Nepřibírá, nestačí jí mateřské mléko?

malina2017
10. bře 2018

Ahoj holky. Obracím se na vás s prosbou o radu. Dcerka 5 měsíců přibrala za poslední měsíc jen necelých 200 g. Doktorka nám poradila jednou denně před kojením zařadit zeleninovou polévku. Mě ale přijde, že se tím nic moc neřeší. Malá posledních pár týdnů často pláče, už pomalu ani nevím, jaké to je když se směje 😢 U prsa se vzteká a evidentně moc nepije. Je možné, že mám málo mléka? Přestavam mít sílu lámat to kojení přes koleno a trápit jí i sebe a koupit UM.

matyldik
10. bře 2018

Ahoj,mne malý kolem 5.mesice začal také u kojení dělat blbiny,ale je to prý normální..miminko se musi poradne snažit,aby mlicko vytáhlo a když ti nejde snadno,tak se vzteka..také nás u kojení často bolí bříško,takže se dost poušti a zas chytá...ale chce to trpělivost..pokud nechceš ještě kojení vzdat,tak mám i par typu,jsk se mi rozjela laktace po sestinedeli,kdy jsem měla opravdu málo mléka a malý strasne málo vypil... po každém kojení jsem si odsavala trebs 10-15 minut,někdy se mi povedlo odsat 10 ml,jindy 50ml..na tom množství vůbec nesejde...pila jsem opravdu hooodne melty a cara..odpocivala jsem,jak jen to šlo...při každém kojení jsem popijela teplý nápoj... po 3-4 dnech se mi tak nalevala prsa,ze malý měl mléka víc než dost...praktikovali jsme to takto asi mesic a pak postupně ubirali odsavani..teď už neodsavam vůbec,piju meltu,caro a gravimilk a laktace se nějak ustálila...ale kdyby náhodou,tak bych třeba tentokrat malého prikladala co dvě hodky a v noci aspoň jednou kojila...
Pokud chceš UM,tak bych určitě nejprve koupila třeba jen jednu dávku v pytlicku od nutrilonu a zkusila,jestli ti mala vůbec vezme láhev 🙂

ishumisz
10. bře 2018

A jak casto ji kojis? Kojene deti pribiraji narazove. Vyrostla? Muze ji trapit neco, zuby, bricho.. jestli si jeste nezacala prikrmy, na ktere ma teda jeste cas, tak ver, ze ti toho moc nesni. Mazlete se spolu, lezte v posteli, telo na telo, nabizej kazdou chvili prso. Co v noci, jak casto kojis? Pro vetsi tvorbu mleka je nocni kojeni dulezite. Spite spolu? Nosis? Mne dcera proplakala pul roku, a navic moc nespala, nedostatkem mleka to nebylo, ani na brisko netrpela.. musela proste byt s nami v neustalem kontaktu.

malina2017
autor
10. bře 2018

@matyldik Řekla bych, že mlíčka mám tak akorát. Hodinu po kojení se mi teda podaří odstříkat jen tak 20 ml, ale možná to bude i tou postarší odsávačkou. Podobné rady jsme praktikovaly taky na začátku, aby se laktace rozjela. Kojím často, odsávám ... Přes den kojím cca každé dvě hoďky a v noci 2x až 3x, poslední dobou i špatně spí. Probudí se třeba ve tři a už nechce spinkat. Je to na palici ... ☹ Jinak s lahvičkou problém nemá, to máme odzkoušené.

malina2017
autor
10. bře 2018

@ishumisz Jak jsem psala, kojím cca každé dvě hoďky, pokud nespí, v takovém případě se přes den interval prodlouží třeba na tři hodinky. Večer dostane napít cca v sedm, okolo osmé usíná. První kojení je okolo půlnoci, pak třetí - čtvrtá. Dřív i po tom druhém kojení usnula a vstávala třeba v sedm, teď už ne a prořve se do rána ☹ Včera jsem jí poprvé uvařila mrkvičku a trochu si dala, dokonce nad očekávání. V posteli s námi spí jen výjimečně, usíná ve své postýlce a někdy, když nemůže k ránu usnout, beru si jí k sobě. Doma nenosíme. Venku jsem jí nosila do doby, než přišly nízké teploty a s návratem jara zase začneme.

