Odnaučit kojit bez kloboučku. Jak to udělat?

gretuschka
26. lis 2011

Ahoj maminky, můžete mi poradit, jak miminko odnaučit kojit bez kloboučku? Malý má 7 týdnů a od narození používám kloboučky, protože mám dost ploché bradavky. Zkoušela jsem je nepoužívat, malá se přisála, ale dál už netahala a vztekala se. Dopadlo to tak, že jsem zase vytáhla kloboučky. Jak ji tedy odnaučit? Mám ji nechat vztekat se a nechat ji hladovou, když se nebude chtít přisát bez kloboučku??Nebo je nadále používat a sem tam zkusit bez nich?

pablinka
26. lis 2011

Já bych je asi nadále používala a zkusila to občas bez 😉 Já kojila malého do jeho 1 roku, z toho do jeho 7 měsíců jen s kloboučky a pohoda 🙂. Akorát že jsem je musela vyvařovat, tak to byla práce navíc. Ale malý prostě bez nechtěl (a to jsem měla bradavky dobré, ale pořád se odtahoval, tak jsem v jeho asi 5 dnech v noci vytáhla kloboučky a malý pil krásně, no a tak to pak s nimi pěkně šlo po celých těch 7 měsíců 😉. Četla jsem na netu, že při kojení přes kloboučky je málo mlíka... nevím, malý si držel svoji linii, těch 6 měsíců jsem kojila plně, v 5 a něco jsme akorát začali dávat na noc kaši, pak normálně od půl roku další příkrmy, takže bych se těch kloboučků tak nebála.

reynocek
26. lis 2011

Já bych to udělala stejně jako pablinka. Používala jsem kloboučky na syna. Jednou asi ve 3 měsících malého jsem je zapomněla doma, když jsme jeli k babičce a zjistila jsem to až ve chvíli, kdy už měl syn jíst. Byl to sice asi půlhodinový boj, ale najedl se nakonec taky bez nich. Pak jsem ještě kojila s kloboučky asi 14 dní a pak to zkusila znovu bez nich a malý pil krásně. Tak jsem je už nevyndala a kojili bez nich do 10 měsíců.

jop
26. lis 2011

ahoj, já jsem kojila s kloboučkama do 6 týdnů. Jestli máš ploché bradavky, tak si je zkus před kojením rukou "zvětšit" - podráždit a vytáhnout, nevím, jak to vyjádřit 🙂) A bez kloboučků to radím zkoušet nejdřív v situaci, kdy se třeba mimčo probouzí, v polospánku měl náš malý snahu přicucnout se k čemukoli 😉 Každopádně to chce trpělivost, nám to taky nešlo ze dne na den. A nejlíp se mi přisával v poloze "fotbalista" - ležel podél mého boku (já seděla) nebo nám to taky celkem šlo vleže. Mně to bez kloboučků přišlo lepší, protože jsem se o ně nemusela starat a tahat je kamkoli s sebou.
No ale když vám to bez kloboučků nepůjde, tak to taky nebude žádná katastrofa. Hodně štěstí 🙂

j.cien
26. lis 2011

Ja jsem bohuzel nezvladla odbourat kloboucek ☹ a celou dobu mne to stvalo,kojila jsem pres nej 11mesicu Teu a Miu bez kloboucku kojim do ted 😵 ,maji 18m!
Kdybych mela jen jedno mimco,tak bych se do toho odbourani "obula" a udelala pro to vse,ale takto jsem byla rada ze kojim obe aspon nejak 😒
Hodne je o kojeni na kojeni.net ,i o odbouravani kloboucku 😉
Dostala jsem take radu od laktacni poradkyne,ze pry se ma zacit postupne odstrihavat z toho kloboucku ,az zbyde jen ta hola bradavka... 😕 ale na to u mne nedoslo,nemela jsem na to nervy...
Sama za sebe rikam,ze kojeni bez kloboucku je radost a pohadka,kojeni s klobouckem pakarna!
Tak hodne zdaru pri odvykacce 😉 🙂 ,urcite se to da zvladnou!!jen ja to nedala... 😖

marcet
26. lis 2011

Já jsem taky malého kojila s kloboučkem asi do tří měsíců,jednou jsem si řekla,že to zkusím bez něj a povedlo se a doted kojíme bez něj.Dle mýho mu vyrostla pusinka a pak mu šlo se přisát bez něj.Kojila bych normálně s ním dál a zkoušela bych to i bez něj.Dle mýho je důležité že kojíš i když je to s kloboučkem,lepší než UM 🙂

zdeniii
28. lis 2011

Zkoušet zkoušet zkoušet, nechej malou aspoň bradavku olíznout, prostě vydrž a pokud to nepůjde budeš kojit s kloboučky. Důležité je že kojíš a děláš pro to maximum. Hladovou bych jí nenechávala, nemá to smysl.

mrsblack
28. lis 2011

Mě se podařilo odbourat klobouček pomocí lahvičky Calma - naučil se z ní pít a potom se dokázal přisát k prsu bez kloboučku. Ale mlíka jsem měla málo a kojit přestala po 3 měsících ☹

werminka
1. pro 2011

Nám se to podařilo takto. Syna jsem kojila od začátku s kloboučkama, protože se nedokázal pořádně přisát k prsu. Po šestinedělí mi poradila doktorka toto: začít kojit s kloboučkem - a jakmile miminko bradavku vytáhne (vycucne) 🙂, tak po chvilce klobouček rychle odstranit a "vrazit" mu do pusinky vystouplou bradavku 😉 U nás to zafungovalo okamžitě. Takže jsem to tak dělala asi další týden - na začátku kojení vždy s kloboučkem a po chvilce "rychlá výměna kloboučku za prso" 🙂 a potom už se dokázal přisát i bez kloboučku hned od začátku. Věřím že se vám to taky povede. Držím palečky

pusolamy
1. pro 2011

kojila jsem s kloboučkem asi do třech nebo čtyř měsicu a ze dne na den mala zacla kloboucek sabotovat a uz jsme ho nepoužily, vydrz to prijde samo určitě bych ji nenechavala hlady neni duvod klobouček neni nic spatneho 😉

heliosa
14. čer 2016

Já po 3,5m kdy jsem stříhala špičku - každý den o milimetr, pak jsem vykrojila spodní část, ať se ten plast dotkne jen horního rtu miminka (když malá necítila ten latex, vůbec se nechtěla přisát) spodní část odkrytá, a pak cca po týdnu to šlo najednou bez kloboučku. Celá procedura dost bolí, bradavky nejsou zvyklé a je to špatná technika sání - jen bradavky bez dvorce - stálo to za to😉 doba kojení se zkrátila z hodiny na 5minut s ten pocit, když miminko saje je božský. hodně štěstí a vydržet!!!😉

jipe
15. čer 2016

Já kloboučky odbourala někdy mezi 2 - 3 měsícem, postupně. Malý začal mít větší sílu, tak jsem nejdřív občas, potom pokaždé nejdřív zkusila bez kloboučku a když už se nechytal, tak jsem dala klobouček. Postupně to šlo bez kloboučku lépe a lépe a pak už ho ani nechtěl. Doba kojení se podstatně zkrátila a v noci jsem nemusela hledat spadlé kloboučky 🙂

astyna
15. čer 2016

Jako jipe - všimla jsem si, že cca od 2.měsíce si už syn bradavku vytáhl na jednom prsu, záhy i na druhém. a pak jsem taky jednou kloboučky zapomněla doma, najednou nebyl problém 🙂 A i doba kojení se výrazně zkrátila.