Odloučení miminka, čím můžu podpořit laktaci?

mishell56
28. čer 2015

Dobrý den, mám takový dotaz.. Druhý den po porodu mi syna odvezli na dětskou JIP do Brna kvůli hypoglykémii. Dnes už je na tom lépe, dokonce si ho můžeme i pochovat a celkově se lepší, ale musím si pro něj mlíčko odstříkávat. Mamka mi říkala, že mi odsávačka mlíko moc dlouho neudrží, ale já bych ráda co nejdéle to půjde. Odstříkám kolem 50-70ml denně. Čím můžu laktaci podpořit abych za chvilku o mlíčko nepříšla a bylo toho třeba i víc za den? Někdy se stane, že jednou odstříkám 30ml a zbytek dne to jde po 5ml max. 10ml...chci aby měl to mlíčko k dispozici co nejdéle. Děkuji

cabalkova
28. čer 2015

@mishell56 Ja myslim, ze se ti kojeni teprve poradne rozbehne. Taky jsem mela dcerku s hypoglykemii a nechteli mi ji davat. Snazila jsem se odstrikavat co nejcasteji, byt mi to pokazde trvalo treba i hodinu, nez jsem ze sebe neco vysala. Na rozkojeni pomahaji ruzne kojici caje (musis hodne pit) a pak homeopatika Riccinus communis, pripadne bylinny pripravek More Milk. Nejdulezitejsi je ale neustala prsa stimulovat (odsavackou) a jak to jen pujde, tak prikladat. I kdyz to u me u obou deti vypadalo zpocatku hodne mizerne (mlicko se mi poradne udelalo vzdycky az doma, poprve po ctrnacti dnech, podruhe po tydnu), kojila jsem prvni ditko do dvou let a druhe do roka. Takze preju hodne trpelivosti, pevne nervy a kdybys mela dotazy, tak klidne napis... Drz se.

citun
28. čer 2015

@mishell56 Syna jsem začala kojit až 9. den po porodu a kojila jsem ho do 3 let, tak se nestrachuj, odstříkáváním si tvorbu mléka zajistíš. 😉

terinda
28. čer 2015

Mít u sebe aspoň jeho fotku, homeopatika ricinus comunis 5ch, popíjet Gravimilk, pravidelně jíst, zahuštěné polévky atd. Držím pěsti 😉

funnysunny
28. čer 2015

Ahoj,neboj,kojenie sa Ti rozbehne.Samozrejme naj by bolo caste prikladanie miminka,no odsavacka Ti pomoze..len odstriekavaj a odstriekavaj viac krat za den,pred spanim..potom ako zacnes kojit sa to rozbehne a aj tok mliecka sa upravi..niektore mamicky sa rozkojili az v tretom mesiaci napr. 😉

annaluciapetrzel
28. čer 2015

@mishell56 ahoj, mam nedonosenou dceru, a nekojila jsem ji temer 3tydny po porodu (JIP, sonda, intravenoz vyziva). ale poctive jsem co 3h odsavala. po velkych bojich (dcra vypila zezacatku treba jen 5ml, zbytek dostavala sondou, ale moje) - dcera plne kojena, ted je ji rok. nepila jsem zadne caje, nic. ale poctive se snazila odsavat. ale prsa jsem mela s modrakama 🙂 od osavacky. tzn. mamka nema pravdu, odsavacka mleko udrzi, ja a xx dalsich spolumatek z nedonosencu z obilnaku to potvrdi 🙂. samo, ze se ale muze stat, ze o mleko prijdes, ale tak co! no A!? tak bude na flasce. Hlavne at je zdrava a ta hypoglykemie se zlepsi. (pro zasmani, ja odsvala furt mleka tolik, ze jsem musela brat ricinus vyssi CH - uz nevim kolik, za potlacovani laktace bo jsem mela zanety ;))

smardik
28. čer 2015

určitě se ti rozběhne, bez syna jsem byla a kojila jsem 6,5měsíců a víc jak 80% bylo mé odstříkané z lahve,pak po pobytu v nemocnici se odstavil, mlíko jsem měla. Mi teda pomáhal dost gravimilk, po něm jsem měla pocit že je to s mlíkem lepší než když jsem ho nepila

melodygirl
28. čer 2015

@mishell56 ahoj, nerodila jsi v Ivančicích? Já ano, dceru mi odvezli hned po císaři do Brna, ani jsem ji neviděla ☹. Prilozila jsem ji k prsu až v jejich 14 dnech, do té doby byla na Um a já jen odsávala, po císaři se říká, že se obecně hůř rozkojuje, i když máš dítě u sebe. Já rozjela laktaci jen díky odsavačce, a plně pak kojila do dvou let.Hlavně odsavat co nejčastěji nejčastěji, i po hodině.

