Odsávání a kojení s vpáčenýma bradavkama

sukynecka01
16. pro 2016

Holky ahoj jsem14 dni po porode. Druhe dite prvni jsem skoro nekojila zanet prsa hned.Ted bych chtela kojit co nejdele mala zatim nabira co chodime do poradny. Ale uz jsem to rikala i sestricce ze se mi vubec nenalevaji prsa jako u syna vubec. U neho porad bolely a tvrdé a u male nic. Ani nejak neporostly od porodu prave a koupila jsem. Odsavacku mini elektrickou a do toho jde prd odsat nevim jestli to je ze ty bradavky jsou vpacene ale to je blbost. Docela se bojim ze o mleko přijdu

kaja2016
16. pro 2016

@sukynecka01 Mam stejny problem a odsavacka Medela Swing me taky nedokazala odsat. Ja si to teda vysvetlovala tim, ze mliko tece jen stimulaci kuze kuze a na plast nereaguje. Ale nevim, divila se i laktacka. Ale me se dite teda nedokazalo prisat, ale slo mi odstrikat manualne a mleko i odkapavalo. Nevim.

soyevita
16. pro 2016

@sukynecka01 Taky se mi prsa moc nezvětšily,ani se mi nenalévaly,osavačkou jsem neodsála nic.Tři týdny pomalý nástup laktace.Ale pak v pohodě,od měsíce krásně přibíráme a plně kojím.Neboj,uvidíš,že to půjde.Hlavně si věř🙂

eofab
16. pro 2016

Já mám také vpáčené bradavky, kojila jsem přes kloboučky. Ale malý nepřibíral, naopak hubnul. Dětská doktorka nas poslala do nemocnice. Kde jsem dostala za úkol, abych začala odstrikavat mléko a krmila lahvičkou. Začala jsem tedy odstrikavat a tak to děláme doted. Včera jsme měli 6.tydnu. Hrozně jsem chtěla kojit, ale bohužel to nešlo. Jsem zvedava, jak dlouho to vydržím. Je to hrozně zdlouhavé, nakrmit a odstrikat si na příště.
Jak jste na tom vy?

kaja2016
16. pro 2016

@soyevita a muzu se zeptat jaky jsi mela rezim? Jak se ti podarilo nakonec kojit?mimco se prisalo? Me doporucovali kazde 3hod 5 min stimulace odsavackou kazde prso, pak 5 min prilozit prez kosicek mimco, pak nakrmit mimco UM, k tomu sterilovat samozrejme. Po tydnu jsem sebou slehla v kuchyni a manzel mi to zakazal. Snazime se o druhe a urcite zkusim kojit, ale zatim jsem nepotkala nikoho, kdo by nejak rozume poradil, tak hledam🙂

soyevita
16. pro 2016

@eofab Takhle jsem to měla u první,takže Tě naprosto chapu.Člověk nedělá nic jiného,než odstříkává a krmí.Škoda,že Ti nejde kojení,uvidíš,jak dlouho to budeš zvládat a neboj se,děti vyrostou stejně jak na MM,tak na UM😉

lucajda17
16. pro 2016

@eofab Přesně tohle znám.Jednu bradavku plochou,druhou vpáčenou.Měly jsme problémy už v porodnici,malá ze začátku i s kloboučkem chtěla pít,ale nebylo co a když už bylo,tak nechtěla ona,takže jsem jela domů s odsávačkou.Mlíka jsem měla málo,takže stejně jsem dokrmovala UM,takhle už jedeme víc jak 4 měsíce a já už s odsáváním končím-malá mléko odmítá,což spíž uvítám,aspoň si s ní budu moct víc hrát.Držím vám palce,ať to hlavně psychicky zvládnete,mě to šlo pěkně ze začátku na budku.

soyevita
16. pro 2016

@kaja2016 U první se mi kojit nepodařilo a jen jsem cca do 4měsíců odstříkávala.Ale já jsem neměla bradavky jako Ty.Měla jsem je ploché.Zkoušela jsi Niplette?S druhým dítětem už jsem je měla daleko lepší a teď je mám úplně normální.
Jinak k té stimulaci,každé 3h a 5min je málo.Ale nejlíp Ti poradí nějaká hodně zkušená LP

eofab
16. pro 2016

@lucajda17 Ze začátku jsem byla na tom psychicky fakt hodně špatně. Pořád jsem brečela a chtěla jsem skončit s kojením přes kloboučky a začít dávat umělé. Nakonec jsem se vrátila k odstrikavani a malý začal krásně přibírat.
Ale i teď to není na psychiku ideální.
Musím mít dost odstrikano na příště, vysterilovane lahvičky, atd. Ale hlavně, že malý přibírá

eofab
16. pro 2016

@soyevita Taky si říkám, že umělé to jistí🙂 Ale chci to vydržet co nejdýl. Snad to ještě nějaký týden půjde

kaja2016
16. pro 2016

@soyevita aha, niplette jsem mela. To je fajn, ze se ti to takto spravilo. U laktacni poradkyne jsem byla 2x pred porodem a pak po, pani Buresova (tusim) z Anahity, lidi si ji hodne pochvalujou, je v tom svazu LP, nevim, jak hledat jinak. V porodnici jsem take byla u LP v Podoli. Jak jsi hledala ty?

soyevita
16. pro 2016

@kaja2016 Dvě dcery jsem rodila ve Španělsku a "porodní bába" mi říkala,že kojit jde s jakýmikoliv bradavkami,nejdůležitější je přiložení hned po porodu a pomoc,aby se miminko chytlo,že ono si dokáže poradit s jakoukoliv bradavkou,že důležitý je dvorec pro získání mléka,ne bradavka.
LP tady Ti neporadím,ta naše jihlavská není moc zkušená

sukynecka01
autor
17. pro 2016

@eofab me odstrikovat prave ani nejde uplne trosku may 10-20 ani to
Jinak u dr sme byli zatím dvakrát a pribira pry pěkně. Tak nevim spi 2,5-3,5 hidiny. Vecer nekdy kojikr pred spaním víckrát treba 2-3 za dve hodiny ale pak uz spi a probudi se max 2krat v noci... Dokud nezačne brisko no jak kdy. Tak nechápu co pije kdyz v odsavacce neni nic...

soyevita
17. pro 2016

@sukynecka01 To že nic neodsaješ neznamená,že máš málo mléka.Někdy to prostě odsávačkou nejde.Důležitým ukazatelem je,že malá přibírá.Držím pěsti🙂

kaja2016
17. pro 2016

@soyevita hele to se tady taky rika, ale sama jsem videla u svyho ditete, ze dite tu bradavku, alespon nejakou potrebuje, honi ji jazyckem, aby se ukotvilo a aspon pro moji dceru to bylo dost frustrujici ji tam nenachazet. Jasne, verim, ze nejake sikovne dite s vetsi pusinkou se dokaze prisat i "na krater", ale myslim, ze urcite ne kazde a ne na kazdy. Kdyz je "krater" vetsi treba nez pusinka, atd... Mam pocit, jak ctu ruzne zkusenosti maminke, ze jsou to ty s vetsi porodni vahou, ale kdo vi...Kazdopadne diky za reakce, budu patrat dal...

soyevita
17. pro 2016

@kaja2016 Určitě ty větší mimča jsou dravější😉 a některé mimčo si poradí a některé ne,to je pravda.
Přeji Ti,ať se příště podaří🙂