Odstavení dítěte, které usíná u prsa. Poraďte

eloana
21. čer 2011

zdravim vsechny maminky, kterym jejich ratolesti usinali u prsa a rozhli se je odstavit kolem 12 mesicu.
Jednu zkusenost uz mam, ale dceri tehdy bylo 19 mesicu ..... nechci od maleho odejit a nechat ho nekomu napospas🙂
Mame od miminka problemy s usinanim- usne bud u prsa nebo unosenim, ale to uz musi fakt padat unavou... dudlik si nevzal.... sestricka u detske mi radila, at mu ho zkusim ted dat- me to prijde na roce zacinat s dudlikem dost zbytecne.....tak bych se rada zeptala - jak jste zavislacky u prsa uspavali jinak....zda mu mam dat treba flasku se sunarem... hlavne urcite v noci se nejmene po par dni vzbudi a bude se dozadovat prsa🙂
jeste bych mela podotknout, ze spi se mnou....
A predem dekuji za rady typu, ze jsem si tak dite nemela naucit🙂 takovou radu nepotrebuji🙂

kackark
21. čer 2011

Ahoj 😵 No u nás to probíhalo tak, že cca 3 měsíce zpátky malý několik dní po sobě se prokojil celou nocí a já byla totálně hotová a neschopná. Manža se rozhodl, že ho bude tedy uspávat a spát s nim on a neskutečně rychle to zabralo a všem nám to prospělo. U uspávání brečel asi jen tři dny a pět minut, když pochopil, že nepřijdu, normálně přijal tatínka. A hned první noc prospal celou. A teď se maximálně jednou vzbudí, řekne tati, doleze k němu, položí hlavu a spinká. Já teda ale stále spím jinde, nemám odvahu na to, aby se to vrátilo do stavu jaký byl předtím. A ráno mezi 4:30- 5:30 se vzbudí, tatínek mi ho donese, já ho nakojím (ponechala jsem mu tohle jediné kojení) a jsme všichni spokojení. A jinak jsem ráda, že jsme si zatím nějaké kojení nechali, protože když měl před dvěma měsící rotaviry, bylo to jediné, co jsem do něj dostala. Bez kojení by skončil v nemocnici.

miriska
21. čer 2011

Já jsem kojila 7 a půl měs. a malej usínal do půl roku jen u kojení jinak prostě neusnul! V půl roce jsem ho naučila na dudlík, začal dostávat večer na dokrmení i flašku a přestěhovali jsme se a co bydlíme v novém a má dudlík tak usíná bez problému sám během pár minut. Nevím jestli na něj zapůsobila i ta změna prostředí nebo hlavně ten dudlík, ale každopádně se mi strašně ulevilo, protože jsem měla děsnej strach že až přestanu kojit tak malej prostě spát nebude...Já bych ten dudlík zkusila. Já byla ze začátku proti, první měsíc mě malej cucal malíček a já stála u postýlky jak blbec, pak měl chvíli dudlík, v měsíci a půl ho přestal chtít a to bylo asi špatně, tím jsem se stala jeho otrokem a když neměl prso v puse tak bylo zle....

eloana
autor
21. čer 2011

@miriska diky🙂 no ja byla pro dudlik🙂) po zkusenostech s dcerou, ale proste dudlik nechtel ani kdybych se rozkrajela.....hrozi mi operace... takze bych ho radeji odstavila ted, nez nejak razantne🙂
@kackark ahoj kaci.... -Lindu jsem odstavovala na 19m a odstaveni uplne super, ale ma diky nocnimu kojeni zkazene zuby:(((

ja budu muset asi odstavit uplne -kdyz uz tak uz

miriska
21. čer 2011

@eloana u nás odstavení přišlo tím, že malej byl strašně divokej a nevydržel u toho kojení v klidu a pořád se odtrhával a musela jsem celou dobu kojit s klouboučkama takže to bylo o nervy. Taky mám ekzém a potřebuju se mazet a při kojení to nešlo, takže jsem byla aji ráda, že sám přestal chtít. Ta flaška se pro něj i pro mě stala pohodlnější. On je napapanej za chvíli, vím kolik toho snědl a dýl mě potom vydrží. A hlavně asi po měsíci co dostával flašku před spaním začal spát celou noc 🙂

kackark
21. čer 2011

@eloana No právě, já se taky těch zoubků bála, tak prostě ze dne na den jsme s tím sekli, ale tak nějak jsme k tomu museli všichni dospět. No a jinak Táda dudlík taky totálně odmítal. A to Zdenda pořád tvrdí, jak ho druhému bude nutit, že znova už tohle nechce zažít, ale nevím, nevím, jak to dopadne 😀 A já bych s ním teď asi už nezačínala. Vypěstovala by jsi mu pouze další zbytečný návyk, který by se pak těžko odnaučoval, ale nevím, těžko říct. Jinak pokud jdeš na operaci, tak je jasné, že chceš odstavit úplně. My to plánujeme asi na dobu léta, až bude mít Zdenda dovolenou a prostě ho bude moc ráno dýl zabavit, když nebude muset jet do práce. Ale když ho uspávám já v poledne, tak se musí za bradavky alespoň držet, to se mi nepodařilo odbourat 😝

