Nutrilon Good Night. Nebude ho to příliš ucpávat?

alishia
15. zář 2008

ahoj všem,

chci se zeptat zda je možné podávat nutrilon good night skoro 4 měsíčnímu chlapečkovi? 4 měsíce nám budou za 8 dní. A zda ho to nebude příliš ucpávat, trpíme na nadýmání. požíváme sab simplex a baby calm a fenykl. caj. mohu začít dříve než v 5 měsíci? dík lucka

cartmanko
15. zář 2008

my mame cele balenie doma a nemozme ho jest. mame jednotku a mala z neho straaaaaaaaaaaaaaaaaaasne plakala. hned ako sme ho vysadili vsetko ok. aj ked len raz za den ked sme ho dali tak 24 hodin na to strasne krce mala. overovali sme si ze je to z neho dva krat. takze z mojej skusenosti dorazne neodporucam.

alishia
autor
15. zář 2008

Aha tak to neni moooc dobre:/// já myslela aby dele spal 😉

cartmanko
15. zář 2008

my sme mysleli to iste ved tam je napisane ze an dlhsie zasyti a pre lepsi spanok. nam to ale sposobilo problemy.

alishia
autor
15. zář 2008

no tak to budu asi muset hooodne promyslet, protoze malej je fakt na nadymani nachylnej, bud je ucpanej nebo ma prujem a furt prdi. je mi ho lito.

cartmanko
15. zář 2008

no nasa standartne poprdkava a stolicu mame skor redsiu. ale ked jedla tuto vec na dlhy spanok tak nepsla, mala strasne krce ak som teda spravne pochopil tak koliku, lebo napinala cele telicko az do fialova plakala a mala stolicu ako vodu.

alishia
autor
15. zář 2008

chudak mala./ a zkouseli ste i jina sytici mleka na noc?

janulle22
15. zář 2008

my davali od 4mes kasicky na noc..obsahuji mliko a spal jak dudek do 7 hned prvni noc a spinkat sel v 8... 😉

alishia
autor
15. zář 2008

a jakou kasicku ? a nebolelo ho brisko?

janulle22
15. zář 2008

mame normalni sunarku...mas tam davkovani a jsou od ukonceneho 4mes aji dr mi rekla ze mu to mam zacit davat tak jsem cekala a presne v den 4mes udelala kasicku...moc mu neslo papat tak jsem to trosku naredila vodou a udelala diru do dudla od flasky vypil si to a byl spokojenej...nemeli sme zadny problemy ani ho nic nebolelo a spinkal krasne...papame do tetka...🙂a spinkame porad stejne...🙂

alishia
autor
15. zář 2008

takze sunarka a je nejak vic druhu ty sunarky? ja vim ze uz sem se na to koukala, ale nenasla sem primo tu od 4. mesice. Kez by taky tak spinkal....jeste do nedavna mi spal od pul 8 do pul 5....ale ted je kazdou noc tak kolem pul druhe vzhuru chce papat a nez ten nutrilon pripravim tak uplne sili. Ale problem je ze se bojim aby po te kasi na noc moc nepribiral...protoze ma 7, 5 kg , (70cm)sme na umele vyzive Nutrilon 1 ha.

janulle22
15. zář 2008

neboj nepribira se po ni tak hrozne...malej pribiral normalne...tak to ses asi blbe divala..mam doma ryzovobananovou,jablecnousryzi,ryzovokukuricnou...vsechny jsou od 4mes...zkus se podivat...

alishia
autor
15. zář 2008

zkusim diky. Ja sem z toho zradla uz cela zblbla....hlavne nechci aby ho bolelo brisko.... ted sme si dost vytrpeli:/ sme meli chvilku sunar 1ha...a skoncilo to tak ze sme od vcera zase na nutrilonu , protoze sunar ho uplne ucpal:/ cely vikend mi poplakaval a silene fnukal a knoural, ted uz je to lepsi. uz je vzhuru.

janulle22
15. zář 2008

tak zkus pohledat vyzkouset a uvidis...to verim ze z toho mas hlavu kolem ale to si zvyknes.. 😉 ...ale s tou zeleninou nevim jak by to ztravil aby ho z teho nebolelo brisko...

szivem
15. zář 2008

ja som skusala prikrmovat nutrilonom ale za 2tyzdne pribal 900g,tak sme presli na sunar a pri tom sme aj ostali,kasicky od 4mes.som davala skôr na desiatu alebo olovrant,nikdy nie na noc.Dieta si musi zvyknut na novu stravu a na noc to môze byt pre neho tazke.Rano a vecer bolo vzdy mlieko.

