Nekojím. Mám prsa stahovat nebo odstříkat?

lukynek
15. únor 2008

Ahoj holky, prosím poraďte mi některá?? Už týden jsem malého kojila jen v noci, a to 1x. Teď dva dny nekojím vůbec ani v noci. Takže končíme. Odkojila jsem 7 měsíců, což je myslím hezké. Ale teď mám problém, co s prsy? Při malé mi to nějak samovolně zmizelo, ale teď mám ráno prsa nalité, a nevím, jestli je mám odstříkat, nebo to stahovat???? Ale malý fakt prso odmítá. Už jsem se snažila mu ho vnutit ale bohužel nechce ☹ .
Díky za každou radu 😉

kristi
15. únor 2008

na gynde by ti meli dat prasky na ukonceni laktace 😉

lukynek
autor
15. únor 2008

😲 Jééé, to musím na gyndu? No potěš!! Díky

kristi
15. únor 2008

zavolej si tam, uvidis,co ti reknou

abinka
15. únor 2008

Ahoj Luky, já jsem si dala menší podprsenku do toh mokrou plínku a odstříkávala jen do úlevy a za 4 dny to zmizlo.Plínku jsem nosila celý den i noc.Je to trošku nepříjemný ale dá se to vydržet.

lukynek
autor
15. únor 2008

Ahoj abinko, a proč mokrou plínku??? 😲

abinka
15. únor 2008

Já chtěla taky prášky ale Dr neměl čas tak jsem si poradila sama.Podle toho kolik máš mlíka.Já poslední dny odtříkávála 50ml.Jestli máš pocit že toho je víc tak by se ti měly přestat nalívat později no.Hlavně si hlídej teplotu a jestlki ti prsa nerudnou.Mě se podařilo si prsa zapařit 😅 ale natřela jsem je měsíčkovou mastí a bylo dobře 🙂

abinka
15. únor 2008

No aby ti to vytahovalo horkost,aby si nechytla zánět.To mi poradila babička 🙂 Má 9 dětí tak asi ví o čem mluví 😀

lukynek
autor
15. únor 2008

abinka.... díky, jdu na to 🙂

lukynek
autor
15. únor 2008

JJ, babičkovské rady jsou někdy super 😉

abinka
15. únor 2008

Tak hodně štěstí a kdyby to trvalo trošku dýl tak si nelam hlavu,třeba máš víc mílka jak já víš?Do týdne by mělo být po všem. 😉

ronie
15. únor 2008

lukynek -strašně mi pomohl šalvějový čaj-je hnusnej ale opravdu pomáhá a odstříkávat co nejméně, plínku sem nedávala-bála bych se že si právě tím způsobim zánět, ale věřim, že i to může pomoci 😉

honzina
15. únor 2008

Vím že se laktace zastavuje studenýma obkladama a stahováním prsou. Ale ty prášky od gyndr. by byly příjemnější.
A asi bych - do úlevy - odsála, pokud se ti nalívají až do bolesti.

luucia
15. únor 2008

lukynek, řešila jsem podobný problém asi před měsícem. Hodně mi pomohla homeopatika na zástavu laktace, chladit prsa a po troškách odsávat. Ale opravdu jen málo, třeba 20-30ml

anddy
15. únor 2008

holky ja jsem teda mela nalite jenom jedno prso, ale trosku jsem odstrikavala asi 2x jsem si dala studeny obklad a ted je klid 😵

danullinnka
15. únor 2008

Ahojky holky,já jsem měla prášky na zástavu laktace,dr poradil stáhnout prsa,měla jsem je stáhlé přes noc a myslela jsem,že se zblázním 😢 ráno jsem malinko odstříkla a nosila jsem normální podprsenku a vložky do podprsenky,samo se to pěkně ustálilo a byl klid 😉

betka007
15. únor 2008

ahoj lukynek, ja som od gynekologa dostala tabletky na zastavu mlieka, musela som vybrat dve balenia, mala som vela mlieka a nechcelo sa to zastavit. Dr mi povedal, aby som si prsia poriadne stiahla. Chodila som stiahnuta asi 4 dni. Je to neprijemne,ale pomohlo to trochu a musis obmedzit tekutiny.

morusa
15. únor 2008

Mně taky víc než nějaké obklady pomohlo stažení obinadlem a nejlépe na celou noc, po týdnu byl klid.

lukynek
autor
15. únor 2008

Holky díky moc, už mám prsa stažené od rána, a ještě nejsou nalité. Tak uvidím, jak to půjde.
😲

beny
15. únor 2008

holky super téma.Já mám asi taky takovej problém.Malej neumí pít z prsou-hodně kouše tak jsem jen odsříkávala a jeho přikládala jen aby se dělalo mlíčko.Ale mlíčo se nedělá ted odstříkám jen tak 50ml z obou prsou a to je pro malýho málo.A taky mě docela trápí to jak se to asi zastaví.Myslíte že si mám zavolat na gyndu nebo to zkusit nějak sama.Jinak jako necítím že bych prsa měla nějak extra nalitý či bolavý 😒

siima
15. únor 2008

Ahoj lukynek, mně pomohl mátový čaj, omezuje tvorbu mléka a malá podprsenka (stahovat).

lu777
15. únor 2008

tak já nestahovala, ale dala jsem studenou plínku a měnila jsem ji co nejčastěji.. a drasticky jsem omezila tekutiny na jeden den a pak další jsem přidala jen trošku atd. .. plus jsem odstříkávala, ale intervaly jsem prodlužovala..

morusa
15. únor 2008

beny: Záleží na tom, co upřednostňuješ 😉 Jestli to udělat přírodní cestou nebo do sebe rvát prášky, já jsem to nejdřív chtěla zkusit tou první cestou. 🙂