Odsávání mlíka pro zvýšení jeho tvorby. Poraďte

jasminy
26. únor 2011

Prý mám odsávat po každém kojení a 2x v noci. Ráno odsaju po kojení tak 10-20ml, v noci odsávám jednou cca 40ml. Když chci odsávat večer, tak jen pár kapek. Kojím a zároveň dokrmuju. Chtěla jsem se dokrmu zbavit, ale už to jinak asi nebude. Malá si po kojení vezme 40-60ml Nutrilonu. Máte někdo vlastní zkušenost a poradíte?

hanule05
26. únor 2011

ahoj, mně k vyšší tvorbě mlíčka stačilo častěji přikládat dcerku a druhý den jsem pak měla mlíka, že jsem nevěděla co s tím. Odsavačku používám naštěstí jenom k tomu, abych si odsála nalitý prsa, když už malá nechce pít. U tebe častější přikládání nejde? Malá nechce pít?

terkytka
26. únor 2011

rozhodně zakoupit v lékárně homeopatika Ricinus communis 5CH a brát až 4*denně 5 kuliček, mlíka bude habaděj.

michelleuk
26. únor 2011

Ahoj skus striedat prsia pri kojeni,castejsie kojit pit tepli napoj pocas kojenia🙂skus harmancekovy s mliekom znie to cudne ale pomaha to a rob to vecer přerozdělení v noci sa zvykne tvorit njviac mlieka🙂

wobludka
26. únor 2011

@jasminy Já jsem dokrmovala hned od prvních dnů až do ukončení laktace (7m), jen s krátkou přestávkou mezi druhým a třetím měsícem. Ideální je samozřejmě kojit dlouho, aby to dítě prsa stimulovalo, pak po každém kojení odsávat... no moje dítě teda vycuclo, co bylo, a na nějaký stimulování se mi mohlo vyprdnout, po proleženém těhotenství jsem byla šťastná, že konečně můžu opustit ložnici a na to, abych seděla doma na zadku a odsávala jsem teda neměla ani pomyšlení. Takže jsem se snažila najít kompromis a vždycky kojila jak dlouho chtěl, pak dokrmila (nejprve stříkačkou a když začal potřebovat víc než nějakou tu šedesátku, tak z lahvičky) a ráno a večer ještě odsála - pokud jsem byla doma a hodilo se mi to, tak třeba ještě, ale nehrotila jsem to (v noci ne, to jsem byla ráda, že spím). Ikdyž nic neodsaješ, tak nech odsávačku chvíli běžet na prázdno, ale ne tak, aby Ti to bylo nepříjemné. Za pár týdnů se laktace výrazně zlepšila (to, co odsáváš teď je jen zbyteček, co malá nedokázala vytáhnout) - poznáš to tak, že malá si začne brát dokrmu méně a méně. Ono malou už máš dost velkou, pomalu budete moct zkoušet i nějaký jiný mňamky 🙂 Já bych asi v období prvních příkrmů potřebu MM pokryla, ale zkomplikovalo se nám to bojkotem kojení, takže jsem postupně o mlíko zase začala přicházet a pak už jsem se rozhodla to uměle neudržovat.

jo a kojila jsem vždy z obou prsou 🙂

jasminy
autor
26. únor 2011

@hanule05 Malá pije, to jo. Je schopná na mě viset i hodinu...A jak často jsi přikládala?

