Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Noční odstavení. Vytrvat?

lucietamamieta
23. lis 2021

Tak ahoj, jdu si zas pro radu milé maminky.
Už 6 dní v noci nekojím. Poprvé dám mlíčko kolem půl 6 ráno. Mám problém, ze se mi prcek (17 měsíců) budí 3x za noc. Já vím je to krásné, protože se predtím budil i 15x :D Jen je problém, ze usne jen v kočárku. Dudlík nemáme, dávám mu vodu po ktere nezabere a usnout sam od sebe je pro nás nereálné. Dneska spal do pul 3! Od 9! Poprve od porodnice. :D No jenomže vstal a už neusnul. Tak jsem mohla hodinu a pul uspavat a nebo vstat a koukat na pohádky. No usnul az teď a to jeste slabě, talze ai myslím, že ho budu muset dokojit. Tak trochu se bojím, ze to takhle zustane na pořád 😬😔 Zjistila jsem, ale že mu rostou špičaky, tak snad se to zlepší? Co myslíte? Máte zkušenosti?🦔

jjasmina
23. lis 2021

@lucietamamieta zlepší se to, ovšem pokud začnete dávat prso, bude chtít víc a víc a vy budete za chvíli zase na nočním kojení. Pokud dostatečně jí, měl by vydržet časem do rána, malá se ni v noci také budila pořád. A když rostou zuby, pak je to jasné

konidana
23. lis 2021

@lucietamamieta odstavila jsem v noci v roce a mala zacla postupne misto v 6 vstavet ve 4.

konidana
23. lis 2021

Zlepsilo se to az kdyz sem v 15.m odstavila uplne. To se vratila na svou 6.

katule1990
23. lis 2021

@lucietamamieta Takže ráno a pak přes den teda ještě kojíš? Já už přes den nekojím dlouho a noční kojení jsem teď taky zrušila, jediný, který jsem nechala, je to večer na uspání. Když se syn v noci vzbudil, pustila jsem mu ukolébavku, chvilku brečel a pak sám usnul (to byl šok 😂). Takhle jsem to dělala při každém probuzení a teď už se třetí noc skoro vůbec nebudí, maximálně chvilku kňourá, ani většinou nespusím už ukolébavku, a spí. Dříve byl vzhůru taky neustále. Třeba by stálo za pokus kojit taky jen na uspání a ráno už nedávat, třeba se na to "těší"/čeká, kdy už to přijde a proto nemůže pak už spát. Ale dost možná to teda taky může být těmi zuby. Pohádky/hraní v noci bych radši nezaváděla. V noci ten kočár nepomůže na usnutí? Já jsem takhle syna vozila týden a půl celý noci, když nemohl spát kvůli zubům a byl to teda očistec.

lucietamamieta
autor
23. lis 2021

@lucietamamieta Takže dneska mé dítko ještě spí. 😄 Polozila jsem ho, kojit nechtěl a spal. Probudil se o pul 7, ale maminka byla tuhá, že usnula i kdyz byl vzhůru no a pán řekl mama a usnul na ní. A abych tak nejak vsem odpověďela 🙂 Přemýšlím o ranním nedání mlíčka, ale bojím se, že ho ztratím úplně. Chtěla jsem kojit do dvou let. Jinak v kocarku uspávám jak večer, tak i v noci. Už jsem si na to docela zvykla (malej se budil na mlíko a v noci neusnul u prsa a chtel kocarek, proto odstav), ale prece jenom bych nechtěla vozit do nekonečna 🤔

lucietamamieta
autor
23. lis 2021

@jjasmina Do kojení v noci už nejdu. 🙂 Jak se u toho nekdo vyspí, tak ja teda vůbec. 😔

lucietamamieta
autor
23. lis 2021

@katule1990 Pohádky a hraní. No, kdyz on je vyspanej a nejde mu zabrat. Oči jak baterky. 🥺

konidana
23. lis 2021

@lucietamamieta a pres den teda kojis jak? Ja mela prisavku, co skoro nejedla a kojit chtela po 2 h, po nocnim odstavu snad jeste castejc. To se nedalo...

lucietamamieta
autor
23. lis 2021

@konidana kupodivu můj chlapeček co chtěl co 20 minut to zvládá statečně (víc než já) :D Kojím ráno v rozmezí mezi pul 6 a pul 8,podle toho jak vstane a potom o 7 večer pul 8 večer. Říká si o to, ale žadne drama, kdyz mu reknu, ze mličko není, že se musí udělat 🙂 Napije se čaje a dobry. 🙂

lucietamamieta
autor
23. lis 2021

Ještě mě napadlo, jestli to nemuže byt hlady. Moc toho nesní. V obědu se porýpe a vecer snedl dva jogurty a v noci jeste jeden (poprve za celou dobu), tak mne napada, jestli mu večer nedavat treba nejakou kaši? Měl jeste k večeři chlebík, ale moc tomu nedá. :(

jjasmina
23. lis 2021

@lucietamamieta hele já první odstavila v noci, pak nad raném, večer a zbývalo jedno kojení kolem oběda, ale malá mi jedla plné porce jídla, takže vždy zvážit, jak dítě jí. Také by mělo do sebe dostat min 300ml mléka nebo mléčných výrobků.

konidana
23. lis 2021

@lucietamamieta v tom roce a půl (po odstavení, takže už jedla) byly večeře třeba hustá polívka, bramborová kaše, pečené kuře - milovali okusovat kosti, defakto od roka jedli normální jídlo co my. Vždycky jsme teda měli teplý jak oběd, tak večeři. K snídani třeba tu kaši, nebo pečivo...