Nevadí kouření elektronické cigarety, když plně kojím?

bobina11
27. čer 2012

Ahoj maminky,chtěla bych ze optat zda nevadí E-kouření když plně kojim? Nápln jedině beznikotinová ale nevim zda nevadí Propylenglykol??Děkuji za vaše zkušenosti a názory 😉 🙂

camelinka
27. čer 2012

Nějak nechápu proč to kouříte, když máte stejně beznikotinovou náplň? 😅
Nicméně na můj vkus to není na trhu tak dlouho, aby byly známy všechny nažádoucí účinky

renatica
27. čer 2012

taky jsem slyšela diskuze o tom,. že vlastně oni ani neví jaké to bude mít účinky na lidi co kouří Elektronickou cigaretu,..nemají to ověřené,.na trhu to není tak dlouho,.takže kdo ví co to s lidmi udělá a při kojení bych to neriskovala,..

eimmy
27. čer 2012

podle mě by matka neměla kouřit vůbec!!!! možná použiji pro někoho drsný výraz ale pro mě je hnus vidět matku s kočárkem jak kouří a nedej bože když kouří a kojí. to je na přesdržku.

kami1984
27. čer 2012

Souhlas s Eimmy,jak vidim rodinku,oba rodici se vykuruji "pysky",pardon za ten vyraz,ale jinak to nejde a pak se naklani nad kocarek.. tak me jima hruza. El.cigareta nesmrdi,ale jaky priklad davaji rodice detem?? A v otazce kojeni by to melo byt tabu a cervene prelepeno. At cigareta normal nebo elektronicka.

maudn
27. čer 2012

pokud se bez cigarety neobejdeš, je to asi menší zlo, kamarádka co je kuřačka v těhu měla dovolený asi 3 cigarety denně (byla hodně silná kuřačka) při kojení kouřila určitě taky, i když moc dlouho nikdy nekojila.

romcovaklarka
27. čer 2012

Ahoj, já jsem bývalá kuřačka a taky jsem hodně přemýšlela o e-cigaretě v těhotenství a po porodu, ale nakonec jsem se kousla do jazyka a radši ji nepoužívala (samozřejmě ani normální cigarety - aby to teď nevyznělo divně 😀). Můj hlavní důvod je ten, že to je poměrně novinka a kdo ví, co za pět, deset let řeknou, že to je ve skutečnosti za svinstvo a co všechno to způsobuje. Viz obyč. cigarety, taky ze začátku nikdo netušil, že jsou škodlivé, nebo různé léky doporučované třeba i pro těhotné např. v USA "profláklá" kauza Thalidomidu a další. Prostě je to dost nové a tak se toho bojím, nikomu bych to nedoporučila.

ange_de_la_morte
27. čer 2012

Sem tady asi jediná kdo k tom zaujímá vcelku vpohodě postoj, nejspíš tady za to dostanu pěkně vynadané . Ale osobně si myslím že e-cigareta s beznikotinovou náplní nevadí - a nemůže ublížit, toť můj názor, určitě je lepší nekouřit vůbec ale pokud by měla být maminka pořád ve stresu tak raději ať kouří e-cigaretu protože ve stresu ve výsledku stejně nebude mít mlíko . Toť můj názor ale naštěstí tuhle otázku řešit nemusim. Tak či tak souhlasím s @kami1984 že to není zrovna pěkný příklad pro děti

levandule_vanilkova
27. čer 2012

Ahojky, někdo už tady psal, že ono se pořádně ani neví, co vše tyhle cigarety obsahují. Neznamená, že když tam není nikotin, není tam nějaká jiná "srajda". Každopádně je to jen a jen na tvém zvážení, nemá ti do toho nikdo co kecat. Pokud jde o mě v těhotenství a při kojení (kojila jsem 2 měsíce) jsem nekouřila vůbec. Teď si dám tak jednu dvě denně a rozhodně ne když jsem s malou venku a v jedný ruce tlačím kočárek a v druhé svírám cigáro!! Já nevím, že když se řekne v jedné větě dítě a cigareta, ženský - nekuřačky začnou hned šílet a představují si bůhví co 😠 Jsou i zodpovědné matky - kuřačky..

lu777
27. čer 2012

u tak malého miminka bych o tom ani neuvažovala 🤐

MM začal nedávno bohužel opět kouřit po letech 😖 😖 😖 brzo přešel na e-cigaretu a několik měsíců poslouchám jak to nemá žádné negativní účinky (kouří teda tu s nikotinem) a že to je přenosná vodní dýmka apod... a hlavně že to není kouření, to mohl dostat infarkt, když jsem řekla, že je zase kuřák 🤐

nechápal proč to odmítám a můj argument byl přesně ten co tu několikrát už padl
1. není pořádně ověřené že to nemá negativní účinky - je to na trhu krátce, mimoto i u klasických cigaret se začátkem 20. století uvádělo že jsou dobré, dokonce bývala reklama "Váš lékář kouří x značku" atd. 😅 😅
takže je dost možné že za 10, 20, 50 let se přijde na to, že e-cigareta má zase jiné negativní účinky

2. i kdybych na 100 procent věděla a věřila, že tam v té cigaretě není nic, tak je to špatný příklad dítěti... a nikde není psáno že bude kouřit "jen" e-cigaretu, může klidně kouřit normální cigarety nebo marihuanu apod...

