Od kolikátého měs. jste kojily jen ráno, večer a v noci?

k.jolanka
14. říj 2010

Ahoj holky, zajímalo by mne, od kolikátého měsíce jste kojili už jen 2krát denně-ráno a večer + v noci..jde mi tedy spíš o ten den..prostě kdy si vaše děti zvykly na příkrmy natolik, že již nevyžadovaly mléko? Mému synovi je přes 9 měsíců a kojím ho skoro jako by žádné příkrmy ani neměl, pořád to bere jako srandu a vyžaduje mléko..tak mě zajímá jak jsou na tom ostatní mámy.. 😉 nezakládám to proto, že mi vadí ho kojit, nechci aby jste mi psali, že je ještě malý a že mám vydržet...prostě jsem jen zvědavá, jak to bylo nebo je u ostatních dětí , proto ani nezakládám diskuzi ale jen otázku 😉

fender
14. říj 2010

Ahoj, malej dostal v necelých 5m svou první kaši a od té doby postupně přecházel na příkrmy a na sunar, někdy v půl roce už jsem kojila jen v noci a ráno a od ukončených 7m byl plně na příkrmech a na UM (ne že by to bylo až tak dobrovolně, dostala jsem rotaviry a přišla o mlíko). Nejdřív měl sunar ještě i dopoledne a odpoledne po svačině, ale ten postupně sám přestal chtít. A někdy od 10m už má UM jen ráno a večer.
S odstavováním ale u nás fakt problém nebyl, vždycky jsem měla dojem, že je mu fuk jestli MM nebo UM, hlavně když to teče 😝 😀

editah222
14. říj 2010

Já jsem ještě v 10m kojila 3-4x během 24hodin, pak v 11m už jen 2x (z toho jednou noc) no a v roce jsem odstavila, protože MM moc neteklo a UM ji najednou bylo milejší 😀

pablinka
14. říj 2010

V 9 m. jsem kojila 3x - ráno - v poledne - večer (příp. v noci), v 10 m. taky tak, před ukonč. 11 m. jsem začala kojit jen ráno a večer, před ukonč. 12. m jen večer, nakonec po tom 1 roce se malý rozhodl, že už mlíko ode mě nepotřebuje vůbec... 😉

sunnye
14. říj 2010

nevím uplně přesně, ale myslím že od ukončeného sedmého měsíce. Jakmile začala jíst ovoce a jogurty. Ráno jsem jí teda nekojila už ani v sedmém, protože jsem kojila celou noc 😉

sussanah
14. říj 2010

Nas maly si sice na prikrmy zvykl krasne, ji hodne a s chuti, ale stejne tak s chuti chce i moje MM. Takze ja jeste jednou po odpolednim spanku kojim, potom vecer, nekdy v noci a rano. Vychazi to na 3-5x za 24h (dle chuti a nalady). To odpoledni kojeni chci uz akorat pomalu rusit, jeste uvidim 🙂

vrtule83
14. říj 2010

Tak malá dostávala moje mm i přes den, dokud jsem nezačala odstavovat v cca 14ti měsících. Kojila jsem do 17. měsíce.

lanka
14. říj 2010

Tak to budem za exoty. Sice nekojím od 15měsíců, ale malá mlíko vyžaduje do dneška tak cca 5-7x denně. Vždy ráno, svačinu, před spaním po obědě, odpoledne a před spaním večer. Do toho ještě vyjímečně žádá v noci, nebo nad rámec když je víc aktivity. Je jí naprosto jedno o jaké mléko se jedná (umělé i obyčejné) hlavně že je to z flašky s dudlíkem.
Jídlo má dodneška spíš jako přilepšení a na ochutnání než že by se z toho cítila najezená i když někdy už toho sní docela dost.... A to jí byly dva roky před měsícem...

