dobu prázdná tudíž mu to neteče jak by on chtěl?
Jsem prvorodicka a teprve se vše učím.

themis
4. srp 2017

Je to normální. Níže v odkazu si můžete přečíst o přirozených reflexech a zkusit kojení v savčí pozici, třeba to pomůže 😉 http://www.prirozenekojeni.cz/co-to-je-prirozen...

jarka1992
autor
4. srp 2017

@themis tu jsem již zkoušela ale malej se u toho vzteka a ani nehledá...jinak co je normální? To chování a nebo to že v tuhle dobu nemám dostatek mléka?

panickatlamicka
4. srp 2017

@jarka1992 pravda, že večer se tok mléka snižuje, ne však jeho množství (pokud kojis na požádání, nepoužíváš soucasne lahvičku, kloboučky,...). Při kojení zkus stlačovat prso. Další věc, co mě k tomu napadá, že děťátko vyjadřuje přirozenou potřebu vylučovat. Zkus ho před kojením vybalit z plenecky a nechat vycurat, vyprdet nad umyvadlem. Mm si do dna vypít nemůže. Ještě k tomu večeru: děťátko může zpracovávat zážitky, bývá z toho neklidné. A poslední věc: může se začít jednat o pocatek bojkotu kojení.

fallingstars
4. srp 2017

@jarka1992 Malá mi to taky občas dělala. Dlouho jsem pátrala, ale pak mi jako nejpravděpodobnější přišlo, že je to proto, že se na začátku nahltala vzduchu, a pak jí to tam tlačilo a asi ani nemohla pít, což mi připadá i na vás, že se pak vzteká i u odříhnutí, dokud neublinkne to, co mu tam vadilo...malá to měla taky tak, chvilku kojení - řev, tak na rameno - řev, dokud si neodkrkla nebo neublinkla. Je možný, že po ránu hltá, jak to asi i víc teče, a večer se víc naloká vzduchu...v noci je ospalej, to se i radí při bojkotu kojit v polospánku, a přes den to asi teče tak akorát? Za sebe radím vydržet, nejsem odborník na kojení, ale prostě se mi to osvědčilo. Ono ho to přestane bavit, jak bude větší, zdokonalí se mu všechny tělesné procesy a sám se naučí si pomoct, malá si teď prostě odkrkne při kojení a jede dál 😉 Plus dávat několikrát za kojení odkrknout, aby jí to tlačilo co nejmíň, plus na radu doktorky jsem dávala před kojením na bříško nebo do klubíčka, to si většinou taky odkrkne vzduch, kterej se jí tam nahromadil mezi krmením 😉

jarka1992
autor
4. srp 2017

@panickatlamicka láhev jsem použila ale jestli třikrát za ten měsíc?
Jinak toho se bojím také aby se nám z toho nestal bojkot ale zase když to jde přes den a večer tak si zase říkám proč...s prdiky jsou sice problémy ale dáváme lefax 3x denně a ten dost pomáhá. Jinak prebalujem před kojením i po kojením když je potřeba...je to zajímavé a pomalu mi přijde že kojení je větší matematika než matika samotná:-/

jarka1992
autor
4. srp 2017

@fallingstars aha děkuji...sice na bříšku být moc nechce kort když je hlad ale tak 5 minut breceni se dá vydržet 😂

panickatlamicka
4. srp 2017

@jarka1992 no pokud jo necháš na bříšku a nelíbí se mu to, tak pak se nemusí přisat vubec, když bude ubreceny. Co myslíš @karol89 ?

karol89
4. srp 2017

Kojim přes den v tureckym sedu a v noci je na břiše. Chce to hlavně i okolní klid - vypnout televizi, šero, ticho .. i při kojení pohupovat nebo kolíbat. Kolem toho měsíce už víc vnímá a zajímají ho věci kolem.

jarka1992
autor
4. srp 2017

Tak vám děkuji za pomoc...neco s ním ještě budu zkoušet a uvidíme...hlavne musím vydržet a být trpělivá 🙂 třeba se to zlepší časem

hanula311
4. srp 2017

Mám to podobne.Syn bude mit 7 týdnů někdy se prisaje pěkně, ale někdy se trhá od.prsa nebo pije jen chvilku sije sebou.A ani se moc nehlási na jídlo spis někdy mu to.prso už musim vnutit.Ale přibírá pěkně az moc.Myslela jsem ze to je tím že má dudlík, ale už to dělal jakoby od narození.

fallingstars
4. srp 2017

@jarka1992 Tak zkus do klubíčka nebo na tygříka, jestli se mu na bříšku nelíbí 😉

themis
4. srp 2017

@jarka1992 Myslela jsem to chovaní. Ještě nám docela pomáhala i bezplenková metoda, tzn. čůrání a kakaní do umyvadla nebo kyblíčku, pak se syn tolik nevrtěl a neodtahoval. Každopádně ať je to, co je to, přeju ať to zvládnete vyřešit 😊