jasminy
autor
26. únor 2011

@wobludka Posledních pár dní pije dokrmu míň, ale nevím, jestli je to tím, že mám mlíka trošku víc. Příští týden jí půjdu převážit k doktorce a uvidím.. 😉

wobludka
26. únor 2011

@jasminy tak tak, důležité je, aby přibírala a neměla hlad, většinu její potřeby pokryješ MM, na protilátky jí stačí i pár kapek, takže v tomhle směru můžeš být klidná 🙂 Ono mně pak malej pil dokrmu třeba pětky, nebo to vůbec nechtěl, a vždycky jsem nějakou tu padesátku a víc odstříkala - pak jsem ho dokrmovala třeba jen každé druhé kojení, potom jen když se mi zdálo, že to nebylo úplně ono, vždycky jsem mu nabídla odstříkané MM na noc... přebytky do mrazáku a ono se to vždycky průběžně spotřebovalo 🙂

florentina
26. únor 2011

Ahoj kopíruji sem svůj příspěvek z jiné diskuze, ale s podobným tématem. Jen nevím, zda vám to pomůže, vzhledem k tomu, že již nejste úplně na začátku. Mě pomohl suplementor od firmy Medela! Šla jsem z porodnice již s dokrmem Nutrilonem v podstatě v plné dávce...dělala jsem vše možné: kojení (střídala jsem co 5minut prsa pro aktivaci spouštěcího reflexu a kojila dohromady cca 30min - dokrmení - odsávání (každé prso 15 minut ruční odsávačkou a nevytekla ze mě ani kapka!) a to vše stále dokola...málem jsem z toho zcvokla. K tomu kojící čaj, gravimilk, nahřívání prsou před kojením, hodně mrkve, pravidelná strava, pití a pokud možno co nejvíc spát (tudíž jsem vše mimo kojení a spaní přehodila na ostatní), dokrmovali jsme doma alternativně stříkačkou a nedali ani dudlík, abychom nezkazili mimču techniku sání. Střídala jsem kojící polohy, aby se prso dokonale vyprázdnilo (prý je důležité sát z různých stran). Podotýkám, že miminko sálo ukázkově, s tím problém nebyl. Zkusila jsem vše (mimo homeopatik) co se dalo a výsledek žádný. Když už jsem propadala depresi, že tvrzení, že se může rozkojit každý je kec, kontaktovala jsem laktační poradkyni a ta mi řekla, ať se na vše vybodnu a pořídím si suplementor. Je to taková krabička, do ní se dá umělé mléko a vede z ní tenká hadička, která se přiloží k prsu a dítě se normálně přiloží k prsu a saje. Dostala jsem instrukce, ať nechám mimčo sát cca patnáct minut (kojím už jen jedno kojení jedno prso) a pak, když už je prso prázdné /není mléko a mimčo řve hlady/ použiji suplementor. Z toho to malá vycucla cca během dalších patnácti minut. Nám tím odpadlo dokrmení stříkačkou (cca 30 min než jsem to do ní takto dostala) a mě pak bolestné a nepříjemné odsávání odsávačkou (to nahradilo to, že pila ze suplementoru dokrm a při tom zároveň sama stimulovala už prázdné prso. A mimčo stimuluje rozhodně líp než jakákoli odsávačka). Tím jsem ušetřila zaprvé spoustu času a za druhé nervů. Prostě jsem vlastně už jen kojila. No a stal se zázrak - po pár dnech, jsem se konečně rozkojila (mimču bylo v té době 3 týdny). Fakt už jsem tomu vůbec nevěřila, protože jsem už dávala plnou dávku Nutrilonu a dnes jen výlučně kojíme. Jen bych zdůraznila jednu podstatnou věc. Já se rozkojila a vůbec jsem to nevěděla. Jde o to, že jak se říká, že mimčo si vezme jen co potřebuje a víc nevypije, tak je to kec! Teorie byla taková, že malá bude postupně pít méně a méně nutrilonu (zbytek nechá v suplementoru) a stále si bude brát více a více z prsou. Já už myslela, že nám to nepomohlo, protože naše malá pila stále plnou dávku /cca 700ml za den/ a že s tím vším seknu a budeme jen na umělém, že to moje kojení nemá smyls. No jenže malá přibrala za týden 400g! Takže jsem zase konzultovala a vyšlo z toho, že laktace se mi evidentně rozjela, protože jinak by tolik nepřibrala, jen prostě když teklo i to umělé, tak vesele pila. Prostě se vždy přejedla a ani u toho neblinkala. Tak jsem brutálně příkrm ze dne na den sebrala a mimčo si vůbec nestěžovalo, laktace byla tu. Jen jsem ze začátku kojila co hodinu, protože je jasné, že chudinka měla roztažený žaludek a než si to vše sedlo, chtělo to čas. Zalezla jsem s malou do postele a dva dny vlastně jen kojila. Teď už se intarvaly upravily. Dnes bych udělala jen tyto kroky: kontakt laktační poradkyně kvůli technice sání, suplmentor a za pár dní postupné snižování příkrmu, protože laktace se mohla rozjet a mimčo se klidně přejídá. Kontrola přírůstku a počůraných plen(6-8den) ukáže zda je vše v pořádku.

