Nemám mléko a mám z toho deprese

lastovenka
14. kvě 2019
Ahoj holky, začínám mít depresi, že se mi nedělá mlíko. Už je to 9 dnů od porodu a stále mám málo mlíka. Jsem na nervy, že nemůžu kojit a ten kolotoč dokrmování,vážení, odsávání, buzení miminka v noci i ve dne každý tři hodiny, .......mně absolutně kazí radost z mateřství. Mám chuť se na všechno vykašlat. Proč se mi to mlíko prostě netvoří jako každý jiný? Kde je chyba?
karolinka252
14. kvě 2019
Mě pomohlo, když jsem si malého vzala tělo na tělo, potom homeopatika, pak jsem pila meltu, zasmazene polévky a ráno a večer do hrnku lžičku anyzu, fenyklu a kmínu zalít horkou vodou do půllitru. Bylo to šílené, ale rozkojila jsem se.
zlutykonik
14. kvě 2019
A třeba zkusit přikládat častěji než co 3 hodiny? Ty začátky jsou náročné
luckylee
14. kvě 2019
Zavolej si LP.Treba z Mamily.sk
Vykasli se na intervaly a dokrmovani.Dej si mimi nahate na svuj nahy hrudnik,zalez do postele,obklop se dobrym jidlem a pitim a budte jen telo na telo.
Zadny dudlik a zadne lahvicky ani strikacky atd.
Ono to pujde,neboj.Jen to chce vypnout hlavu a vnimat jen instinkty a miminko.Pripadne si najdi treba jen dulu ktera ti poradi a podpori te.
To zvladnete💗
Zacatky jsou opravdu hodne narocne.
ttm
14. kvě 2019
Svlékni sebe i miminko, vlezte si do postele, nech ho spát ideálně u sebe na hrudi a nech ho kojit.tak často, jak samo bude chtít. Takhle se spolu mazlete jeden, dva dny 🙂
Koj na požádání, žádné intervaly, hodně jez a pij.
Držím palce 🙂
asojakova
14. kvě 2019
Ano, klidne v extremnim pripade kojit treba po hodine... pokud se dokrmuje atd, telo pak ma signal, ze vic mlika neni potreba. Naopak pokud se bude kojit "furt",telo dostane signal, ze je potreba vytvorit mlika vic, a vpohode se to rozjede. Bojovaly jsme s tim asi vsechny 😉
anavi29
14. kvě 2019
Jak viz,ze mas malo mleka? Miminko nepribira nebo po vazeni zjistis ze nevypil kolik mel....? Muj syn nikdy nevypil kolik mel ,ani v porodnici. A kojenci pribiraji skokove. Pres den jsem kojila co hodinu a to visel na prsu I hodinu,vnoci kdyz se vzbudil. Kojit co 3h je pekny blabol, jednak trva nez se mimina nauci sat a jednak nez se rozkojis. Interval co 3 h funguje tak od 3(4)mesice. A jeste ,,fotbalova bocni poloha,, je nejsnazzi poloha pro novorozence,aby se nejlepe prisaly.Zkus najit na YouTube, spatne se slovy popisuje, je lepsi ji videt. Kojeni je zpocatku opravdu hooodne narocne, ale pak uz je to pohoda, nemusis chystat flasky apod.🙂
pipapi
14. kvě 2019
Mít deprese fakt nepřispěje, naopak stres ti mléko nevytvoří. Uklidní nervy,.uklidní sebe, z dobré nálady a celkově pohody budeš kojit i 10l ...ne fakt, dej se psychicky dohromady .. nemusíš být matka na 200% .. někdy je nejlepší ubrat a jít zlatou střední cestou
codal
14. kvě 2019
@lastovenka Zažila jsem, pomohlo mi přesně to, co píšou holky. Přestala jsem vážit, přestala jsem odsávat, nosila malou tělo má tělo, přikládala co hoďku i častěji, malá spala na mém hrudníku atd. Občas vecer, když byla hodně neklidná, jsem ji malinko dokrmila um,ale ona ho asi po měsíci začala odmítat. Ona teda nikdy hlady neřvala, jen mi u kojení okamžitě usínala, pila tak minutu a usnula, takže já měla pocit, že musí být hladova, že ji to nemůže stačit a že ji to určitě netece,ze mám určitě málo mléka. Bylo to celé jen o mè hlavě, hrozně jsem se tím trápila, plakala, že nejsem schopná ukojit své dítě, ve chvíli,kdy jsem se smířila s tím, že holt občas dokrmim, když bude potřeba, tak si malá dokrm odbourala sama a byl klid. Je pravda, že doktor mi dokrmy hodně cpal, protože malá moc nepribirala,ale byla jinak spokojená, vývojové úplně v pořádku,,takže já jsem prostě přestala řešit,že mam doma drobínka, že nejsme podle tabulek, ze prostě ji málo a dnes ji jsou dva a půl a pořád ji málo a pořád je drobná. Trvalo to dva měsíce než si to všechno sedlo,ale nakonec jsme kojila do 18mesicu. V tuhle chvíli opravdu nejvíc pomáhá psychická pohoda. I kdybys dokrmovala, nic se neděje, tvoje mléko má taky kvůli imunitě a tak to můžeš v pohodě kombinovat,když to holt nepůjde.Ale dej tomu čas, zavolej si laktační poradkyni, vlez si do postele, mazlete se a užívej si to,že jste spolu. Naslouchej jí, ona si řekne,co potřebuje. Možná budeš mít na začátku pocitl,že máš furt prsa venku a neděláš nic jiného,ale to se srovná. Držím pěsti ❤️
hanve
14. kvě 2019
Z vlastni zkusenosti: vazeni pred a po kojeni = stres, tedy zahod vahu.
