Nepřibírá. Měla bych jí dát něco navíc kromě mlíka?

januskaababoo
17. zář 2007

Ahoj, mala(5mesicu-7270g,69cm) mi zacla pit z obou prsou a chtela treti, jelikoz ho nemam tak mala rve hlady a ja mam pocit, ze kojim pisek, ponevadz to boli a jde to jen jakoby na sucho...male prestavky na tvorbu mleka...po 14dnech pribrala jen 10g...tak myslim, ze bych mela dat neco navic...mela jste nektera podobny problem? Ne-li stejny, pokud jo...jakpak jste ho resily?
Kuju za cokoliv...

med
17. zář 2007

Ahoj, já měla podobný problém, akorát malé bylo 14 dní... Chtěla pít pořád, mě to příšerně bolelo, skoro nic ze mě neteklo a malá nepřibírala. Normálně jsem nasadila Nutrilon a k tomu kojila, ale pak už malá prso nechtěla, protože z něj nic neteklo, takže je vlastně skoro od začátku na umělým mlíčku.
Ty máš holčičku už větší, tak nevím, jak je to s přikrmováním, ale nám v porodnici říkali, že do půl roku by prý dítě nemělo dostat nic jiného než mlíko... ???

doubek
17. zář 2007

januskaa- ja nemam zkusenost, ale asi bych ji dala sunar, ja jsem taky tenhle problem mela, kdyz byla mala malinka, tak jsme dali UM a pak se to dalo do poradku a ted jenom kojim.

neeve
17. zář 2007

Já taky nemám zkušenost, jen mě hrozně pobavil název téhle diskuze 😀 Umím si to představit, držím palečky, ať se zadaří 😉

macanet
17. zář 2007

Jsem na tom stejně jako med, akorát já měla teploty(zánět v prsu) a malá se musela dokrmovat, až nakonec nechtěla mlíko vůbec, ono teda po kojení u Dr. a zvážení vypila 50ml, takže dokrmovat Sunarem a od pátku jsme na Sunaru úplně. Přeju hodně štěstí ať to dopadne dobře , hlavně ať je spokojená mamka i miminko 😉 Hlavně se nestresovat z toho, že se muselo přejít třeba na UM 😉

macanet
17. zář 2007

Co takhle zkusit jít k dětskýmu Dr. na lačno a zvážit před a po kojení a domluvit se co dál?

kristi
17. zář 2007

janusko, oni taky deti po tom 5 mesici tolik nepribiraji,ale pokud rve hladem, tak ji proste dej nejaky mensi prikrm, co??

markeeta
17. zář 2007

jani: ty uz mas dite vetsi a ja myslim, ze klidne muzes zacit s prikrmama. Doporucuje se az od 6m, ale ten jeden mesic uz je sumak.
Ja mam osobni zkusenost s tim, ze Natasa, chce treti prso a ja nemam. Musi pockat nez se mi vytvori zase mleko. Stresa z toho nemam, protoze vim, ze mi za tu hodinu neumre.
To ti tece pisek? To slysim poprve, jak je to mozne? Poverila bych manzela at to ochutna.

morusa
17. zář 2007

Januska: já bych na tvém místě, pokud opravdu myslíš, že pláče hlady, zkusila příkrm, v těch pěti měsících je to už v pohodě. A nebo se zkus poptat tady www.kojeni.net Je tam online poradna, výborná paní, fakt ví má odpověd na každej dotaz a hlavně odpovídá včas. 😉

gedren
17. zář 2007

Dala bych treba vecer pred spanim flasku UM nebo kasi (bezne byva od 4 mesicu, takze to je v pohode), myslim, ze to je normalni laktacni krize a za par dnu to prejde. Nema smysl trapit sebe bolesti a dite hlady, kdyz parkrat necim dokrmis, tak o mliko neprijdes, zvlast kdyz ses fakt vysata do dna...taky si dobre pamatuju, jak to bylo hrozny (meli jsme laktacni krizi ve 3 mesicich, parkrat sla spat s nutrilonem a za par dni to bylo zase v poradku a plne jsem pak kojila jeste do 8 mesicu - i kdyz tenkrat jsem neverila, ze to jeste nekdy zvladnu).

Jo a pij meltu nebo vitakavu (to je instantni melta, lip se pripravuje), aspon litr denne!

artikula
17. zář 2007

Janusko! Tak ja uz jsem neco takoveho zazila, kdyz jsem se chystala, ze si budu odstrikavat mlicko na vecer, kdyz jsme meli jit za kulturou...Neodstrikla jsem skoro nic!!! 🙄
Ale k veci...Nekdy to dela stres, ze jako musim kojit. Vzdycky mi pomuze ta prsa pri jednom kojeni prostridat, kdyz mam pocit, ze to netece.Zacnu treba pravim, mala se vzteka, taha, tak dam druhy a zase taha a najednou citim, ze se to nalejva a pak uz vetsinou tece. A nekdy ji dam jeste proste znovu to, co bylo prvni. Pomaha taky se nejdriv napit neceho tepleho. Nebo si odpocin, relaxuj...Chce to pohodu a klid.
Je to takhle jen pres den?Nebo i v noci? U me se to v noci vetsinou zlepsi po delsi pauze.
Ja ych osobne do prikrmu bez porady s pediatrem nesla...Pokud teda chces dlouho kojit...Vsimam si, jak se to hodne resi UM...Nevim, ale vetsinou pak mamci prestanou kojit uplne.
Gedren ma s tim pitim pravdu a jidlo taky, ka uz psala jinde! Mohu potvrdit. Po 14dennim pustu jsem mela fakt pocit, kdyz jsem zase zacala normalne jist, ze mam prsa o cislo vetsi! 😅 .
Drzim palce!!!!!!!!!!!!