Každopádně abych neodbočovala, u tak malého miminka bych o e-cigaretě ani neuvažovala.... to bych mu asi radši dala UM, fakt nevím....
pokud jste tak nervozní, tak mrkněte např. na kapky Korolen nebo Regalen, výborný je taky třezalkový čaj, na spaní je třeba homeopatikum Sedatif a x jiných přírodních způsobu jak se hodit do pohody 😉 🙂
pokud kouříte beznikotinovou e-cigaretu, tak tam není nic na čem je závislost, ne? takže jde asi spíš o psychickou závislost...

crca
27. čer 2012

A není lepší vydržet do těch půl roku aspoň dítěte když máš možnost kojit?S E-cigaretou zkušenost nemám,ale co jsem četla příspěvky tady,tak souhlasím se všemu od každé něco 😅 V momentu otěhotnění jsem přestala,naštěstí jsem na ní neměla chuť až do 3 měsíců malých 😅 Pak jsem zase začala,ale jsem takový kuřák nekuřák 😅 Když někde jdeme nekouřím-vydržím to v pohodě i několik hodin,jsem kuřačka,ale NIKDY bych si nezapálila s kočárem,nebo někde s dětma ve městě,to se mě taky příčí-ale to jsem trochu odbočila 😅 Myslím si,že pokud by jsi vykouřila dvě denně normálních tak by se taky svět nezbořil,ale rozhodně až po kojení pokud to nevydržíš aspoň do těch půl roku prcka 😉

onetka
15. srp 2012

Není kouření jako kouření. U takových camelek je:
Dehetu: 10mg/cig.,Nikotinu: 0,8mg/cig.,Oxidu uhelnatého: 10mg/cig.
a například u mentolových slimek "jen":
Dehetu: 5mg/cig., Nikotinu: 0,5mg/cig., Oxidu uhelnatého: 4mg/cig.
přiznám se, že si 4-5 těch mentolových denně zapálím.
Ať si mě soudí kdo chce, ale je to každého věc. Před těhotenstvím jsem kouřila, v těhu jsem přestala, ale taky jsem za CELÉ těhotenství mohla nejspíš tu krabičku dvě vykouřit.
Jsou i horší matky... co dělaj horší svinstva. To teda potom chudák dítě.
Nepálím v přítomnosti miminka, jsem venku, potom jdu hned umejt ruce a vypláchnout ústní vodou.
Ráda si sem tam zajdu na červé pivo a dám si k tomu jednu slimku! No a co? Ať si mě soudí kdo chce...
Do mlíka taky nejde hnedka všechno... tělo část vyfiltruje a už hodina po vykouření cigarety sníží množství nikotinu v krvy (ne v mléce!) až o 1/2. Taky s manželem přemýšlíme o EGO-Tčku, ale zatím na to nejsou žádná podrobnější studie a člověk neví, co to s ním udělá za takových 10-15let...

miparime
14. kvě 2013

Já jsem v těhotenství ani při kojení nekouřila.Pak jsem si na enick.cz koupila el.sadu, po normální cigáru se mi nestýká a asi s tím přestanu úplně, snad budu mít pevnou vůli 😉

hamma
14. kvě 2013

Samozřejmě je ideální, pokud člověk nekouří a to se týká i kojících matek. Pokud by ale to, že nemůžete kouřit mělo ohrozit vaše kojení, je pro vaše dítě přínosnější, když ho budete kojit i přestože kouříte, než kdybyste mu dávala umělou výživu. I mléko matky kuřačky je pro dítě vhodnější než mléko umělé, mateřské mléko obsahuje tolik cenných látek, že se nedá ničím nahradit.

anneett
27. zář 2017

Proč zatěžovat vzduch mimču elektronickou cigaretou? Ať chodí rodiče kouřit ven. V těhotenství je sobecké kouřit i elektronickou cigaretu, do těla ženy se dostávají látky, které tam být nemají. Narození dítěte je zázrak a každá matka by měla chtít pro svoje mimčo to nejlepší.🙂

ivankarich
13. říj 2017

Souhlasím s tím, že je to opravdu škoda kouřit cokoliv v tom těhotenství. Tomu mimču to neprospívá a hlavně mi přijde sobecké, že ta žena dává do těla něco co to mimčo nemůže ovlivnit a určitě se mu to nelíbí tolik jako nějaké dobré jídlo třeba. Sama jsem byla kuřačka a když jsem se začali snažit o mimčo tak jsem přešla na e-cigaro. Měla jsem tehdy od vapour2 myslím, tenké slaboučký obsah a asi během 4 měsíců co jsem otěhotněla jsem dokázala přestat kouřit i tu elektronickou. Bylo to pro mě mnohem jednodušší než když jsem to tolikrát zkoušela s normálníma cigaretama. A ted jsem v 6 měsíci a nekouřím celou dobu, ani bych si nedokázala představit, že něco takového budu dělat když mám v sobě ještě nenarozené miminko.