Nutriton. Kdo máte zkušenosti?

reruna
25. led 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, kdo máte zkušenosti s používáním Nutritonu na zahuštění MM. Dáváte ho opravdu před každým kojením? Dokáže vám to miminko sníst? Dáváte to i v průběhu kojení a jak? Naše kojení trvá 3 minuty s hrozným řevem, tak to asi nepůjde, zatím jsem to zkoušela před a po kojení, jednu a jednu lžičku, víc to nešlo. Pomáhá to? Za jak dlouho? Děkuju za odpovědi.

lucija
25. led 2008

Ahoj reru, Já to dávala jen večer, protože přes den ho mám většinou ve zvýšené poloze. On neublinkává ale vrací se mu to do nosu. A většinou mi sbaštil i celou dávku. Podle nálady, když měl už hlad tak řval a když jsem se snažila dát to dřív tak si se mnou zase hrál 🙂 Ale pomáhá to. My to dávali protože měl plný nos mlíka a v noci nemohl dýchat. ☹

lucija
25. led 2008

Jo a dávej mu to jen před kojením. Aspoň dvě lžičky 😉

reruna
autor
25. led 2008

Náš malý zase spíš blije přes den, to ho prostě neuhlídám, on kope nohama a převaluje se na bok a dělá sklapovačky, takže blije, na bříšku taky blije a když ho třeba zvedu nebo naopak položím, prostě jak změní polohu, tak blije. Někdy blije celé 2 hodiny co je vzhůru, pak spí půl hodiny jak se vzbudí, tak třeba zase blije, takže ten Nutriton považuju za poslední záchranu.

lucija
25. led 2008

A říkala jsi to dr? No tak mu to dávej opravdu před každým kojením. Odbrkne si po jídle nebo taky rovnou blije?

reruna
autor
25. led 2008

Jo, dr. jsem to říkala, dokud pěkně přibíral, tak to neřešila, ted přibírá mín, zak nás možná pošle na sono břicha, ale laktační poradkyně si myslí, že je to reflux, on se taky při kojení šíleně vzteká a řve, přestože mlíko stříká proudem, asi jak ho pálí žáha. Tak přes den mu to budu dávat, v noci asi ne. Třeba to pomůže, doufám, že mu tím neuškodím, aby neměl třeba zácpu...

emjee
12. zář 2008

beruska1979 • 1d • 15. duben 2008 v 17:09
Ahoj maminky,

Mam prosbu ohledne podavani Nutritonu od Nutricie. Ma 4 mesicni dcerka trpi pravdepodobne refluxem a docetla jsem se, ze se ma podavat nutriton pred kojenim. Ziju v zahranici a pediatr nikdy neslysel, ze by se mel Nutriton podavat na reflux pred kojenim. Nutriton tady sezenu, ale na popisu je popsano pouze jak se ma pridavat mleka ve flastickach. Mate s nim zkusenosti a jak ho podavate? Kolik davek po lzicce a jak dlouho? Pri kazdem kojeni?Za jak dlouho by se mel dostavit vysledek?

Dekuji moc

bramburka • 1d • 15. duben 2008 v 17:32
na my krabici to je popsaný počkej, pokusim se to najit

bramburka • 1d • 15. duben 2008 v 17:35
2 zarovnané odměrky rozpustit v 25 ml převařené vody (doporučuju osobně spíš odstříkaný MM), zamíchat, nechat 3-4 minuty odstat. Znova zamíchat a okamžitě podávat. Podávat v malých dávkách před a v průběhu kojení. No doufám, že ti to pujde, nám to moc nešlo, tak sjem to nakonec vzdala aholt máme všude docela slušně nablinkáno, pokud ale přibejvá, tak to nemusíš tolik řešit.

beruska1979 • 1d • 15. duben 2008 v 17:53
Bramburko, dekuju moc, doufam, ze je to stejny vyrobek🙂 zluta krabice s napisem nutriton instant

kometka5 • 1d • 15. duben 2008 v 18:15
tak já jsem to dělala podle oka...aby to nebylo moc tkutý, spíš takový gelík a malá to lžičkou vůbec neuměla, pořád mi to vytlačovala jazykem, takže jsem si to vždycky napatlala na bradavku a ona mi to při prvním cucnutí spolkla, takhle jsem se to snažila i dělat během kojení, ale to malá hrozně brečela...postupně nás to přešlo, ale užila jsem si...ale myslím, že nutriton tomu moc nepomohl...prostě to spíš přešlo vývojem...akorát to bylo trápení navíc...

knobloska • 1d • 15. duben 2008 v 18:23
Mně řekla dr 1 odměrku v troše odstříkanýho mlíčka před každým kojením. Že se tam udělá miminku špuntík a pak už neblinká mlíčko.

jaku • 2d • 15. duben 2008 v 19:51
Nám to při kojení nešlo, dávka dle návodu byla na nás velká, Ondru po něm bolelo bříško. Takže teď dávám do odstříkaného do lahvičky, vypije ho v pohodě, ale dávám na 150ml cca 2,5 odměrky

beruska1979 • 1d • 15. duben 2008 ve 20:47
Holky, tak jsem to zkusila a mala se mi po tom jeste vic poblinkala🙂 Nevim, jestli mam teda pokracovat, vysledek by mel byt asi okamzity, ne? Problem u nas je, ze mala ublinkava o trosicku vic nez pred tim, ale spis ji pali zaha. Vzdycky se pri kojeni krouti a tak po 5 min zacne rvat, pak se nekdy ublinkne. Doktorka nam na to poradila jakysi sirup, ktery by mel od kyseleni pomoct, ale ja zase nechci malou dopovat nejakyma medikamentama

aajina • 1d • 15. duben 2008 ve 21:12
Ahojky

Berusko nám Nutriton taky nepomohl a časem to přešlo samo a přestala tolik blinkat.

bramburka • 1d • 15. duben 2008 ve 21:43
Beru, mě se taky poblinkala i skrz nutriton, pomahalo odkrkavat proste kazdou minutu kojeni, pak tak cca pul hodiny nechat sedet v lehatku a polohovat na brisko az tak po 2 hodinách od jidla. No ted uz to neresim, zrovna tady koukam na dnešníplenu, je tam asi 10 obr fleku od mrkve, zbytek uplně mokrej, vzdycky se kazdej leká, když naši malouvidí blinkat, ale me uz to ani neprijde, ji to neva, občas se kucká, ale pomůže si a vykašle se uspesne sama.