Pokud je miminko hodne spave, pak je potreba budit, ale treba bych zkratila intervaly, pres den klidne co 2 hodiny a v noci si nechte jeden delsi interval, potrebujes se taky vyspat.
Zavolej si nejakou laktacni poradkyni,treba mas jen spatnou techniku a mimco si nevytahne tolik, kolikrat jsou to fakt malickosti.
Mne pomohly homeopatika ricinus comunis 9ch,kojici caje, hodne pit, zakysane mlecne vyrobky.
A jedna poznamka na zaver, odsavacka nikdy nevytahne tolik co mimco, takze se nerid podle toho, kolik odsajes.
Zacatky jsou narocny, ale ono se to srovna,szijete se spolu. Po 9 dnech a jako prvorodicka, neocekavej zazraky, ale kazdy pokrok se pocita!
Pevne nervy a klidnou mysl. A kdyby to nahodou nevyslo, no tak co, nebudes o nic horsi mama a Tvoje dite Te bude stejne bezmezne milovat a Ty jeho (minimalne do puberty... 😁).
fandysek_1
14. kvě 2019
@lastovenka bude to dobré. Hlavně klid. Holky radi dobře. Žádné intervaly, vážení atd. Dítě si vezmi k sobě na noc, přes den nosit případně mít u sebe na těle pokud nenosis a odpočívat. Zavolej mame, tchyni, kamarádce, ať přijdou na kávu a přinesou pořádný koláč a trochu vypni. Také kontaktuj LP. Neboj se ničeho a poslouchej své instinkty.
puhelin
14. kvě 2019
Priloz miminko k prsu a nicim jinym se netrap. Miminko si vezme kolik potrebuje a tolik se ti zase vytvori mleka. Hlavne nebud, neres intervaly a prestan dokrmovat.
merope
14. kvě 2019
Kolik mimčo váží? Ty intervaly i v noci ti doporučila pediatrička? Protože mě když propouštěli z neonatologie, tak s tím, že v noci nebudit, krmit 7-8x denně.

A jinak - kojíš aspoň trochu? Buď ráda a koj! Mně říkala doktorka v porodnici, že v mém věku je mlíko tak max v šestinedělí a když ještě týden po porodu mám tolik léků, že s nimi kojit nemůžu, brala, že to ani nemá cenu. Mrňous má skoro 11 týdnů a kojím - teda vesměs to pořádně nevytáhne (už se lepší, ale pořád jedno prso nezvládá) a sem-tam je míka málo a dokrmím UM (poslední týden mi dost brečel hlady, budil se moc brzo a nebylo, tak jsem rezignovala a vytáhla UM a zase spokojenost). UM jsou teď tak dobré, že mu trocha neublíží, ty budeš v klidu a třeba se to zlepší - můj drobek měl UM už v porodnici, po příjezdu z porodnice měl 1x denně UM, pak měsíc plně na mém, teď uvidíme, ale prostě než ho trápit hlady, sáhnu po plechovce.

