Oddálení menstruace při kojení. Jde to?

zuzan
31. kvě 2011

Ahoj, ráda bych se zeptala těch, co tuto otázku řešily, zda vyřešily?
Existuje nějaká možnost oddálení nebo urychlení menstruace v době kojení 11ti měsíčního dítěte (z důvodu dovolené)? Má gynekoložka mi předepsala Norethisteron, v příbalové informaci je však jeho užívání při kojení zakázané a tuto informaci mi potvrdil i kolega mé paní doktorky. Menstruace mi vychází přesně na celý týden strávený u moře (odjíždíme 1 .7.2011). Mockrát díky za odpovědi, Zuzka

moudivlacek
31. kvě 2011

ja nevim,ja bych do toho nesla,preci jen to bude svinstvo a pokud kojis...

neu.sona
31. kvě 2011

taky bych do toho rozhodně teda nešla. já nebrala celou dobu kojení ani antikoncepci, protože jsem do dítěte nechtěla cpát žádné hormony a tohle by mě ani nenapadlo. zvol tampon a užiješ si to i tak a nebo pokud bys hodně chtěla, tak přestaň kojit. jiné možnosti asi nejsou.
@zuzan

lamarika
31. kvě 2011

@zuzan Jestli jsi gynekoložce řekla, že kojíš a ona ti to i tak předepsala, tak usoudila, že to není až tak hrozný a ohrožující pro dítě. Ženy co jsou po CR, taky dostávají v prvních dnech analgetika a též to jde do mlika a přes to to doktoři dávají.
Já bych si je vzala, popř. ještě zavolala gyndařce a ujistila se, že to opravdu pro prcka nebude až tak závažný 😉

moudivlacek
31. kvě 2011

@lamarika no to,ze to doktorka predepsala jeste neni tak smerodatne,me taky pani doktorka (ne gyndarka)napsala prasky a ujistovala me,ze kojici matky muzou a v lekarne me je ani nechteli vydat,ze v zadnem pripade tehule a kojici maminky ne,konzultovala jsem to pak i s jinymi lekari a nasli jsme jine reseni
v tom letaku to zakazuji z nejakeho duvodu,je rozdil nedopurucuje se,tam bych byla jeste na vazkach a zakazuje se,krom toho kvuli mori riskovat,ze se malymu neco stane
souhlasim s @neu.sona s tamponama se da more jiste krasne uzit 😉

mkr
31. kvě 2011

my jsme jeli na dovču v půlroce malý, to jsem to před tím neměla a dostala jsem to pěkně na dovolený, nijak jsem to neřešila, jak píšou holky, použít tampony a je klid, ani bych to léky neřešila

weri1
31. kvě 2011

taky bych to řešila tamponem...jestli ti nevadí.

stazina
31. kvě 2011

Ahoj , a beres antikoncepci? Já teda nevím,a el myslím, ež hormonální anti. je i pro kojící ,né? Tak co brát neustále i druhý měsíc? A nebo vynechat prášky o týden dřív, abstinovat, mezitím bys dostala ms a pak začít brát prášky zase za týden, víš jak to myslím.Takže bys končila , než bys te na dovolenou jeli...a nebo ten tampon, ale já je třeba nemůžu, takže já bych to řešila asi nějak takhle...a nebo zkusit zavolat ještě někomu ...třeba nějaké laktační poradkyni...
No, držím palce, at se vám an dovolené líbí , at už to vyjdde jakkoliv🙂

fiallinka
31. kvě 2011

Co takhle otěhotnět? To bys ještě stihla 🙂

weri1
31. kvě 2011

@stazina antiko pro kojící je a to ani pauzy neděláš, bereš to furt, já ji mám takže menses dostanu asi až nevím kdy, malej je "prsomil" 😀

