Nemá trpělivost sát. Jak ho udržet u prsu?

janulazaynab
17. pro 2009

Ahoj holky,
moc vás prosím o pomoc. Dnes jsem byla s malým (necelé 3.měsíce) na kontrole u dětské, protože se mi zdálo, že moc nepřibírá a to se také nakonec potvrdilo ☹ Bylo nám doporučeno, abych po kojení malému dala ještě umělou výživu, aby se "docpal". Z flašky ale pít nechce, i když z ní už sem tam čaj pil a po lžičkách mu Beba chutnala.
Poblém ale vidím spíš v tom, že nemá trpělivost pít z prsu, když mu z něj už samo neteče jako z počátku. Dám mu jedno - pije, pak začne koukat s bradavkou v puse, za chvíli zakňučí, začne se kroutit a pak spustí sirénu. Když ho dám k druhému prsu, hned se přisaje a začne pít, jako by celý den nejedl, ale po chvilce se situace opakuje jako u prvního prsu 😒
Nemáte nějaký fígl, jak ho udržet u prsu, aby vydržel pít, i když už mu to samo neteče? Nebo máte někdo podobný problém, ať si v tom nepřipadám tak sama? 😖 ☹

andulka4
17. pro 2009

1.střídat prsa několikrát
2.přikládat na kojení častěji ať zvýšíš laktaci/hlavně v noci....a v noci taky budit pokud spí víc jak 5hodin ať podpoříš tvorbu mléka
3.pít čaje, minerálky

určo to půjde 😉

rimmel
17. pro 2009

skus si predtym rucne odsat, lebo moze trvat aj celu minutu kym sa spusti mliecko a babo nemusi chciet tolko cakat 😀 a skus kojit v tichej izbe kde sa nebude moct rozptylovat.

mneme
17. pro 2009

janula,flasku mu urcite nedavaj, to by potom uz uplne mohol odmietat prsnik. napis do temy dakujeme annag, poradi ti ako zefektivnit dojcenie. medzitym sa pozri na jej web stranku - myslim, ze okrem toho, co uvadza andulka (teda opatrenia na zvysenie laktacie) je dolezite skontrolovat aj prisatie. skus tiez vyuzit stlacanie prsnika, tym predlzis cas, ktory maly stravi na prsniku.

tu je link, najdes tam kopec uzitocnych rad

http://dojcenie.wordpress.com

drzte sa 🙂

beruska2x
17. pro 2009

ja teda nechapu proc je dokrmeni tak spatne 😅 prece nebude trapit prcka hlady... ja na tom teda nic spatneho nevidim a Nutrilon (nebo jine Um ) bych mu dala...

rimmel
17. pro 2009

beruska no ale potom treba dat pozor aby si maly na flasu nezvykol a aby mamina nezacala stracat mliecko. preto 😉

alca85
17. pro 2009

Ahoj Janula...akokeby som to písala ja. My sme presne ten istý prípad a tiež máme doporučené dokrmovať...cez deň mi fľašu nechce, iba večer keď ide spať...keď ju kojím tak ťahá len chvíľu a potom sa začne obzerať na všetky strany ale neplače pritom, skôr sa mi vysmieva. Skús kojiť po ležiačky. Ja keď ju tak kojím ráno tak sa mi ešte pekne napapá, ale cez deň keď ju kŕmim v sede, tak vymýšľa.

beruska2x
17. pro 2009

to ja vim proc, sama jsem malyho dokrmovala.. ja teda v kojeni spasu sveta nevidim, proste nekdy se nic jineho delat neda a furt lepsi Um nez dite hlady a nepribirajici 😒

rimmel
17. pro 2009

beruska samozrejme mas pravdu ale podla mna je najlepsie skusit vsetko co sa da a potom az zacat dokrmovat...autorka ma dostatok mliecka tak nevidim dovod..len potrebuje trosku pomoc a podla mna to uspesne zvladnu, no ak nie, jasnacka ze bude treba dat um..len hovorim ze to um netreba hned riesit 🙂

beruska2x
17. pro 2009

a jak vis ze ma mleka dost? 😨 pokud ji breci hlady tak uz zrejme cas je 😒 prece ho nenecha vyhladovet 😅