marecek4
14. říj 2010

za exoty určo nejste,mladá už byla ve školce a každý večer musela mít do postele flašu s mlíkem,a jinak malémuje zrovna 15měsíců a kojíme se ráno,večer v noci a občas si dá i přes den,ale je to spíš už jen napití,než za jídlo,a spořádá toho normálně požehnaně-třeba oběd má i třikrát-svůj-normálně,pak ještě od sestřičky když přijde ze školy a i od tatínka po práci-ale vidět to na něm není,na žebra se mu dá hrát jako na valchu

pampalini
15. říj 2010

Ahoj,

tak já kojím ještě 4x denně i s nocí (1x) Pravda je, že to denní kojení už není, co bylo. Už tak tři týdny mi přijde, že ho zajímá všechno okolo, hihňá se na mě, kouká po všech čertech a u toho se trošku napije 😅 V noci se napije dobře. No nevim, jestli se už odstavuje, každopádně, dokud to trošku půjde, tak se nedám 🙂 Přes den si kolikrát jen cucne asi 2 min víc ani ťuk. Jsou lepší a horší dny...tak uvídíme. Ráda bych kojila min. do roka 😀 Ať se vám daří.

bufina
15. říj 2010

My kojíme přez noc, dopoledne když usíná, odpoledne když usíná doma (když jdeme ven tak ne) a večer při usínání. Jinak mlíčko nevyžaduje.

saronka
15. říj 2010

Stále kojím ráno a odpoledne. ale ráda bych už přestala úplně

tublatanka
15. říj 2010

ahoj-u druhé dcerky jsem v tomto období kojila zhruba 3x denně,občas už jen tak na zapití 🙂 ,v 13měsících jsem brala antb aměla zánět prsu z prochlazení,takže ze dne na den se odstavila sama a odmítala již mé prso ☹ ,ač jsem chtěla kojit déle..když to nevadí,určitě bych v tom pokračovala,třeba si pak sám ukáže,že už má dost 🙂

miri9
15. říj 2010

tak můj chlapeček si velmi rychle odvykl dokojovat po příkrmwch, prakticky vůbec to nechtěl, takže jsme kojili ráno a před spaním a v noci cca od 7i měsíců.....v jedenáctém pak už jen v noci.

luci_enka
15. říj 2010

ja jsem kojila celkove do 15 mesicu, az do 14 mesicu jsem kojila 3x denne (rano, pred odpol.spanim a vecer), posledni mesic uz jen 2x denne, ale nekdy vecer uz nechtela (tak to bylo jen rano) - kojeni trvalo uz cca 2 minuty, takze jsem to zrusila... mala mi uplne v pohode zacala misto raniho a vecerniho kojeni pit sunar (complex 3 vanilka), takze vypije 200 ml rano i vecer 🙂

lenajsek
6. lis 2010

Ahoj, tak já kojím přes den už jen jednou a to ráno po probuzení, od cca 9. měsíce, kojím vlastně ráno a v noci. V noci mi vypije víc jak v to ráno. A večerní kojení jsme zrušila asi v 7. měsíci, kdy mi snědl 200g mléčné kaše. Máme docela potíže s bříškem, tak jsem ho nechtěla po kaši ještě nacpávat mým mlíčkem. Neprotestoval, stačilo mu to.
První kojení přes den jsem zrušila v čase oběda, pak to večerní, pak kolem toho p. měsíce odpolední a teď kojím ráno a v noci.

miarosa
6. lis 2010

Jen ráno a v noci jsem kojila v 5 měsíci, protože víc už jsem neměla, ale pak sem dávala na noc kaší, a hned si zvykal krásně spinkat i na to že kojení už není tak často, pak sme dávali mrkvičku, ta neprošla, ale ovoce už bylo v pohodě a halvně ovocné štávičky a pak i zelenina a už dlabe všechno. 🙂

lukza
7. lis 2010

malej baští MM- ráno, v poledne hodinu po příkrmu prostě až mlíčko bere jako jídlo, večer dávám kaši nemlečnou do MM a pak si dá ještě jen mlíčko v noci už nebaštíme a prostě vubec nevím kdy odbourá to mlíčko v poledne 😒 at sní kolik chce zeleniny tak prostě MM chce aji tak a to já nekojím byly nějaké problémy a tak do 3měsíce jen odsávám a dávám s lahvičky takže závisláček na psu není ale prostě MM chce furt

cervenec
7. lis 2010

tak já jsem kolem 9 měsíce kojila přes den jen 1x a potom už jen večer po koupání,1x v noci a ráno a tak to máme doted.malá ale jí hezky a nikdy nebyla závisláček na prsu 😉 ted jsem se ji pokoušela naučit na um,ale dáví se z toho,takže kojím dál 😉