ladyhacek
28. čer 2015

@mishell56 podpořit to můžeš - homeopatika Riccinus communis, zkus i Gravimil(já ho pila + ty homeopatika a pomohla - v jednom prsu se mi tvořilo méně mléka)
Teď jsou malému 3 měsíce a když v noci spinká tak si občas odstříknu ať mi prsa nepuknou odstříkávám 140ml z obou prsů. Takže na začátek teď 70ml je myslím dobré 🙂
Odstříkávala bych po 3 hodinách (tedy i v noci) stačí trochu - mě na začátku přibližně dle váhy při jednom kojení vypil 20-40ml (ale pyl po 1,5 - 2 hodinách).
Jez hodně vývary, pij fenkylový čaj a denně vypil min 3-4 l tekutin.
Odsávačka ti tvorbu podpoří - neboj!
Nejdůležitější je nestresovat se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lolelole
28. čer 2015

Já jsem synkovi odsávala do 10ti měsícu, takže neboj, jde to. I když je to na hlavu. Ale vaše mimčo je malinké, určitě se vám ještě povede se rozkojit společně. Držím palce ať je vše v pořádku.

veverka83
28. čer 2015

Určitě to množství které odsaješ, závisí na psychice. Až budete spolu, upraví se to,neboj. Hlavně vydrž a odsávej a netrap se, že je ho někdy míň 😉

martinano89
28. čer 2015

@mishell56 taky jsem měla malýho měsíc na JIP v dětské nemocnici. poprvé jsem ho mohla přiložit po 3 týdnech a stejně nechtěl pít (neudýchal to). dostával odstříkané mlíčko flaškou a sondou. pila jsem kojící čaje a pravidelně co 3 hodiny odsávala, jen je lepší investovat do lepší odsávačky, elektrické, kterou odsaješ víc a nenadřeš se tak. potom už jsem si dokonce prsa tak přestimulovala, že jsem odsávala 1,5 litru denně. nakonec se malý v klidu doma chytl a kojím, takže když vydržíš, tak věř tomu, že až půjdete domů, budeš kojit 🙂

mishell56
autor
10. črc 2015

@cabalkova Děkuji, no snažím se co to jde, teď už je malý naštěstí se mnou doma, mlíčka mám asi o trošku víc, dokonce se přisaje, ale žádná sláva, tak dokrmujeme co je pak potřeba..

@melodygirl jj rodila, ale neřekla bych, že to byl důvod proč tam skončil, měla jsem porod spontánní, vše probíhalo v pořádku, teď už vím, že to proč měl hypoglykémii při tranzortním hyperinzulinismu byl s největší pravděpodobností důsledek Stafylococca, který se u něj objevil, ale stále budeme jezdit na sledování do Dětské do Brna...

@ladyhacek Děkuji za radu, nicméně stres byl u mě na denním pořádku když tam byl...i když jsem se snažila se nestresovat, nějak to nešlo...

@martinano89 no kojím jen částečně, ale zase si říkám, aspoň něco a ještě po každém kojení si raději odsaju a dneska jsem mu moje ohřála to odstříkané 80ml a vypil všechno šikula 🙂

Jinak děkuji všem za rady a tipy 🙂 vyzkouším a uvidím...

lennus
10. črc 2015

Náš malý se narodil o sedm týdnů dřív a šel hned do inkubátoru. K prsu mi ho přiložili až po týdnu, do té doby jsem jen odsávala. Přemýšlejte pozitivně, hodně pijte a nedejte se odradit od prvních neúspěchů, já těch krizí měla a kojím do teď, má přes rok a půl. Když jsem měla problém, vždy mi pomohla laktační poradkyně, tak si nějakou radši najděte. Já jsem bojovala a jsem za to ráda, držím palce! 🙂
Zkuste se domluvit, zda bude co nejdříve možné klokánkování, tj. přikládat dítě na nahý hrudník. Jo a dost mi při jedné krizi, když jsem měla pocit prázdných prsou, pomohly kapky Emulips. Taky není špatné alespoň z kraje nedávat dudlík a flašku. Mně říkala doktorka v porodnici, ať dávám každé druhé mléko z flašky, no naštěstí jsem dala na laktační poradkyni a flašku dala pryč. I doma můžete dávat prcka na nahý hrudník.