swetlusska
10. bře 2018

Naše dítě se krásně uklidní doma v nosítku, i tam usne a pak ho přendám do postýlky. Když jsem ještě kojila, nepočítala jsem kolikrát, prostě tak, jak dítě chtělo. Do toho ještě dostával i několikrát denně UM z flašky, takže spokojenost a Otesánek největší :o) Se spánkem už to bylo horší, zabralo jen si ho brát k sobě do postele nebo nosítko 🙂

matyldik
10. bře 2018

@malina2017 je možné,ze už ji mohou trápit zoubky třeba...jinak kolem pulroka se deti začínají opět častěji budit jsem někde četla.. každé miminko je jiné,takže těžko říct,co vaši princeznu trápí :-/ dokud nehubne a je spokojena,tak bych to neřešila,ale pokud pláče,tak bych se um zas tak nebránila,můžeš kojit a dávat i občas láhev a uvidíš,jestli bude spokojenější 🙂

karlajasmine
10. bře 2018

Mela jsem to se starsim synem podobne a ta zelenina to spravila.. chutnala mu a jak mel zaplacnute brisko tak se prestal u kojeni tolik vztekat. Ale jinak pomaha kojit ihned po probuzeni kdyz je dite jeste rozespale, nebo naopak uhoupat do polospanku a pak kojit, kojit a kojit.. od tech 3h bych si ji proste brala do postele a kojila nonstop jak bude chtit.

leki
10. bře 2018

Nemám bohužel radu, jen poznámku. Že odstříkáš "jen" 20 ml nic neznamená. Já u prvního měla udajně nej odsavačku (elektrickou Medelu) a odsála jsem taky jen 20-30ml. V noci max. 50. A malej přibiral v pohodě, a to i přez to, že po každým krmení fakt hoodne blinkal (odstříkavala jsem, pač jsem dělala dálkově školu a chystala pro něj vždy zásoby až budu mimo).

ivuska1986
10. bře 2018

Ahojky, odsavani bych asi neresila, zpocatku jsem odstrikala i 150 ml do peti minut, ted je malé 5 a pul a neodstrikam nic. Zelenine bych se nebranila. Mala ted zacala bastit a snedla by i lzicku😂😇 a UM mleku bych se též nebranila, kdyz by bylo mimco spokojene, tak proc ne. Po pravde kdyby ta nase potvurka chtela lahvicku, uz bych s kojenim sekla.

mysicka_lb
10. bře 2018

Ahojky, myslím si, že můžeš v pohodě přidat UM či první zeleninové příkrmy. Jen mateřské mléko prostě už asi nestačí. Jinak já jsem neodstříkala nikdy nic (max pár kapek), moje mléko od začátku nestačilo, malý měl vždy dokrm (nejdříve UM a pak od 5m tu zeleninu) a kojila jsem do 27 měsíců.

pavla555
10. bře 2018

Ahoj, já měla v plánu kojit, ale moc nám to nešlo. Už od porodnice jsme přikrmovali UM. Kojila jsem jen cca 6týdnů. Malej mi u toho usínal a nebo řval 🙂. A než abychom se oba trápili, tak jsem přešla jen na UM. Budou nám dva roky a je v pohodě a zdravej 🙂.

leymea
11. bře 2018

Taky jsem to resila. Malej nepribiral (taky v patem mesici) a ja uz na to nemela nervy a dala mu UM. Za 3 tydny najednou pribral 700g. Predtim 500g za 2 mesice. Jenze, on vubec nebrecel, byl spokojenej. Takze jsem kojila a pak dokrmila UM (vecer klidne po kojeni vypil 150ml UM :-O ). Bohuzel mi zacal kojeni odmitat a ted uz skoro nekojim. Od zacatku jsem chtela kojit pul roku (to jsem si splnila), takze jsem v klidu, ale klidne bych jeste nejakou chvili kojila 🙂 co Ti budu povidat, kojeni je to nejlepsi co pro sve dite muzes udelat, ale pokud se UM nebranis tak se toho neboj 😉

lovely_creature
12. bře 2018

Děti rostou skokově, děti mají období kdy se vztekaji u prsa ( když se učí novou docednost, když jim rostou zoubky, když je něco bolí ). Na Um zatím kaslete, v noci jak se probudí vyslict do naha oba dva a tulit v posteli u prsa.

plachetnicka
13. bře 2018

Ahoj, začala bych dávat příkrmy, k tomu kojila a uvidí se...s první dcerou jsem měla to samé zhruba od konce 4. měsíce, přibírala, ale pomalu, uplakaná, atd. . "Trápila" jsem jí jen kojením do ukončeného 6. měsíce a potom teprve dala příkrm a zlom jako hrom. Se synem úplně stejný scénář, ale po zkušenosti s dcerou, jsem u něj začala se zeleninovými příkrmy v průběhu 5. měsíce a najednou byl klidný a spokojený.
Ať se daří!