rimmel
17. pro 2009

aha no neviem..predpokladam lebo autorka nepovedala ze nema 😅 ale no veru, mozno fakt nema dost ale ja osobne si to nemyslim a jasne nenecham ho vyhladovat, ja sama som dve noci musela dat flasu lebo mi plakal no nakoniec sme sa cez to nejak prekusli uz ani neviem ako 😒 😀

janulazaynab
autor
18. pro 2009

Ahoj holky 🙂
moc děkuji za rady, ale taky musím pár věcí vysvětlit, ať jste trochu víc v obraze..
Mléka mám dost - alespoň si to myslím 😒 Když kojím z jednoho prsu, z druhého mi teče, takže při každém kojení vyměním min. čtyři tampony v podprsence. Kojím z obou prsou - začnu s jedním, když u něj usíná (to dělá v noci), zajdu přebalit a kojím z druhého. Když začne být vzpurný a pofňukávat, dám mu zase druhé, z kterého mu to teče víc a tak pořád dokola třeba i hodinu v kuse (samozřejmě s přestávkama na odbrknutí a sem tam s přestávkami v utěšování, když se mu něco nelíbí).
Napadlo mně, jestli mu třeba nechutná - začala jsem brát antikoncepci, ale to už je taky přes měsíc a půl, takže bych myslela, že se ta nechuť projeví dřív. 😨
Dnes jsem ráno zase zkoušela "docpat" ho um, ale z flašky prostě nechce, i když po dlouhém kojení (zase skoro hodinu střídavě z každého prsu s přestávkami) mi plakal. Zkusím koupit cumlíky do flašek z kaučuku, protože silikonové nemá ád ani dudlíky. Snad potom bude pít.. 😒
Zkusím ho týden normálně kojit, s tím, že to bude častěji, vysadím antikoncepci a zajdu na kontrolu k dětské, jestli se to nezlepšilo.
Ještě jsem si vzpomněla - v noci ho nenechávám spát déle než tři hodiny. Občas se stane, že spí čytři hodiny (to spíš někdy přes den, když dojdeme z pocházky v kočárku), ale to je maximum - určitě si neuvědomuje bobek malý, že musí pít, když doma topíme a on je v teploučku ještě přikrytý (i když jen tenkou dekou, aby na sobě něco cítil), takže ho radši budím už po těch třech hodinách.

luthien.k
18. pro 2009

janula, spousta užitečných rad najdeš i tady: http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=72

joa.n
22. pro 2009

Janula: my jsme s nasi Kackou meli uplne stejny problem - laktacni poradkyne rekla, ze je nase holcicka lina si mlicko z prsa vytahat. Takze jak psaly holky vyse, stridat prsa, pit behem kojeni teple napoje, casteji prikladat. HLAVNE kojit v tiche a klidne mistnosti - bez hluku, televize. Treba pod dekou a ja do pul tela naha, aby si te ditko mohlo osahat. Ve 3 mesicich totiz zacalo Kacku vsechno strasne zajimat vice nez prso tak taky pila malo. Ale naucila jsem ji pit jen v loznici na posteli, potichu na ni mluvim, divam se ji do oci a taky jsem zmenila polohy na kojeni - nejvice ji vyhovuje kdyz lezi na zadickach a ja nad ni "visim" a davam jeden prs a kdyz prestane pit, tak druhy atd.. Opravdu tak pije dele a vice 😀 zitra jdeme na prevazeni tak jsem zvedava jak moc se to zlepsilo. Predtim pribirala jen 40g/tydne a to bylo zalostne malo ☹
Taky jsem zjistila, ze ona si potrebuje kopat nozickama i behem kojeni - asi se ji pritom lepe prdikuje a to pri lezeni na zadach jde nejlepe.. 😉

romankav
23. pro 2009

Já teda osobně neznám maminku, která by brala antikoncepci a bez problémů kojila. Antikoncepce mění hormonální hladiny a jednak snižuje tvorbu mléka, jednak zřejmě mění chuť mléka. Podobné problémy mají i maminky např. s dalšími hormonálními onemocněními, mimča prostě nepřibývají, i kdyby se na hlavu postavily..(kojení po hodině, odstříkávání atd.). Poradila bych ti přestat brát antikoncepci, ale samozřejmě je to na tobě.

iwawa
16. led 2010

Ja mam presne ten isty problem. Mohlo by to byt aj cumlikom? Ale ten nam pomaha ked mame koliky nieco ako antistres...

