Nepřibírání, ale přitom dostatek mléka. Zažily jste?

cazadora
1. pro 2007

Máme problém, malé jsou dva měsíce a váží 3500g (porodní váha byla 2650) to by asi nevadilo, kdyby přibírala alespoň pomalu, ale to se neděje váha stagnuje už 14dní. Většina kojení u nás probíhá posledních 14dní takto: malá se přisaje, párkrát cucne, pustí se a začne plakat, kroutí se, jak ji bolí bříško, většinou už se jí nepodaří přiložit, tak ji dokrmuju odstříkaným mlékem, ale ne vždy si ho vezme. Z jednoho prsu odstříkám při každém kojení cca 100-150ml. Jinak přední mléko už nedávám vůbec (na radu mudr. a na laktační lize též), aby pila jen to zadní, protože ona vypije tak 45-max80ml (a to jen veeelice zřídka, spíš kolem padesáti šedesáti. Pokud do pondělka nepřibere, máme asi nástup do nemocnice na pozorování. Neměli jste některá podobný nebo stejný problém??

cazadora
autor
1. pro 2007

a zapomněla jsem dodat, že častější přikládání u nás neprojde, prostě když nechce tak nechce a rozhodně do ní nic nedostanu. Jinak je spokojená usmívá se, prostě v pohodě až teda na prdíky

alcatko.j
1. pro 2007

caza, nevim, jestli jsme mely stejny nebo podobny problem, protoze my jsme to nejak moc neresily, teda nas mudr.Neluska se narodila s vahou 2 960 g a z porodnice jsme sly s 2 600 g a v 6 mesicich mela 5 640 g, kdy jeji vrstevnici meli treba 8 kilo, stalo se ze za mesic pribrala treba jen 150 g..nicmene mleka jsem mela a mam dost, po nakojeni jsem jeste vzdy z prsa mleko dostala a ne malo...nelinka od malinka pila kratkou dobu, krome dnu v porodnici, kdy pila i hodinu, pila tak 4 minmuty a nazdar....A vecer jsme to meli tak, ze se sr¨tokrta pricuicla, s kroucenim odcucla a tak furt dokola...nemam prehled kolik vypije..ale mudr neplasi, rika, ze je zdrava, holt nebude Miselinek...uvidis, jestli natalka aspon neco pribere, pokud aspon neco je, netraopila bych se...jak jste na tom s manzelem?Jste drobni?mali?

cazadora
autor
1. pro 2007

ahoj ali já bych neplašila ale naše mudra mi kvůli tomu i volá jak papá hrozně to sleduje jinak natálka baští taky hned od začátku jen chvilinku řekla bych že těch 5minut je maximum. tady z netu tě trochu znám a řekla bych že jsme s manželem stejné typy jako vy oba hubení já mám 170 manža 180.jinak my jsme u doktorky na vážení tak 2x týdně a myslim že když už přibrala kilo tak zatim by se to hrotit extra nemuselo když jinak je ok.

alcatko.j
1. pro 2007

cazi, netrap se, uvidis jestli pribere, ale nemusi kazde miminko pribirat rychlosti blesku.Jestli je jinak spokojena, a nerve hlady, tak proste ji staci malo jidla, no booze 🙂
Budu sledovat jak jste na tom, a na natalku budu moc myslet 😵 Schvalne se jdu podivat, kolik neli pribrala za mesic...moment

alcatko.j
1. pro 2007

Cazi, takze narozeni 2 960g, 6 tydnu - 4070 g, tedy pribrala 1110 g 😉 a ve trech mesicich mela 4970g, takze za dva mesice pribrala jen necely kilo ALE za dalsi 3 mesice pribrala jen (tedy v 6 mesicicch) 670g...a nic se nedeje...
Natalce pusinku 😵

cazadora
autor
1. pro 2007

ali děkujem v pondělí dám vědět jak jsme dopadli 😉 jinak hlady neřve takže to co sní jí stačí tak uvidíme

kili
1. pro 2007

caza, ono nie je na škodu ísť do nemocnice. Váha nie je ani tak dôležítá, ale či rastie hlavička tak ako má. Držím palce, nech ti začne priberať 🙂

cazadora
autor
1. pro 2007

kili já už si to taky říkala ale přece jen pokud bysme tam nemuseli bylo byx to lepší, ale pokud nás tam mudra pošle tak pro malou všechno to je jasný. jinak hlavička nám narostla od porodu snad o2-3cm ale jistá si nejsem

