Obrovský problém s kojením. Prosím poraďte.

kirkee
22. pro 2009

Prosim poradte mi nekdo, jestli mate zkusenost, nebo vite, co s tim. Kojeni u nas az asi do tretiho mesice probihalo uplne normalne a v poradku, kojili jsme kazde 2,5 az 3 hodiny a maly v pohode pil, ze zacatku sice blinkaval, ale potom uz to bylo dlouhou dobu v poradku.
Od tretiho mesice se to zacalo zhorsovat a ted posledni asi dva tydny mame fakt horor. Prcek se pri kojeni vzteka a po kojeni blinka takovym zpusobem, ze i trikrat, ctyrikrat musime prevlikat, jelikoz je cely poblinkany. Haze ven takove hromady mlika, ze mu v zaludku nemuze zustat fakt snad nic.
A taky uz po pulhodine strasne rve hlady, je k neutiseni a horlive si saje prsty, jak naznacuje, ze chce pit. A tak to po chvili nevydrzim a samozrejme mu dam prso. A cely kolobeh se opakuje porad a porad dokola... Je to neco strasneho, jsem z toho psychicky dost spatna.
Mlika mi pripada, ze mam dost, porad stejne jako predtim celou dobu, tak vubec nechapu, co se mohlo stat?

beruska2x
23. pro 2009

monin to me taky 😉

vcera jsem byla s malym venku a videla jsem maminku ktera upravovala mimcu v korbicce fusak - a v te same ruce drzela coudici cigaro ☹ nekdy by se melo kojeni i zakazat 🙄

myslim ze kazdej by mel myslet nejen na sve idealy o kojeni ale hlavne na dite - a na sebe... taky me stvou ty nazory ze matka co nekoji (a lidem je uplne jedno ze nemuze teba ze zdravotnich duvodu nebo to proste nejde..) je spatna matka co nedava diteti "to nej" 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

je to sobecke..

k.ate
23. pro 2009

beruska - a vykaslat se na kojeni jen pro vlastni pohodli sobecký není?🙂 znova opakuju nemluvim o případě, kdy to nejde....

no a k tomu, kdy je to poslední možnost... to si musí každej zduvodnit sám před sebou 🙂 pro mě je to situace, kdy člověk vyzkoušel už fakt všechno a nic nepomohlo 😉 v situaci, kdy mimčo opravdu nepřibírá nebo přibírá málo nebo dokonce na váze ztrácí... ale ne že se na to člověk při prvním problému vykašle a přestane kojit nebo to ani nezkusí a takovejch lidí není málo... 😉

beruska2x
23. pro 2009

kate ja myslim ze o tom se tady ale nikdo nebavi...myslim ze kazda co tady pise kojit zkousela - holt kazdemu neni prano/dano a neni proto duvod nekym opovrhovat...

osobne neznam nikoho kdo by se na to "vykaslal" kvuli vlastnimu pohodli....

momin
23. pro 2009

k.ate ale pokud uz miminko nepribira znamena to ze ma hlad.. To uz je podle me vazne pozde!! Ale jak pises to musi kazdy usoudit sam!
A napsala si to pekne hnusne "vykaslat se na kojeni kvuli vlsatnimu pohodli! " Je videt ze si zadne poradne problemy s kojenim nemela!

beruska2x
23. pro 2009

navic nevim co je na UM pohodlnyho - ohrivat vodu, mejt lahvicky, atd atd.. takhle vytahnes kozu a je to 😀

beruska2x
23. pro 2009

o cene ani nemluvim...