hanule05
26. únor 2011

@jasminy přikládala jsem kdykoliv začala malá brečet, takže klidně co hodinku. Jakmile se malá začala ozývat, šup jí prso do pusy a byl klid a bylo i více mlíčka 😀

Ale já vlastně měla mlíka vždycky dost, takže jsem to měla jednodušší. Ale když bylo potřeba, tak jsem jí prso dávala častěji. Nejlepší je kojit často v noci, to se mlíko dělá víc. U starší dcerky jsem prsa střídala, kojila jsem cca 10-15 min z jednoho a pak jí dala i to druhé, z toho si párkrát potáhla. A při příštím kojení jsem prsa vystřídala, nejdřív jsem jí dala to, z kterého si předtím jenom cucla, aby ho teď pořádně vypila a pak to druhé. Teď u druhé dcerky na to peču, při kojení ji dám jenom jedno prso. A při dalším kojení ji dám to druhé. Bude jí 10 měsíců a dává si teda s chutí furt dost.

Taky jsem pila čaje pro kojící matky a meltu nebo špaldovou kávu. To by mělo podporovat tvrobu mlíka.

jasminy
autor
26. únor 2011

@florentina Nedávno jsem měla doma porodní asistentku (kontakt byl v porodnici) a ta mi právě poradila tu odsávačku, odsávat po každém kojení a odsávat i v noci. Jenže v noci jsem se někdy ani nevzbudila (každá minuta spánku dobrá) a po kojení jsem to zvládla tak 2x, někdy nebylo co...ale vzdávat se nechci 😠 . Jsem zvědavá na to převážení.

wobludka
26. únor 2011

@florentina zajímavé info, o tom suplementoru jsem v době, kdy jsem kojila, neměla info a pokud nám bude přáno další dítko, tak o něm budu uvažovat...

ono sem můžeme napsat jen zkušenosti a info, co kde posbíráme, ale každé mimčo je jiné a každá mamka si z toho musí vzít to, co se hodí zrovna jim - třeba moje dítě se v životě nepřejedlo, samozřejmě ublinkávalo, ale vždycky jen minimálně, ale spousta dětí to neumí a musí se to naučit. Je to docela věda to kojení 😒

florentina
26. únor 2011

@jasminy mě to odsávání taky poradili v porodnici a určitě to pomáhá, ale je to dost náročné. Právě v noci se tím člověk úplně vzbudí a zabere to dost času za celý den, dále já měla odsávačku ruční, takže mě fakt i bolela ruka, protože jsem poctivě několik týdnů odsávala po kojení a navíc to bylo dost depresivní, protože jsem nejprve neodsála vůbec nic a pak max 5ml na jedno odstříkání a ani to někdy ne (nicméně i tak to má smysl, nejde totiž o to, kolik toho odsaješ, ale že stimuluješ to prso). To odsávání je právě pro to, že to stimuluje prso, když už v něm není mléko (po nakojení) a tím více se pak tvoří mléka. Někde jsem četla, že mléko se právě tvoří v momentě toho sání. A to právě krásně a pohodlně zařídí ten suplementor. Vzhledem k tomu, jak je to jednoduché, mě právě zaráží, že jsem se o tom dozvěděla jen od této laktační poradkyně, protože jsem o tom nikdy předtím neslyšela a ani v mnoha diskuzích /které jsem pročítala/ o tom nebyla zmínka. Až když jsem pak cíleně hledala, když už jsem věděla co to je, tak jsem pár témat našla. Já samozřejmě nejsem odborník a nevím zda to pomůže vždy (místo té odsávačky) a ostatní to nedoporučují, protože s tím třeba nemají zkušenost, či to neznají a nebo to má své opodstatnění jen někdy a někdy je lepší ta odsávačka pro podporu té tvorby mléka. Tak bych zkusila té asistence co u tebe byla zavolat a zeptat se jí na to, popřípadě to vyzkoušet.

