Noční kakání (věk 5 měsíců). Jak se ho zbavit?

dukie
9. únor 2009

Krásný den přeji všem maminkám. 🙂

Již delší dobu nás trápí kakání v noci. Já vím, lepší kakání v noci než vůbec žádné 😀 , ale je to trápení, protože ho to budí, nemůže se vykakat, tak tlačí, heká, fňuká, někdy i pláče, asi ho z toho bolí bříško. Po pochování zase usne, ale do hodinky je to tu nanovo... někdy takhle "proheká" skoro celou noc a vykaká se slavnostně až nad ránem (kolem třetí, čtvrté) a pak konečně spokojeně spinká... Zatím byl plně kojen, a to teď už poměrně často (8 - 10 x za den, kdykoli si o to řekne).

Během dne kaká docela hezky, dopoledne tak 2 - 3 x, pak ještě odpoledne, naposled obvykle kolem druhé hodiny odpolední... a pak prostě najednou nic... a začne ho to trápit až v noci.

Máte některá podobnou zkušenost? Přešlo to časem samo? Dá se s tím vůbec něco dělat? 😕

alishia
9. únor 2009

ja myslim ze se to upravi casem. kdyztak mu zkus na noc dat sab simplex nebo baby calm, treba se vyprdi nebo vykaka hned a bude pokoj🙂

makak21
9. únor 2009

Dukie, taky jsme měli takovýho "kakánka" 😅 sice takhle tlačíval až ráno mezi 6-7hod, ale opravdu se to upraví...my už teď spinkáme v pohodě 🙂 U nás se s tím nic dělat nedalo, po sabíkovi tlačil ještě víc 😝 Teď už je větší, nejí tak často a ani tak často nekaká 😉 Opravdu to přejde 😉

jihajiha
22. led 2013

@dukie ahoj, můžu se zeptat, jak se to noční kakání vyřešilo? Tohle téma jsi zakládala už dávno, tak předpokládám, že už je to asi dobrý. Já se potýkám se stejným problémem, dneska se mi malej budil 3x na kakání - je to děs, protože pak namůže zabrat a opět uspávání, už to tak trvá docela dlouho, nevím, co dělat. Děkuji

dukie
autor
22. led 2013

@jihajiha Jéééje, já bych Ti tolik ráda pomohla, ale už si to nepamatuji. 😒 Na to zlé člověk naštěstí strašně rychle zapomíná. 😀 Je mi líto, že nemůžu pomoci. Tak aspoň držím pěstičky, ať se to brzy upraví. 🙂

jihajiha
24. led 2013

@dukie nevadí, ale i tak děkuji. Já vím, že je to už dlouho a je pravda, že já už taky zapomněla, co starší syn vyváděl. Zkusila jsem to, díky a ať děti krásně rostou.