carlisse
2. pro 2007

cazadora: mám stejný problém jako ty, akorát tím jak malá pije málo,t ak se mi začalo ztrácet mlíko i přes všechny možné metody rozkojování, odstříkávání po každém jídle a Adélka pořád nepřibírala, hubla, nebo přibírala tak 40g týdně, což je málo, jsou jí 4 měsíce a má 4650g. Dávala jsem příkrm 2x denně, ale pořád hubla, tak teď přikrmuju po každém kojení, už jsem se s tím smířila a není to nic hrozného. Samo bych radši jen kojila, ale zas je teď důležité, aby malá terošku nabrala. Držím palce, aby Natálka začala nabírat.Kolik vážila při narození?

cazadora
autor
2. pro 2007

Carlisse natálka vážila 2650g při narození, já už sem si taky připustila variantu že třeba budu muset přikrmovat ale samo že se mi do toho nechce 😔

kili
2. pro 2007

a koľko to znamená, že vám deti jedia dostatok mlieka? pri akej váhe?
Adamko jedáva skoro tretinu svojej váhy a aj tak nepriberá nič moc. Samko je tiež riadny papkáč a aj tak je to štíhle bábo, ale aspoň je relatívne v norme. Má 5 mesiacov a 5kg

bramburka
2. pro 2007

holky a kolik by se mělo přibývat týdně?

carlisse
2. pro 2007

u nedonošeňátek prý alespoň 100g týdně do 4. měsíce, pak nevím, pak myslím, že už snad míň.

carlisse
2. pro 2007

jinak teď když dávám po kojení příkrm, vypije vždy 90ml co jí udělám a asi by vyžunkla i víc, večer jí dávám před spaním 120ml. Je to vždy bezprostředně po kojení, pije 10-20minut. Když jsem s ní byla ve 2 měsících v nemocnici ,musela jsem jí po kojení vážit, tak pila 70-120ml, většinou těch 120ml, před měsícem byla u babičky na hlídání, dala jsem jí s sebou rozmražený MM, měla tam toho 170ml a celý to vypila, přitom na její váhu a výšku by měla pít cca 110ml.

altoja
2. pro 2007

caza, tak já se musím přihlásit, že u nás je to to samé, Viktorka se narodila s porodní váhou 3330g, domů jsme šli s 3140g, v šesti týdnech měla 4100g, ve 2,5 měsících 4070g! ☹ 3měsíce- 4600, 4měsíce - 5100, 5měsíců - 5570 a zítra nás čeká půlroční prohlídka, tak jsem zvědavá

stále kojím, taky mi nepřipadá, že bych měla málo mléka, s kámoškou jsme si koupili váhu na vážení při kojení, ale to byl takovej stres, nedělala jsem nic jinýho než kojila a vážila a nedejbože, když si vzala mlíka málo, byla jsem zoufalá, zkoušela vše, přikládat často k prsu, jenže Vikouš když nemá hlad, tak si prostě nevezme, nechtěla se třeba vůbec chytit, vztekala se, zkoušela jsem přidávat i Nutrilon, jenže nepozorovala jsem žádné výrazné zlepšení, po každým kojení jsem si odstříkávala mlíko a ještě ho Vikoušovi po lžíčkách nebo stříkačkou přidávala, prostě tolik nepřibírala jako ostatní děti, byla jsem z toho nešťastná, malá taky pije už odmala tak pět minut, víc ani ťuk, prostě jak mi řekla má dr., bude to takovej "piskoř" 😅
A jinak mi strašně má mudr. pomohla (přestoupila jsem k ní asi před dvěma měsíci, protože bývalý mudr. byl takovej salámista, říkala jsem mu, že je malá strašně bledá, unavená, ale přesto přes den strašně málo spí a hodně brečí, v noci že je zlatá, budí se tak jednou, max.2x a on jediný, co mi na to řekl, ať jsem ráda, co by za to ostatní maminy daly, kdyby byly jednou za noc vzhůru, když jsem se ho zeptala, jestli nemůže bejt třeba chudokrevná, tak ho nenapadlo odebrat jí krev a poslat jí na rozbor, ale jen na ní juknul a řekl mi, že má sliznice růžové, takže chudokr. nebude), když jsem u ní byla s Vrtulí poprvé, tak mi řekla, že by mohla být oplácanější, ale že je strašně bleďounká, ptala se mě na těhotenství, jestli jsem byla já chudokr., jestli jsem po porodu brala železo (samo že ne 🤐 ), jestli mi můj gynekolog udělal odběry krve, abych věděla, jestli mám dál železo brát, no prostě mi poradila homeopatika na doplnění železa pro malou i pro mně a jednoznačně to pomohlo, nevyřešilo to teda problém spaní přes den 😀 , ale během týdne malá přibrala půl kila a pak postupně sice na spodní hranici, ale přibírala.
Ještě mi radila, ať hodně jím, piju (kojící čaje, Gravimilk, 2dc červenýho vína denně smíchanýho s vodou).