florentina
26. únor 2011

samozřejmě ten suplementor má smysl, jen pokud mimčo správně a dobře saje.

florentina
26. únor 2011

@wobludka naprosto souhlasím, každé dítě je jiné a asi je spíš běžné, že se nepřejí a vezme si co potřebuje /to naše je asi extrémní savec🙂/ To mi na té celé anabázi okolo kojení a dokrmování přijde nejtěžší, že člověk neví kolik přesně nakojil, kolik přesně mimčo potřebuje celkem a kolik dokrmit. Je to prostě o tom zkusit to, sledovat zda dítě prospívá a dát na nějaký mateřský instinkt. Holt jsou to takoví naši malí pokusní králíčci 😀

wobludka
26. únor 2011

@florentina jo to mi povídej, já jsem za celou dobu boje s neplodností neuronila ani slzu a že to bylo psycho parádní, v těhotenství jsem málem pomřela, ale když šlo o kojení, tak jsem seděla hodinu ve sprše a řvala jak želva! Jsem si na krabici Nutrilonu přečetla, kolik toho má vypít a stresovala, že to nedá, pochopitelně byl ten údaj totálně mimo... v porodnici mi instinkt říkal, že mi dítě umírá hlady, nejhorší pocit, co jsem kdy v životě zažila, okolí mi chodilo říkat, ať se uklidním - pochopitelně byl malej totálně dehydrovanej a apatickej a dr. to začala řešit, až když už šlo do tuhýho... pak jsem kojila co hodinu a říkala si, že to dítě nemůže mít hlad hned po kojení a že děti prostě brečej... jo jenže moje dítě normálně vůbec nebrečelo, chudák řval hlady a já kráva myslela, že jen vysírá 😔 Je to sakra těžký 😅

dana3262
26. únor 2011

@jasminy ahoj! Ja jsem odsavala jak blazen, ale nic. Mlicko se proste pri odsavani neudelalo. Tak jsem casto prikladala. Myslim, ze tim spis, ze malou musis dokrmovat nebude vadit ji casteji prikladat, ale pises, kolik odsajes a to je podle me docela dost ne? To nestaci na dokrm? A fakt u prikladani je ta stimulace uplne jina nez u odsavani. A nejlepsi na tvorbu mlicka (alespon u me) bylo davat miminku u kojeni pusinky na hlavicku! To to strikalo proudem 😀 jo a stridat prsa, to je jasny..do ted kojim pokazde z obou.