momin
23. pro 2009

😅 taky pravda... netusim co je pohodlnejsiho na UM 😉

radka.m.
23. pro 2009

někde jsem nedávno četla takovou větu,která se mi fakt líbila,tuším,že ji psal nějaký pediatr-kojení je do 6týdne nutnost,do 6měsíců druh obživy a po 6měsících už jen pohodlí matky 😉 😉 😉 pořád mně ale nějak rozum nebere,že se tady najdou maminy,které píšou příspěvky takové,že z nich mám pocit,že stavějí kojení na první místo,až potom teprve spokojené dítě,spokojená matka...k.ate-máš docela troufalost osočovat,že když se někdo vykašle na kojení,že je sobec,jaké na to jako máš měřítko??? 😕 😕 😕 já si myslím,že je to prostě každého věc,jak se rozhodne,je to svobodná volba každé matky a to by tak i mělo zůstat-že každá bude mít možnost svobodné volby a ne,že když se matka rozhodne at už z jakkéhokoliv důvodu pro UM,tak by neměla být za to odsuzována,i takto to prezentuje jedna z nej,p.Mrázková,tak kde berete tu drzost vy někoho soudit? 😕

beruska2x
23. pro 2009

radka to je pekne recene tak to jsem pasak 6 tydnu jsme to vydrzeli 😀

k.ate
23. pro 2009

beruska - já jen že znám lidi, co nekojí, aby se jim "nevytahaly" prsa atd... To mě nadzvedává ze židle 🙂 Osobně taky nechápu, co je na UM pohodlnějšího (dokonce jsem to i psala), ale hodně lidí tím argumentuje 😉

radka - beruska zase řekla o matce, co kojí jen proto, aby kojila, že je sobecká to troufalost není? 😀 Já neodsuzuju lidi, co mají racionální důvody 🙂 Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhýho... Kde je "svobodná volba" toho dítěte? to si může vybrat jestli chce MM nebo UM? Podle mě je sobecký, pokdu matka, které po MM prcek prospívá sáhne po UM za tím si stojím 🙂

monin - ale já znám mimča, co byly spokojený (nebo tak vypadaly) a beztak přibíraly málo nebo vůbec ne... Tam si třeba myslím, že už UM na místě opravdu je... Stejně tak ,když mrněti mlíko prostě nestačí... 😉 Jinak jsem tady psala, že jsem si problémama s kojením prošla, sice třeba ne tak velkýma, jako některý, ale bolavý bradavky, do toho růstovej spurt mrněte... Občas jsem si říkala, že by bylo jednodušší mrněti vrazit flašku 🙂, ale všechno to postupně odeznělo a podle mě by byla škoda, když by ta chuť mu tu flašku dát přešla i v činy (a že jsem kolikrát byla tak zoufalá,že jsem o tom vážně přemejšlela...)

beruska2x
24. pro 2009

ale ne kate ja jsem to myslela tak ze je sobecke posuzovat maminky ze jsou spatne jen proto ze nemuzou kojit

k.ate
24. pro 2009

beruska - ale mně jde o to odlišit nemůžou (pokud to fakt nejde, tak to chápu a nikoho za to neodsuzuju, přece nenechaj mrně umřít hlady...) a nechtějí (a ty klidně odsoudím a sobecký mi to nepřijde rozhodně ne víc než jejich rozhodnutí, že kojit nebudou, protože se jim "nechce")...

romana29
24. pro 2009

Já zastávám názor, že kojení je přirozené, mléko se začne tvořit, dítě by jej mělo pít. Když je mlíčka málo, nebo dítě u prsu být nechce a maminka nemá čas nebo nechce mléko odsávat a pak je dávat lahvičkou, tak je namístě určitě UM.
My šli po císaři domů s tím, že se snad rozkojím, malej ale dělal velké cavyky, ve třech měsících už u prsu vůbec nechtěl být, tak jsem si mléko 6x denně odsávala elekt. odsávačkou a stejně to nestačilo a byl i tak na UM. V půl roce jsem toho měla tak akorát a přešli jsme na UM úplně.
Daneček i když byl od začátku vždy nejméně jednou denně na UM, neměl do roku a půl ani jednou rýmu, nebo něco horšího. První kašel měl až teď na podzim.
Takže bych se v případě nutnosti UM nebála toho, že by dítě mělo slabší imunitu, v tomhle se myslím mateřské mléko až moc přeceňuje. Nás máti všechny tři kojila pouze půl roku a nikdy jsme na nemoci netrpěli. Někdo dítě kojí dva roky a je nemocné co chvíle.