Jinak i trocha mlíka je na imunitu. A ano, není snadné si srovnat režim na krmení, odstříkání a tak. Ale dá se - hledej, jak a kdy se dá spát a netrap se, že občas je žravější než máš míko a raduj se, že roste a sílí.
adinka19
14. kvě 2019
@lastovenka Ja jsem na tom byla uplne stejne... snazila jsem se vyzkouset vsechno, caje, homeopatika, sklenicku piva, mazleni s miminkem telo na telo, prikladani, co tri hodiny a bez efektu 😞. At jsem se snazila, jak jsem chtela, odsala jsem max.40ml z obou prsou 😞. Obrecela jsem to, ac nechte v zajmu male zacala davat prikrm, ale porad jsem se snazila davat i sve mleko, at uz prikladat ci odsat a pridat k prikrmu. Zkus vse, at ma dusicka klid a kdyz to nepujde, tak hold bude prcek na prikrmu. Nebude ani prvni, ani posledni 🙂. Drzim palce a drz se!
puhelin
14. kvě 2019
@adinka19 Ja jsem nikdy neodsala, presto jsem plne kojila do 11 mesicu, nez vzala prikrm na milost a stale kojim uz 26 mesicu.
To prikladani po 3 hodinach je strasne malo, to se mleka moc nestihne vytvorit 😞
lastovenka
autor
14. kvě 2019
@luckylee Já souhlasím, jen je mi hrozně, protože když třeba čtvrt hodiny saje a pak brečí a vzteká se a vidím že pořád otevírá pusinku, tak to je sto od signál že má prostě hlad:-(
lastovenka
autor
14. kvě 2019
@puhelin Když ona vždycky tak nějak spí. Zkusím ji dát prsa, většinou ji to jen rozdrazdi, takže začne brečet, jdeme dát příkrm, to celý zabere tak hodinu. Pak většinou nosím a usne po hodině a když takhle usne, tak bych ji nerada hned zase budila. Protože když ji budím tak většinou pak nechce zase sát, furt by spala .....
asojakova
14. kvě 2019
Někdy jsou mimča spavější. Pokud u toho usíná furt: dát při kojení míň oblečení/vyslíct, aby bylo mimču chladnějc a nemělo tendenci hned usnout, při usínání jemně dloubat, aby neusnulo. A takhle ze začátku střídat prsa, několikrát při jednom krmení.
Taky může mít bolení bříška. Anebo z flašky to teče líp, takže se vzteká, že se při kojení musí namáhat. Je to prostě alchymie.
Každopádně flaška je asi cesta do pekel, chce to vydržet a kojit a kojit, ale zase když se přecejen nebude dařit, tak to neni konec světa 🙂
lastovenka
autor
15. kvě 2019
@asojakova flaškou zatim nedokrmujeme,jen přes stříkačku
puhelin
15. kvě 2019
@lastovenka Ale porad je to tou strikackou pohodlnejsi a mene pracne, nez tahat z prsu.
Co zkusit nabizet uz jen prso? Klidne u neho nechat usnout? Jeste v polospanku nebo po probuzeni opet nabidnout pouze prso. Bude mit hlad, da si. Prikrmem to uz nezjednodusovat. Trochu s vahou poklesne, ale uz nic jineho nebude a hlad je mocnejsi.
lida9
15. kvě 2019
jee vyprdni se na to, na kojeni nestoji svet... dite bude spokojene i na UM... spokojena matka=spokojene dite... kdyz nejde tak nejde, nez vazit a stresovat se
luckylee
15. kvě 2019
@lastovenka ja vim...je to sileny a neskutecne tezky.
Znam to...ale proste nedelej nic jinyho nez ze budete nahaty lezet spolu a miminko bude mit neustaly pristup k prsu.Zavolej si tu LP a vydrz.
Miminko nemusi kricet jen hlady...komunikuje tak.Rika tim ze mu je treba nepohodlna poloha,je mu horko,neco ho svedi nebo jen se chce vic mazlit.Muze chtit vic ticha,min svetla..cokoli.Je jeste malinka...pres strikacku ten dokrm opravdu vic tece tak je pro ni pak tezsi sat z prsa a rozciluje ji to.
Narovinu ja na tom byla uplne stejne jako ty...dokrm i strikacka je cesta do pekel.Ja synovi nacpala i dudlik a po 10ti dnech jsem byla v hajzlu.Bohuzel jsem byla blba a nezavolala si na pomoc LP a nerekla si o podporu.
Manzel musel byt v praci a ja to nezvladala.Prestala jsem jist a chtela jsem se na vsechno vysrat...a to jen proto ze jsem se snazila zvladat vse.Poklidit aspon ty hromady pradla,manzelovi uvarit,rikala jsem si ze prece nemuzeme byt v posteli cely den a ze jsem neschopna.Po tydnu dokonce prijela na navstevu tchyne a ja jim varila obed a naklizela.
