Obrovský problém s kojením. Prosím poraďte.

kirkee
22. pro 2009

Prosim poradte mi nekdo, jestli mate zkusenost, nebo vite, co s tim. Kojeni u nas az asi do tretiho mesice probihalo uplne normalne a v poradku, kojili jsme kazde 2,5 az 3 hodiny a maly v pohode pil, ze zacatku sice blinkaval, ale potom uz to bylo dlouhou dobu v poradku.
Od tretiho mesice se to zacalo zhorsovat a ted posledni asi dva tydny mame fakt horor. Prcek se pri kojeni vzteka a po kojeni blinka takovym zpusobem, ze i trikrat, ctyrikrat musime prevlikat, jelikoz je cely poblinkany. Haze ven takove hromady mlika, ze mu v zaludku nemuze zustat fakt snad nic.
A taky uz po pulhodine strasne rve hlady, je k neutiseni a horlive si saje prsty, jak naznacuje, ze chce pit. A tak to po chvili nevydrzim a samozrejme mu dam prso. A cely kolobeh se opakuje porad a porad dokola... Je to neco strasneho, jsem z toho psychicky dost spatna.
Mlika mi pripada, ze mam dost, porad stejne jako predtim celou dobu, tak vubec nechapu, co se mohlo stat?

aponchie
23. pro 2009

petardice to co popisujes zaziva miliony matek at alternativnim dokrmovanim tak kojenim tak to proste je ty jsi odstrikavala a ja ne?ty jso sotva dokrmila a mohla zacit znova?to kdejaka maminka ze startu..to tak deti delaji,ze se po narozeni koji treba 40min pak usnou a za 30min opet znova to je NORMALNI..ale taky sem to prozivala jako,ze se hroutim a nic jineho nestiham a prdelila u male nonstop.nastesti druhe dite te utvrdi,ze vlastne porad si na tom s prvim byla hooodne dobre 😀 nevim kazdej je jinej ,nekdo se sesype u prvi veci nekdo ne atd to je povaha cloveka a od toho se to odviji neber si to osobne a neurazej se,ale to co popisujes mi nepripada jako silena vec na hrouceni psychicke .to znam silenejsi veci ve vztahu k diteti..mozna te mel nekdo podporit abys nemela stresy z veci ktere hned nejdou napoprve ukazkove..a hodne lekaru a rady taky neni fajn ..ty nazory se melou .. 🙂 😉

sylvka
23. pro 2009

Ahojky,já bych nasadila UM,jen jednou bych mu ho dala a uvidíš 😉 nejsem zastánce kojení za kždou cenu 🙄 zkus třeba ňáký ty mlíka pro citlivější děti,musí to bejt pro něj hrozný,to zvracení..... ☹

aponchie
23. pro 2009

kojeni je dulezite a v pripade alergii zvlast ale jestli jsi mela problem vylozene takovy tak to chapu ale proc to hned srovnavat a pausalizovat?to jako nekdo tvrdi abys kojila ikdyz nesmis? 😲

aponchie
23. pro 2009

ale teda koukam na to co ti zjistili pac jamam alergii potravinovou na urcitej druh +astmatik akzematik a mam kojit imrvere co nejdele abych predesla u male..

aponchie
23. pro 2009

a predtim nez neco nasadis si to nech schvalit lekarem nebo LP.

misellll
23. pro 2009

sylvka souhlasím 🙂 aponchie:Podle toho co píšeš,jsi velmi sylná,žena,když ty by jsi se v takovém období nehroutila,jak píšeš.Já jsem se teda hroutila a to hlavně proto,že malá trpěla,ale tobě by to bylo nejspíš jedno(hlevně že kojíš,že)?Taky se neurážej,jak píšeš,lae musela jsem to napsat!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

misellll
23. pro 2009

aponchie:Tobě doktoři poradily kojit,mě přestat.Já jsem alergická na potraviny ne astmatik ani na akzematik 😉 To je myslím velký rozdíl.Srovnávat,nemám pocit,že bych něco srovnávala,jen tu píši svůj názor tak jako ty.A nezdílím ten tvůj tak jako ty můj.Jenže já nesnáším,když někdo někoho odsuzuje a povyšuje se!!!!!!To je rozdíl mezi náma

aponchie
23. pro 2009

silna-sylna 😎

misellll
23. pro 2009

Prostě ráda,bych kojila ani nevíš jak,ale malá je spokojená a já taky.A myslím,že to má tak spousty maminek.

