Obrovský problém s kojením. Prosím poraďte.

kirkee
22. pro 2009

Prosim poradte mi nekdo, jestli mate zkusenost, nebo vite, co s tim. Kojeni u nas az asi do tretiho mesice probihalo uplne normalne a v poradku, kojili jsme kazde 2,5 az 3 hodiny a maly v pohode pil, ze zacatku sice blinkaval, ale potom uz to bylo dlouhou dobu v poradku.
Od tretiho mesice se to zacalo zhorsovat a ted posledni asi dva tydny mame fakt horor. Prcek se pri kojeni vzteka a po kojeni blinka takovym zpusobem, ze i trikrat, ctyrikrat musime prevlikat, jelikoz je cely poblinkany. Haze ven takove hromady mlika, ze mu v zaludku nemuze zustat fakt snad nic.
A taky uz po pulhodine strasne rve hlady, je k neutiseni a horlive si saje prsty, jak naznacuje, ze chce pit. A tak to po chvili nevydrzim a samozrejme mu dam prso. A cely kolobeh se opakuje porad a porad dokola... Je to neco strasneho, jsem z toho psychicky dost spatna.
Mlika mi pripada, ze mam dost, porad stejne jako predtim celou dobu, tak vubec nechapu, co se mohlo stat?

bereninka
22. pro 2009

kirkee: možná má růstový spurt. V té době děti více pijí. Je možné, že se přepije a pak tudíš zvrací.
Jak dlouho kojíš? 4 měs. dítěti by mělo stačit tak 10 min. Možná by sis měla i půjčit váhu a zjistit, kolik ti vypije, jestli se nepřepíjí. Pokud vše vyzvrátí, je logické, že má zase brzo hlad. To mu musíš dát. Ale asi bych to omezila na těch 10 min. Jinak já to dělala tak, že 5 min z jednoho prsa, pak odříhnout, a pak až ke druhému. Třeba není odříhnutý...
A poraď se s dr., co dělat.

aponchie
22. pro 2009

me mala ve 4mesicich vypila za 5min100ml takze klidne muze byt preplnenej uz je vetsi a ma vetsi silu tahata ono to strika z vice otvoru ..me mala taky blinkala a bala sem se jak to musi vseckod at ven..taky to mela jednu dobu tak horlive a nervni skubala me brecela chtela porad a blila a stgrkala prsty do pusy myslela sem,ze zuby,ale nevim co to bylo mozna ten spurt,dej tomu tyden a pak bez prevazit jestli neubejva jestli ne tak vydrz MM je nealergicke takze me nenapada ,ze by mu mohlo nejak skodit..

katka82
22. pro 2009

Kirkee taky bych řekla že by to mohl být spurt 😉ale tam je zase divné to blinkání 😕 anebo mu blbne zálkopka u žaludku a možná by pomohl svatojánský chleba: http://www.kapkazdravi.cz/eshop/2/detska-vyziva... 😉 každopádně určitě zavolej Dr.nebo laktační poradkyni a konzultuj to s jednou z nich 😉jinak hlavně po jídle nosit a nosit aby to mlíčko zase nevyhodil ven 😉držím moc palečky ať to zvládnete a pokračujete v kojení bez dalších problémů dál 😉 🙂

anicka164
22. pro 2009

Zkus během kojení dávat odkrknout, třeba se mu to tam nějak hromadí a pak to všechno vylítá ven...
Hodně štěstí!

momin
22. pro 2009

Dej mu UM. (hmm ted me ukamenujte.........) Meli sme to podobne a akorat sme se hadali doma nervovali z toho.. Dali sme Danikovi flasku..byl spokojeny on i my... Mleka sem mela taky dost ale Danik ho proste zvracel..uplne silene. to UM mu sedlo..

aponchie
22. pro 2009

😅

aponchie
22. pro 2009

proc jste se kvuli tomu hadali probuh?

momin
22. pro 2009

No napsala sem to tak rychle ze sem vlastne nic nevysvetlila..pardon... 😅
protoze uz sem byla proste tak vycerpana. Unavena.....
A nam Danik opravdu prestal pribirat.. zvracel to mliko asi vazne skoro vsechno.
Chce to se poradit s lekarem 😉
Nam ani to odrihavani behem jidla nepomahalo..akorat se vstekal ze mu beru prs.... 😒

aponchie
22. pro 2009

pockej a mas teda diagnozu od lekare co to bylo nebo ti jen poradil prestat kojit ?pac takhle mi to zni..mate problem?prestante kojit dete umelac a je klid..to je skoda ne?a kolik a za jakou dobu shodil timto?