Pak jsem se nechala uchlacholit tema kecama ze na UM bude stejne spokojeny a hlavne at se nestresujeme....pravda-docasne se mi ulevilo ze uz neresim jen prsa ale brzo me to preslo protoze syn mel po UM velke boleni briska+stejne casto vstavani a delani mlika a vymyvani lahvicek....ted jsou synovi 3r a ja ja porad lituju ze jsem si tenkrat o pomoc nerekla a vzdala to prilis brzy.Kojeni je i obrovsky pomocnik v pozdejsim veku na bolest zubu napriklad,na spani,na uklidneni.
Uz vim kde jsem udelala chybu.
Kazde to opravdu nepujde a ta psychika je neskutecne citliva tedka ale neboj se rict o pomoc a zkus pro to udelat vsechno pokud opravdu chces.
Pokud bys i pres to vsechno citila ze uz jsi za svou hranici a vazne to nezvladnes,tak je to v poradku ale delej to tak at jednou nelitujes.Moc ti drzim pesti a jsi uzasna maminka kdyz to hned nevzdavas a bojujes💗
betelgeuzz
15. kvě 2019
A jak přibírá? Pláč po kojení nemusí být jen z hladu, může ji bolet bříško, být jí něco nepříjemného. a když píšeš o vážení, kolik teda vypije?
puhelin
15. kvě 2019
@betelgeuzz Muze i plakat kvuli mamincine stresu. Zrcadli pocity a chovani, boji se o trapici se maminku.
betelgeuzz
15. kvě 2019
@puhelin jojo, důvodů je spousta. Starší jsem taky dokrmovala, narodila se s podváhou, neměla sílu sát, takže se mlíko rozjíždělo pomalu, odsávala jsem, dokrmovala. A pak mi dr říká na kontrole, ať dokrm vynechám, tak jsem jí říkala, že mi po kojení brečí. A ona na to: Ale to nemusí být z hladu. Aha, to bylo pro mě velký zjištění 😃 Tak jsem přestala dokrmovat, všechno pak bylo jednodušší.
pralinka21
15. kvě 2019
Mě na neonatologii poradili rozbalit mimčo, aby mu byla zima a šimrat na oušku nebo na nozičce. Dcera byla super spavá a jinak nebyla šance ji nakojit. Noční buzení u nás nefungovalo, nevzbudila se, tak jsem ji nechala spát a ráno si vždycky vytáhla víc, aby to dohnala.
puhelin
15. kvě 2019
@pralinka21 Ja jsem stouchala do bradicky, stacilo trosku popohnat a zas se do toho pustila.
A v noci mi spala 9-11 hodin v kuse az do 4 mesicu, kdy ji letni vedra zacala budit zizni. Jibak nemela problem spat tak dlouho a i presto pribirala. I kdyz byla stale pod hmotnostni krivkou a je i ted ve 2 letech, ale ma silu a energii, tak neni duvod to resit.
lastovenka
autor
15. kvě 2019
@betelgeuzz vypije kolem 10- 15 a dneska ráno 20. Jinak přibíra ale to je podle mě díky tomu umělýmu mlíku 😞
betelgeuzz
15. kvě 2019
@lastovenka ale dokud budeš dokrmovat, tak tělo nemá signál, že by mělo vyrábět mléka víc. Zkus ho vyřadit a pak řešit, jestli přibírá. A nejlépe tu laktační poradkyni, ať zkontroluje techniku kojení.
puhelin
15. kvě 2019
@betelgeuzz Presne tak. Miminko si od tebe vezme malo a tim padem se stejne "malo" vytvori.
luj89
15. kvě 2019
@lastovenka Ahoj, zavolej LP, tohle je na osobni posouzeni. Vazit pred a po o nicem nevypovida, akorat te to nervuje a ditko obtezuje, budi atd. kdyz uz vatit, tak treba jednou tydne. Kdyz uz dokrm, tak urcite ne lahvi ci strikackou, ale cevkou po prsu. A rozhodne nedavat dudliky, zavinovacky, neseparovat dite, ale naopak s nim byt co nejvic v kontaktu kuze na kuzi. Ze spi pres tri hodiny i s dokrmem se mi teda moc nelibi.. Ja dokrmovala do 5 mes. a mala se mi budila po pul hodine... Je prave zasadni kojit co nejcasteji! Drzim palce 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli