Odsávačka mateřského mléka, jakou pořídit?

tynkatr
8. pro 2015

🙂 Ahoj holky , potřebovala bych poradit . Jakou odsávačku pořídit ? nemám moc mateřského mléka ale dr. říkala že když budu odstříkávat . udělá se mi více mléka . Tak mi prosím poradte jakou

andrys35
8. pro 2015

Ja pouzivala rucni MEDELA harmony a AVENT taky rucni, obe spokojenost krasne jdou sehnat z druhe ruky

tynkatr
autor
8. pro 2015

fakt ? já doufám protože ručně mi to vůbec nejde

andrys35
8. pro 2015

Obe jsem pouzivala denne min rok, lepsi na uchopeni je pro me medela no praskalao tesneni cca po pul roce(nove kol 300kc tak jsem přešla na avent i skrz sklenicky kterych jsem mela vic avent

andrys35
8. pro 2015

@tynkatr je to trosku o zvyku chce to klid a teplo, nahrat prsa a nevzdat to, pokud mléko hned netece klidne hod na prsa teply rucnik nahrej je a odsavej jako kojení ze zacatku aspon 10 min kazde, taky mi to hned neslo ale nakonec to bylo pohodlnější nez kojení aspon pro me, kdokoli takhle prcka mohl nakrmit

andrys35
8. pro 2015

Jinak odstrikavani rucne bez odsavacky mi slo jen kdyz jsem 4 hod jednou zapomnela odsavacku a myslela ze mi prasknou prsa a to taky ne hned

tynkatr
autor
8. pro 2015

takže říkáš že ta odsávačka je lepší ju . a to si každý den odsála na celý den ?

luckapol
8. pro 2015

Ahoj, já mám zkušenost s ruční odsávačkou od Canpol Babies a elektrickou odsávačkou od Medely. Ta elektrická pro mě byla lepší, odsávání bylo rychlejší a pohodlnější; s ruční odsávačkou mi to moc nešlo.

mahi
8. pro 2015

Ahojky, mam zkušenosti s těmito dvěma: Medela swing a Tommy Tepee. Obě elektrické. Obě je i prodávám,kdybys chtěla i jen poradit,písni. Za mě urco ne ruční.

bartovka83
8. pro 2015

Zalezi kolik chcete investovat, ale mela rucni od Aventu, je to narocnejsi a chce to trochu cvik nez se naucite mlicko odsavat, ale jde to. Elektricka je pohodlnejsi, ale bohuzel o dost drazsi. Rozhodne nekupujte takove ty balonkove, tu jsem mela prvne a byly to vyhozene penize. Aventackou jsem koupila pouzitou, vse jsem poctive vysterilizovala. Daji se koupit za mene nez polovicni porizovaci cenu. Nekomu by to mozna vadilo, ale kdyz se nad tim zamyslite, tak pokud byste ji potrebovala treba v porodnici, tak vam tam taky pujci tu jejich, kterou pred vami pouzilo uz x maminek.

michell28
8. pro 2015

nebo tahle https://www.modrykonik.cz/market/potreby-pro-ko... i s trochou nutrilonu pro případné dokrmení. Je mi to a vlastně bylo mi to celkem na prd 😒 a budu to vyhazovat.

andrys35
8. pro 2015

@tynkatr presne tuhle jsem mela a mela jsem i elektrickou ale s tou to zase neslo me, a ano ja odsalvala od narozeni kazdy den kazde krmeni, protoze jsem mela spavce a nesel k prsu vzbudit proste ani za nic

andrys35
8. pro 2015

Jinak zkusila bych si byt tebou sehnat v okoli porodní nebo laktacni sestru, ktera ti i odsavacku nejakou(asi za poplatek?? Opravdu nevim) muze pujcit at vyzkousime co ti vyhovuje

tynkatr
autor
8. pro 2015

No myslím že už se to vyřešilo . Prsa se mi už tak nenalívají . A bydlím v takové díře že jsem neměla kde sehnat tak rychle odsávačku :( takže jsem koupila sunar :( nevím jestli by mě chtěla mlíko a sunar . S tím nemáš zkušenosti ?

andrys35
8. pro 2015

Mam i s tim zkusenosti ale jen v porodnici, vzdycky je lepsi i kdyz mliko zda se ti ze mas min tak krmit z prsa a treba dokrmit sunarem, hodne pot(treba čistou vodu) jak odsavacku sezeneme jde to se rozloučit hodne pomuze pit, pit, pít

betelgeuzz
8. pro 2015

@tynkatr no to je docela škoda to takhle brzo vzdávat. Že se ti prsa nenalívají, není žádný problém, mně se nenalívaly nikdy. Taky jsi už přes 2měsíce od porodu a mléko se tvoří hlavně při sání dítěte. Důležité je krmit často, hlavně v noci, nenechat dítě spát celou noc. A pokud tvrdě spí, tak i v noci odsávat. a malá ti brečí hlady, nebo špatně přibírá, že máš pocit, že máš málo mléka?
Jinak je možné kojit i dávat UM, ale důležité je nejdřív nakojit a až pak dokrmit a co nejmíň. POkud ji nacpeš UM, tak pak nebude chtít kojení a za chvíli kojit přestaneš.

betelgeuzz
8. pro 2015

Jinak kolem 3 měsíců bývá laktační krize, kdy dítě rychleji roste, mění se potřeba mléka, často pláče, vyžaduje kojení častěji, než dřív. Spousta matek v této chvíli znejistí, má pocit, že je mléka málo a začne dokrmovat. přitom stačí pár dní vydržet, kojit co nejčastějí a mléka se začne tvořit víc a kojení se vrátí do normálu.

luciamala1979
9. pro 2015

@tynkatr medela swing, alebo akakolvek ina ELEKTRONICKA medela, neurobíš/te chybu 😉

lajla
10. pro 2015

Pujc si rovnou z medely na dvě prsa pokud nechces kupovat... Já měla tu elektrickou na dvě prsa koupenou...úžasná věc ale stala 10000

zlatkavlk
15. pro 2015

já za sebe taky doporučuju Medelu Swing, je elektrická, naprosto jednoduchá na obsluhu, dobře se čistí... koupila jsem též z druhé ruky za cca 2tis...