kirkee
autor
22. pro 2009

Strasne moc vsem dekuju, Momin, ja jsem kazdou chvili tak nestastna, ze uz opravdu skoro chystam lahvicku, ale vzdycky si znovu reknu, ze to prece musime nejak zvladnout, kdyz mlicko je.... Treba by to opravdu pomohlo a problem vyresilo, ale ja proste strasne chci kojit, a to co mozna nejdyl, nechci to vzdat, proto chci udelat naprosto vsechno pro to, abysme plne kojili, takze UM je pro me opravdu az uplne posleni reseni..
K nasi technice kojeni, drobek ani zdaleka nesaje 10 minut, to tak nanejvys pet a hotovo, a to jeste jen tak dve minuty bez vztekani a zbytek za soucasneho vztekani, vyplivovani prsa, proste boj... Prsa nestridam, to by snad za tak kratkou chvili ani neslo a pil by jen same predni mliko a k zadnimu by se nedostal nikdy..
A kdyz si zmacknu prso po kojeni, tak porad mlicko tece, takze je ho opravdu dost, ale zase ne tak, ze by strikalo, nebo ho bylo AZ moc, ze by se spatne pilo..
A s tim krkanim, tak on si vetsinou hned po nakojeni odkrkne, a to poradne, nic z nej nevyleti, a blinkat zacne az tak za ctvrt hodiny, srazene mleko, hrudkovite.
Rustovy spurt jsme meli presne ve trech mesicich, to pil skoro porad, ale nezvracel, proste probihalo to uplne jinak, nez ted, tak se mi nezda, ze by to ted bylo ono..
Opravdu mi pripada, ze jsem snad jedina na svete, ktera ma tento problem, at hledam jak hledam, reseni nenachazim..

momin
22. pro 2009

Jemu se asi ve 3 mesicich ta vaha proste zastavila. Za mesic nepribral ani deko.........
Tak nam lekarka poradila zkusit to UM.Neradila prestat kojit! Jenom jak zareaguje na to UM. Ale Danikovi tak zachutnalo ze moje zacal odmitat uplne .. to UM opravdu nezvracel.. ja netusim cim to bylo! jasne ze ze zacatku me to mrzelo ale opravdu sme byli vsichni klidnejsi.. 😉

Ale jasne je to vec nazoru... 😉

momin
22. pro 2009

kirkee drzim ti palce.. pokud ti pribira je to jenom na tobe kolik toho vydrzis. 😉

beruska2x
22. pro 2009

ja teda absolutne nechapu to kojeni za kazdou cenu i kdyz to diteti evidentne nesvedci, rodice vystresovani atd... neni prednejsi mit spokojene dite bez problemu a uzivat si ho v klidu i kdyby na UM? prosla jsem si podobnou katastrofou a nechapu...
pri druhem se taky budu snazit kojit ale kdyz to nepujde tak se prece svet nehrouti, jsou mnohem dulezitejsi veci ne?

sayast
22. pro 2009

ahoj 🙂
me to dcerka jeden cas delala, zvracela az obloukem, taky jsem myslela ze musi vyzvracet vse. byli jsme i u lekare,pribirala. no,dr radila vyckat,ze to nejspis bude jak rychle pije,ze se naloka strasne vzduchu a ze by to mohlo byt tim. a asi mela pravdu,protoze od te doby co jsme u ni byli (v srpnu to tehdy bylo), tak nic 🙂 (tuk tuk).
ale presne jak pises ty to probihalo.

o prechodu na UM s lekarkou nepadlo slovo.

momin
22. pro 2009

naprosto souhlasim s beruskou¨2x....... 🙂

sayast
22. pro 2009

ja taky nejsem zastancem kojeni za kazdou cenu,ale podle me prechod na um by mel byt az poslednim resenim a ne prvnim a jedinym 😉

aponchie
22. pro 2009

rodice jsou stresovani,ze nevi jak to resit ten problem ne kojenim 😎

jsou matky napul jedny vidi reseni v UM druhe hledaji pricinu problemu a nevzdavaji to ..vec nazoru.. 🙂

neni to katastrofa je to jen nejakej problem ,ktery se da vyresit silne mi to pripomina kdyz ma nekdo spurt tak da radsi UM ..no sak co nez abych se stresovala..ve jmenu stresu jde cokoliv promin,ale to je naprosto posledni reseni..zrovna vcera jsem cetla maminky na MMb jak prej poskytuji svemu diteti "servis"pres den tak v noci chcou mit klid viz striktni postylka vyrvani zadne noseni UM a dej se vule bozi..bylo mi blujno z toho..

