Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Odstavení a uspávání. Poradíte, jak pomoci lépe usnout?

Pohádkové říkadloKontaktní rodičovstvíDůvěra v pláč dítěteBatole (1-3 roky)Péče o batoleKojeníOdstavení dítěteKojení dětí
jannkaaa
21. lis 2019

Ahoj maminky, jdu si opět pro radu, před týdnem jsem odstavila svou 27.měsíční dcerku ( už mi to bylo dost nepříjemné a pociťovala jsem nervozitu), utla jsem to z postupného odstavovani, kojila se už jen na uspávání a sem tam probuzení, takže uspavani je teď horor a usne během pláče, nechce číst pohádky, povídat si ani se pritulit, nic...neměla jste to taky tak některá??? Zlepšilo se to ??? Nemáte nějaké rady, jak pomoci lépe us???🙂)Dekuji moc

lutu11
21. lis 2019

@jannkaaa zkusila jsem to samé, bohuzel dite tak hrozne rvalo, až usinalo vyčerpaním. Popravde, vubec nevim jak na to. Teda krome situaci, že bude každý večer plakat do bezvedomi.

viridie
21. lis 2019

@jannkaaa my se synem řešili to samé a pomohlo ho unosit v Manduce/v náručí.Respektive uhoupat do fáze, kdy se po položení do postele -už na bečení nezmohl.🙂

hezz17
21. lis 2019

Mě pár dní cumlala prst a teď už u pohádek.

martaskaaa
21. lis 2019

Taky chci odstavit pomalu, synovi bude teda zatím 14mesicu, ale do léta bych to měla ráda vyřešené a taky nevím jak na to. V noci nechce vodu/čaj, dám mu prso, napije se a zároveň u toho usne, takže už jen prendam do postýlky a pohoda. UM taky nechce... Idealni by byl samoodstav, ale u toho myho prsomila to nehrozí ☹️

jannkaaa
autor
21. lis 2019

@martaskaaa to ona je taky prsní závislák právě a po týdnu odstaveni beze změn a pořád ho vyžaduje jsem si myslela ,ze touto dobou uz to bude mírně lepší🙂)

jannkaaa
autor
21. lis 2019

@hezz17 prst jsem teda nenabízela, ale zkusím 😀

jannkaaa
autor
21. lis 2019

@viridie taky mám nositko ale.nechce mi ani tam,bohužel a to byla hodne nosici dítě 😬

jannkaaa
autor
21. lis 2019

@lutu11 já pořád doufám, že se to zlepší, ale po týdnu už jsem nějak to zlepšení čekala, takže teď mám strach,aby jsme neměli uplakané večery kdo ví jak dlouho😔

hezz17
21. lis 2019

@jannkaaa no jestli je o co stát, bylo to 2.závislost:-D ale odmítala jsem nositko a podobný veci. Prostě večer se spi v posteli a hotovo.

odula
21. lis 2019

nam to trvalo asi tyden. Plakala, chtela prso... tak jsem normalne vymekla, ze ji ho teda dam (protoze mi to taky chybelo :D ) . Hrozna neduslednost, ja vim. Ale stalo se to, ze jak jsem tyden nekojila tak to mliko zmenilo chut a ji to nechutnalo. Tak ze prej mliko je jenom pro miminka a uz ho nechtela. Tenhle postup nedoporucuju tedy... :D ale vysvetlovala jsi ji to nejak? proc uz se nekoji?

suromana
21. lis 2019

@martaskaaa
Taky jsem měla prsomila, odstavovala jsem v 18 měsících kvůli operaci a bála jsem se toho. Ale syn to vzal úplně v pohodě, já mu to netajila a dopředu jsem o tom mluvila, pak ze dne na den konec, neplakal, nesápal se po mně, ani UM pak už jako náhražku nechtěl, dudlík už neměl, večer se napil vody a spal. Jen chci říct, že bych se dopředu nestresovala, každé dítě reaguje jinak. Pro zakladatelku radu nemám, nezažila jsem to.

jannkaaa
autor
21. lis 2019

@odula ano, vysvětlovala, že mamince už je to nepříjemné a že už je na mlíčko veliká a nabízela ji kravské mléko, zkoušela jsem i Sunar, ale mám doma lvici a ta,když si postaví hlavu, tak s ní nehnul....No,popravdě už jsem ji to prso taky chtěla včera dát, ale ještě mě drží manžel, že když už jsme to vydrželi týden, tak už to dotahneme,ale je to hrozné...

martaskaaa
21. lis 2019

@suromana můj Kuba dudlík už nemá od 11m ani na noc, ale co tedy dělat v noci, když 2-3x k němu vstávám a kojí se? Večer mu dávám na noc třeba kašičku, ale v noci když začne kňučet, tak si vody sice cucne, ale pak hned hrnek odhodí a bez kozy dál nespí, úplně se na ni těší mi přijde 😂

suromana
21. lis 2019

@martaskaaa
Já jsem poslední dva měsíce kojila už jen dvakrát, večer těsně před spaním, a pak se budil okolo čtvrté, páté, napil se a ještě spal, ráno pak už nedostal. Já měla výhodu, že syn je velký spáč a v noci už pak vydržel bez kojení, ale tak máte ještě do léta dost času, za půl roku může být všechno jinak, ve 14 měsících je ještě malinký, to jsem taky ještě v noci kojila i kolem půlnoci.

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru