Obrovský problém s kojením. Prosím poraďte.

kirkee
22. pro 2009

Prosim poradte mi nekdo, jestli mate zkusenost, nebo vite, co s tim. Kojeni u nas az asi do tretiho mesice probihalo uplne normalne a v poradku, kojili jsme kazde 2,5 az 3 hodiny a maly v pohode pil, ze zacatku sice blinkaval, ale potom uz to bylo dlouhou dobu v poradku.
Od tretiho mesice se to zacalo zhorsovat a ted posledni asi dva tydny mame fakt horor. Prcek se pri kojeni vzteka a po kojeni blinka takovym zpusobem, ze i trikrat, ctyrikrat musime prevlikat, jelikoz je cely poblinkany. Haze ven takove hromady mlika, ze mu v zaludku nemuze zustat fakt snad nic.
A taky uz po pulhodine strasne rve hlady, je k neutiseni a horlive si saje prsty, jak naznacuje, ze chce pit. A tak to po chvili nevydrzim a samozrejme mu dam prso. A cely kolobeh se opakuje porad a porad dokola... Je to neco strasneho, jsem z toho psychicky dost spatna.
Mlika mi pripada, ze mam dost, porad stejne jako predtim celou dobu, tak vubec nechapu, co se mohlo stat?

centrino
24. srp 2011

@knobloska nam kojeni taky nedopadlo. ja moc chtela, ale byli jsme na tom jeko vy. nakonec jsme to vydrzeli mesic a od ty doby jsme na UM. mam plochy bradavky a ragady jsme mela uz v porodnici. tak jsem odsavala (elektrickou) . nic jinyho jsem nedelala nez odasavala a starala se o malyho. v noci jsem vstavala nekolikrat na budika abych si odsala do zasoby a stejne to nestacilo. byla jsem z toho spatna. od ty doby co jsme na UM, jsme oba spokojenejsi, mela jsem spoustu casu na malyho a na ostatni veci, on byl spokojenej ze ma dost jidla. netrap se. nejdulezitejsi neni kojeni,ale spokojene miminko a maminka.

knobloska
25. srp 2011

No holky díky moc. Já jsem jí dneska zkoušela zase přiložit a už se odtahuje 😢 , když cucá, tak jen cumlá a nepije a to jí dokrmuju stříkačkou a stejně už to asi neumí. Jinak prsa mám zas na krev, takže to asi nepůjde. Já jsem šla do porodnice s odhodláním, že si tentokrát nenechám rozkousat prsa, že si to pohlídam a prd.
No nic, koupili jsme další pixly Nutrilonu, malá teda fest blinká, ale to blinkala i mlíko z prsa, jo a najedu na láhev, protože s tou stříkačkou to děsně dlouho trvá.
A taky už se těšim na ty otázky...ty už jí nekojíš jo? Není to škoda?

olinka_filipek
26. srp 2011

@knobloska tak jim řekni že by byla akorát škoda, kdyby jste se obě trápili...

evulina77
26. srp 2011

holky, pokud je nějaký problém s kojením, není na škodu si pozvat laktační poradkyni. Ta zkoukne přikládání miminka a můžze fakt hodně pomoct. Je to lepší než to rovnou vzdávat. Nebo se podívejte na kojeni.net, to je stránka jedné laktační poradkyně, je tam databáze otázek a odpovědí. Jinak seznam laktačních poradkyň je na netu - třeba kojeni.cz.
Fakt to stojí za to se trošku posnažit, než rovnou nabídnout mimču flašku, ono to leze i do peněz...

knobloska
26. srp 2011

@evulina77 u nás byla, zkontrolovala techniku, zkoukla prsa a řekla mi, že se traduje, že trhlinky vznikají nesprávným přisátím, ale že to není pravda, že já mám špatný bradavky, skoro plochý a jakmile je malá nasaje, tak okamžitě prasknou. Krvavá prsa, z těch se kojit nesmí, takže mám odsávat. Ale u nás je to začarovaný kruh, prsa nemají šanci se zahojit, když vlastně při přikládání je vše OK, odsáváním nezískám kolik potřebuje a navíc mlíčka je čím dál méně. Jakmile ji nechám pít ode mě, mám znovu prsa krvavá. Ani nemůžu chodit ven, nesnesu na nich ani oblečení, to nemluvím o podprsence, vlastně jen dřepim doma nahoře bez. Tak si myslím, že s tímhle mi poradkyně už asi neporadí 😒 A tu flašku jsem jí dávala s těžkým srdcem, to mi věř.

knobloska
26. srp 2011

@olinka_filipek jo jo, já mám zkušenosti se starší dcerou, normálně cizí lidi se ptají na takovýhle intimnosti a okamžitě odsuzují. Hlavně chlapi, což je ještě víc na pováženou. Můj manžel teda nadšenej není, ale taky není zvědavej na manželku, co furt sedí doma s dítětem u prsa, brečí a není schopná normálního života. Stejně jsem jí musela dokrmit UM, protože nám řvala v noci hlady. Takže já vlastně celej den jenom krmím dítě.

fim
26. srp 2011

@knobloska Když tě tak čtu, tak se na to vážně vyprdni - takovýhle trápení za to nestojí. Prostě někomu dáno není a abyste se trápili všichni nemá smysl. Jak píšeš - sedět doma, uřvaná, nedělat nic jinýho než řešit krmení.... znám to a vím, o čem mluvím. Nutroš je dobré UM a za pár dní budete sladěný a vyladěný. 😵
Kdybys chtěla, pošli mi do IP adresu a můžu ti poslat kojící kloboučky od Medely a Babyněco se zbytkem homeopatik na laktaci. Když to pomůže, polšleš mi peníze, když ne, kloboučky mi vrátíš. 😉

knobloska
26. srp 2011

@fim to jsi hodná, já mám kloboučky od Medely a Boček, ale dáví se jimi. Já se musím přiznat, že už jsem trochu rezignovala. Neumí z prsa nic vytáhnout, takže odsávám a dokrmuju plus UM. Každý den si jí přiložím, aby trochu stimulovala tvorbu mlíčka, abych jí dala co možná nejvíc odsátého, ale už jsem se smířila s tím, že časem skončíme na UM. A hodně se mi tím ulevilo, pořád jsem zarputile tvrdila, že prostě druhé dítě kojit zvládnu, ale nezvládnu. Snad mi to mé holčičky odpustí 😢

fim
26. srp 2011

@knobloska Holčičky budou vědět prd a bude jim to putna, hlavně se tím už netrap, ať si můžete užívat společné chvíle. 😵 Ten stres jim ubližuje víc. 😉 Tonda byl jedině na UM a zatím vážněji nestonal. ťuk ťuk ťuk. Od září jde do školky a myslím, že marodit tam budou všechny děti stejně. 😝

seb
26. srp 2011

@knobloska , neblázni, holčičkám to fakt bude putna , jestli byly kojené nebo ne, přesně jak píše fim, já byla kojená 14 dní a nemocná jsem byla jako každý jiný dítě, nemá smysl se trápit

luuciee83
26. srp 2011

@knobloska Tak tyhle boje s kojením znám - prožívala jsem to se synem - taky neuměl vytáhnout tolik, kolik potřeboval. Já měla bolavá prsa a nakonec jsme skončili na UM. Tehdy mě to ze začátku trápilo, ale vím, že jsem udělala správně! Navíc - teď mu jsou čtyři roky pryč - antibiotika ještě neměl, ani žádnou závažnější nemoc - párkrát měl rýmu, takže nesouhlasím s tím, že by kojené děti byly zdravější 😉 a neboj, holčičky Ti určitě nekojení vyčítat nebudou! Hlavní je jejich zdraví a Tvá pohoda! 😉 Není nic horšího než nervózní a nevyspalá mamča, která pro kojení dělá maximum a stejně to nejde... Jak psaly holky přede mnou, nemá smysl se trápit! Užívej si to své malé miminko! 😉

olinka_filipek
27. srp 2011

@knobloska jojo to je pravda, nemocnost u dětí není dána kojením, já kojím 8, měsíců a už jsme měli antibiotika, a nekolikrat nemocny....

