Nepije aktivně, usíná při kojení, líně saje

klara.t
16. bře 2010

Máte s tím někdo zkušenosti? Zjistila jsem, že je to náš problém, proto neprospíváme. Je nám 10 týdnů a za posl. 4 týdny jsme přibrali 150g. Snažím se jí budit, střídat prsa, ale nepomáhá to. Stejně popotáhne párkrát a usne. hýbe sice bradou, že to vypadá, že pije, ale nepolyká při tom. Aktivně sát umí, ale max 5 minut (spíš v noci). Hlavně to prso dudá. Něco jí tam asi nateče, protože čůráme podle mě normálně, ale na růst nic nezbývá. Stále se jí u kojení klíží oči až usne. A to i po 3 hodinovém spánku. Tím, že málo pije, ta se mi snížila asi laktace. Už mi jen málo kdy tečou prsa.
dnes jsem koupila ruční odsávačku. Po kojení jsem odsála stěží z obou prsou 10ml (pak jsem jí to dala kapátkem), po dalším kojení už tak 2 ml (ani to nejde změřit).

Máte nějaké fígle, jak jí naučit sát celou dobu?

hlavinka
10. pro 2010

Ahoj holky, pokud budete mit chvilku, vyplnte prosim dotaznik o kojeni (v porodnicich). Dekuju vam. 😉

http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/podpor...

adelka89
21. srp 2011

ahoj holky
obnovuju diskusi
pred sesti dny se nam narodila Verunka, jeste jsme v porodnici ma zloutenku, do vcerejsiho odpoledne byla 24 hodin na fototerapii a od te doby ji mam u sebe, verim ze zloutenka se uz nevrati a ze nas dnes nebo nejpozdej zitra pusti domu,protoze me to nemocnicni kojeni strasne stresuje.
Mala vypije cca 30ml ale je to tak, že sama aktivne saje tak 3 minuty a pak je to teda uz boj, budim, snazim se ji do pusinky mliko nastrikat, ona spis jen polyka nez saje....
uz nevim jak dal... prosim o rady

duppe
26. srp 2011

@adelka89 Ahojky, tak se přidávám, jsme na tom stejně. Moje malá má 3 týdny a máme stejný problém. S řevem se vzbudí že chce papat, přisaje se, párkrát cucne a spí. Vzbudit ji je NEmožné ☹ Při první kontrole u pediatričky bylo zjištěno že malá dokonce zhubla, takže nařízeno dokrmování. Naštestí nutrilon dávám jen občas a stíhám odsávat. Dokrmuji přes stříkačku. Už mám toho po 2 týdnech docela dost a tak jsem dnes volala lakt.poradkyni a řekla mi že je dcera moc malinká na to aby měla sílu a vysála tolik mléka najednou kolik potřebuje, takže ji přiložím a pak dokrmuji odsátým MM. Objednala jsem si cévky přes které skusím dát to dokrmování aby mi malá podporila laktaci sáním a byla u prsa dýl. Snad jí to pak probere, když ji to mléčko poteče díky cévce trochu líp. Pokusím se to nevzdát a snad se dobojujeme k plnému a hlavně bezproblémovému kojení.
Taky budu ráda za každou radu a skušenost jiné maminky 😵

adelka89
26. srp 2011

@duppe kolik vazila mala pri narozeni? My jsme tu cevku zkouseli a pak nakonec stejne dokrmili jen tou strikackou.... vcera mela strikacku snad jednou ale dneska skoro u kazdeho kojeni, nevim jestli ji unavuje i to vedro, ale je to zase trochu horsi nez vcera.... Snad se nam ty strikacky podari brzy odbourat a zustaneme jen u kojeni...

duppe
26. srp 2011

@adelka89 narodila se s 3180g odcházeli jsem domů a měla 3090g a u pediatričky 3060g. Za dva dny dala dole 30g a proto nařídili dokrmování. Ale jak jsem psala naštěstí většinou stíhám odsát takže dokrmuji převažně svým. A proč to tou cévkou nestačilo? Nešlo to sát nebo proč? Já spolýhám na to, že bude dýl u prsu čilá a bude sát a zároveň mi stimuluje víc laktaci.

duppe
26. srp 2011

@adelka89 jinak stříkačkou dokrmuji po každém "kojení". Prvních pár tahů pěkně bumbá ale pak spí takže stříkačka to jistí

tery58
23. dub 2012

@pajcula ahoj... tohle je můj případ, taky jsme dostali nařízeno přikrmovat... nejdřív nakojit a pak dojíst UM... chci se zeptat jestli se pak přestala kojit nebo si to doplňovala tím UM nebo si skončila jen na UM?

garfie
23. dub 2012

@tery58 já to u první dcery měla taky tak....přikrmovat jsem začala cca týden po návrat z porodnice-asi tak po měsíci-až dvou jsem se vrátila k plnému kojení-zhruba na tři měsíce, ale pak to opět skončilo u přikrmování-až do 11. měsíců, kdy jsem definitivně kojit přestala. Ale zkus zkontaktovat a pozvat si domů laktační poradkyni...

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
tery58
24. dub 2012

@garfie
@pajcula
no včera jsme byli na kontrolním převážení a za tři dny přibral 330g a zkoušela jsem i v ordinaci nakojit a nakojila jsem 65ml z obou prsou za 20 minut... přemýšlela jsem o tom, že bych zavolala tý laktační poradkyni... ještě se domluvím s manželem... nechci to úplně vzdávat...

bezejmenaaa
7. říj 2013

obnovuji diskuzi - a ptám se, má někdo stejný problém jako já? a vyřešili jste ho nějak?

89nika
13. lis 2016

Ahoj, zkusim obnovit diskuzi..
Máme týden malý mi u prsa usíná, ale snažím se ho udržet co nejdýl třeba i 45min. Ale jak ho odložím do postýlky začne řev a hledá prso.. Mohla bych kojit pořád. . Už jsem i sama unavená.. Máte někdo zkušenosti? Srovná se to časem?

mysicka_lb
13. lis 2016

@89nika Ahojky, tak přesně to jsem měla já. Musela jsem po každém kojení dokrmovat UM až do půl roku, kdy jsme přešli na klasické příkrmy. Pak jsem UM úplně vysadila a kojila jsem dále do 27 měsíců.

viridie
13. lis 2016

@89nika Ahoj 🙂 Tohle je opravdu normální chování novorozence,syn se sotva narodil a tvůj prsník je pro něj nejenom zdroj papání,ale i uklidňovadlo a bezpečí.Šestinedělí je opravdu mnohdy jen o kojení a zase kojení a i když je to vyčerpávající, fakt to ber z pozice děťátka s vyhov mu,kdy si řekne. Tohle je teď to nejdůležitějši a ano,brzo může být vše jinak.Držím palce 🙂

sajul
13. lis 2016

@89nika u takhle malýho miminka je to normální, má pidi midi žaludek, potřebuje pít často a třeba jen krátce, ne každý podle tebe hlad, je hned hlad.. prso slouží jako tišící prostředek, dudlani ho uklidňuje.. byl 9 měsíců v bříšku, je logicky, že bez tebe pláče.. všechno je pro něj nový a neznámý.. dopřej mu to prso, když chce.. poriď si šátek a máš vystaráno 😉 jinak můj prsomil, je i v 5ti měsících u prsa klidně celou noc 😉