Taky jsem nechtěla vzdát kojení, na druhou stranu jsem nechtěla lámat to přes koleno, aby nebyla kvůli mně malá nemocná, ale dr. mě uklidnila, že je sice drobná, ale reaguje tak jak má, není žádná apatická, smutná.... takže jsem do půl roku vydržela, kojím a tenhle týden jsme začali dávat příkrmy 😉

Každé dítě je jiné, nejhorší je, když se začne srovnávat s ostatními dětmi (to bych si musela hodit mašli, kamarádka má o 2týdny staršího klučíka, kterej byl při porodu ještě lehčí a na půl roce měl 8,5kg a to byl jen kojenej, jenže ten teda jedl každou hodinu a pokaždý se přicucnul a pil a pil) 😉

Takže přeju ať jste hlavně spokojené, ať máte takovou mudru, která Tě zbytečně nestresuje a která Tě hlavně dokáže uklidnit, to je podle mého názoru taky hodně důležitá věc 😉

cazadora
autor
3. pro 2007

Tak za dvě hodinky jdeme na to vážení tak jsem na to zvědavá při našem domácím vážení to vypadá že něco málo přibrala ale nevim jakou má představu mudra kolik by měla od čtvrtka do dneška přibrat tak uvidíme.
Jinak altoja moc děkuju docela jsi mě uklidnila myslim si že prostě taky bude drobnější hubeňour 😉

bramburka
3. pro 2007

My přibrali 1. tyden 180, 2. tyden 130, 3. tyden 115... a Dr. porad rikala to je krásné - akorát... tak nevim, snad ano, je to hladovec, vysává mě... a pak má stejně hlad, ale když jí nechám dýl, tak se poblinká...

cazadora
autor
3. pro 2007

Tak jsme zpět z vážení, a přibrala od čtvrtka do pondělka 80g takže nemocnice se prozatím odkládá, na další kontrolu jdem až příští čtvrtek myslím že je to 13-14.12 aby měla čas nějak se předvést tak snad bude přibírat.

a u kojených dětí prý stačí přibrat 100g týdně

altoja
4. pro 2007

cazi, mně říkala dr., že kojeným dětem stačí přibírat 80-100g týdně 😉
tak vidíš, ono to půjde, sice třeba pomaleji, ale vyrostete, neboj 🙂, já Tě fakt chápu, že to řešíš, já se to snažím neřešit, ale taky mě to chvílema zaměstnává mozek ještě teď, všichni mi říkají, jak je Viktorka drobná, ale tak co s tím mám hergot dělat? 😠 jedna známá má malou tý teď budou tři měsíce, ze začátku byla kojená+přikrmovaná, furt plakala, takže byla prý hladová, dostávala dávky UM docela velký, teď je už jen krmená Nutrošem a stejně to je žížala, prostě genetika taky dělá svý 😉

tak držím pěsti, ať Adélce od Tebe chutná 😉

altoja
4. pro 2007

jo, a včera jsme byli na půlroční prohlídce, takže malá měla 6140g 😝 ještě k tomu byla tři hodiny po jídle, tak aspoň to bylo vážení spravedlivé 😀 (měla jsem jí kurňa před vážením nakojit, abych z toho vážení taky měla jednou radost 😀 )

cazadora
autor
5. pro 2007

altoja taky si vždycky říkám, že po tom kojení bych měla z vážení možná radost, ale vždycky to vyjde tak že je to někde v půlce mezi kojeníma 😉 jinak včera sem se zařekla že se s ní do toho příštího čtvrtka nebudu vážit protože mě to akorát stresuje, prostě se příští čtvrtek uvidí 😉