sylvka
23. pro 2009

no mě jak by zvracel tejden,hned bych přešla na UM.můj mladej je na sunaru od 8 měsíce(jednou ho ochutnal a už kojení nechtěl) s nikym jsem se o tom neradila.je ale fakt,že nezvracel. 😒 myslim,že věršina lékařek ti poradí-jen co nejdéle kojte(známe to)...jak píšu jednou bych zkusila UM-třeba jen 50ml,kdyby to bylo dobrý za hoďku třeba 100 🙂

misellll
23. pro 2009

aponchie:koukám silná 😉a to je ono,jsi člověk,který neudělal chybu,který kojil ikdyž to šlo hůř,nehroutil se.Klobouk dolů,jsi nejlepší 🙂 😉

aponchie
23. pro 2009

neodsuzuju a nepovysuju 😀 nevztekej se pls 😎

Volala jsem k nam do nemocnice jelikoz mi to opravdu nedalo...Je to porodni sal a detska jip tel 553 766 591 vrchni sestra .LP Jaroslava Vrablova.

citovala jsem veskere psani a rady co tady byly receny a bylo mi sdeleno od vrchni sestry a lekarky v zavesu,ze

1/dite po poblinkani hned neprebalovat neprevleikat nehazet s nim nenosit v klubicku aby krcilo nozky..nektere deti v tomto obdobi zacinaji hodne hltat jelikoz se jim zvetsi sila sani a tim padem produkce mleka u matky coz ma za nasledek premiru mlika vypiteho..samozrejme,ze po kojeni dat rihnout ,ale ikdyz se poblinka dat predtim radsi bryndak a vydrzet treba 20min ho nemachlovat pac to vsecko zvedani a hybani jeste podporuje..urcite je mozne zkusit Nutriton namichat do materskeho nebo UM mleka dle potreby a dat lzickou rychle nebot houstne malickemu pred kojenim..kojit zasadne kdy maminka lezi na zadech a dite je na ni aby ten spad mleka nebyl takovy rychly..pokud by to byla refluxni choroba tak ta je hne dpo narozeni a netvori se az v pozdejsim veku jako ted u vas..pokud zvraceni neni obloukem neni nutne gastro vysetreni.maximalne postaci sono briska..ale i tak rikali,ze se jim zda ze se hodne prepiji..je pravda ,ze s ema diteti dat pit jak ono chce,ale taky je pravda ze by se melo dodrzovat alespon hodina a pul az dve mezi jednotlivym kojenim prave kvuli prepijeni..je to narocne kdyz krici,ale za zkousku to stoji..Nutriton se da koupit vsude prej..vubec nevadi ho dat lahvickou trosku pokud by to lzickou nechtel..co nejvice nechat dite v klidu nenechat ho moc na brisku a proste zkouset aspon timto smerem..mluvila jsem s ni doted a jsou schopni po telefonu kazdemu kdo chce poradit.neni problem 24/7

http://www.nemocnice.opava.cz/index.php?tlacitk...

misellll
23. pro 2009

já se nevzetkám,jen chápu kirkee,procházeli jsme si něčím podobným a tak mám teď velkou averzi k heslu kojit za každou cenu 😒

misellll
23. pro 2009

aponiche:povyšuješ a odsuzuješ.Jen si zpětně přečti co jsi tu pár maminkám napsala.....Možná,že se ti otevřou oči!!!!!!!!!

