Odstavení 10 týdenního dítěte, máte zkušenost?

no_title
7. zář 2015

Ahoj holky,
dítě sice ještě nečekáme, ale ráda bych se ohledně jedné věci poradila už teď. Kvůli vážné nemoci, kterou ve velkém ovlivňují hormony, nesmím kojit déle než 10 týdnů. Pak se začíná uvolňovat více prolaktin (nebo něco takového) a můj stav by šel prudce dolů, většina žen s mou diagnózou pak nemůže například chodit - to píšu jen, abyste mě hromadně nepsaly, že mám kojit dýl, opravdu to nejde. ☹
Máte někdo zkušenost s odstavením tak malého dítěte? Třeba z důvodu ztráty mléka. Jak to ty děti snášely? Přemýšlím, že bych mu střídala umělou výživu a kojení i v době, kdy budu moct kojit, aby se mi pak nestalo, že dostanu injekci na zastavení kojení a dítě umělou výživu odmítne nebo celé noci prořve. Hodně lidí mi říká, že kojit vůbec nemám, ale podle mě je kojení v těch prvních dnech strašně důležité a mi tak moc neublíží, manžel se na to strašně těší a já taky. Nechci se prostě o tuto zkušenost ochudit. Ale s odstavení takhle brzo mám docela strach.

sara84
7. zář 2015

My jsme od zacatku stridali, mela jsem malo mleka, od 2 tydnu byl na flasce, a kojila jsem vpohode.Zacala bych davat po trosce,at je zvykly na tu chut a pred tak od 8.tydne bych zvysovala a vase mleko se postupne zacne mebe tvorit a ten prechod pak bude hladky..muj nazor 🙂

chezzie
7. zář 2015

asi tusim jakou mas nemoc, kamaradka ji ma taky a nejdriv smela kojit jen asi 3m, pak ze kontrola a nasazeni leku, jenze ji objednali az mesic po tom co mela odstavit, tak rekla, ze kojit bude az do te kontroly a kojila 4m. Odstaveni probehlo docela v pohode, ke konci prokladala kojeni s um, aby si zvyklo mimco i jeji telo... a probehlo to v klidu... ale kazde dite je jine, tak drzim palce at az to bude aktualni zvladnete oba dva

chris_n
7. zář 2015

ja byhc bud nekojila vůbec nebo to mozna rovnou prokládala. Uvidíš, co tvoje telo, jestlivůbec mléko vytvoří

xoriska
7. zář 2015

@no_title já neměla mléko už v porodnici, malá tedy od narození je na UM a ještě nikdy nebyla nemocna ( za DC dva týdny ji bude 1,5 roku) přidala jsem od narození Bio gaju a krmila hippem 🙂

andy80
7. zář 2015

Deseti týdenní dítě ti UM neodmítne, bude mít hlad a vypije co mu podáš. U starších dětí je to mnohem těžší.