eloana
autor
21. čer 2011

@miriska 🙂 nejak to zkusime -koupim flasku ,sunar🙂) malej mel reflux az ted se to zacalo trosku lepsit.... ja mu prso davala dobrovolne neb rval rval a rval a spal 10 minut dopo a 10 minut odpo..... ted mi spis 2 hodiny v kuse-pro me neuveritelny luxuxs🙂))))

eloana
autor
21. čer 2011

@kackark prave mame jeste problem,ze tam s nami spi Linda..... pokud bude v noci rvat musim se snim prestehovat asi do obyvaku..... v porodinci na me koukali jak na vraha,ze jsem mu dala dudlik a stejne mi to bylo prd platne:D dudlik mel presne 2 dny pak ho vyplivnul

miriska
21. čer 2011

@eloana mě malej vydržel ve 3 měsících být 14 hodin vzhůru, fakt hrůza takže vím o čem mluvíš...určitě to půjde, třeba se mu to ještě zalíbí a budeš překvapená 🙂

eloana
autor
22. čer 2011

@miriska
@kackark tak probehlo cvicne odstaveni:D flasku hodil do jednoho rohu ,dudlik do druheho a pak zpusit sirenu - nedal se nijak uklidnit -pochovat pohladit polozit ---no proste nic🙂 po 5 minutach dcera nevydrzela a rekla,ze ho tapime a manzel podotknul,ze si mysli,ze je jeste malej ....tak jsme mu to prso dala

kackark
22. čer 2011

@eloana To mně moc mrzí, že nezabral ani dudlík, ani ta flaška. Ale tak nějak si myslím, že aby se na oboje zbytečně učil je už velký. A osobně bych se obávala, že mu vypěstuješ jen další závislosti, ale na prso tím nezapomene. Já měla období, kdy jsem to taky hodně řešila a "lámala" přes koleno. Ale pak to přišlo samo od sebe, stejně jako s nočníkem. Když jsem malého nutila, úspěch žádný a po dvou měsících pauzi se vždy po vysazení vyčůrá.

brisalek
22. čer 2011

@miriska
@eloana ja jsem kdyz byla mala take davala prso dobrovolne, protoze jedine to zabrala, aby porad neplakala apresne jak pisete ve 3 mesicich spala 3x 15 minut pres den a predchazelo tomu pul hodiny cucani u prsa, vecer 2 hodiny cucani prostridane placem☹. Do 7 mesicu usinala i pres den u prsa pak v kocare(do te doby v nem jen rvala). Ve 12 mesicich jsem prestala kojit pres den a mela prso 🙂 jen na usinani a tak 2-3x v noci. Do tech asi 12 mesicu vstavla i treba 10 za noc, ale pak uz jsem rekla dost a kdyz dostala prso ve 2 tak jsem ji driv jak za 2 hodiny nedala a obeslo se to bez velkeho place. Pak jsem v 16 mesicich neplanovane otehotnela a rekla si , ze musime prestat kojit co nejdriv. Zalepila jsem si bradavky, rekla , ze mam bolistku a sloto k memu uzasu bez place. Jen trochu knourani a neustale sledovani zalepenych bradavek. Druhy den si vzala flasku se sunarem a krasne ji vypila(do te doby si UM nikdy nevzala). Ale opravdu kazdy mesic je znat, takze asi jeste muze byt na to maly.Drzim palce.

eloana
autor
22. čer 2011

@brisalek ja takto odstavila dceru na 19m a uplne v pohode-jenze malej si to jeste nenecha vysvetlit🙂)

eloana
autor
22. čer 2011

@kackark jj nebudu to lamat pres koleno🙂

lukava
30. zář 2012

@eloana ahoj, právě řeším něco velice podobného u 14m syna, v noci se děsně často budí, spím s ním i v posteli, tak jestli se třeba navzájem rušíme, no nevim...jak to před rokem nakonec proběhlo u vás? fakt jsme víceméně ve stejné situaci, kojím jednou odpoledne po obědě na usínání, večer někdy usne i sám a v noci se ududlává, když hned nedostane prso, děsně řve. Teď byl nemocný a ani nechtěl nic jiného než mlíko z prsa a bradavky jsem měla rozkousaný jak v šestinedělí. Už jsou na mě děsný tlaky z rodiny - manžel, můj táta, o babibičkách ani nemluvim. Dudana samozřejmě taky nemáme.