k.ate
23. pro 2009

kirkee - mě jen napadlo, když jsi psala, že se u toho pití vzteká... nebylo by lepší ho vždycky dát na chvíli pryč, počkat až se oba uklidníte a zkusit znovu? Mně tohle malej dělal ze začátku, že se vztekal, trhal za prso... Já začla bejt protivná a on se vztekal ještě víc... Většinou pomohlo, když ho manža vzal pryč chvilku třeba nosil a pak jsme zkusili dát napít znovu, malej si buď ještě vzal nebo už nechtěl... Každopádně to tak dělám i teď. Když vím, že mám malýho dobře danýho, aby mohl pohodlně sát a začne se vztekat, přestanu kojit a po chvilce mu dám znovu. Protože cpát mu to,když je protivnej, nemá cenu 🙂 Nemůže se třeba vztekat i proto, že už má dost, ale když se snažíš ho ještě přiložit, tak se třeba ještě napije a pak je přecpanej a je mu blbě?

aponchie
23. pro 2009

misellll me z toho co jsi psala neprijde ,ze by jsi resila stejny problem navic jsi ji teda poradila co?at prejd ena UM nebo jsi ji neporadila nic a jen si nam rekla svuj pribeh o alergii?ona chce radu ..ty a nektere tady jen obhajujete sve stresy ve jmenu UM misto ba yjste resili tema a poradili ,ale nemate co krom UM mleka ja ji aspon zvednu telefon a zavolam lekarce a sestre a poradim ji co by to mohlo byt tak toho nechej..ten stres je jak mor vsude..a ano sem silan pac jinak bych se hroutila z pytlovin a to nehodlam 😀 takze ne nepovysuju se spis se ji snazim pomoct a nechci at da na rady UM 😀

aponchie
23. pro 2009

jo a ikdyz hleda a cuca pesticky neznamena to ,ze ma hlad pozor na to..deti maji v tomto veku prsty v pus eporad nebo kdyz jsou nervni cpou si neco do pusinky..jasne ,ze s eprisajou kdyz dostanou prso ikdyz budou napite..mala je desnej vztekloun nenazratej,ale kdybych ji davala uplne porad jak chce ona tak mi haze blitky imrvere pac sem opravdu neverila ,ale vypijou toho silene moc v tomto veku nejlepsi je ale nechat zvazit pred a po kojeni hned at vidis kolik vlastne vypije pro nektere deti je hodne 100ml pro nektere az 140 zalezi prej na velikosti zaludku a nejakejch klicek tam v travicich systemu..

achalteke
23. pro 2009

Kirkee my jsme měli podobný problém, malý cucl párkrát odvrátil hlavu nebo se začal rovnou vztekat, že ne a ne, pdolě mě se tvůj prcek prostě přepíjí....pokud si cucá horlivě ručičky myslím že v tomhle věku to hlady nebude 😉 ...zkus si ho dát k prsu, mluvit na něj, usmívat se a nenápadně mu bradavku šoupnout do pusinky, u nás to většinou zabírá, taky doporučuju změnit polohy ať ti mlíčko neteče takovým proudem u nás se osvědčil fotbalista. A neboj - mě doktorka potvrdila, že v tomto věku jsou schopný si svou dávku vypít klidně za 3 minuty (já se bála že málo jí, když jí jednou za 3 hodiny 5 minut). Na to blinkání bych zkusila ten Nutriton 😉 ...A když nechce, tak nechce 🙂

misellll
23. pro 2009

aponchie: 😀 😀 😀 jestli ti příjde,že jsem řešila jiný problém,přečti si znovu můj příspěvek a kirkee.Její problém spočívá ,jak v blinkání prcka tak v kojení,odtrhává se je neklidný.Takže myslím,že něco společného jsme měli.Ale vem to čert,ty máš ve všem pravdu silná ženo🙂Svůj příběh o alergii,snažila jsem se ti něco vysvětlit,ale koukám,nerozumíš(
NEDIVÍM SE) 😀 😉 Jinak za další já a ostatní co tady obahajujeme své stresy,jsme tu jen pověděli své příběhy aby kirkee věděla,že není jediná,jak psala,ale opět se nedivím,že nechápeš,ty silná žena,nikdy nepotřebuješ vědět,že i ostatní můžou mít stejný problém 😉 Resili jsem téma jedná se o kojení a blinkání a toho jsme se vsichni co tu podle tvého názoru obhaujujeme své stresy drželi(číst umíš,že)?Tak nevím co jsi četla,že ti příjde,že se nedržíme tématu.Jinak neradila jsem ať přejde na um jen,že je tu i tohle řešení,pokud vím,tak jsem jí nenapsala kirkee,přejdi s prckem na um,nebo ty to někde vidíš? 😉 Teda a na víc odsuzuješ,povyšuješ a ještě se chválíš(super kombinace)Volala a proto jsi lepší než ostatní.Mám pocit,že i ostatní se snažili pomoct,a na víc ještě k tomu ostatní chápou,že se může hroutit a být vyčerpaná,jen ty silná žena NE 😀 😀

aponchie
23. pro 2009

misellll ja cetla vsecky tve prispevky o tom jak jste meli koliku 3m a ty jsi udelala ze vsech blbce a nadavala na vsecky ikdyz ti udelali kdejake vysetreni na pohotovosti u lekare vsude a jeste ti kazdej rekl ze ma alergii asi na BKM coz jsi nepotvrdila ani zadnou jinou alergii a nakonec jsi napsala,ze to chtelo jen cas a ze to byla kolika tak toho nechej a cti si po sobe ty..me jsi nic vysvetlovat nemusela mela jsi ji poradit ,ale nemela jsi co pac sama mas proste prvni dite a nevis,ale kdyz nekdo vi tak neni blb hned vis? 😎 jo a volala abych mela profi nazor nekoho ne jak ty..pa pa

aponchie
23. pro 2009

nemuzes se hroutit z kde ceho 🙂to by jsi se pak zhroutila uplne 😀

misellll
23. pro 2009

nehroutím se z kde čeho.Ale hroutím se když malá trpí.Bohužel nejsem v tomhle tak silná,jak ty a když mému dítěti něco jé jsem z toho špatná.... 😉

misellll
23. pro 2009

a jestli je podle tebe kde co když tvé dítě trpí tak pak už nevím co dodat 😒

misellll
23. pro 2009

aponiche:pokud jsi taky četla mé příspěvky tak jsi,si přečetla tady,že i po um malou trochu bolí bříško ano byly o z části i koliky,ale hlavně alergie.Ano dělali vyšetření,ale pokud jsi četla nikde nám v tu dobu nějak nepomohly až v té klinice imunita.Nevidíš do problému,a přečti si jak dlouho staré ty přízpěvky jsou.Hele nemáš chybu🙂Fakt se tu už válíme na zemi 😀 😀

misellll
23. pro 2009

Máš pravdu zbytečný něco ti vysvětlovat,protože ty nikdy nepochopíš.Jsi jen panovačnej člověk,který se povyšuje.A to znamená co,že mam první dítě,že jsem horší matka než ty a vím toho míň 🙂 🙂 Pořád jsem nějak doufala v to,že to co si o tobě myslím,není pravda,ale je to horší.Každýmu jsi tu kdo měl jiný názor než ty vštěpovala dohlavy samí hlouposti,podle mého názoru jsi si chtěla jen zvednout sebevědomí.....Doufám,že se povedlo 🙂 😉