az bud eubejvat na vaze a lekar doporuci jinej postup tak to pochopim to UM ,ale ne ,ze ve jmenu stresu proste odstavim dite ikdyz mleko mam..

co tak laktacni poradkyne?

kirkee mam telefon na sestru ktere muzes zavolat i ted jestli muzes takto ..nevim kde bydlis jestli ti to stoji za to,ale ja mam zname na porodnici na novorozeneckem primo a volam od prvniho decka primo tam maji i oficialne linku nevite si rady s kojenim volejte primo k nam 24/7 takze popremyslej a dej vedet dala bych ti to pres IP..

vsecko se da resit kdyz se vi co se deje a jak na to 😎

beruska2x
22. pro 2009

no asi jak kdo.. ja byla stresovana kojenim a katastrofa to byla... co to znamena poslednii reseni?? kdyz je dite podviziveny a dehydrovany?? kazdej ma asi hranici nekde jinde, ja jsem to taky nevzdala hned, obrecela jsem to atd ale kdyz jsem pak videla spokojene dite najedene, tak mi to za to stalo...

aponchie
22. pro 2009

hm tak jsi nebyla stresovana nejakym probleme,ale samotnym kojenim to je rozdil ne? 😎 kdyz uz tak radsi at nekdo prizna ,ze na kojeni proste nema bunky a je to nez to balit do neceho jineho jestli me chapes..

ona nemluvi o podviziveni a dehydrovani co to meles probuh??kdo by nechal dite doma v takovem stavu?neznam..to radsi pojede do nemocnice ne?me se libi jak nekdo hned hodi nejake uplne silene katastroficke scenare ktere se naprosto nestaly ......

sayast
22. pro 2009

apon,tvuj druhy odstavec byla asi reakce na muj prispevek ze podle me je um az posledni reseni 😉 (21:22)

aponchie
22. pro 2009

sayast ne ne na tebe vubec🙂kaslem na to kdyby chtela napise do IP dam ji kontakt jen doufam,ze si neveme k srdci rady prestat kojit bez porady s nekym kdo tomu rozumi viz laktacni aspon..coz myslim,ze ne🙂dobrou

sayast
22. pro 2009

😀. apon ja to myslela tak, ze beruska reagovala na muj prispevek 🙂

taky si myslim ze laktacni poradkyne je nejlepsi reseni 🙂

berenika39
22. pro 2009

kirkee, zku být v kldu, ono to zvracení vypadá děsivě, ale ve skutečnoti je to mnohem menší množství, než se ti zdá. nechci to zlehčovat, ale opravdu zkus spíš malého častěji převážit, pokud bude na váze - byť jen mmalinko, střídavě třeba nic, pak trochu - přibývat, zkus vydržet.

Prošli jsme si s petrem poměrně důklaným refluxem,taky jsem si říkala, že zvrací vše co vypije, a přibýval. Později už to netčilo, kombinovali jsme UM a MM, ale šlo to dost dlouho.

Každopádně první co bych udělala je poradit se s pediatrem nebo LP, ty se uklidníš, třeba vám udělají vyšetření na reflux, ale nevím - to by asi blindil od začátku?

Klid, jsou horší věci, to bude ok.

rimmel
22. pro 2009

tiez si myslim ze um by malo byt az poslednym riesenim ked matka vyskusa vsetko mozne 🙂 i ked to velakrat neni lahke, a je jednoduche siahnut po um