zuzan
autor
31. kvě 2011

Holky, mockrát děkuju, antikoncepci neberu - brala jsem ji 4 měsíce a denně mi po ní bylo na zvracení, přírůstek na váze během 2 měsíců 10kg, tak jsem se na ní vykašlala a fiallinka - tobě děkuju obzvlášť 🙂)) Máme 2,5 letou holčičku a 11ti měsíčního draha, kterej za celou dobu svého života v noci nespal víc, než 1,5 hod. v kuse, takže další miminko ano, ale až tak v jeho 3 letech 🙂)) Psala jsem ještě do několika gynekologických on-line poraden, ale zatím se nikdo neozval...kdyby šlo o 2 nebo 3 dny, tak bych to neřešila, ale takhle dostanu MS v den odjezdu, takže se týká celé dovolené (je to poprvé s manželem a dětmi k moři, tak jsem se moc těšila a tohle mé těšení trošku kazí, ale není to nic dramatickýho, hlavně že jsme všichni zdraví a jedu tam hlavně kvůli dětem, ani né tak kvůli sobě 🙂
Co se uvedených prášků týká, tak mi je gynekoložka předepsala i když věděla, že kojím, ale to by byla kapitola a téma samo pro sebe - posledních pár let už je dost senilní, překonala rakovinu a mluví i jedná dost z cesty - střídá se v ordinaci se svým zetěm - gynekologem a spíše už za něj jen zaskakuje. Mé mimoděložní těhotenství v době, kdy už jsem silně krvácela nerozpoznala jen proto, že ultrazvuk je na ní příliš moderní zařízení, které nebude nepoužívat, protože do doby, než ho někdo vynalezl se bez něj taky obešli ☹(( Takže o profesionalitě paní doktorky by se dalo hodně pochybovat, ale o tom jsem psát nechtěla...
Dneska jsme to ještě řešili s manželem a jsou jen dvě možnosti - buď Matýska během měsíce odstavit a pak užívat ty hormony na oddálení (což se mi vnitřně příčí a přijde mi to vůči němu sobecký odstavovat ho jen proto, abych si v klidu mohla užívat dovolenou), nebo holt strávit dovolenou s menstruací (k téhle variantě se asi přikláním spíš). Používám menstruační kalíšek, takže ani s koupáním nebude problém... Ale nebudu si to moct užít naplno, i když jak už jsem psala, nejde o mě, ale o děti 🙂))

weri1
31. kvě 2011

@zuzan jejda kvůli dovče odstavit??? to ne 🙂 aspoň já bych to neudělala 😉

zuzan
autor
1. čer 2011

Já to taky neudělám 🙂 Když jsem to tu včera četla, tak jsem se rozhodla 🙂)) Je pravda, že už je Matýsek velkej a žádná velká tragédie by to nebyla, ale já bych si to pak hodně vyčítala, že takhle jsem to nechtěla 🙂)) Teeeda, Beníček je pořádnej kus chlapa 🙂)) Matýsek má v 11 měs. 7,5kg

dana3262
1. čer 2011

@zuzan ja bych do toho nesla ani bez kojeni. Pouzivam menstruacni kalisek, takze je menstruace temer bezudrzbova. Teda kdyz je..za posledni 2 roky jsem si ji moc neuzila 😉

eloana
3. čer 2011

@zuzan Ahoj- no ja treba brala antibiotika-doktorka hodinu studovala zda je muzu v dobe kojeni.... vycetla,ze ano,ale pak v pribalovem letaku stalo,ze se pri kojeni nesmi.... tak si vyber.... volala jsem i detcke a ta mi rekla,ze to nevadi...brala jsme je jen 3 dny....
dalsi varianta je prestat kojit--- mame priblizne stejne stare deti- v pondeli mi doktorka zdelila,ze novy vyzkum je pry takovy,ze kojeni detem po roce nic neprinasi -spise naopak, takze mi doporucuje co nejdrive prestat kojit.....
ja osobne jsem zatim na vazkach -nechci kojit tak dlouho jako dceru ... ale stejne se na to zatim necitim
Ja osobne bych to asi tim to zpusobem neresila ani kdybych nekojila...

zuzan
autor
3. čer 2011

Eloana, určitě bych nechala dítě samo, aby si řeklo, kdy už mu kojení z nějakého důvodu nevyhovuje 🙂)) A Máťa je trošku mamánek, tak by mi bylo líto takhle ho odstavit násilím... Na základě všech příspěvků jsem si udělala jasno, budu kojit dál, prášky brát nebude a zvládnu dovolenou s kalíškem, se kterým se dá i koupat a vlastně o něm v době menstruace ani nevím (první den mě mírně bolí břicho, ale to neřeším - třeba si ten prví den odbydu ještě doma) a pak už to bude jedno 🙂

weri1
3. čer 2011

@zuzan jééé tak to je zase malinkej na svůj věk 🙂

zuzan
autor
29. čer 2011

Holky, ještě jednou mockrát děkuju za všechny odpovědi, nakonec to dopadlo úplně výborně - menstruaci jsem dostala v pondělí (měla přijít až v sobotu), v pátek vyrážíme, takže to vyšlo nádherně 🙂))