A upřímně, až se narodí druhé dítě, a nebude třeba chtít být u prsu, tak při dvou dětech mlíko 6x denně odsávat rozhodně nebudu a bude pouze na UM a určitě proto nebudu horší matka než ty, které dítě kojí ve třech letech...¨

Vždycky je to jenom o pocitu matky, některé se tím trápí a možná i zbytečně, dítě potřebuje být syté a spokojené a maminka taky.

Pěkné vánoce 😵

kveluse
25. pro 2009

Ahoj,

Kirkee, s první dcerkou jsem měla podobný problém. Začalo to tím, že když byla unavená, nechtěla vůbec pít, nejdříve se na prso vrhla, ale pak se začala kroutit, vztekat, obě jsme byly zpocené až na pr.... 😉 . Bylo to hrozné, nejprve večer a později celé odpoledne se mi do ní nedařilo dostat žádné mlíčko. Někdy pila tak hltavě, že to všechno zase vyhodila ven. byla jsem z toho zoufalá a řešila to všude možně i nemožně.

Dle mé zkušenosti s dr., ikdyž to byla výborná dr., jaklmile je maminka ve stresu v souvislosti s kojením, doporučí ti radši abys dokrmovala UM (a to moje holčička stále přibívala, ikdyž pak už méně - vždy se v klidu dopila v noci), ikdyž kojenému dítěti UM může naopak ze začátku trošku přitížit - je to přecijen jiné složení a navíc, MM se přizpůsobuje momentální situaci, což UM nedokáže. (to, že doporučí dokrm, jsem slyšela i od jiným maminek - je to totiž jednodušší, než bojovat s kojením). Rozhodně tím neříkám, že kdo nekojí a rozhodne se pro UM je špatná matka, ale není, ať říkáte, co říkáte, není nic lepšího než kojení! Takže pokud máš tu možnost, myslím, že bys za ní měla být vděčná a vydržet. Spousta maminek nemůže kojit, ikdyž by chtěla, spousta maminek bojuje s kojením ještě mnohem hůře....
Vím, že teď je to pro tebe hrozivé, ale uvidíš, že až se na to podíváš s odstupem času, už to takový problém nebude.

Určitě bych zkusila dohodnou s dr. kontrolní kojení, kouknou, jak se mimi chová při pití, zváží kolik vypilo a poradí.

Ale samosebou Kirkee, pokud na to nebudeš mít - a to nemyslím nijak zle, že bys byla nějaká slabá a špatná, prostě každý vydrží něco jiného - udělej to, co budeš považovat za nejlepší pro miminko i pro sebe. žádné tvé rozhodnutí nemůže být špatné, protože malého miluješ.....

Jinak, nekamenujte aponchie, když tu říká svůj názor a když si za ním stojí 😉 Je sice co na srdci, to na jazyku, ale je taky člověk činu a ten většinou nejlépe umí poradit 😉

kveluse
25. pro 2009

radka.m - ten článek napsal asi nějaký chlap, co? To je stavění se proti přírodě. Víš, dřív se také říkalo, že kojení škodí dítěti i matce a matky tomu věřily a kojily pokud možno co nekratší dobu nebo vůbec ne. Děti pak ve 4 měsících jedly guláš se 4. Tam se snad dostat nechceme, ne 😉?

momin - přestat přibírat může třeba i mimčo, které toho vypije dost a je spokojené. To neznamená, že když nepřibírá, je pozdě. Záleží na tom, jak dlouho nepřibírá a v jakém je růstovém období.

