Odsávačka pro hezká prsa, poradíte?

pidisek
16. led 2014

Holky vy co uz mate prcky - ja budu určitě potřebovat odsavacku - a kdyz uz to jde,koupit nějakou co nevycucá prsa tak proc neinvestovat... 😀 Ale neumím si vybrat.... Zatím u me podle vseho vede Medela Swing , nemáte nejake rady? jaké jsou vaše zkušennosti? Jako je mi to spis jedno, pro prcka cokoli, ale jestli ta možnost je, tak nechci přijít o svoje fakt hezký 3 😀 😀 😎 😎 🙂

megy
16. led 2014

nikdy nevíš, zda ji budeš potřebovat 🙂 můžeš mít i pětky a mlíčko být nemusí :-/ tohle je věc hormonů, spíš bych počkala, co se bude dít po porodu a pa dokoupila. spousta holek ti řekne, že co odsávačka, to jiný názor a zkušenosti. medela je pěkná, měla jsem odzkoušeno elektrickou a mohu chválit, ale jen tu dvoufázovou. jinak za mě i ruční dvoufázovka medela je fajn

tiburcia
16. led 2014

já měla medela swing a je úžasná 😵 takže pokud víš, že budeš odsávat do odsávačky bych investovala..akorát ti nechci kazit představy, ale jak mě, tak většině kamarádek po kojení ty hezké prsa už nezůstaly, je to spíš katastrofa 😀

schnek
16. led 2014

swing je super, ale že by mi "zachránila" prsa... to bych teda neřekla 😅 Ale 100% mi zachránila s prostředním kojení 🙂

golymetr
16. led 2014

jsem po třech dětech prsa před těhu jsem měla opravdu hezká pevná ted tedy kdeže ty časy jsou ale svuj účel splnila na 1 kojila jsem všechny tři děti odsávačku jsem používala medelu ale prsa mi tedy nezachránila,manželovi se i tak líbí 😎

ladenka
16. led 2014

dopředu bych ji určitě nekupovala, až podle potřeby ... mám dvě děti, druhé stále kojím a nepotřebovala jsem ji ani u jednoho. A opravdu silně pochybuju, že ti odsávačka zajistí po dětech hezká prsa. To jsem fakt ještě neslyšela. To kojení se na nich prostě podepíše, už po prvním jsem měla vycucané pytlíky a děsím se, co mi zbyde teď. A to jsem měla fakt krásný pevný trojky. Nu což, mám dvě krásný děti. 😉

dorinek
16. led 2014

@pidisek - já myslím, že prsa se ti prostě "zničí" i samotným kojením. Já mám normálně dvojky, ale když se mi po porodu nalilo mlíko, měla jsem čtyřky (au) 😅 Takže je jasný, že se kůže vytáhne. Odsávačka tomu ještě pomůže....Kojit, odsávat a zachovat si krásná a pevná prsa se asi poštěstí jen málokomu, to je prostě daň za mateřství, zrovna jako nějaká ta strie a kruhy pod očima z nevyspání, prostě to k tomu patří. Napadá mě jedině po skončení kojení nasadit nějaký zpevňující krém.
Jinak já odsávala Medelou Mini lektric a Medelou Harmony. A Harmony byla určo lepší. 😉

lv
16. led 2014

jak víš, že budeš potřebovat odsávačku? každpádně souhlas s názory nade mnou, pokud nejsi vzácná výjimka, běž si stoupnout před zrcadlo a troječky si prohlídni a pomazly, páč jim brzy uděláš pápá..