lukr
27. srp 2011

@knobloska Ahoj chci Tě povzbudit.Taky jsem měla problémy s kojením.Už v porodnici byl problém,aby se malá vůbec přisála,mám ploché bradavky a i přes klobouček to nebylo o moc lepší.Nikdy nedokázala vytáhnout tolik mléka,aby ji stačilo,takže jsem dokrmovala přes stříkačku svoje odstříkané.Navíc asi po dvou týdnech začala u kojení strašně plakat,dá se říct,že to byl až boj.Byla jsem z toho vystresovaná já i ona,tak jsem to vzdala a začala jen odstříkávat a krmit flaškou.Jak jsme se obě uklidnily,tak se mi i lépe rozběhla laktace a mohla jsem odstranit i občasný dokrm UM.Měla jsem strach,že o mlíko přijdu,ale už takhle krmím skoro 7 měsíců 🙂 .Vím,že to není ideální,alespoň něco.

monapink
28. srp 2011

Ahoj vsem,
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/laktacni...
na tehle diskuzi radi mikulka,i nam poradila s par vecma,co se tyce kojeni dokrmu z lahve..i kdyz ja uz mam dcerku starsi,chci a chtela jsem kojit kvuli jeji alergii..
Jinak si myslim,ze nejdulezitejsi neni KOJENI,ale spokojena maminka a pak je spokojene i mimi 😉

fim
9. zář 2011

@knobloska Ahoj, tak jak se máte? 🙂 Je už vše lepší? Ač třeba s flaškou? 🙂

knobloska
9. zář 2011

@fim ahoj, máme se celkem dobře, protože jsem si to už v hlavě srovnala a už se z toho nehroutím. Prostě kojím a když má ještě hlad, tak dokrmím. Nevážím ji při každém jídle, protože jsem z toho šílela, jen každý večer před koupáním, jestli mi nehubne a přibírá. Teď v noci většinou stačí kojení, ale dopoledne to je mazec, to neví, co by snědla, asi má hladík po noci 😕 Jo a dokrmuju flaškou, protože stříkačkou, to je očistec, trvá to dlouho, všude to teče a malá pak děsně blinká. Už jsem to fakt chtěla vzdát, ale bradavky se nějak zahojily, trochu ztvrdly, takže si zvykly holky, no a to jsem si zase říkala, že to přece úplně nezabalim, když jsem už přežila takový "hrůzy".

fim
9. zář 2011

@knobloska No vidíš, to jsi předčila moje očekávání. Ale hlavní je, že jste se sladily. 😵

knobloska
9. zář 2011

@fim ještě to musíme doladit, ale je to mnohem lepší.

fim
9. zář 2011

@knobloska Však ještě nemáte ani konec šestinedělí. A vvvvvvvovovovo tttom to je. 😵

knobloska
9. zář 2011

@fim těšim se na 3 měsíce, hrozně se furt kroutí, prdíkuje a blindí. Takový bolavý bříško teď máme 😀

fim
9. zář 2011

@knobloska Taky jsem se těšila, taky. My nemohli kakat a trvalo to ještě trochu dýl jak 3 měsíce. Zachraňování kojení dýl jak 3 měsíce atd atd. A pak jsem se divila, kde mám to miminko. 😀

knobloska
9. zář 2011

@fim no jo, je to tak. Starší už je 3,5 a ta malá je naše poslední miminko, že mi už teď je líto, vyrostou strašně rachle a pro samý řešení problémů si je ani pořádně neužijeme. 😢

fim
9. zář 2011

@knobloska Koukám, že to na nás všechny padá asi stejně - taky jsem se místo radosti z mimča strachovala o kojení, byla vyřízená z toho a onoho a když jsem se ubírala jinudy, skončila jsem u stesku, že už další mimi nebude - přitom jsem z těch starostí kolem mrňouska ještě ani nevyšla. 😀 Tak to prostě je, dětičky máme naštěstí zdravý, pak si je vychováme, až budou starší budou jiné problémy a pak na ně budeme hrdé. 😵 😵 😵

knobloska
9. zář 2011

@fim padá, moc dobře si uvědomuju, že jsou malinký jenom chvilku a to krásný období rychle uteče, ale během toho jenom řeším rýmičky, kakání, papání, spinkání. A i to kojení jsem teď nevzdala tak rychle jako u první holčičky, protože je to moc hezkej pocit a ta šance už se opakovat nebude.