Neodstavím si miminko, pokud ho 2x nakrmím z lahve?

janazzz
3. říj 2013

Potřebovala bych se na dvě krmení vzdálit od 2,5 měsíčního miminka, tak mě napadlo, že by dvakrát nakrmil manžel odstříkaným mlíčkem. Neodstavím si potom miminko?

llluckaaa
3. říj 2013

@janazzz To se dá dopředu těžko říct. Ono se může i stát, že se mimčo z flašky nenapije a bude doma řvát hlady 😒
Já si flaškou dítě od prsa v podstatě odstavila, takže bych byla raději opatrná ☹
Nešlo by to udělat tak, že by manžel dovezl mimčo na kojení za tebou?

janazzz
autor
3. říj 2013

@llluckaaa A kolikrát jsi ho flaškou nakrmila, že sis ho odstavila?
Je to právě večer, tak ho nechceme tahat z postýlky někam za mnou

leni78
3. říj 2013

Určitě ne, to se rozkojis, pokud mimco nezačne prso odmítat. Uplne v pohodě. Ale bude to pro něj dost těžký, najednou pít z flašky.

llluckaaa
3. říj 2013

@janazzz Flaškou jsem chtěla jen přikrmovat, jenže jak mimču došlo, že z flašky to teče lépe (a netrvalo to dlouho), pilo/nepilo z prsa pořád hůř ☹

janazzz
autor
3. říj 2013

@llluckaaa mně jde jenom o dvoje krmení a pak bych zase normálně kojila. Říkám si, že tím si ho snad neodstavím, ale nechci riskovat

medakote
3. říj 2013

@janazzz Zkusila bych nakrmit ne přímo z lahve, ale třeba přes stříkačku...
Já jsem tedy přikrmovala z lahve několik týdnů a pak se vrátila k plnému kojení, ale také znám případ jako llluckaaa , takže těžko říct.

janazzz
autor
3. říj 2013

@medakote přes stříkačku - stříkat mu to stříkačkou do pusy nebo si to má ze stříkačky samo vytáhnout?

lv
3. říj 2013

ja myslim ze ne, ja mela zdravotni problemy a musela z domu celkem casto, nedarilo se odstrikat, tak dokonce dostavala Nutrilon a stejne bylo prso nej nej nejlepsi.... nikdy se po 1 davce z flase netrvarila, ze prso nechce.

katyxq
3. říj 2013

@janazzz Může i nemusí - osobně bych to neriskovala, pokud není ani trochu možnost si vzít miminko s sebou, nechat ho pohlídat a na kojení donést, volila bych krmení z kádinky (hrnečku), lžičkou a nebo ze stříkačky přes prst (na stříkačku se dá cévka, ta silikonová hadička se vede podél nejsilnějšiho prsu, který se dá miminku na horní patro) - víc tady http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/kr...

veruska007
4. říj 2013

U nás je to v pohodě. Malá se v noci odmítá kojit, v noci dostává od manžela UM z láhve a přes den normálně kojíme. Má necelé dva měsíce, děláme to takto cca od 2 týdnů. Zkouším sem tam v noci kojit, ale malá nechce a nechce. Pomalu začínám sem tam s prací, snažím se plánovat přestávky po 3h, ale když by to nevyšlo, dostane UM 😉. Že by se odstavila, to se nebojím.

medakote
6. říj 2013

@janazzz katyxq už to popsala 😉

boban
6. říj 2013

@janazzz já bych to zkusila lahvičkou Medela 😉