Odkrkávání - jak na to?

Dobrý den.

Máme doma 20ti denní holčičku. Máme ale problém s odkrkáváním. Stane se opravdu málo kdy, že se nám podaří odkrknout. Už nevím, co by jsme měli dělat, aby se nám to dařilo. Máte nějaké tipy, které se vám osvědčily, aby se podařilo odkrknout? Protože jak neodkrkává, tak jí pak akorát každý večer bolí bříško a někdy kvůli tomu nemůže ani spát.

Děkuji.

kajalka
21. črc 2014
katyxq
21. črc 2014

A musí odříhávat? Existují studie, podle kterých odříhávání množství kolik nesnižuje a naopak zvyšuje ublinkávání (ale samozřejmě je to individuální, některému miminku to pomúže, jiné si neodříhne, je v pohodě a snaha o odřǐhnuti ho akorát ruší při usínání).

stazina
21. črc 2014

Ahoj, já vždy jemně poklepávala mezi lopatky, nebo do zadečku..

sanousek
21. črc 2014

lenickalenickalenicka Měly jsem úplně stejný problém a už jsem se s tím i začala smiřovat,že odříhávat nikdy nebude,protože hodně mým kamarádkám děti neříhaly vůbec,ale nakonec se to sama od sebe "naučila". Ale doteď neodříhává v noci,protože u krmení usne a já ji nechci budit tím,že ji budu zvedat. Podotýkávám,že do 4.měsíce jsme bojovaly s bolestmi bříška a jestli si odříhla nebo ne nato nemělo vůbec vliv. Tak vydrž,třeba se to malá časem taky naučí. 😉

hanyzka11
21. črc 2014

tak já měla jedno dítě brkací a druhé nebrkací.Dost jsem to řešila a načetla si, že když do hodiny dítě nebrkne, tak už prostě nebrkne. představa, že budu s malou hodinu pochodovat a za 2 hodiny zase krmit obě děti byla děsivá. a tak jsme pozorovali, že jí to vlastně nevadí.a tak jsem chvilku pochovala, ale hodinu teda ne. a nakonec se to časem opravdu naučila sama. role se požději přehodily. ted malá brká jak starej chlap a malej si jen tak občas brkne, aby se neřeklo 🙂
ale chtěla jsi spíš radu. ségře se hodně osvědčil tygřík, mě v porodnici radili, držet dítě vzpřímeně na sobě. otázkou je, jestli to bolení u vás je opravdu kvůli říhání. jestli to nejsou spíš prdíky. zkuste nějaké kapky.

pavlapl
22. črc 2014

kojené děti pokud jsou správně přiložené tak nekrkají protože se jim nedostane do bříška vzduch. Ani jedno moje dítě nekrkalo.