draga
5. pro 2007

cazadora též máme "menší" mimi než je všude kolem nás...Dalíček vážil u porodu 2695g, přibíral dobře a pak se to kolem 4tého měsíce seklo...doktorka trochu lamentovala, že budeme dělat kontrolní kojení a že když to nebude ok tak budeme také pozorovaný...nakonec jsme přišla na to, že Dalíček taky nechtěl moc papat navíc když se najdel tak ublinkával, já z toho měla nervíčky ale přišla jsem na problém...on totiž vydržel spát celou noc, takže jsem ho v noci nechala a tím pádem jedl jen přes den cca po 3 hodinách ale najela jsem na noční kojení po 2hodinách (oni ty miminka v noci víc sajou, teda aspoň Dalík se přicucl papal 20minut (10z jednoho,10z druhýho prsa) a ihned usnul tohle jsem praktikovala měsíc a přibral, dokonce za týden do další kontroly 400g, tak se mudra uklidnila ,teď vážil Dalík v 8m 6,5kg takže je drobnej pořád a je zřejmě po manželovi 😉 a přesně jak říkáš nenech se tím nervovat, nevaž Natálku , koj koj koj, některé dětičky se nepotřebují přecpávat, jo a doktorka se mě pořád ptala jestli nebrečí hlady...a on nebrečel, byl spokojený, měl dost mlíka, jen nepasuje do tabulek 😀

kili
5. pro 2007

draga, to ho snáď predbehne aj náš Samko 🙂 . Ako bol dlný, keď mal tých 8m?

draga
5. pro 2007

kili měřil kolem 71cm měřili jsme ho doma (ona ho totiž doktorka měřila jen v půl roce a to měl 5970g a 66cm) 😉 no je to prostě drobek 😎

kili
5. pro 2007

tak to je fakt štíhli. Samko má teraz okolo 5kg a 61cm a príde mi ako špáratko. Teraz mu perfektne sedí veľkosť 56, je dole síce trošku natiahnutá, ale to skôr preto, že používam látkové plienky, s papierovími by mu bolo asi akurát.

draga
6. pro 2007

kili ti tvoji drobečci nás asi fakt předeženou 😉 ale to by bylo jedině dobře, však si vzpomínám jak jste bojovali o kazdý gram 😎

alcatko.j
6. pro 2007

Dragi, to je nahoda, Nelca ma v 8 mesicich 66 cm a 5 960g 😀

Za dva mesice pribrala jen 300 g a mudr nas radeji poslal na krev..ja byla hotova..ted jsem si volala na vysledky a vse je v aprostem poradku..jsem se ulevou rozbulela..

draga
6. pro 2007

alčí tak to je moc dobře, že jste v pořádku hned si člověk připadá že je svět takovej jinak krásnej co?

berynka
6. pro 2007

Ahoj holky, asi jsme měly taky něco podobného. Hedulka ze začátku přibírala dost a rychle, kolem 3. měsíce se to začalo zpomalovat a v noci se budila stále častěji. Kojila jsem tak každé 2-3 hodiny. V té době jsem jí po dohodě s dr. začala na noc dávat Nutrilon, to se trochu zklidnila. Ale od 4. měsíce to bylo zase peklo a to i přes den. Měla jsem pocit, že skoro pořád bulí (teda kromě kočárku, to byl anděl). Tak jsem jí po každém kojení dala ještě tak 120ml Nutrilonu a většinou to vypila. Ale proč to vlastně píšu. Mléka jsem sama měla dost a i teď pořád kojim, ale malá vždycky pila jen chvilku a pak už prostě nechtěla. A od doby, co jsme na Nutrilonu, tak váhový přírůstek je značný. Vím, že to tak bývá. Ale v době, kdy jsme začaly dokrmovat, tak za týden váha skočila o půl kila, což předtím nabírala měsíc!!!

lajla
6. pro 2007

holky chtela bych se vas jenom zeptat, co davate prikrm na noc..taky to tak delam..kdyz po prikrmu tak za dve hodky rve hlady, muzu ji nakojit? vim, ze kdyz ji mimi jenom na UM, tak se musi dodrzovat pauza cca 3h, ale jak je to s prikrmem a kojenim, nevite? 😒