Nepřijdu o mléko, když přikrmuju a vynechám 2 kojení?

sparka
10. lis 2009

mám strach jestli nepřijdu o mlíčko když třeba přes den vynecháme dvě kojení?děkuju

baroco
10. lis 2009

Taky jsem o tom premyslela, jak jsme zacali s prikrmy, protoze jsem nemela nikdy mlika nadbytek, tak jsem misto obeda odsavala mleko a vecer z neho delala kasi, takto jsem odsavala zhruba do 8.mes. , ze strachu at neprijdu o mliko.

sparka
autor
10. lis 2009

já mám mlíčka hodně,první dítě jsem nekojila přišla jsem o mléko takže to neynam,a nevím jak to funguje... 🙄 vážně by mě to zajímalo,já fakt odsávat nechci... 😒

kadlecova.misa
10. lis 2009

ahoj, tohle já totiž řeším taky pořád..dávám příkrmy, nesní ani plnou dávku, dokojuju, ted i často v noci kojím..a nevím...dřív jsem měla prsa nalitá a teď taková polo.., hodně mě to trápí, jestli má malá dost mlíka, když děti na UM klidně naráz vypijí i 180ml a víc..tak pochybuju,že to ze mě dostane.. 😢

aponchie
10. lis 2009

v 7 mes nebudes uz mit tak nalite prsa 😉

sparka
autor
10. lis 2009

no mě malá vypije nejvíc 140ml zvážím jí před a po kojení..já prostě nevím jak to je stím když nebudu kojit 8krát denně ale třeba jen 6krátstrašně mě to trápííí
😔

aponchie
10. lis 2009

upravi se mliko to uz tak je 😎

aleachim
10. lis 2009

sparka, tvorba mléka je otázka poptávky. Když budeš míň kojit, bude se ti dělat míň mléka, ale určitě se nepřestane dělat úplně. Řekla bych, že se ti bude dělat tolik, aby to stačilo na těch 6 kojení.

sparka
autor
10. lis 2009

takže můžu takhle v pohodě kojení vynechat a neubude? 🙂

meleri
10. lis 2009

no ubude..asi ne hned, ale určitě po čase jo..
aspon já to tak měla...prostě je toho mlíka míň a míň jak ti malá bude papat..proto jak sem už xkrát psala je dobré to nezapinkat jako já a občas jí dát zkusit napít vodu nebo čajík ať si pomalu zvyká..páč já to neřešila a ted má malý rok a není schopen se napít ničeho kromě prsu a už i ten moc nechce...
tím tě nechci strašit samozřejmě!!! 🙂 🙂

kutcher
10. lis 2009

Jeden den urco nic neovlivni, max se snizi laktace, ktera se kdyz budes normalne prikladat prizpusobi miminku.

aleachim
10. lis 2009

sparka, když začneš přikrmovat tak taky dáváš míň mlíka, tak se ho taky míň dělá. Prostě funguje to tak, že když jsi v pohodě a zdravá, tak se ti dělá tolik mléka kolik ho dítě potřebuje.

Když takhle vynecháš třeba 2dny po sobě a pak budeš chtít zase kojit 8x denně, tak bude chvilku (den, dva) trvat než ho bude zase dostatek, ale zase se to upraví. Určitě o něj nepříjdeš. Jen si dej pozor, ať se ti prsa moc nenalijí a nemáš z toho třeba zánět. Prsa totiž vždycky reagují s trochu se zpožděním.

Jestli ale chceš místo mm dávat něco jiného, a počítáš s tím, že už nebudeš třeba na oběd kojit, tak se nemusíš ničeho bát.

sparka
autor
11. lis 2009

děkuju za uklidnění no chci jí pomalinku převádět jen z kojení na oběd jí dát zeleninku a k večeři kašičku no ale nechci abych v noci musela chodit dělat mlíčko fakt je několikrát za noc vzhuru dám jí prsínko a ona i já sme spokojený a spí v klidu dál jen si cucne a dobrý...u první sem nekojila a fakt sem si užila a ted když mám tu druhou tak bych už asi nespala vůbec..chci kojit co nejdýl..snad to vyjde

kacka.va
11. lis 2009

nevynechávej dvě kojení za sebou a bude to v pohodě.

sayast
11. lis 2009

neodsvama a mlika mam porad hafo. samovolne mi i utika 😅

ibolia
12. lis 2009

Když začala malá v 6 měsících dostávat příkrmy, taky jsem odstavila polední kojení a na tvorbu mléka to nemělo velký vliv. Teď je malé 17 měsíců a pořád ještě v noci kojím (už jen 2x) a mléko pořád je. Faktem zůstává, že už se mi prsa tolik nenalévají jak když jsem dojela z porodnice. První 3 měsíce byly krušné.

eliotka
12. lis 2009

O mlíčko nepřijdeš, ale tvorba se ti samozřejmě sníží.
Ale to je přece v pořádku, zavedením příkrmů se má snížit počet kojení a nahradit je jídlem.
Ale neboj, budeš mít tolik mlíčka, aby to malé stačilo akorát.

Já teda musím přiznat, že jsem dlouho kojení nevynechávala. I po příkrmu jsem dokojovala. Malý moc nechtěl tekutiny. Tak uvidíš, jak ti bude chtít pít. Chvíli po příkrmu nabídni prso a uvidíš. 😉

aleachim
12. lis 2009

já bych chvíli po příkrmu nabídla vodu, aby si zvykal pít jiné tekutiny než mléko z prsa, toho bude mít i tak dost. Je tu spousta diskusí, kde se řeší jak děti nechtějí nic jiného pít a že maminky měly dávat pít i něco jiného. Ale to je každého rozhdonutí.