florentina
26. únor 2011

@wobludka naprosto ti rozumím. Pro mě bylo krmení také z celé té anabáze kolem mimi ten největší stres. Poprvé asi když jsem v porodnici propadla depresi, že nemám mléko a malá křičela hlady, protože jsem to do ni nebyla schopná narvat stříkačkou. Tu techniku jak na to mě tam sestra nevysvětlila a tak nám to neteklo a já si připadala úplně ničemná, že své dítě nedokážu nakrmit. Taky jsem tam bulela jak želva. Dětská doktorka se mnou vůbec nebyla ochotná situaci kojení a dokrm řešit (prý stejně skončíme s kojením) a kdybych si nenašla prima laktační poradkyni, tak nekojím. Pak naše malá popřela všechny poučky a i když mi instinkt říkal, že mám mléka více, stále pila celou dávku Nutrilonu po kojení a já málem s tím kojením sekla, že nemáme mléko. Tak jsem zkusila ji odstavit od Nutrilonu ze dne na den (což se doktorce nelíbilo) a hle kojíme bez dokrmu. V porodnici na mě řičeli, že jí nesmím dát dudlík, jinak vše zazdím, ale ona i po krmení stále žužlala prso a bylo vidět, že už nepije. Bez možnosti cucat brečela. Takovou chuť jsem měla jí ten dudlík vrazit, až jsem se na vše vybodla, dala jí ho...ta se ho chytla jak klíště a je z ní naprosto spokojené miminko...prostě holt člověk musí brát všechny ty zaručené rady s rezervou a bohužel občas upřednostnit vlastní instinkt i před "odborníky". Nakonec jsou to naše děti a naše odpovědnost a i když s porodem člověk automaticky nezíská všechny znalosti spojené s péčí o dítě, tak to chce prostě risknout a odborníkům naslouchat, ale nakonec dát na vlastní rozum. Přeji nám všem, ať se to daří!

jasminy
autor
27. únor 2011

@florentina Taky to znám. V porodnici jsem brečela, že ji nedokážu nakrmit. Začala jsem o sobě pochybovat. Mlíko jsem měla se zpožděním, takže jsem kojila to málo a pak dostala dokrm. Nejdříve MM a potom Nutrilon a rovnou z flašky s dudlíkem. Zeptali se mě jenom jestli chci Nutrilon nebo Bebu. A na sesterně malé dali dudlíka...Z flašky pije v pohodě, ale stejně dává přednost prsu a dudlíka plive.
Malá zase popřela poučku, že když pije z flašky s dudlíkem, vyprdne se na kojení 😀

vlastovka385
27. únor 2011

Holky jako bych to psala já, já jsem byla tak vynervovaná, že mi mléko nastoupilo až čtvrtej a plně až pátej den po porodu, v porodnici jsem se pořád chodila otravovat, ať mi pomůžou s kojením, ale pomoc nula, maximálně mi sestra narazila malýho na prso a hotovo. Malej navíc už byl taky streslej, protože jak mu nic neteklo, tak se pak už odmítal snažit přisát, jak viděl prso, tak šílenej řev, no a já na prášky. S tou stříkačkou mi to taky nešlo, na možnost použít v podornici odsávačku mě nikdo neupozornil. Naštěstí jsem zavolala pak porodní asistentku, ke které jsem chodila na kurz, a ta mi řekla, že se musím z té porodky dostat, že doma to bude dobrý, tak jsem jim tam do těch tabulek napsala, co chtěli slyšet, malýmo jsem dávala dokrm a doktorka nás propouštěla s tím, že mu mím dávat na každý krmění 40 ml nutrilonu z flašky a že s kojením to vidí bledě. Já jsem si pak sehnala odsávačku, první den doma jsem mu dávala 20 ml nutri a 20 odsátýho a ten další den se pak přisál a plně jsme se rozkojili. Fakt to chtělo se uklidnit, jinak kojím dodneška 😉 . Odsávačka je určitě super, příště si ji balím rovnou do porodnice, mně teda pak zachránila, protože jsem měla mlíka pro tři Tibory, prsa jak šutr, ale díky odsávačce kromě dvou retencí žádnej zánět, nic.