Já jsem rozhodně pro vyvyšování MM nad UM (nemluvím o případech, kdy to opravdu nejde a jsou velké problémy). A myslím, že ta pohodlnost není v přípravě Um a vytažení prsa, ale v tom, kdo jak řeší problémy s kojením. A když mají mít děti nějaké problémy, mají je i po UM....

radka.m.
25. pro 2009

kveluse-to je mi teda novinka,že dříve se říkalo,že kojení škodí,to jsi vzala odkud??? 😕 😕 😕 spíše to bylo tím,že mámy museli po půl roce do práce,dítě šlo do jeslí,tak to nešlo moc kombinovat s kojením.a o tom guláši nemáš taky pravdu,protože i v dnešní době,kdy je fůra informací,tak jsou i některé mámy,které guláš dají,každá si stejně bude vždy dělat tak,jak uzná za vhodné,a když se podíváš kolem sebe,tak kolikrát jsem viděla,jak máma třeba v mekáči nakojí chodící děcko,které těsně před tím zbouchlo hambáč a colu 😝 😝 😝 jinak prostě o tom kojení platí jedno pravidlo-kojení má smysl jenom tehdy,pokud vyhovuje oběma stranám,dítěti,ale i matce,to nevymyslel žádný chlap,ale je to takový pravidlo laktační ligy,takže at už z jakkéhokolv důvodu mámě nevyhovuje,je to čistě její věc a nikdo nemá právo ji odsuzovat,a jak tady někdo psal,že mm a kojení se přecenuje,tak poslední dobou průzkumy opravdu ukazují,že je to tak a ta obrovská propaganda o kojení má spíše opačný účinek-spousta matek je znechucena kojením,ještě,než porodí a proto kolikrát ani raději kojit nezačnou,není to můj výmysl,ale je to z posledního článku l.poradkyně p.Mrázkové,kde i ona píše a uvádí,že kojení je opravdu zbytečně propagováno a matky kterým se prostě kojení nevyvede pak zbytečně kvůli tlaku společnosti mají psychické problémy 😠

petkula
25. pro 2009

radka m., no, za minuleho rezimu se opravdu tvrdilo, ze UM je lepsi nez MM. Ze v UM jsou obsazeny vsechny dulezite vyzivove prvky pro mimi 😒 Ze by rikali, ze MM je skodlive, to nevim ale kojeni moc nepropagovali...samozrejme hlavne proto, aby se matky vracely brzo do prace 😒
A ja si myslim, ze kojeni by melo byt propagovano, protoze z MM mimcu nehrozi zadne alergie na rozdil od UM...A taky nevidim duvod, proc by se nemohlo kojit i chodici dite 😲

evena
25. pro 2009

kirkee tohle co popisuješ ty jsem zažívala taky asi 14 dní v kuse ... řešila jsem to tak že jsem malou od prsu odtrhla i za cenu že brečela, chvíli jí nosila a pak v kojení pokračovala. Z tvého příspěvku jde vidět že kojit chceš, tak to nevzdávej, malý ti přibírá (to mě malá dělala taky), prostě jsem si v této situaci říkala že to nějak přežiju a přežila jsem. Pro mě se stalo kojení něčím nepředstavitelně krásným a užívám si tu těsnost a spojení s mojí malou, nerada bych o tohle přišla, proto jsem za každou cenu při té krizi stále přikládala a přikládala a často to i obrečela ... Takže mě mnohé z vás můžou odsuzovat, ale pro mě je šáhnutí po UM až jako poslední možnost kdy už opravdu není zbytí ... a to jsem si taky užila s kojeím svý, taky jsem už držela v obchodě krabici s UM ale nevzdala jsem to, ono totiž záleží i na tom, jestli je to kojení pro matku velice důležité (až nezdravě důležité 😀 jako třeba pro mě) nebo si řekne ale co nic na UM není, pak se to kojení vzdává velice snadno. Ale jak říkám já jsem typ který by přechod na UM nesl velice těžce, respektujte prosím teda můj názor 😵

