Odsávačka mateřského mléka manuální x elektrická?

dorinek
28. pro 2009

Ahojky, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s osávačkama MM. Mám manuální pístovou od Medely a uvažuju, že si koupím elektrickou. Myslíte, že se to vyplatí, že ta elektrická má třeba větší "cuc" 🙂 a odsaju s ní víc mlíka ? Odsávám několikrát denně a dokrmuju s tím naši malou, protože mi z prsa nevytáhne tolik, kolik by chtěla. A navíc, jak přestanu odsávat, tak se mi rapidně snižuje tvorba mléka, takže pořád odsávám, aby prsa stále makaly. Jaké máte zkušenosti ?

radka.m.
28. pro 2009

dorinek-nejspíše ti to admini zamknou,protože ve výbavě toto téma už je,jinak já doporučuji ruční aventku,měla jsem el.od medely a ta měla slabý tah,navíc byla hlučná,pak jsem si pořídila ruční aventju,a tah měla daleko větší,je tichá a spokojenost daleko větší,než u el.medely,odsávala jsem s aventkou až do roka 😉 😉

dorinek
autor
28. pro 2009

A jak se jmenuje to téma - nemůžu to najít ??

radka.m.
28. pro 2009

dorinek-výbava-odsávačka mléka 😉

kofinek
28. pro 2009

dorinek, manualna jednoznacne, ale nie pistova, ale ta pakova. Ja som pouzivala elektricku asi 5 meisacov s tym, ze to pojde lahsie a stravila som nad tym vzdy pol hodinu. Nastastie sa mi pokazil motor a vyskusala som pakovu a zrazu za 5 minut odsate. Som myslela, ze ma trafi slak. To som chodila na denne studium, takze som odsvala dost... Mala som medelu aj jednu, aj druhu 😉

kalo
29. pro 2009

Já měla mauální Medelu a odsávání bylo peklo!!!!!! Až se mi z toho dělalo fyzicky špatně...vždy jsem z toho málem omdlela, jaký to byl hnus...Prso jak ve ždímačce. Naštěstí jsem ji musela použít jen párkrát. Jestli někdy budu mít druhé dítě a muset odsávat, tak manuální Medelu už nikdy!! S radostí jsem ji prodala 🙂

petrach
29. pro 2009

já pužívala ruční medelu 2 mesíce 8x denne a pak už jsem byla fakt k.o. a koupila elektrickou..medela mini electrik je super..a odsala jsem daleko víc a rychlej..přestala jsem asi před 3 tydny,už mi tekla krev z prsa,ale já vubec nekojila..takže jednoznačne elektrickou

aktekram
29. pro 2009

Mléko jsem odsávala 4 měsíce a 14 dní. První tři měsíce jsem používala jen manuální pístovou medelu - super(7x denně), odsávala jsem podle potřebného tlaku, víc mléka a rychleji (odsávala jsem cca 10 minut z každého prsa cca 150ml). Pak jsem si pořídila elektrický nástavec na medelu, je fakt docela hlučný. Je to taky dobrý, ale jediná výhoda je že mám volnou ruku. Ikdyž mám ze začátku nastavenou sílu na minimum strašně to při prvním tahu zabolí. To u manuální se nestávalo. Pak je to v pohodě, odsávám stejné množství za stejný čas. Nedalo se to urychlit ani zvýšením tahu. Odsávala jsem asi 4x denně z toho 2x elektricky a 2x manuálně.
Byla jsem s manuální víc spokojená, s elektrickou je to větší pohodlí.
Po 4 měsících jsme znovu zkusili kojit a zatím nám to jde ...

alti
30. pro 2009

Je to individuální, já jsem kojila a když jsem měla problémy s bradavkama začala jsem odsávat a to Avent pákovou ruční a nebyla jsem s ní vůbec spokojená neodsávala tak jak jsem potřebovala - víc jsem odsála s obyčejnou a to pístovou, bohužel zbytečná investice do dražší Aventky. I ručně jsem odsála víc než s ní. Sousedka má elektrickou od Medely a je nadmíru spokojená. Já naštěstí přešla na kloboučky a kojíme dodnes.

wwercaa
31. pro 2009

Já jsem měla manuální od Aventu a byla jsem s ní nadmíru spokojená, mlíčko mě odsála do poslední kapičky snadno a rychle a to jí mám ještě uschovanou, bude moc šikovná pro příště do porodky 🙂

dorinek
autor
31. pro 2009

kofinek - blbě jsem to napsala - mám taky pákovou - Medela Harmony 🙂 Teď jsem koukala na stránky Medely, dal by se k ní pořídit jen motorek a udělat z ní Medelu Swing. Ale furt váhám, jestli se to opravdu vyplatí, jestli nemá ta elektrická menší tah ??

paja83
15. zář 2011

Obnovím tuto diskuzi....Prosím vás, nemáte někdo zkusšnosti s manuální a elektrickou odsávačkou? Ptám jsem z toho důvodu, že jsem se původně rozhodla pro manulání, pak jsem se někde dočetla, že jen při odsávání (nemožnosti kojit) to je náročné a bolí ruka, tak jsem se rozhodla pro elektrickou a teď mě jedná známá (zdrav. sestřička) odradila, že to ničí hodně prsa....můžete někdo poradit, jak se rozhodnout? Moc díky

hlasil
15. zář 2011

Ja mam ted doma obe, rucni od Aventu a mini elektric od Medely. Odsavaji obe, ale u te rucni mam problem dosahnout podtlaku, aby opravdu tahla. Protoze mne se prsa nenalivaji do tvrda, mam je mekka, i kdyz je tam mliko. Takze ja radeji tu elektrickou. Jestli nici prsa nevim, mne to po par uzitich prislo podobne, po obou mne prsa brnela a jakoby pichalo od bradavek dovnitr. Odsavam ale jen prilezitostne a u te elektricke na nejmensi vykon.

Mozna bych byt tebou s koupi pockala, az to bude aktualni a podle toho, jak moc ji bude potrebovat - zda budes odsavat pravidelne nebo ne.

paja83
16. zář 2011

@hlasil Moc děkuji za info, určitě zase trochu pomohlo🙂.

mkr
16. zář 2011

@paja83 mám doma ruční od medely a nemůžu si ji vynachválit, koupila jsem už u prvního, při prvním jsem si koupila i elekrickou medelu a prostě jsem si s ní nedokázala nic odsát, tak šla, při druhým jsem si koupila od aventu ruční a s ní taky neumím, prostě z prsou nic nedostanu, takže za mě klasická obyč. vítězí, takový ta tahací, je tam silný podtlak, takže je i mléko rychle odsáté, na co ji potřebuješ, vždyť ještě ani nevíš, jak to půjde? ještě mrkni na sběrače mléka mám od medely a jsou fajn, na uvolnění přebytečného mléka 🙂