k.ate
23. pro 2009

misellll - já myslim, že si to zbytečně moc vztahuješ na sebe... apon přece celou dobu mluví o lidech, co bez jakýhokoliv řešení řeknou "má hlad, dám mu UM, mám málo mlíka, lepší než se stresovat, stejně to nepujde" a dají UM bez porady s doktorem jen tak, pro vlastní klid a věř tomu, že takovejch lidí není zrovna málo...
Já taky ze začátku měla chuť se na kojení vykašlat, když měl malej rustove spurt v 6 tejdnech, byl celou noc protivnej a já pak ráno musela letět do školy, byla jsem vyflusnutá a říkala jsem si, že by bylo lehčí, když bychom měli UM a malýho by bez problémů nakrmil i manža... Stejnětak při odstříkávání kvuli té škole atd., bylo by to pro mě všechno jednodušší, ale manža mě podpořil a tyhlety stresový situace jsme zvládli a já jsem za to ráda... Pokud by nastaly nějaký problémy a já kojit nemohla kvuli něčemu objektivnímu, ztráta mlíka, nějaký problémy jako ty tvoje, samozřejmě bych po UM sáhla, ALE po poradě s doktorem a rozhodně ne jen pro svoje "pohodlí" (já si furt nemůžu pomoct, ale mně teď kojení přijde mnohem pohodlnější, když to srovnám s vyvařováním lahviček a odsávačky, když potřebuju doma nějaký to mlíko pro mrňouse nechat 😀)

radka.m.
23. pro 2009

kirkee-když píšeš,že ti prcek pije kratší dobu,tak by to blinkání mohlo být i od toho,že pije více předního mlíčka,alespon takhle to podávala laktační poradkyně,co si pamatuji.jinak aponchie-kojením nemůžeš alergii předejít,jenom minimálně snížíš riziko,to ti odborníci neřekli??? 😕 ,nejsem odpůrce kojení,ale zároven teda nesouhlasím s tím,že by se mělo kojit za každou cenu,jak píší holky,takže najednu stranu nechápu,proč by měli být horší mámy ty,co se nezeptají a dají UM,proč by jako měli být horší než ty,co kojí x roků??? 😕 někteří tady na MK pořád píšete tak,jako kdyby UM bylo jed a ne kvalitní potrava pro kojence,před x lety se taky od šestineděl dával sunar a myslím,že to žádnou újmu nikomu z nás nezpůsobilo a hlavně,už ted se začíná podle výzkumů hovořit a psát o tom,že třeba UM je daleko vhodnější pro kojence,než mm,v oblastech znečištěného prostředí,poněvadž v UM jsou škodliviny limitovány,kdežto v mm nee,že je dokázáno,že děti kojené déle než 6měsíců mají větší procento kardiovaskulárních onemocnění,takže těžko říct,co nám řeknou další průzkumy za dvacet let,třeba i to,že UM je lepší,než mm,takže bych fakt neobracela záda k těm,co se při prvním problému vrhnou po flašce 😠

rioko
23. pro 2009

musím se připojit protože jsem byla ve stejné situaci,Vojta taky blinkal několikrát po kojení, chtěl jíst co půl hodinu i v noci a stejně přibýval málo, nakonec mu zjistili reflux...jenže před kojením Nutriton odmítal, nedostala jsem do něho nic, když jsem mu to chtěla zamíchat do MM tak jsem musela odstříkat, jenže to se mi nevedlo, stačili to tak na dvě dávky denně, Vojta byl strašně nespokojené miminko protože měl pořád hlad, navíc při blinkání při refluxu děti pálí někdy i žáha, takže to byly šílené 3 měsíce, kdy jsem nechtěla kojení vzdát...nakonec jsem nevydržela a dala jsem UM přímo protiblinkací - dál jsem se snažila odstřikávat a zahušťovat MM alespoň na dvě dávky, ale po 2 týdnech jsem o mléko přišla, tak byl Vojta jen na UM a stal se z něho spokojený, usměvavý chlapeček - kdybych tohle měla zažít znovu, asi bych se nesnažila kojit za každou cenu

momin
23. pro 2009

Holky me by taky zajimalo co to znamena "nasadit UM jako posledni moznost"? Kdy to podle vas je?! Nechci se hadat ani nic podobneho jen by me to zajimalo.........