wobludka
27. únor 2011

@florentina 😵 😵 😵

@vlastovka385 tak tak, pobyt v porodnici se změnil na boj o to, jak se odtamtud co nejrychleji dostat, jenže jak to udělat, když vám dítě umírá hlady, tudíž je za tři dny o půl kila lehčí a dokud nepřibere, tak vás prostě nepustí. Dokrm mi odmítli dávat, když už mi ho konečně dali, tak třeba jen po šesti hodinách a studenej, takže jsem ho potupně ohřívala pod kohoutkem s teplou vodou, bála jsem se usnout, protože jen co jsem si trochu zdřímla, tak mi ho sestry hned odnesly a dítě bylo o hladu 🙄 přestože jsem jako totálně nezkušená věřila všemu, co mi nakukali, šla jsem pryč s pověstí vysíračky, co nikdy kojit nebude, protože je potížistka. Do toho mi tchán řekl, jak je to možný, že nekojím, co jsme to tomu malýmu chudáčkovi udělali, no mlíko se mi udělalo (mi neřekli, že se udělá každýmu 😅 ) dvě hodiny po tom, co jsem dorazila domů...

vlastovka385
27. únor 2011

@wobludka No jestli se udělá každýmu to nevím, čoveče, možná asi nějaký jo, otázka je, jestli je ho dost. Kámoška teď odcházela z porodnice s tím, že plně kojí, a doma dítě pořád řev, dva dny nevěděla, co s malou, a pak zavolala laktační, a ta jí řekla, že dítě má hlad a začaly dokrmovat a dítě jak když vyměníš. Já jsem byla strašně zblblá právě z té přemíry informací o kojení, jako že nesmíš dokrmovat, dudlík nikdy, flaška znamená konec atd., a hlavně když nekojíš, tak málem odsuzuješ své dítě k smrti. Nejhorší na tom je ten pocit, že jsi jako matka selhala, že nedokážeš nakrmit svoje dítě. No fuj, dělá se mi špatně ještě teď, když si na to vzpomenu. U druhýho dítěte už budu vědět, tak doufám, že to bude v pohodě. Ale ten přístuz porodnic je úplně jiný, já jsem rodila v Brně Bohunicích, prý Baby Friendly Hospital, porodila jsem v úterý a už ve čtvrtek mu frkly dokrm, že prej moc zhubl, nikomu absolutně nezáleželo na tom, jestl ise rozkojím, navíc malýmu odsály žaludek, aby nezaaspiroval, protože se napolykal plodové vody, jenže ta plodová voda má vtom žaludku svůj význam, dítě z ní těch pár dní žije, než se spustí mlíko. NO a tím, že nechtěl sát, mi ty prsa nestimuloval, takže mlíko mělo zpoždění. Kdybych měla odsávačku, tak věřím, že se mi mlíko udělá dřív.

lanka
27. únor 2011

@vlastovka385 Bohunice nemaj baby friendly - má ho obilňák a protože je to v podstatě pod hlavičkou jednoho špitálu tak se to motá. Já rodila v bohunicích - a malá byla na dokrmu během pár hodin po porodu (byl předčasnej a malá byla moc malá - hypotrofní - tak měli strach aby nespadla váhově příliš.)

K tématu - je tu někdo kdo musel dokrmovat a odsávat protože mrně bylo moc malý a nemělo sílu se najíst samo? Jak v tomto případě zvýšit tvorbu mléka? Zvlášť když máte na starosti ještě druhé které vám stojí za zadkem po celou dobu kojení a odsává zároveň s vámi..... 😅
Malinká mi v porodnici po porodu zhubla z 2420g na 2230, propouštěli nás na 2290 po týdnu doma (kdy pediatr řekl s nutrilonem z okna - zkuste plně kojit a uvidíme) 2240 po třech týdnech doma 2380 - tudíž nemá ani porodní váhu což už by po třech týdnech mít měla takže pediatr - prohlásil jedno jídlo denně zdarma (tzn. odstříkat na jedno jídlo a podat místo kojení) ....

Odstříkat šlo první dva dny, poté už malá asi měla víc síly a nebylo co odstříkat tak dostala nutrilon. Teď už něco zase odstříkat zvládnu - ale je to tak cca 50ml za celodenní snažení.....

Hledám něco na zvýšení laktace co mi zároveň nezabije moře času - protože ten potřebuju pro starší dcerku - sice je chápavá - ale tak moc ještě ne.... 😒

wobludka
27. únor 2011

@vlastovka385 no já měla na mysli, jako že se udělá jako nějaký, ale já ho taky měla málo 😉
@lanka lančo, já bych to asi dělala stejně - normálně koj, dokrmuj a odsávej tak, aby jsi se z toho nehroutila jak jsem psala výše, samozřejmě čím častěji, tím lépe, ale klidně ráno a večer, když dítka usnou a pak jak Ti to vyjde 😉 nepíšeš, kolik má malá teď, ale u nás se to v tomhle směru diametrálně zlepšilo ve chvíli, kdy jsme překonali hranici 4kg, to byl ten mezník, kdy mlíko dostatečně odpil, aby se prsa pořádně stimulovala. Nicméně Martin byl narozenej v termínu, porodní 3200, ale zhubnul na 2800 a dlouho jsme se z toho nemohli vyhrabat. Jinak já myslím, že to u vás je jen o tom než nabere trochu sil a do budoucna budeš kojit v pohodě 😉

jasminy
autor
27. únor 2011

Taky kojím, dokrmuju a odstříkávám a na nic jinýho nemyslím. Je to asi trochu i v psychice. Už v porodnici jsem si přestala věřit a táhne se to se mnou. Takže teď budu kojit, dokrmovat, odstříkávat (když bude třeba) a VÍC SI VĚŘIT. Třeba to taky trochu zabere 🙂 , naše malá je dobrý savec.

helcenka
27. únor 2011

@jasminy - byla jsem na tom se synem podobně, kojila jsem a musela jsem i dokrmovat. Pila jsem čaj na podporu tvorby mléka a cpala se věcma, které tvorbu mléka podporují. Odsávala jsem, co to dalo a stejně jsem se nedopracovala k tomu, aby malýmu stačilo mléko jenom ode mně. Odsávala jsem dokonce i po každém kojení, jestli tam něco nezůstalo, přišla jsem si někdy jako šílená. 🤐 Nakonec se mi mléko spíš přestávalo dělat a kojení úplně skončilo někdy na konci 4. měsíce.
Měla jsem z toho depku, myslela jsem si, že jsem dělala maximum, protože mi kolikrát mléko z prsou teklo, ale přitom jsem ho tolik neodsála... Nakonec jsem se s tím smířila, protože spokojené miminko pro mě bylo na prvním místě.
Teď čekám druhého prcka a tajně doufám, že se nám v kojení povede líp.
Ale určitě vytrvej, ale zbytečně se z toho nestresuj. Možná to způsobilo, že já o mléko přišla, protože jsem se tím moc zaobírala a pořád myslela jen na to, abych měla dost mléka. 😒

ivonne
27. únor 2011

mpje mala nepila od narozeni.a i kdyz jsem odsavala jak diva.mliko se ztracelo a ztracelo a po sestinedeli jsme byli uplne na nutrilonu.no a co se da delat.sice to prijde draz ale kdyz to jinak neslo tak co..nepomahaly ani caje pro kojici matky.

lanka
27. únor 2011

@wobludka poslední váha je právě těch 2380... doma váhu nemáme aby jsme se zbytečně nestresovali a nevážili po každém kojení....

jasminy
autor
28. únor 2011

Holky, v noci se dějou věci. Vstala jsem ve čtyři, abych odsála trochu mlíčka (jdeme s manželem na oběd a hlídat bude babička). Za necelých 20min. jsem měla 60ml! Hned potom se malá vzbudila, nakrmila jsem ji (ještě tím, co mi zbylo 😉) a ona si po krmení vzala jen 20ml umělotiny. No, já zírám 😲. Škoda, že to nefunguje i přes den, ale kdo ví.. 😀. Zítra nebo pozítří jdeme na převážení, tak se ukáže.