Od 3. h v noci se dožaduje prsa pomalu non stop

tera12
3. bře 2018

Dobry den, mam 10ti mesicniho syna. Uz skoro mesic ma pres den jen prikrmy (ovoce, zeleniny, maso...). Kolem 18. mu davam k veceri vetsinou ruzne kasicky. V 19. koupeme a nasledne pred spanim ho nakojim. Posledni tyden se od 22. budi kazdou 1 - 2 hodiny. Od 3. se prsa dozaduje pomalu non stop. Co s tim? 🙂 Muze byt problem v tom, ze nemam uz dost vyzivne mleko nebo je to jen z jeho strany tuleni? Dekuji za rady a nazory..

makovaapanenka
4. bře 2018

Na "nevyzivne" mleko neverim. Detem se spankovy rytmus hodne meni, co platilo jeden mesic, druhy uz nemusi, muzou mu lezt zuby nebo treba nejaka drobna nemoc a zvysuje si tak imunitu nebo ted proste opravdu potřebuje v noci vetsi kontakt. Důvěřuj svemu instinktu bez ohledu na vsechny "dobre minene" rady a nazory okoli (vcetne toho meho 😉), matersky instinkt se nikdy nemyli.

ishumisz
4. bře 2018

Mne se tak budi nekdy i 20m dite. Kase nedostava vubec, ji jak kdy, nekdy celej den temer kojena, jindy sni na co prijde.. nedostava zadna zaludek zatezujici jidla ( viz ty kase), takze bepredpokladam, ze by to bylo jidlem. A nevyzivne mleko je hloupost.

tera12
autor
4. bře 2018

Dekuji za nazory. Zkusila jsem dat um a razem mi spinka do cca 3:00. Proto me napadlo, ze mu mleko nestaci..

ivuska1986
4. bře 2018

Ahojky, ja teda zatim moc zkusena matka nejsem, ale co tak pozoruju u kamaradek, tak u vetsiny se tva situace stala okolo osmeho mesice a trvala az do odstaveni kojeni. Holky chodily jako zombi. Kdyz takhle zabira na UM, tak bych mu na noc UM klido dala, je potreba se vyspat. Nebo zkus um pridat do kase, svagrova to tak taky dělá.

ishumisz
4. bře 2018

@tera12 no protoze um neni pro deti tak lehce stravitelne jako materske mleko. Kdyz se vecer nadlabnes veproknedlozelim, taky budes do rana spat jako zabita. Buzeni je normalni v tomto obdobi. Nove vjemy, mozna zuby, mozna ockovani.. zaziva toho spoustu. To, ze prejdes na um neznamena ale, ze bude spat porad celou noc. Pokud je pro tebe dulezite kojit tak koj a um nedavej. Prso je vyborny pomocnik nejen na hlad ale i na uklidneni pri rustu zubu, nemocech, atp.

monib66
4. bře 2018

Mám stejně starého syna a jsou dyn, kdy se vzbudí na jídlo jen 4x a pak jsou dny, kdy visí na prsu celou noc. Musíme vydržet, za chvíli bude líp a nám se po nočním tulení bude stýzkat 🙂

hanih
4. bře 2018

Já myslím, že příčiny můžou být různé, od změny spánkového rytmu, přes rostoucí zoubky, po potřebu kontaktu s tebou atd. Co s týká UM, souhlasím s @ishumisz - hůř se miminku tráví, proto déle vydrží spát (déle mu vydrží pocit plného bříška). Nevím, jestli to zabere, ale já bych ještě vyzkoušela návrat k dennímu kojení. Zkusila bych nabízet mezi jídly, nebo klidně ještě po nich. Samozřejmě jen když bude chtít. Třeba to mléko (nebo i jen kojení pro kontakt) potřebuje častěji, a když ho přes den nemá, dožaduje se víc v noci. Je to stále malý drobeček, pro kterého může být kojení ještě dost důležité. Navíc by měl vypít určité množství mléka (MM nebo UM) denně, což si teď tedy nevybavuji kolik, tak je také možné, že mu nestačí to množství.

calabasa
5. bře 2018

Ze mne ted dela zombie treti dcera, 11 mesicu. Je to normální. Budi se tak 5x a víckrát. Jinak, za mne kaše ráno, večer spis hustou polévku nebo tak. V kasi je hodne energie, cukru, to na noc nedává moc smysl.....