radka.m.
25. pro 2009

petkula-nenapsala jsem to tak,že by se nemohlo kojit chodící dítě,přečti si to pořádně,jenom mi to přijde fakt postavené na hlavu,když máma,která kojí dvouleté dítě-určitě to dělá i z přesvědčení,že pro dítě dělá to nejlepší a nejzdravější,a pak se děcko v klidu cpe hamburgrem,prolévá colou a tak,to se trochu více tluče,nemyslíš? 😕 😝 a jinak,proč jako hrozí z UM alergie?alerfie může být přece na bkm,ano,což UM obsahuje,ale zrovna tak,může být intolerance na mm,ale aby z UM se vytvořila alergie,to je teda pěkná blbost,možná by jsi si měla přečíst pár odborných článků,aby jsi byla trochu v obraze,jinak kojení je dost propagováno,jak jsem psala-poslední dobou až přespříliš,což má přesně opačný účinek,než by mělo mít,jinak další blbost-když je dítě kojeno,nehrozí mu žádná alergie-OMYL,to je bohužel dáno geneticky,kojením se pouze minimálně snižuje procento,nic víc,nic mín,rozdíl mezi mm a um je hlavně v imunologických látkách,které se přizpůsobují momentálnímu stavu dítěte,nadruhou stranu je zase fakt,že v mm je daleko více škodlivin,než v um,takže asi tak,proto si také myslím,že když už ted se postupně začaly objevovat negativa ohledně kojení,tak je docela možné,že za dalších 20let budou výzkumy úplně jiné a třeba se zjistí,že um je lepší,než mm,to prostě neví nikdo z nás 😒

petkula
25. pro 2009

tak o alergii na MM jsem jeste neslysela a s tou alergii na UM jsem myslela na kravske mleko a nemyslela jsem tim, ze se z UM vytvori alergie...jo a sama mam sennou rymu, takze uplne mimo nejsem 😉 A nemyslela jsem tim, ze kdyz matka koji, tak diteti nehrozi zadna alergie. A ty skodliviny v MM jsem jaksi nepochopila...jasne, pokud matka kouri, pije alkohol a do toho koji, tak je to jasne ale jinak? 😒
A abych rekla pravdu, je mi docelaa jedno, jestli zase provedou nejaky vyzkum, zda MM je horsi nebo lepsi nez UM, mne prijde proste MM pro mimi nejvhodnejsi.

radka.m.
25. pro 2009

petkula-ne,pokud matka kouří,nebo pije,ale škodliviny z ovzduší,většinou rakovinnotvorné látky 😝 😝 😝 dokonce nedávno byl dotaz v poradně na kojení,mamina se tam ptala,že mají v rodině výskyt rakoviny a kolem ostravy bylo naměřeno nejvíce škodlivin v ovzduší z celé evropy,tak jí bylo doporučeno,že by bylo vhodnější UM,protože logicky mm dostává dítě do těla škodliviny dvijnásobně,jinak píšeš,že i kdyby výzkumy prokázaly,že um je vhodnější,než mm,tak to nemůžeš nikdy vědět,jak by jsi se k tomu postavila,naše mámy také věřili,že um je lepší,než mm,protože ty fakty byly holt takové 😎

ronie
25. pro 2009

mě se líbí, že si v podobných diskuzích všichni obhajují ten způsob co jim vyhovoval 😀 😝 Komu šlo kojení tak je zblázněnej do kojení, komu nešlo tak je za UM rád 😀 😝 Já sem z těch který měly mlíka moře a kojení sem vzdala celkem rychle z toho důvodu, že mi to prostě je velmi velmi nepříjemný, kdo to nezažije, tak nepochopí, takže celkem je mi jedno co si o mě kdo myslí, protože to chápu, že si pak lidi řeknou, že sem líná..Jo ale samozřejmě je fakt, že s UM přišlo krom hrozně příjemného pocitu i pohodlí, spánek dětí a rodičů a klid,ale ne u každého to tak je. Rozhodně bych ale byť s touto zkušeností neradila Um každému na potkání, je to fakt na každé mamince, jak se cítí, jak to vnímá...Ale spokojení musí být oba-protože moje kojení spočívalo v tom, že sem seděla jak na trní, vzteky bez sebe při pohledu n a děti, takže to fakt nebyl dobrý způsob budování vzájemného vztahu 😝 😔 Oliho sem vydržela kojit do 2 měsíců a pak 2měs. odsávat, Julču sem kojila 14dní a pak sme plně přešli na UM, pediatr se vůbec nedivil a chápal-ale byl to chlap 😀 😝 tak to se asi nepočítá 😀