eloana
autor
30. zář 2012

@lukava ahoj..... no uspesne jsme po 3 dnech odstavili.....lezela jsem s nim v posteli dal- jeden den mel teda desnej amok, al dobry musi se to vydrzet🙂 je to teda na psychiku narocne..... nyni spime porad v psteli a usina tak,ze mi prso drzi a ja mu zpivam pisnicky🙂.. dcera tak pak take usinala a od asi 4 let usina normalne sama

lukava
30. zář 2012

@eloana 3 dny? fakt? tak to je docela úspěch! muž ho chce ale vyšoupnout i z postele. prý, že má věk na vlastní pokojík. a po odstavení se už nebudil? jo a moooc dík za zkušenost, snad seberu brzy odvahu. trochu se bojim zánětu prsa a tak. cos, prosím, měla na zastavení laktace?

eloana
autor
30. zář 2012

@lukava tak jak kdy..... vetsinou spi celou n oc,ale nekdy taky neee. nesmi chodit spat moc brzy... treba kolem 20hodiny- to pak neda celou noc kolem jedne se budi... a treba se hodinu prevaluje

eloana
autor
30. zář 2012

@lukava na spani v posteli jsou vzdy odlisne nazory..... me to vyhovuje, takze mi kazdy muze vlest na zada🙂)))

lukava
30. zář 2012

@eloana mně to taky vyhovuje, ale chlapovi ne, nevim, jestli mám být tvrdší a prosadit si to, ale zase je fakt, že si mě moc neužije....no víš, ajk to myslim 😉

eloana
autor
30. zář 2012

@lukava to je tezke..... manzel spi v pokojicku🙂)) ja jsme rada neb stejne chrape🙂

lukava
30. zář 2012

@eloana velice odlišné názory: babička tvrdí, že je to nehygienické a nevýchovné apod.....lepší neposlouchat 😀

lukava
30. zář 2012

@eloana no právě, taky spíme odděleně, já a syn a manžel (noční živočich, co spí až do 12)...my vstáváme v šest, mu říkám, buď rád, že dse vyspíš ; )...hele a při odstavování chlap pomáhal?

eloana
autor
30. zář 2012

@lukava joo pomahal.. dcera spala u babicky a malej prvni noc temr nespal...... dceru jsem odstavovala dele na 19m a to bylo lepsi.... syna jsme odstavovala kvuli operaci svoji

lukava
30. zář 2012

@eloana jj, taky chci odstavit kvůli zdravotním potížím, jinak bych i navzdory všem řečem okolí, ráda kojila dál, prý se třeba ve dvou letech dítě odstaví klidně samo 😉

eloana
autor
30. zář 2012

@lukava nektere ano) moje tedy silne pochybuji)))

naomi6
23. únor 2015

@lukava Ahoj, čtu tady starší diskusi, chci se zeptat, jak jste zvládla odstavení? Mám syna 13 měsíců, usíná u prsa, v noci se budí tak 5x a vyžaduje prso, spíme spolu v posteli, dudlík ani flašku nechce, už je na to starý. Manžel s dcerou spí v pokojíku. Už jsem vyčerpaná a potřebuju se vyspat, chci začít odstavovat. jak to proběhlo u vás? Máte nějaký fígl? Děkuji

eloana
autor
23. únor 2015

@naomi6 🙂 tak naoknec odstaveni probehlo celkem v pohode.....dale jsme mela dalsi syna a take jsme opet odstavovala na 16mesicich-jednoho dne jsme proste nedala a 2 dny jsme to museli vydrzet....ale bylo ot mnohem lepsi nez u toho strasiho...viz muj dotaz,ale probihalo to stejne-syn si nasel nahradu muj pupik,takze na usnuti misto cucani prsa,tak da rucicku na pupik🙂

daisy27
2. bře 2015

Ahoj moje holčička usnula také jen u kojení.bohuzel v 7.mesici jsem ji musela převést na um,protože jsem začala brát léky,které se při kojení nedoporučuji.mela jsem hrozny strach,jak to zvládne,jestli bude spát,jestli se nebude budit.ale je to OK.pred koupáním dostane kaši,po koupání tak 100ml um,to ji většinou tak vyčerpá,ze ji položíme do postýlky,ona si chvilku povídá a pak usne a spí tak do 5-6h ráno.ale trhalo mi to srdce,když jsem ji přestávala kojit,kdybych byla zdravá tak bych ji klidně kojila dal,uklidnovalo to ji,ale i mě🙂) 🙂

mysicka_lb
2. dub 2015

@naomi6 Ahoj, mám stejný problém a chtěla bych se zeptat, jak jste zvládli odstavení vy....

naomi6
11. dub 2015

@mysicka_lb Ahoj, tak jak to u vás vypadá s odstavováním? Nějaké pokroky?