Nelepšící se průjem u dvouměsíční holčičky

2veverka
29. zář 2011

Ahoj holky, naše dvouměsíční holčička má víc než čtrnáct dní rýmu a s tím spojený průjem, vždycky se to trochu zlepší a pak zhorší. Stříkáme Vincentku do nosu, zkoušíme mrkvový a rýžový odvar, Smectu i Bipron. Ale nedávala jsem je při každém kojení, měla jsem pocit, že mateřské mléko je lepší než spousta ORS. Možná to byla chyba, jak to řešíte vy? Průjem je teď vlastně jen zelenou stolicí s hleny, ale ráda bych s tím zatočila kvůli očkování. Ostatně, nechávte dítě očkovat i s rýmou? Díky moc za rady!

marusch.mat
29. zář 2011

Léčíte průjem, ale chtělo by to spíš zajít k lékaři, nechat udělat výtěr z nosánku, a zjistit původce té nemizící rýmy a léčit ji, protože jak píšeš, průjem je spíš až důsledek té rými. Jinak s rýmou v žádném případě neočkovat a to by ani žádná dobrá lékařka udělat neměla. Jinak můžeš zkusit soplík odsávat, aby se jí ho tolik nedostávalo do trávícího traktu a pokud je rýma zelená, chtělo by to opravdu k lékařce pro kapky s antibiotiky zelená rýma znamená, že je tam hlenohnis .

luthien.k
29. zář 2011

@2veverka , buď je to tak, jak píše @marusch.mat , nebo se může jednat o problém s alergií na kravské mléko, které kojící mamina konzumuje - to může mít stejné příznaky! Máte v rodině nějaké alergie / astma / ekzémy? Určitě bych v první řadě u pediatra zjistila, zda se jedná o infekční záležitost a pokud ne, tak nasadila na 14 dní zcela bezmléčnou dietu a možná by se holčička "zázračně" zlepšila 😉

2veverka
autor
29. zář 2011

No, ona je to taková ta zadní rýma, kterou nelze odsávat, nemyslím si, že je zelená, ale infekční ano, chytila ji do svého dvouletého bratříčka. Mimochodem, to neočkování s rýmou vidíte striktně??? Já bych samozřejmě chtěla, aby dítko bylo v nejlepším pořádku, ale naše doktorka je v tomhle hrozně benevolentní, s rýmou prý se dá očkovat klidně... Podotýkám, že jde o doktorku vyhledávanou, která má o děti zájem... U staršího dítěte jsme odkládáním očkování leckdy už byli za blbečky...

luthien.k
30. zář 2011

@2veverka , příbalový leták k vakcíně hovoří, že lehký infekt nevadí, ale já osobně bych do toho nešla, všek není kam spěchat. Zda je rýma infekční jsem myslela, zda je způsobená bakteriální infekcí, na kterou by se dala nasadit antibiotika. Pokud není rýma alergického původu, tak bývá samozřejmě infekční vždy, jde o to, zda původcem je virus nebo bakterie.

2veverka
autor
30. zář 2011

@luthien.k Prosím tě, a nevíš, nakolik je možné to posunout u hexavakcíny? Naše doktorka říkala, že o 14 dní, ale o víc moc ne (teda pokud dítě není těžce nedonošené, nemá metabolické či jiné potíže). Já mám ale obavu, že v tom podzimním a zimním období zase něco chytneme a bude to z bláta do louže. Nevíš, jak se to řeší, když už je třeba jedna dávka hexavakcíny a pak je potřeba odklad? Díky moc za všechny rady!

luthien.k
30. zář 2011

@2veverka , lze to posunout o víc (u první dávky rozhodně), já se věnuju dětem s atopickým ekzémem a tam se nesmí očkovat do aktivní fáze ekzému, takže se to posouvá někdy i o měsíce, nebo když se očkovalo ještě TBC, tak pokud rána hnisala, opět byl odklad, u mojí kamarádky očkovali až v 8 měsících. Záleží na dohodě s lékařem (někdo třeba neočkuje vůbec, že, ale to samozřejmě není po dohodě 😉) U další dávky hexavakcíny je to už složitější, tam už je nějaká přesně stanovená doba, dokdy se musí zaočkovat, jinak se začíná od začátku, tj. od první dávky. Ale nevím, jak je to přesně (ty časové intervaly).