stovinda
17. led 2010

Mě něpřijde, že by to mohlo být dudlíkem. Honzík má dudlíka rád, ale pití z něj nevysaje, takže když má hlad, tak stejně nepomůže. Věřila bych, že by to mohlo být i tou antikoncepcí - na tom něco je. Ale taky už jsem slyšela o tom, že jsou některé děti trochu líné - promiňte mi to - a když jim mléko přestane hodně téct, tak jsou líné tahat a snažit se, aby pěkně teklo dál.
někdy ale pouští prso právě protože jim to naopak moc teče - to asi znáte - připadám si pak jak vodotrysk, jak mléko všude stříká ☹

janulazaynab - myslím, že děláš, co se dá. Doufám, že mezitím už kojíte líp.

Určitě je rozumné nabízet raději druhé prso a tak na střídačku.

S Lenkou (starší dcerka) jsem kojila každé kojení asi 45min - obě prsa. taky z počátku nepřibírala, ale to jsme kojily s kloboučkama, protože jí z počátku nešlo chytit bradavku. Ale po necelých 3 měsících už se naučila bez klobouku a najednou pila tak 5 minut z každého a začala mnohem víc přibírat.
Honzíka kojím - co kojení to jedno prso, jen když se mi zdá, že nemá dost, tak mu nabídnu i druhé. Od narození je to žrout a je v pohodě.

tak držím palce, někdy to chce zkoušet a vydržet.

Jo a k dokrmům - kamarádka dokrmovala a problém s kojením neměla. Malá pila z prsu a pak ještě občas i trochu Sunaru.

denkanka
25. led 2010

Ahojte, prosim vas neviete mi poradit? Mam 3-tzydnove babo a kojim. Mala posledne tri dni niekedy pri kojeni chyti totalny amok a reve.Akoby som jej davala"otravene"mlieko. Pije a zrazu zacne strasne plakat.Aj by jedla ale sa jeduje a vzdy ked sa prisaje tak akoby jej to nechutilo. Ale napriklad o hodinu uz papa normalne. Nerozumiem tomu, nejem ani ine potraviny. Je to hrozne, hlavne ja so z toho v strse a kazde kojenie cakam co bude. Nemame este ziadny rezim, tak kojim niekedy aj kau hodinu alebo aj po 30 minutach. Neviem ci je to spravne ale co mam robit, ked je hladna? Neviete co s tym? Dakujem S pozdravom Denisa

janulazaynab
autor
25. led 2010

denkanka - Mikulajda mi tohle dělal asi od druhého měsíce do třetího. Měl růstový spurt, ale u Tebe to možná bude nadýmání. Když mimčo pije, začnou se mu hýbat střeva - to kolikrát ještě i teď malého pěkně vytočí, takže mi začne trhat bradavkou a pak řve. Dám ho na chvíli lehnout (po odbrknutí), dudlík do pusy a cvičím mu s nožkama. To ho na chvíli uklidní a pak zas papá pěkně, aspoň pá minut.

sweety777
25. led 2010

janulazaynab: já řeším podobný problém, mám 7ti týdenního chlapečka. Do 6tého týdne byl při chuti a kojila jsem ho po 3 hodinách asi 20 min. a poslední týden je to úplně naopak - pije 5 minut a pak pustí prso a vzteká se, tak mu nabídnu druhý prso a opakuje se to samé a pak ho nutím zase na střídačku. A pak ještě víc řve, když ho dám odbrknout na rameno. Mlíka mám dost, ale asi se mu nechce makat. Za ten týden přibral dost, tak to zatím neřeším. Hledala jsem radu na kojeni.net, tak tam mrkni a ozvi se, jestli ti něco pomohlo. Je zajímavé, že v noci baští jen z jednoho prsu jako za starých časů a vůbec neprotestuje..

janulazaynab
autor
25. led 2010

swety777 - u nás už baští pěkně, jen nechtěl přibírat, tak na doporučení dětské je už asi týden na příkrmech z přesnídávek, když umělé mlíko nechtěl. Myslím, že každé mimčo má prostě období, kdy se vzteká, nechce pít, odtrhává s od prsu.. Po moji zkušenosti bych řekla asi jen VYDRŽET!