misellll
25. pro 2009

Nemá to cenu,každej tu má jiný názor.Jenže to by nebylo ani tak hrozné(je to normální),ale nejhorší na tom je,že maminky které kojí(některé!!!!!)si nejspíše myslí,že ony jsou lepšími matkami než ty co miminku dávají UM!Sakra už se proberte i moje malá je na Um a pochybuji,že ji miluji méně než vy,nebo,že jí dávám méně než vy.Možná by bylo lepší se bavit o tom,jak se kdo vjjenuje miminku,kolik času s ním tráví,jak se k němu chová atd.To si myslím,že je nejdůležitější a podle mě se podle toho pozná dobrá matka.A nepodle toho jestli kojí či ne!!!Kolikrát vidím maminku z miminkem v kočáru,jak bafe jednu cigaretu za druhou mimčo jí řve v kočáru a ona se vybavuje s kamarádkou dál jako by se nechumelilo.To je podle mě chyba a ne to že je dítě na UM.Tak přemýšlejte!!!!!Je to každého věc.A ten kdo tvrdí,že matka je špatná když vzdá kojení,tak je vůl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 Jinak maminky vzkaz pro Vás které odsuzujete tolik maminy co dávají UM:Možná,že u druhého,či třetího miminka ani vy nebudete moc kojit z jakehokoliv duvodu,pak si povíme 😉 třebe pochopíte a už nebudete tolik odsuzovat.A upřímně děláteto!!!!!!!!!!!!!!!! 🙄

radka.m.
25. pro 2009

ronie-to,že ti kojení bylo nepříjemné-to nechápu,ale ani si netroufnu nikoho za to odsuzovat,myslím,že bych ani neměla právo někoho soudit kvůli něčemu,o čem nic nevím,a i kdybych věděla,každý má prostě jiné hranice a jiné pocity někde jinde...tady na mk je to neustále to samé,at už jakkékoliv téma,tak to vždycky končí u kojení,někde jsem tady dokonce četla,že mamina odsávala,protože se jí nepodařilo normálně kojit,odsávala právě kvůli ohromné propagandě kojení a dopadlo to tak,že to zanechalo ošklivé následky na jejím vztahu k manželovi,toto dovedu velice dobře pochopit.jinak ronie-já jsem asi zrovna vyjímka 😀 😀 😀 ,neobhajuju způsob,co mi vyhovoval,nejmladšího jsem kojila rok,je pravda,že jsem i odsávala,ale šlo mi to v pohodě,mléka jsem měla hodně,ale prostě i přesto nebudu nikomu vnucovat,jak moc mají kojit,protože je to zdravé a pokud se někdo rozhodně,že kojit nechce,tak na něj přece nebudu ukazovat prstem,že je špatná máma,je to přesně,jak napsalamisellll-každý se předhání,jak je vzorná máma,protože kojí tak a tak dlouho,ale kdyby se raději předháněli,kolik času s dítětem stráví a jak,tak to je daleko rozumnější a důležitější 😝

kveluse
25. pro 2009

Holky!!!!! 😕 😕 😕

Já jsem tu neviděla nikoho, kdo by tvrdil, že matka, která nekojí nebo kojí částečně je špatná nebo horší než ta která kojí!!!! Jestli vy jo, tak mi to tu citujte. Myslím, že byste měly lépe číst příspěvky a ne si z nich vzít jen to, co vás pozlobí....

Jinak už poněkolikáté tu těm, které říkají, že si "myslí", že MM je lepší než UM (na názor má každý právo, tak proč se do toho obouvat), říkáte, že určitě neměly žádné problémy s kojením.... Zase nečtete asi příspěvky celé.... Nezlobte se na mne, ale skoro mi z toho, jak reagujete podrážděně připadá, že vy samy nejste se svou volbou úplně ztotožněné - jasně, jen mě kamenujte. Misellll, rozčiluješ se úplně bezdůvodně. Možná byste se měly zamyslet vy a uvědomit si, kdo koho tady napadá. Neblbněme, o tom ta diskuze není. Kirkee chtěla jen poradit a každá z nás tu radila dle svého nelepšího svědomí, nikdo jí nenařizoval.