Jinak na poprvé jí toho nedavej tolik. Ona ti to stejně pak uz bude odmitat, asi. Me to jedna asi jen 2 dny nez prokoukla, ze kdyz hodne dlouho bude tlacit dasne k sobě že to vzdám

jaku • 2d • 15. duben 2008 ve 23:43
Taky blinkal i po nutritonu a zvlášť po připraveném dle návodu, bylo to na něj "těžký" do žaludku. Ale blinká i tak, kombinujeme UM Nutrilon AR protiblinkací a MM zahuštěný nutritonem a blinká( i když míň než bez zahuštění) po všem. A to i 2 h po jídle. Důležité je nechat vicekrat odříhnout, ale i to neni 100%. Čím víc sebou mele, mrská nohamama a převrací se na bříško, tím víc blinká.

kopcik • 1d • Dnes v 15:04
ahoj holky. nemáte nějaká zkušenost s tímhle výrobkem? zrovna jsem ho koupila, ale až teď jsem si všimla, že je do mateřského mléka a my dáváme od narození umělé. používáte ho nějaká do umělého mléka? díky

jaku • 2d • Dnes v 19:38
Kopcik, taky jsme ho používali. Ale jestli jste na UM pak máš lepší koupit nutrilon AR, ten už obsahuje stejnou látku jako nutriton. Dle infa na nutricia lince lze nutriton dávat ale i do UM jestiu jste na jiném než nutrilonu, pak se to ale dost prodraží a příprava taky nic moc.

berunka
14. led 2009

ahojky maminy nemate nektera zkusenost ze by po Nutritonu miminko bolelo brisko?mala sice neublinkla ale hrozne se mi po kojeni kroutila a bolelo ji brisko.

senja
24. zář 2009

berunce uz je to urcite k nicemu, ale treba to pomuze nekomu dalsimu:
Nas maly po 2x kojeni s Nutritonem zacal v noci plakat jako nikd ypredtim (normalne nikdy v noci neplakal) - podle frekvence stolicek jsem to pochopila tak, ze se nemohl vykakat 😒
Nase MUDra nam rekla, z enektere deti po Nutritonu blinkaji vice, takze ne kazdemu to sedne.

siouxsie
25. zář 2009

ahojte dievcata. ja by som sa chcela spytat, ci ten pripravok Nutriton je potrebne rozrobit iba s MM. mliecka mam sice dost, ale nejako si nedokazem odsat s mojou odsavackou mliecko a ani rucne mi to nejde. dakujem.

lilliaan
4. lis 2011

ahojte, ja mam nutriton v bazariku novy - neotvoreny, ktora mamicka by mala zaujem 🙂 Moj syn hodne grckal, tak sme ich kupili par, no tento sme uz vyuzit nestihli 😉

xsenova
19. led 2013

Ahojte, nema niekto z vas skusenost ze ma po Nutritone miminko prujem?? 😒

jana21278
19. led 2013

@xsenova my bohužel po nutrilonu měly zácpu. každé dítě je úplně jiné.

antarres
19. led 2013

Dávala jsem před kařdým kojením, malinko, dle tabulky, co tam byla na balení....malá přestala blinkat. Nám to moc pomohlo, postýlku jsme děli do zvýšené polohy. U druhé dcery jsem problém s ublinkáváním neměli. Malé jsme to dávali lžičkou, zvykla si tak a pak i s příkrmy jsme to měli jednodušší, už lžičku znala a byla na ní zvyklá.

xsenova
19. led 2013

@antarres ja davam 20ml vody a rozmiesam tam 1 odmerku a z toho dam malej len 1 lyzicku - ale ma z toho prujem 😒

antarres
20. led 2013

@xsenova S průjmem jsme zkušenosti neměli. Neporadím. ☹

nikolka432
20. kvě 2017

Ahoj maminky, když to tak pročítám tak připojím zkušenost když vám miminko hodně ublinkává má nejspíš reflux je to velice častá nemoc u dětí ten ale nepodceňujte mi jsme s malým skončili v nemocnici se zápalem plic protože jak se mu mlíčko vracelo zpátky tak se sem tam troška dostala do plic a tam začala kvasit a vytvořil se zánět, nutriton nám pomohl s jeho přípravou ale zkušenosti nemám připravovali nám ho v nemocnici a podávali jsme stříkačkou 5 ml před každým krmením.

kpatkova
30. kvě 2017

Ahoj holky, mame doma 5mes.otevreny nutriton, tenkrat jsem odebrala jednu davku, ted mala zase celkem blinka, ale pisou tam spotrebovat do 1 mes.od otevreni, je to nutny vyhazovat? Nevim, co by tomu melo byt....

patty5
6. čer 2017

Nutriton se musí dávat do mlíka a nechá 7 minut odstát. Používáme ho cca 4 měsíce a je rozdíl když ho mimčo má a nemá. Takže můžu vřele doporučit ☺