lukynek
18. zář 2007

Ahojky Jani, mluvila jsem už i s tvojí mamkou, normálně se netrap. Kup Elince něco na příkrm. Já jsem měla to samé u Kačky. Řešila jsem to navečer tak, že jsem jí uvařila mlíčko (BEBA2-od 4.měsíců) a ona mi v noci pěkně spinkala. A když se vzbudila v noci, tak jsem jí nakojila. Já vím, že doktorky říkají pokud kojíš, nic nedávat....ale myslím, že Eli už je dost velká a vyžaduje asi více. Stává se, že děti, které začnou pít z láhve, přestanou chtít pít z prsu. Ale zase si myslím, než by jste se měli obě trápit a v noci nespinkat, tak bych to neřešila. Zkus to, já myslím, že ti inadále z prsíčka pít bude.
Mě hodně pomáhá pití čaje pro kojící maminky-5x denně! a piju ho i v noci. A hodně papám polívky!!
Držím palečky!! Pa

matysi
18. zář 2007

Ahojky, nejsme na tom zase až tak, ale Lukynek má pravdu - kojící čaj několikrát denně! Když mám pocit, že je míň mlíčka, dělám si čajík a podstatně zvýším příjem tekutin 🙂 Funguje to 😉 Vzhledem k tomu, že už je malé 5 měsíců, tak bych asi i dala klasicky napít z prsou (kvůli tvorbě mlíčka) a pak jí sem tam "dopráskla" umělým...

cecil
18. zář 2007

Mně na zvýšení laktace pomohla homeopatika...informace jsem posbírala někde tady na koníkovi, paní psala : Ricinus comunis, ředění 5 ch,(asi 60,-Kč) 2x-4x denně dvě kuličky pod jazyk, nechat rozpustit, dvacet minut před a po nic nejíst, nepít. Neužívat déle jak týden, jinak může být účinek opačný!...jak jsem koupila, tak prodávám 😉 . Mně pomohly bezvadně, užívala jsem je jen tři dny a mlíka mám dost a dost. Dřív se malá napila a vycucla celý prs a teď se napije a ještě jí trochu v prsu zůstane. Dokonce je tak přepitá, že si kojení protáhla ze dvou na tři hodiny. A hlavně jsem se tím uklidnila a nejsem ve stresu, abych večer ještě měla mlíko... a jak známo stres laktaci neprospívá.

januskaababoo
autor
20. zář 2007

Ahoj maminy!
Tak, jak vyse psano, prozily jsme 6-ti mesicni krizi!!! Hnusnou! Ale od zacatku, byl nam poraden NUTRILON HA, no fuj! Ja se nedivim, ze ten muj svist to plive vsude, nechtela to, ona mi jeste k tomu nepije z flasky (caj jmse dycinki lzickovaly), no, tak to neslo. Tak jsem se s ni zavrela do loznice a jen se kojilo a jedlo a spalo a koukalo na TV a pilo meltu (pozn: meltu piju pravidelne od porodu). Nevim jestli mi pribira, zajdu v pondeli zvazit, ale uz 4dny zavadim mrkvicku a papa uzasne, ona je zvykla na lzicku od zacatku. Bylo mi normalne žinantni jak mi koukala do pusy, kdyz jsem cokoliv jedla, nejak vnitrne jsem citila, ze je v poradku zacit zavadet. Sice je to pro ni rano tezke, kdyz si jeji stolicka "dlazdi" cestu strevama kolem 5 rano (krouti se u toho, jak by tam jel cely stul), ale to se casem taky sklidni, ne?

markeeta...pisek nekojim 😀 , to je jenom pocit, jako na sucho, jakoze nic netece... 😀

pak dam vedet, jestli mi opet tloustne, modlim se aby jo...
...tak kojeni zdar! a prirozenemu zvlaste!

j.a.n.u.s.
11. únor 2009

Procitam diskuze od konce...a musim reagovat... 😀 ...kojim do ted!!!! 😀 😀 😀 😀 ...mala ma 22.mesicu a ted mame opacny problem! Nevime kdy prestat...
(pozn.ja jsem januskaababoo)

lucianka015
12. lis 2013

dobry den mam 8.mesicniho syna,na svet sel o 2 mesice drive a byl z dvojcatek,pocatecni vaha 1630g a 41cm ted ma 4880g a 61cm.nechce mi poradne jist a tim padem prbira strasne pomalinku doktorka to zatim nejak nehroti ale v ocich u ni vidim starost.prosim poradte