mysek
13. bře 2018

Ahojky. Nedavas nahodou dudlik? Baha i na lahvicky. Muze mit bojkot, my to tak meli z dudlika, v 5m mi pribral 100g za mesic, prso mi zacal odmitat. Dudlik jsem zahodila a nabizela misto toho prso. Kojila bych do 6m plne, potom pomalu prikrmy podle zajmu ditete, nejlepe formou blw. Do roka veku dite jen ochutnava, nikdy se prikrmem nenahrazuje kojeni, prikrm se ke kojeni pridava. Do 18m se aktivne prso nabizi. Tekutiny az tak v 10m pokud aktivne prso nabizis.

eviknufik
21. bře 2018

Ahoj holky taky teď řeším váhu. Malý se narodil 36+4 s váhou 2860g(47 cm) po propuštění 2760, 9 den po porodu 2790g, tři týdny 3380 g (50 cm), v 7 týdnech 4720g(55,5 cm), v 11 týdnech 5400g (58 cm), ve třech a půl měsících 5950g (62 cm), ve 4 měsících a jednom tydnu- tedy tři týdny od předchozí kontroly 6400g (62,5 cm) to bylo 7.3. dne zvážen doma na váze a má jen 6625g ( a cca 64 cm). Od včera zkoušim vážit před a po kojení a vysosne v průměru 50 g :( z obou prs. Sosa cca 5 min. Jsem nešťastná, nechci ještě příkrmy. Prvního jsem kojila 22 měsíců, přibíral cca kilo měsíčně a to byl plně kojen do 6 měsíce, pak začal s příkrmy. Nyní piju cva 1 litr melty, kojící čaje cca 3 litry denně. Kojim 2* v noci a stejně nic. Kojim cca 12-16× denně. Poraďte, jak zvýšit laktaci?
muze mit vliv na mnozství mléka to, ze jsem pred tydnem zacala pit mlady jecmen, vodu s citronem a pred mesicem a pul zacala s cvicenim jilian mchaels? nechci prestat kojit, jsem uz zoufalá:(

leymea
21. bře 2018

@eviknufik me to prijde v pohode. Nevaz ho, pribira krasne 😉

ishumisz
21. bře 2018

No tak jecmen by snad mohl spustit detoxikaci, ale nezapominej, ze kojene deti pribiraji skokove, dulezite je, ze roste na delku. Muze mit spurt. Ale ani nepises, ze by bylo ditko nespokojene, na vahu se vyprdni a koj takhle dal.. nejlepsi je ale zvysit cetnost kojeni hlavne v noci

eviknufik
21. bře 2018

@ishumisz vetsinou spokojene je, ale dnes teda ne, prikladam max co hodinu a vypije cca 35g, ani se nedivim, vzdyt se po takove dobe nestaci mliko ani vytvorit:(

ishumisz
21. bře 2018

@eviknufik to je hloupost, proc ho porad vazis?, muze ho trapit i neco jineho, treba zuby, nebo ma vazne spurt. Muze to trvat asi tri dni, a cim vic budes prikladat, tim vic se mleko bude tvorit, presne podle potreb tveho ditete. Taky muze citit ten tvuj stres a je ve stresu taky. Hod to proste za hlavu. Jinak te to dovede ke konci kojeni..

codal
21. bře 2018

@eviknufik naopak,čím častěji přikládáš,tím víc se mliko tvoří.. moje dcera pila po hrozně malých dávkách,max 5min.,pak usínala,nikdy neplakala hlady,kojila jsem hodně často,v noci i co hodinu, přibírala málo,pořád jsme byly tabulkove pod průměrem. Ale jinak prospívala krásne.Otacela se brzo,lezla,všechno jak má byt,je to sice drobná,ale čilá zdava holčička dodnes. Laktační poradkyně mi tenkrát radila nevazit,nesledoval tabulky a dát na intuici,kojit podle potreby.

eviknufik
21. bře 2018

Mě právě laktační poradkyně řekla že mám vážit 24 hodin, abychom věděli kolik vypil a domluvili se co dál. Jinak jsem neváhala a z toho co vážím těch 24 hodin tak vypil necelych 800 ml a dnes jsem z toho ve středu tak je asi i on