Nepoklesne mi tvorba mléka, když nebudu v noci kojit?

hana765
2. čer 2017

Ahoj všem,
sice jsem přečetla podobné diskuze na toto téma, ale ráda bych Váš názor na můj konkrétní případ.
Ano noční kojení je důležité pro tvorbu mléka, respektive pro navýšení a rozkojení se v začátcích. Malé byly 4 měsíce. Prošly jsme spolu laktační krizí, kterou jsme zvládly. Teď máme dva týdny po sobě váhový přírůstek vždy 200g (celkem tedy 400g za 2 týdny). Očividně jsem se rozkojila a mléka mám dostatek. A teď k "jádru pudla":
Mohu nyní nechat malou spát? Spala mi už od konce 1. měsíce, kdy jsem cca ve 20 hod. nakojila a malá se budila až kolem 4té ráno. Takto jsme to zvládaly dva a půl měsíce až do oné krize. Jednoduše nevím, jestli mi opět nepoklesne tvorba mléka, když nebudu v noci kojit, nebo se můžeme v klidu vrátit k předchozímu režimu?
Díky za vaše postřehy!

j.a.n.i
2. čer 2017

@hana765 To ti nikdo neřekne, jinak než že to vyzkoušíš, to nezjistíš... jsou ženy, kterým spí dítko celou noc a problém nemají, ale to neznamená, že to tak mají všechny.

luckylee
2. čer 2017

Jak spite?Nema mala dudlicek nebo neni v zavince?

hana765
autor
2. čer 2017

@j.a.n.i my jsme ten problém právě před tou laktační krizí neměly. Mám spíš strach, aby to teď nebylo jinak.

hana765
autor
2. čer 2017

@luckylee spíme jako dudci 😉 bez dudlíku, ten většinou po usnutí vypadne sám, nebo jí ho vyndám já. Zavinonačku taktéž nemáme.

fullera
2. čer 2017

Já mám chlapečka 3 týdny starého... Velká krize byla na začátku, de facto až teď jsem se dala s mlíčkem "dokupy" a začala být pro malého soběstačná. Přesto paní doktorka doporučuje, abych mu v noci dala odstup 4 hodiny (pokud se nevzbudí sám a neřekne si). Pokles tvorby mlíka v tom nepozoruji. Výhoda je, že se alespoň trochu vyspíš 😉.
Ale myslím, že je to individuální...

ladyhacek
2. čer 2017

Z mé zkušensoti bych nechala spát a nebudila . Časem se tvoří dle potřeby - přisátím. KDyž byl tedy starší koelm toho roku tak občas spal i u mojí mamky - přes se prsa nalila já odsála a druhý den pak normálně kojila.
Ze začátku sjem malého právě budila a jsou mu dva roky a budí se pořád a já se ptám zda to není i tím, že jsem ho budila já > druhé nechám jak si řekne 🙂

luckylee
2. čer 2017

@hana765 fajn.Tak bych ho nechala spinkat.Jeste k dudlu a zavince kdyby nahodou http://jsemtehotna.eu/proc-nepouzivat-zavinovac...

hana765
autor
2. čer 2017

@fullera u vas to je určo dobře, jste malinkatí 😂

j.a.n.i
2. čer 2017

@hana765 Nojo, to je právě to, co ti bohužel nikdo neřekne... i když mě tedy holka pila několikrát za noc (budila se sama) a krizi kolem 4 měsíců jsme měli taky. Ono kdo ví, čím byla způsobená, u nás to nebylo nedostatkem mlíka, ale tím, že se touhle dobou přestává tvořit do zásoby a ji rozčilovalo, že nestříká okamžitě, jak byla zvyklá. Nicméně mlíko bylo, staršímu teklo😀

hana765
autor
2. čer 2017

@j.a.n.i jsem to jen zkusila, jestli tady třeba někdo nevěští 😀
A co takhle zachovat jedno noční kojení třeba ve 4 ráno? Aby se tedy podpořila laktace. Co myslíš?

j.a.n.i
2. čer 2017

@hana765 Tak pro svůj klid můžeš, pokud se budí samo, tak bych nakojila, pokud ne, tak záleží jak reagují na buzení, třeba naše se budit nesmí, takže jsem to nikdy nedělala. Až teď v 6 letech, když měl ATB a musím říct, že to byl skoro nadlidský výkon ho v noci vzbudit a přesvědčit, aby otevřel pusu a pokl sirup.

yerry
2. čer 2017

Tělo říct, mám kamarádku která malou v noci někoho vůbec a jinak kojí plně a malá krásné přibírá.... Já třeba ještě teď v půl roce kojim v noci stále 3-4x..... Ale mě se malá na kojení budí sama.... Já nebudím nikdy....

hana765
autor
2. čer 2017

@j.a.n.i buzení není tak tragické. Budila jsem malou v noci třikrát, když jsme měli tu krizi a šlo to. Asi jsem to hůř snášela já, bylo mi jí strašně líto. Někdy si i trošku poplakala, ale dalo se to. V noci na dnešek jsem to nechala na ní a probrala se až kolem půl 5. A nejspíš by spala dál, kdybych nebyla vzhůru a hned toho nevyužila 😉

gnozka
2. čer 2017

Určite nebudit . Mliko uz by se melo tvořit dle potřeby . Vyspete se !!!

hana765
autor
2. čer 2017

@gnozka to jsem potřebovala "slyšet"!!! 😉 👍 Děkuji!