eeefffaaa
22. pro 2009

jsem procitala diskuzi a nechtela jsem sem nic napsat,ale jak si KIRKEE psala,ze i kdyz zmackens prso a mlicko tece,tak treba tobe vytece,ale maly to nevytahne a mas malo mlicka...ja to mela podobne...mela jsem mlika po porodou,ze bych mohla delat kojnou,ale pak mi maly zacal strasne brecet a vztekat se po chvili u prsu a rval a rval,doktorka mi rekla,ze to tak nekdy byva ze jsou takovy laktakcni krize kdy se dela mlicka malo at davam z obou,tak jsem davala z obou hlavne na noc,jenze uz ani to potom nepomahalo,protoze jsem opravdu prestavala mit mliko a uz se to nerozkojilo a to jsem prikladala co nejcasteji...nekdy to je proste tak,ze se mliko ztraci a ani nikdo nevi proc...a pak jsem zacala davat prikrmy,odstrikavala co mohla,protoze jsem porad myslela ze se to jeste roztaha,malyho jsem porad zkousela prikladat a pak uz jsem ke konci odstrikala tak 10ml z obou a bylo mi jasny ze mliko je pryc...tak trech mesicu je maly plne na umelym mliku a musim rict ze me to strasne mrzi do ted,ale neda se nic delat,delala jsem co jsem mohla,ale mliko bylo min a min a nic jinyho mi nezbyvalo nez mu dat UM...KIRKEE treba je u vas jiny problem,zkus se poradit s doktorkou,me i rekla,ze kdyz mame MS tak to mlicko je horky a detem moc nechutna,proto to taky muzou delat,tak jsem jedla vzdycky pred kojenim hodne sladky...drzim ti palce at se to brzy zlepsi a maleho budes moci kojit co nejdele,je to pro nej to nejlepsia,el kdyz to nepujde tak se proste nic neda delat,dneska uz jsou UM na vyborny urovni,ja mu davam Nutrilon Immunofortis a to je pry hodne podobny matersky mliku,doporucila mi ho mudra...jsem se trochu rozepsala,tak se omlouvam 😅 a KIRKEE jeste jednou drzim palce a preju ti at se to co nejdriv vyresi

kirkee
autor
23. pro 2009

Jste moc hodny, dekuju!
Dneska rano zase katastrofa, sice krasne pil, bez vztekani sedm minut, mela jsem radost, ale potom po par minutach cely poblinkany, prevlekla jsem ho a sotva ho zvednu, znovu, komplet cely zablinkany, znovu ho vyslecu, a jak ho drzim nahyho abych pripravila dalsi obleceni, sup a ja cela ohozena... takze trikrat za sebou takova savle.. ☹
Pritom ale pribira krasne, predevcirem mi ho vazili, pribira uplne tabulkove, v noci pije jak duha a vubec neblinka, jen pres den, tak ja uz fakt nevim...
Mlika mam urcite dost, kdyz treba se mi nejak spatne poposoupne vlozka v podprsence, tak jen behem kojeni mam od druheho prsa uplne cele tricko promocene, kdyz se mi to stalo vcera v noci, cele triko i postel mokra..
Ptala jsem se nasi zdravotni poradkyne, ke ktere chodime kazdych 14 dni, ale ta jen rikala nekojit driv nez po dvou hodinach, rikala jsem, ze to nejde, kdyz uz nejdyl po hodine rve hlady tak strasne, ze by cloveku puklo srdce, ale pry po dvou hodinach a hotovo... rada nad zlato... 🙄
Dnes jdeme k doktorce na ockovani - dostane chudacek tri injekce - tak se ji taky zeptam, co na to rika ona, uvidime...

petardice
23. pro 2009

asi vložím příspěvek trochu mimo téma, ale nedá mi to...

aponchie: asi jsi neměla s kojením žádné extra problémy, proto nechápeš, že i kojení může být pro matku stresující. naše malá se narodila o 4 týdny dřív a odmítala sát ode mne. v porodnici mi řekli, že je moc malá a nemá sílu, ale že se to zlepší. Začala jsem odstříkávat mlíko, po příchodu domů jsme volali laktační poradkyni, všichni příbuzní rozhodili sítě, takže jsme komunikovali s několika pediatričkama, sestrama z novorozeneckýho... Na radu lakt. poradkyně jsem budila malou na krmení každé 3 hodiny a každou hodinu a půl jsem odstříkávala mlíko, aby se mi zvýšila laktace. krmení ze stříkačky byl boj na půl hodiny, odstříkávání další půl hodiny, pak všechno vymýt, vysterilizovat, přebalit malou po nakrmení...ve finále jsem odstříkala, nakrmila, přebalila, znovu odstříkala a pak jsem měla (když šlo všechno dobře) max hodinu času na spánek a odpočinek. takhle jsem to táhla ve dne, v noci (krmení po 4 hodinách, ale ostříkávala jsem pořád každou hodinu a půl) přes 3 týdny - pak jsem začala odstříkávat "jen" po 3 hodinách. mezitím jsem průběžně zkoušela krmit z prsu, ale malá se prostě odmítala přisát. zkoušeli jsme všechno možný včetně suplementoru, ale prostě neklaplo nic. byla jsem natolik přesvědčená o tom, že budu kojit, že mě každý další neúspěšný pokus o přiložení přiváděl do stavu beznaděje. nesčetněkrát jsem to ořvala a když byl malé měsíc (v té době už jsem byla fakt na pokraji sil), zkusili jsme dát lahev místo krmení ze stříkačky. věř mi, že jsem dělala vše pro to, aby byla malá kojená, ale ve finále jsem byla jen vystresovaná tím, že se to prostě nedaří a já už nevěděla, co pro to mám ještě udělat. dopadlo to tak, že doteď (malé bylo 5 měsíců) krmím zčásti odstříkaným a zčásti UM - díky nekojení prostě nemám mlíka dost. z vlastní zkušenosti chápu holky, který řeknou, že i kojení - respektive nezdary při kojení - může být stresující...