jenn44
28. led 2010

caute, ja som na tom rovnako! v 3tyzdnoch mala rastovy spunt, so sme sa nejako popasovali, potim v 9tich, to tiez, ale teraz zacala odmietat lavy prsnik, aby som v nom nestratila mliecko, otacala som ju tak, akoby bol pravy, tak pila asi 5 az 10 minut a potom zacala plakat a nechcela sa prisat, obzerala sa, otacala, len nie ku prsniku. Ked videla, ze ju davam na lavy, spustila silny plac...Tak som na jedno krmenie davala malej lavy prsnik (samozrejme tak ako by bol pravy..)dokial chcela a potom pravy, kde jej mliecko islo velmi pekne a pravidelne hltala. V tejto dobe uz pije aj z laveho, ale stale max 10minut, vypije odtial asi 40ml (mam vahu) a potom uz nechce, takze ju davam na pravy, vypije 50ml, hoci tam mam viac, aj v lavom aj v pravom, ale uz nevypije... o 10minut uz place, ze je hladna a tak dookola, vacsinou cucne a obzera sa, cucne a zasa.. stale sa odtiahne pusti bradavku a potom sa naspat vrati. Kojim vylucne po sediacky, inak ani nechce :( asi som ju to odmalicka tak naucila :((( a v pokoji a tichu.

V noci je to o tom istom, dokonca v noci chce niekddy papat kazdu hodinu, kazde dve. cez den vyzera jej rezim nasledovne: rano o 7.30-8.00 vstava, pohrame sa, prebalime, napapame... okolo 9.00 zavrie ocka a zaspinka na pol hodinku a potom je do 11.00hore,zasa papame o tej 11tej, kedy chodime von na hodinku, prideme, presuniem ju do postielky, rozopnem a spinka do 15.00, niekedy do 16.00 napapame sa, zasa je hore, o tej 18.00 si zdriemne na polhodinku a do 20.00, kedy ju uspavam je hore... v noci sa na krmenie budi o polnoci a potom je to variabilne.

Skusala som UM,beba Ha, premium... samozrejme flasu nechce, tak som skusila lyzickou 10ml vecer, a spala ako zarezana... zobudila sa o jednej v noci, to som ju cisto len nakojila a potom o pol 6tej, kde som ju tiez kojila, no uz sa jej tak nechcelo spinkat... ale zaspinkala.

Neviem ci mam dalej bojovat, alebo kaslat na to... hm?

sifonka
28. led 2010

Ahoj holky, když jsem si to tu přečetla jsem ráda, že nejsem jediná....První dceru jsem kojila 1,5roku a mé druhé budou 4měsíce a asi 6týdnů bojujeme s kojením. Má dny kdy mi úplně odmítá pít z prsou. Stačí, abych jí jen k sobě přiložila a zvedla triko a řve a řve. Po dlouhém přemlouvání se napije, ale vždy se odtrhne a řve. měním prsa, odsávám, piju různý čaje, dokonce jsem zkusila i homeopatika, ale bez úspěchu. Takže buď kojím a občas přikrmím UM nebo si odstříkávám a dávám jí pít moje mlíko. Myslela jsem si, že se to časem zlepší, ale už je to tolik týdnů a nic. Na starší dcerku mám teď míň času a hodně přemýšlím, že úplně přejdu na UM. Řvaní u prsa mi moc nepomáhá a být pořád přisátá na odsávačku taky není žádná slast. Musím uznat, že už opravdu nemůžu.

janulazaynab
autor
28. led 2010

Jenn44 - Tady už nejdete poradit nic jiného než vydržet.. Mikulajda má taky chvilky, kdy pije jen z pravého prsu, ale třeba za dva týdny se to otočí a pije víc zase z levého. Teď třeba nechce ani z jednoho..

sifonka - odsávačka na chuti kojit vážně mo nepřidá. Malý mi pořád odtrhává bradavku a čučí všude kolem. Vypije jen, dokud mu teče a pak chce z druhého. Když ho dám zas k tomu rozkojenému zpátky, pocucá trochu a hotovo, konec..

kika24a
13. srp 2012

ahoj ted resim ten samy problem... kdyz malemu nabidnu prs, tak se prisaje, ale tak na dve tri minuty a pak se pusti, prinutim ho znovu, ale saje opet jen chvilicku a potom uz nema zajem.... rodila sem cisarskym a navic jsem mela problem s bradavkami, tak kojim pres kloboucky. Doposud nebyl problem, nevim cim to je... tak jsem zacala davat Bebu, aby se vubec najedl a taky si odstrikavam svoje mliko, abych od nej neprisla..ale neni to ani prijemny a navic je ho cim dal min... ☹ maly mel i koliky, ktere uz nastesti nema tak casto, a pres den spatne spi, ale rekla bych, ze ted, kdyz ho dokrmuju UM tak spi lip, asi se konecne najedl 🙂 zacinam z toho byt taky docela zoufala, chtela jsem kojit co nejdyl a ne jen tri mesice... 😒

