Odsávání mléka odsávačkou Medela mini electric

danavesela
25. bře 2016

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s odsávačkou Medela mini electric http://www.medela.cz/produkty/mini-electric-A20... ?
Mám 3 týdenní holčičku, kterou kojím. Někdy mi uprostřed kojení usne a nedostane se k druhému prsu. Když jsem plné prso pak chtěla odstříkat pomocí odsávačky, vůbec mi to nešlo. Neodstříkala jsem ani 10ml. Studovala jsem návod několikrát a vše mám sestavené dobře. Nevím kde může být chyba. Nemáte někdo podobný problém.
Děkuji za reakce.

lindaaax
25. bře 2016

Ahoj, pokud odsávačka vrčí, ale nemá tah, můte to být zaneseným nebo špatně upevněným bílým silikonovým filtrem (nebo co je to) - taková bílá blanka na tom žlutém konci, který ústí do nádobky. Občas se tam může usadit trošku tuku z MM nebo něco, stačí opravdu malinko, aby to nedoléhalo a odsávačka ztrácí tah. Je potřeba důkladně vyčistit, ale opatrně, protože na bílá blanka tam visí na malém čuplíku, aby se neutrhl. Snad to bude tím 😉

danavesela
autor
25. bře 2016

Děkuji za tip. Zkusím to vyčistit a snad to bude fungovat 🙂

lindaaax
25. bře 2016

@danavesela Potom je ještě důležité přesně utáhnout závit, kterým se nasazuje ten průhledný díl s trychtýřem na žlutý díl s "motorem", tam když se to špatně dotáhne nebo je to nepřesně v závitu, tak také není tah... Snad to bude tím. Prosím o info, jak to dopadlo a držím pěsti 😉

veritanas
25. bře 2016

Mně to běžně trvalo dlouho, i třeba 5 minut než se to spustilo, dítě je lepší odsávačka😁😁 běžně odsáváním i 10minut v kuse😁

lindaaax
25. bře 2016

@veritanas Ano, může to trvat i půl hodiny, možná odsávačka funguje dobře 😎

misha83
25. bře 2016

Mela jsem mleka jak mlekarna a stejne jsem prd odsala. Proste ty deti saji jinak a nekomu odsavacka nesedi.

sisstin
25. bře 2016

Kojim plne 4,5m a neodsaju ani kapku - elekticka medela swing, nekdo ma holt jen kojici prsa ;)

danavesela
autor
25. bře 2016

Je to tak, ty naše děťátka prostě vědí jak na to a žádná odsávačka na ně němá. Každopádně zkusím to vše pořádně utáhnout a dotáhnout a uvidíme, snad to půjde 🙂 . Přece jen nestála málo na to aby byla uklizená ve skříni 😉

sisstin
25. bře 2016

@danavesela ja ji mam za nekolik tisic a dala jsem ji svagrove. Ja tedy odsavat nikdy nepotrebovala stejne...

sisstin
25. bře 2016

Odsala jsem jen v sestinedeli a desne to trvalo, klidne i pul hodiny 50ml. Co se mliko ustalilo dle potreb, neodsaju nic a fakt jsem zatim ani nemela duvod k odsavani... Mne mliko netece samo, prsa mam stale mekky (kojim na pozadani casto, takze nemaji sanci se nalit a mliko se tvori primo pri kojeni).

patrusa
25. bře 2016

Odsavala jsem, protoze jsem mela mlika malo, nejlip mi to slo v noci, kdyz msla vynechavala kojeni. Jinak vzdy po kojeni a to jsem odsáa treba jen 20ml. Ale na dokrm to stacilo.