Noční bdění novorozence, jak ho malinko naučit režimu?

maki_j
15. srp 2015

Ahoj holky,

prosím o radu. Malý (14dní) mi spinká pěkně celý den, s přestávkama po cca 3 hodinách na kojení, ale v noci cca od 22-1h nespí, chce se chovat, pocucává z prsa a má oči i 3 hodiny jak baterky. Přes den ho musím na kojení pomalu budit, ale večer začíná být čilej. Má někdo zkušenost nebo radu jak ho naučit malinko režimu, že v noci se má nakojit a spinkat? Ještě díky počasí chodíme ven až kolem 7, tak je možné že má takový režim díky teplu... Ve dne bych ho vzhůru viděla raději, než v tu noc:D A nechat ho vybrečet v noci moc nechci kvůli sousedům apod...

milmic
15. srp 2015

@maki_j Nechat ho vybrečet nemá smysl. Pro 14denní miminko je to strašně traumatizující, ono nechápe důvod, proč maminka nereaguje.
Nicméně - každá rada drahá. Zažila jsem u všech svých dětí, speciálně synek měl mírně otočený režim a při každém nočním kojení (což bylo každé 2 hodiny) byl minimálně hodinu vzhůru.
Pomohl jedině čas... až si miminko srovná, co je den a noc a kdy se vlastně spí. Bludička mi do teď bývá v noci vzhůru 1-2 hodiny, je to strašný, hlavně když mám dvě další děti, ale nedá se s tím nic dělat. Z postete je neberu, leží se mnou v posteli, já vrčím do polštáře a ona si vykládá a směje do tmy tmoucí. 😅

wrtulka
15. srp 2015

@maki_j kvůli sousedům nenecháš vybrečet 14denní miminko? No takhle je fajn že je k tomu nějaký důvod ☹ Ne promiň tohle mě nadzvedlo ze židle. Jsi asi prvomaminka a nevíš tak se ptáš a tak to budu brát.
Prosím moc prosím nikdy nenechávej vyplakat..miminko k tomu má vždy důvod důvěřuj jeho pláči že je vždy oprávněný!
Víš miminko v bříšku bylo aktivní když ty jsi spala a z toho bych čekala že vyplývá jeho současný "režím" který se neboj časem určitě 100% změní jak miminko bude růst..

achjonetusim
15. srp 2015

Čtrnáctidenní miminko je doopravdy moc malý na to aby se učilo režimu, vždyť se sotva narodilo. Potřebuje hlavně lásku a čas aby se "uvelebilo", teď se řiď jeho požadavkama na tvý je času dost 😉

petrasipkova1
15. srp 2015

Tak je vyspany ze dne a musibyt i vzhuru,, mne mala od narozeni nespi pres den, jenminimalne, vyjimecne da i pulhodky, jinak hodne place, ale tak ji mam furt na ruce, snazim se utesit, zabavit, zkratka to vydrzet nez vyroste a ne ji nechat vybrecet, my teda ted ven nechodime,jen nekdy rano na chvilku,mala v teple breci a vecer uz v pul sedmy koupeme, pak kojim,trva ji to i hodinu a vetsinou od osmi spi jAko dudek . delam to kazdy den stejne,aby nato byla zvykla. V noci se v zbudi okolo pulnoci a pak po dvou hodinach, vstavame okolo osme

maki_j
autor
16. srp 2015

děkuji za reakce. Samozřejmě jsem to nemyslela tak, že bude mít opravdový režim, když je tak malinký. Spíš mi doktorka poradila jen mít v noci co nejvíc tmu, chovat se tiše a přes den naopak normálně fungovat, chodit kolem něj a aby slyšel i určitý hluk. Tak jestli někdo má i další rady. Nenechávám ho brečet, jen nechci abych dopadla tak, že při každém kniknutí později bude zvyklý na chování apod. Ale asi není žádný správný přístup. Tak jako někdo spí s dětma od miminka v posteli až pomalu do 10 let a někdo dává do postýlky v pokojíčku od mala.

milmic
16. srp 2015

@maki_j To víš, že bude zvyklý při každém kníknutí na pochování. 😀
Tohle říká spoustu prvomaminek, jak si nechtějí dítě "rozmazlit", ale dítě není morče. A i to morče piští při každým otevření lednice. A navíc chováním a mazlením se dítě nerozmazlí, lásky není nikdy dostatek. 😉

A ono když už si to dítě kníkne, že jako chce pochovat, tak si bud jistá, že bude zesilovat tak dlouho, dokud někdo nepřijde. To je tak od přírody dané. 😉
Neboj, maličkému se to srovná, začátek bývá většinou náročný, ale za rok už na to budeš jenom vzpomínat a bude Ti to dokonce připadat úsměvné.