radko.m, já si to nevymyslela. Byla to dříve propaganda na UM (samosebou to bylo hlavně kvůli tomu, aby neklesala produktivita práce, na děti a matky se kašlalo) a říkali to dost často i dětští lékaři a gynekologové (někde jsem četla, že se takoví gynekologové vyskytují i dnes, ale naštěstí to maminky při dnešní informovanosti neposlouchají).

ronie
25. pro 2009

radka tak to dobrý, já si to myslela, že ti kojení šlo, já už fakt si pamatuju tady z koně o všelikom všelicos,ale jistá sem si nebyla, chtěla sem ten příspěvek právě začít, že si takových jako ty vážím, že neodsuzuješ když nevíš 😀 😉 🙂 Já si prostě myslím, že je to fakt každé maminky věc i kdyby jí k tomu vedly estetcké důvody, jsou lidi, pro které je krása prostě extra důležitá, to si třeba neumím představit já,ale prostě neřeknu, že je to sobecká matka, ono fakt je nejdůležitější kdo jak hlavně s dítětem ten čas tráví i mimo krmení 😀 A v tom si myslím, že uričtě nejsem sobecká,alenejlepší taky ne, je toho nějak moc 😝 ale snaha je veliká 😉 🙂

kveluse
25. pro 2009

Žádná maminka není sobecká, pokud si myslí, že to co dělá je pro dítko nejlepší.

Ještě jsem chtěla napsat, že přestat kojit má také stinné stránky. Ono totiž, když maminka je na vážkách a není opravdu rozhodnutá přestat kojit nebo kojit jen částečně a dokrmovat, může z toho mít také nepěkné chvilky. Potom jí samé asi nepřipadá, že se rozhodla správně. Možná i to je důvod, proč se radí radeji s kojením vytrvat. Jinak všude, kde píšou o kojení a UM zdůrazňují to, že každé rozhodnutí maminky (rodičů) je správné a "nejste špatná matka, pokud se rozhodnete nebo jste okolnostmi nucena sáhnout po UM". 'Třeba to zdůrazňují proto, že už od přírody je nám dáno se cítit špatně, když nemůžeme plně využít, to co je nám dáno přirozeně. Možná proto se také se chceme všude možně ubezpečit, že s námi někdo souhlasí, protože je z toho automaticky naše srdíčko smutné. Snad jste mě pochopily....

radka.m.
25. pro 2009

kveluse-přečti si to pořádně,holky tady doslova napsaly-že pokud matka dá UM jenom pro své důvody,tak je to sobecké!!!nemíním se tady dohadovat,protože tady na mk končí takhle skoro každá diskuze,jakmile dojde na kojení,jinak mám-li být upřímná,tak takovéto názory mi přijdou omezené,nebo sůpíše mi přijdou omezení lidé,kteří toto tvrdí,i kdyby to bylo jak napsala ronie,kvůli kráse,tak je to prostě každého věc,měli bychom si uvědomit,že kojení je prostě jenom druh potravy,nic víc,nic mín. 😝

evena
25. pro 2009

misell 😕 tak nevím jestli mi tady v té diskusi něco uniklo, ale pleteš hrušky s jabkama 😅 nikdo nikoho neodsuzuje, já plně kojím, kojení si maximálně užívám, baví mě to, do toho co já dělám nikomu nic není, stejně jako mě není nic do toho proč jiná matka kojit nechce ať z důvodu že mlíko nemá, nechce se jí nebo je líná, je to věc každé z nás a každá si to zařídí jak chce
myslím že zadavatelka tohoto tématu kojit chce, ale trápí jí blinkání mimča a chce poradit, nezajímá jí že sou matky které kouří atd

radka.m.
25. pro 2009

evena-je přece normální,že se diskuze vyvíjí všemi směry a detailně se rozebírá 😎 😎 😎 jinak bych řekla,že spíše tobě něco uniklo,někdo tu navrhl právě zakladatelce na řešení jejího problému um a hned to někdo odpálkoval,v tom smyslu,že když mám problém a dám hned um je to vlastně blbost... 😠