makovaapanenka
6. bře 2018

@tera12 Pokud jde o UM, pravdu ma @ishumisz, detem se hure travi, a proto dele vydrzi bez jidla. Nicmene to taky nemusi byt reseni, kamaradka ma stejne stareho chlapecka, ktereho kojila jen mesic, a momentalne se ji budi v noci kazdou hodinu. Kase k veceri davas predpokladam neslazene, cukr opravdu dodava energii, jak pise @calabasa, ale deti by do 2 let nemely jist cukr vubec. Kazdopadne jak jsem uz psala, rid se svym instinktem, pokud mas pocit, ze UM je pro Tveho chlapecka to nejlepsi, dej mu ho a na nazory okoli se vykasli.

bayt
6. bře 2018

@ishumisz a nevyspala vystresovana matka tomu kojeni pomuze jak? To jsou precne ty reci, kvuli kterym zenske odstavi mimco co nejdriv. Za me radeji jednou UM a uzivat si kojeni jeste nejmene rok..

hanih
6. bře 2018

@makovaapanenka Ona kaše sama o sobě, i neslazená, je zdrojem energie. Doporučuje se spíš ráno. Ale zas jsou maminky, které říkají, jak jim miminko po kaši krásně spinká. Je to dost individuální.

hanih
6. bře 2018

@bayt Tak já nemyslím, že by @ishumisz napsala něco hrozného, co by někoho mohlo podnítit k odstavení 🙂 V podstatě je to rozhodnutí každé matky. A pravdou je, že někdy stačí párkrát dát UM a s kojením je konec, s tím se musí taky počítat a brát to v potaz, pokud se rozhodne, že to UM dá. Prostě by to měla zvážit ze všech stran. Zakladatelka navíc píše, že se jí dítě takhle často budí teprve týden, což je podle mě krátká doba na radikální řešení a může jít fakt jen o zoubky nebo něco podobného, co UM prostě nevyřeší. A v tom případě by to byla škoda, pokud matka kojit chce. Neřeknu, kdyby to byla dlouhodobá situace, kdy už ženská fakt nemůže.

luj89
6. bře 2018

kase na noc muze nekterym detem způsobovat boleni briska. Jinak nocni buzeni muze taky souviset s tim, ze pres den nema moc mlicka. v tomto veku by melo kojeni prevazovat nad prikrmy. Vyzivne mleko a nevyzivne mleko neexistuje.

ishumisz
6. bře 2018

@bayt nemyslim si, ze bych napsala neco spatnyho. Navic i to jedno podani um muze zpusobit problem, takze kojit dalsi rok v klidu uz ani nebude, ale taky nemusi. To jestli tazatelka zvazi, jestli tohle riziko podstoupi, uz je na ni. Ani nepise, ani z prispevku nezni, ze by byla nevyspala a vystresovana.

bayt
6. bře 2018

@ishumisz No, riziko to sice je, ale nemyslim si, ze tak velke. V mem okoli prikrmuje vetsina kamaradek a zadne dite nema nezajem o prso. To bys mohla rict ze je i riziko pridat prikrmy. Kojeni je strasne dulezita a nenahraditelna vec, ale taky hrozne tezka.

makovaapanenka
6. bře 2018

@hanih @luj89 Holky, diky za informace o kasi, zrovna chci zacit zkouset. Nam ji tedy gastroenterolog (mame tezkou alergii na bilkovinu kravskeho mleka a soju) doporučoval NA NOC uz od peti mesicu, ale mne to prislo moc brzy, takze jsem klasicky plne kojila do pul roku a pak jsem zacala se zeleninou v poledne. Kdyz malou netrapi zoubky, spi celou noc od 7. mesice (ted ma 8).

makovaapanenka
6. bře 2018

Vloudil se mi tam smajlik, chtela jsem napsat, ze ma 8 mesicu.

calabasa
21. bře 2018

Doktoři se ve vyzive fakt moc nevyznaji, nacti si a najdi si, co ti dava smysl.

akinorevvv
21. bře 2018

Syn má 8 mesicu a budi se v noci stále co 3 hodky. Někdy to je i co hodinu. Spi se mnou v posteli, tak se vždy jen pricucne k prsu, ale i tak už citim, ze už nemůžu. Příkrmy ma od 6. měsíce a taky stále kojim.