kirkee: pokud ti prdík přibývá, tak bych to fakt tipovala na to, že se přejídá a pak to háže ven. zkusila bych zkrátit dobu kojení, i když to možná bude mít za následek to, že bude chtít jíst o něco častěji, ale za zkoušku to stojí...

adajar
23. pro 2009

kirkie to je natravene mliko a cimz mu delas bolest brisko deti by meli dostat za 1,ř hodiny az 2 nejdriv kvuli tomu aby jsi nemichala natravene a nenatravene mlicko. Jinak s tim zvracenim si radsi zajdi k dr muze to byt reflux.

aponchie
23. pro 2009

petardice pletes jabka s hruskama..tady se resi ne kojeni,ale blinkani jestli pro tebe bylo kojeni stresujici za to ja ti nemuzu 😉

misellll
23. pro 2009

já souhlasim s beruskou.Je to tak i já měla problémy s kojením malou bolelo neustále šíleně bříško,byla to hrůza.Přes den nespala v noci nespala.Byla vyčerpaná,byla to hrůza stále jen plakala,nikdy za žádných okolností nebyla spokojená.To co dělala u kojení,bych nikomu nepřála.Stále se odtrhávala,plakala,kopala nožičkama.Byla jsem z toho tolik na nervy.Jednoho dne když jsme šli k doktorce jsme zjistili,že malá začala ubírat.(zmněnili jsem doktora)Poslali nás na kliniku,kter se jmenuje imunita.Zabívá se imunitním systémem a alergiemi.Přišli tam na to,že jsem alergická na spousty jídel(jenže u mě se to nějak neprojevovalo,ale přecházelo to do mlíka,no a barunka je po mně,jenže u ní se to projevovalo šílenými křečemi)!Nikdy před tím jsem o tom neslyšela,doktorka mi vše vysvětlila a doporučila Um.A do tá doby je to o 90 procent lepší.Kdo něco takového nezažil nepochopí.Je lehké někomu tvrdit,jak je důležité kojení a co já vím,a odsuzovat ty které kojit přestaly,ale šáhněte si na srdce a do svědomí,vy které tu tak moc vyzdvihujete kojení a odsuzujete ty které říkají,že to není vše,vy jste takové problémy s kojením měli,pochybuji jinak by jste nikdy nemohli napsat něco takového.Aponchie co ty?Beruska má pravdu a ty,když čtu tvůj odkaz vidím velkou zastánkyni za kojení,ale pochybuji,že vidíš do všeho.Nechápu ,jak můžeš odsuzovat někoho.Je to přeci věc názoru,a hlavně jde především o to ,aby bylo miminko a i MAMINKA spokojená.Píšeš,že jedny vidí řešení v Um a druhé hledají problém.Nad touto větou se tady smějeme já,moje mamaka,sestra i kamaráka.Každá máma která své dítě miluje,nejprve hledá problém,ale když,se žádný nenajde,tak to prostě jinak nejde.POdle mého názoru nevíš o čem mluvíš.Jsme přeci lidi,jak můžš někoho odsuzovat....Moje malá je od doby co je na um usměvavá,pomalu jí nebolí bříško,krásně přibívá a já jsem spokojená,protože mám spokojené mimnko.Já hledala problém,zmněnila jsem doktora,hádala se z doktory doprošovala se,jezdila po nemocnicích,hledala na internetu.Ale um pomohla a díky pohu za tuto možnost.Díky pohu.že nezdílím tvé názory(kojit,kojit,kojit),protože kdyby ano malá,by tu už možná nebyla(jen se otřepu při takovém pomyšlení)Takže příště než někoho začneš odsuzovat zkus se vžít do jeho kůže.Věřím tomu,že jsi dobrá máma a své dítě miluješ,takže snad ti dojde,že když to jinak nejde.....