andelka
16. led 2014

Medela je dobrá co jsem slyšela. Já měla avent ruční, ale potřebovala jsem ji asi 4x za celou dobu kojení obou dětí. A prsa..ehm, jako dřív už to není a nikdy nebude..ještě tak po jednom dítku mi přijde že byly jakž takž podobné, ale po dokojení druhého ani omylem. 😅

josefina79
16. led 2014

Tak to nevím, jestli je nějaká odsávačka "pro hezká prsa". I jsem slyšela, že i když nekojíš/neodsáváš, že se Ti stejně prsa změní, je to věc hormonů v těhotenství/po porodu. Třeba moje máma nekojila ani jedno dítě, resp. mne vůbec a bratra asi 14 dni (měla málo mlíka a ani jeden z nás nebyl savec) a vypadá, jako by nás odkojila.
Za sebe můžu doporučit Tomee Tippee odsávačku, mám jí i v albumu. Fakt jsem s ní byla spokojená. Na 100procent doporučuju tu elektrickou. Díky ní měl malý 5 měsíců MM a to jsem rodila císařem v 32 tt.

pidisek
autor
16. led 2014

Ja budu mít dvojcatka a odsavat budu muset z časových důvodu .. Proto to vím... Je mi jasny, ze kojit treba vubec nepůjde jen jsem myslela ze šetrná odsavacka prsa šetří 🙂

dorinek
16. led 2014

@pidisek - odsávačka funguje na bázi podtlaku, ta kůže se prostě natáhne, ať chceš, nebo ne 😔 A pokud bude malý podtlak, tak neodsaješ.... pokud čekáš dvojčátka, tak si ji určitě pořiď. I kdyby jsi ji nepoužila, tak ji zase prodáš. Mě ji manžel šel koupit ještě když jsem byla v porodnici, vzal na blind zrovna Medelu a brala bych ji zase. Zachránila mi kojení. Myslím, že je to dobrá investice 😉

zuzuzuz
17. led 2014

@pidisek souhlasim s nazory vyse, odsavacka prsa nezachrani, co je ale muze zahranit nebo aspon trochu usetrit je pevnejsi kvalitni podprsenka na kojeni ktera bude prsa pevne drzet a budes ji nosit 24h denne tedy i v noci a poridit lepsi podprsenku uz i v tehotenstvi kdy se prsa zvetsuji. Treba Anita dela vyborne, pevne ale pohodlne a prodysne, nicmene vzhled opravdu nic moc, nejakou krajku nehledej... A cena kolem 1200 Kc. Za kvalitu se holt plati :(, me se to ale vyplatilo.

atinkaa
17. led 2014

@pidisek ahojki, odsavacka neviem ci prsia zachrani....kazdopadne hladne babatko moze 😉 a po porode to je obvykle pre kazdu maminu priorita...takze odsavacka ano vec dobra

...pred porodom kupovanie asi zbytocne...ak ti vyjde plne kojenie tak su to Money off+starost navyse s predajom takze pred povedala by som nie

..co sa tyka znacky tak asi obecne je najviac doporucovana medela a nami odskusana a fakt je super ale zas nemam s cim porovnavat kedze vyskusane mam elektricku ten ich super velky stroj v porodnici medela, moju swing elektricku tiez medela a potom este obe rucne ale zas medela.....takze je to kus jednostranny pohlad - inu znacku som ani nevyskusala...

myslim ze v porodnici uvidis a kupit sa da okamzite, len majte vybrane, manzel ak kupy tak uz z porodnice mozete odchadzat s odsavackou 😉

zatial ak chces pred tak si kup dobry kojaci vankus....ten sa i len ako hniezdo bude hodit vzdy 😉

...ju a este tie prsia....no i brusko, kvituj znacku lierac....avizovane je kde-co ale ak uz su strie a praskliny nic to nezazehna tak suprovo ako tato superdraha ale fakt i superfajna vec 😉
nech ti to klapne fajnovo, dvojicky....to som si prala vzdy 😵 😵

pidisek
autor
18. led 2014

🙂 tak asi koupím tu Medelu Swing a dobry prádlo 🙂 u dvojčatek odstrikavat budu určitě, pokud teda vubec půjde kojení... A kdyby to trojky nezvládly, tak se pak spraví no 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