sipcek
15. zář 2008

My sme skusili Nutrilon Good night,mala sa casto budila,ale nepomohol,budi sa takisto,len viac s placom.Uz sme to cele minuli,ani nekupujem viac,davam jej Nutrilon 2 na noc.

katmi
15. zář 2008

alishia ak nekojis,ale papate nutrilon, staci,ak mu do vecernej davky pridas polievkovu lyzicu napr.hami kase.. najlepsie ryzovej, v zltom obale.. zaraba sa prave s nutrilonom napr.ktory papate.. 😉

cartmanko
15. zář 2008

inak ine śytiace mlieke sme neskusali. mame to perne, lebo papame kazde dve hodinky aj v noci. ale priprava nutrilonu nam trva cca pol minuty. vystrelim z postele, ohrievacku mame stale zapnutu a v nej prevarenu lucku, flasky a dudle vysterilizovane. takze len nalejem, nasypm odmerku a po ceste k malickej ju desat a viackrat pretrepe a je to. pol minutky. to sa ani nestihne zobudit poriadne.

katmi
15. zář 2008

alishia IP!!!

kocky,ak papate HA mliecka, v ziadnom pripade nesmiete dat ine sytiace mliecka, len HA.. cize ani Nutrilon Good Night,pretoze ten nieje HA!!! na to si dajte pozor.. ak chcete babatko viac zasytit, dajte HAMI kasu v zltom obale.. napr.slebo potom LEN kasu, ALE KTORA JE HA...

jablo
15. zář 2008

zdravím
Také sme začali přidávat tento nutrilon protože Páťa byl každé dvě hod vzhůru a hladový,doporučil nám to dr. Myslíte,že to zabralo? Vůbec,stejně se budí hlady...

alishia
autor
15. zář 2008

Asi zkusim teda do toho nutrilonu prisipat lzicku té rýžové kaše 🙂 ale to az pristi tyden.) pak zjistim ze ho boli brisko a vykaslu se na to a budu proste vstavat jako doted 😉 Stve me ze musime byt na HA mleku....jsem alergička, dá se nejak poznat jestli ma dite sklony taky k alergiim, kdyz uz mu sou 4 mesice? Treba je po manzelovi,)

gabcos
15. zář 2008

tak u nás je od té doby co dáváme tento Nutrilon klid a spí se celou noc... 😀 😀 😀 😀 😀

katmi
15. zář 2008

alishia ak je aspon jeden z rodicov alergik,doporucuje sa davat HA mliecko..

cartmanko
15. zář 2008

no my se alergici obaja. ja na palinu a ambroziu /pele/ a manzelka na vzdusne plesne. nutrilon sme si kupili na zaciatok ha a normalny. zacali sme ha ako bud znasat um, potom sme dali normalny nutrilon a pohodka tak sme douzivali ha a kupujeme uz len normalny. tento good night nam nezabral tak ako som pisal. inak na nutrilone je napisane ze dorazne nedoporucuju don nieco pridavat ani menit jeho konzistenciu v zmysle zvysovat alebo zniizovat pomer vody a nutrilonu. ked nieco vyrazne nedoporucuju, tak by som to asi nekombinoval.

katmi
16. zář 2008

cartmanko ak ste obaja alergici,mali ste papavat len HA nutrilon.. HA nutrilon sa smie "miesat" s kasou co som pisala,pretoze ta sa zaraba s mliekom a deticky pijuce HA mliecka ine kase ani nemozu.. myslim tym,ine kase,ako zarabajuce sa s mliekom..
nejde tu o to,ci ti dieta dobre znasa obycajny alebo HA nutrilon.ide tu o to,ze v HA nutrilone su latky,ktore vyrazne znizuju riziko vzniku alergii... doporucovala by som ti precitat si stranku nutricie.. ale je to samozrejme na vas.. ale ja by som neriskovala.. u nas alergicka som iba ja,a HA mliecko davam aj tak..okrem toho ho mam na predpis a preplaca mi ho poistovna..

alishia
autor
16. zář 2008

fakt??? tobe ho proplaci pojistovna?? jak si to dokazala?

katmi
16. zář 2008

alishia nie cely,ale preplaca.. treba si od svojej alergologicky vypytat potvrdenie,ze si alergická.. zaniest ho detskemu lekarovi a on ti musi predpisat Nutrilon HA.. neviem odkial si,ale u nas som doplacala za 1krabicu nutrilonu HA cca 200,-sk.. na jeden RP nam lekarka predpisuje 5krabic..

alishia
autor
16. zář 2008

no to si myslim ze tady asi neprojde.) ale zkusim se na ot doktorky zeptat.)