2hanah
13. srp 2012

@kika24a Ty tři měsíce jsou začarované, já mohla kojit obě svoje děti taky jen tři měsíce, ikdyž jsem chtěla minimálně rok a moje ostatní kamarádky, když se jim vůbec kojení rozběhlo, tak taky hodně z nich přišlo o mléko po třech měsících ☹ A zkoušela jste na podporu třeba ta homeopatika? Mně docela dobře zabírala, ale jestli je malý spokojený na té Bebě... asi bych hodila flintu do žita ☹

2hanah
13. srp 2012

@janulazaynab Možná bych zkusila před kojením teplý obklad a rozmasírovat prsa, ať mu to líp teče, měla jsem taky přesně tento problém a dvakrát... ☹ Poprvé se to prostě nezdařilo a syn skončil v necelých třech měsících na UM, mléko jsem od narození odstříkávala, protože byl malinko nedonošený, a pak už jsem měla málo mléka. Dcerka jsem kojila ještě chvíli po třech měsících, ale poslední měsíc trpěla moc hladem, měla jsem málo mléka a všichni mi říkali, ať ji za každou cenu kojím, ale ona už pak jen hrozně spala, neměla sílu a byla nespokojená, protože chtěla papat a já si to pak moc vyčítala, takže chci říct, že to odhodlání kojit za každou cenu se někdy nemusí vyplatit a je lepší přejít na UM a mít spokojené miminko, vždyť i ty 3 měsíce mu musely něco dobrého dát. Je to těžký, protože zase když jsem kojila a dokrmovala, byla malá hrozně zmatená a nikdy nevěděla, jestli má zrovna sát z prsu nebo to teď poteče z flašky samo.

strapco13
13. srp 2012

@kika24a skontaktuj sa s laktacnpou poradkynou www.mamila.sk su tam aj ceske poradkyne

dana3262
14. srp 2012

@janulazaynab tak neco podobnyho mame přesně taky. Zkusila jsem vsechno..odsavala u každého kojeni, aby se laktace zvýšila, ale jakmile jsem přestala postupně to jde do háje. Delam fakt vsechno možný, i laktacni jsem tu mela, ale to kojeni uz je v podstatě otázka dnů. Chce to aspoň vydrzet těch 6 měsíců..ale opravdu myslím, ze to jsou prostě rozeni odmitaci.. ☹

janulazaynab
autor
14. srp 2012

@kika24a - jestli to není tím růstovým spurtem. Mikuláška jm kojila 4,5měsíce a pak jsme přešli na BEBU, prostě nechtěl pít a spurtem už to nebylo. Když se narodila Alenka, bála jm se, jak kojení dopadlo, ale nakonec pila pěkně do 8měsíce, pak už jen v noci a v roce jsme prostě přestali i to noční "ucucnutí" - taky měla období, kdy se ji nechtělo pít, ale nikdy to nebylo jak u Mikuly, takže on vyloženě nechtěl..

kika24a
14. lis 2012

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, koukam skoro tri mesice.... vyzkouseli sme skoro vsechno, priznam se, ze laktacni poradkyni sem nevolala... ale nic nezabralo, nechapala jsem co se stalo, ale tak kdyz nechtel, tak nechtel, tak sme uz tri mesice na Bebe, jenze sme zacli i brzy prikrmovat a ted mame zase ten problem, ze pres den mliko vubec nechce... kdyz mu ho dam, tak ho vyplivuje a odmita ho... jedine v noci to vydrzi a vypije skoro celou davku, ale opravdu jen skoro... moje mamina kojila tez jen kratce, akorat brachu, ktery byl nejmladsi kojila pres rok... pritom ze zacatku jsem nemela problem, ze by se mi nerozbehla laktace, podle sestricky jsem mela mlika jak pro armadu, ale jakmile zacal odmitat, tak mlika ubyvalo... z flasky to jde lip a maly se asi nechtel namahat... no aspon vim, ze priste to nemam tak brzo vzdavat... ☹