Odstavení dítěte, které usíná u prsa. Poraďte

eloana
21. čer 2011

zdravim vsechny maminky, kterym jejich ratolesti usinali u prsa a rozhli se je odstavit kolem 12 mesicu.
Jednu zkusenost uz mam, ale dceri tehdy bylo 19 mesicu ..... nechci od maleho odejit a nechat ho nekomu napospas🙂
Mame od miminka problemy s usinanim- usne bud u prsa nebo unosenim, ale to uz musi fakt padat unavou... dudlik si nevzal.... sestricka u detske mi radila, at mu ho zkusim ted dat- me to prijde na roce zacinat s dudlikem dost zbytecne.....tak bych se rada zeptala - jak jste zavislacky u prsa uspavali jinak....zda mu mam dat treba flasku se sunarem... hlavne urcite v noci se nejmene po par dni vzbudi a bude se dozadovat prsa🙂
jeste bych mela podotknout, ze spi se mnou....
A predem dekuji za rady typu, ze jsem si tak dite nemela naucit🙂 takovou radu nepotrebuji🙂

mysicka_lb
11. dub 2015

@naomi6 U nás bohužel prakticky žádné. Přes den to zvládá dobře, ale v noci to bez prsa nedáváme. A jak u vás?

rozzaarka
11. dub 2015

@naomi6 Ahoj, jsem na tom uplne stejne. malemu je 14m a pomalu chci odstavit. Ale tu noc si proste predstavit neumim. i odpoledni spani usina u prsa. vecer mi casto dela, ze se napije a pak se otoci a spi, ale tak nejak celkove by z toho musel byt asi pekne na vetvi, kdybych mu ted proste uz vubec nedala. rostou mu stolicky a nekdy jsou dny, kdy se mi do vystrihu cpe kazdych 5 minut ☹

naomi6
12. dub 2015

@mysicka_lb
@rozzaarka Ahoj, tak u nás je to tak, že kojím před usnutím po obědě a pak před usnutím večer. V noci jsem prostě neoblomná a nedám mu, ale musím teda říct, že jsem totálně vyčerpaná, protože se v noci budí třeba i třkrát, čtyřikrát. chvilku pláče, říká bumbí, ale vydržím to. Jenže mám stále nalitá prsa, takže musím vstát a odstříkat. Dneska v noci poprvé úspěch, že mě prsa nebolela. Třeba začínají zabírat ta homeopatika a piju šalvějový čaj. Holky, držím nám všem palce, ať to zvládneme. Je to teda mazec. U dcery jsem to tak neměla. To jsem odstavila přirozeně, dcerka mi od roka spala celou noc a já jí kojila pak už jen 1xdenně do 17 měsíců, ale neloudila a prsa bylo ok. Kluci jsou asi náročnější a větší závisláci. Přijde mi, že toho hodně vysaje a mlíko se pořád tvoří.

pisisvori
7. říj 2015

@naomi6 můžu se zeptat jaká homeopatika? To je na to, aby se mlíko přestalo tvořit? Díky

naomi6
7. říj 2015

@pisisvori Ahoj, jojo, jsou na to speciální homeopatika, která snižují laktaci. Ještě jsem pila šalvějový čaj. Nepamatuji si název těch homeopatik, ale v lékárně budou vědět. Držím palce

pisisvori
7. říj 2015

@naomi6 díky a pomohlo to ? První dceru jsem odstavila ze dne na den před 16m (od 12m už jen večer = usínání a v noci 1-2x) a bylo to bez breku, zalepila jsme bradavky a ona se jen dívala, jestli jsou zalepené, druhý den si vzala flašku se Sunarem a pohoda.
Tahle je přes den taky bez MM od asi 13m, ale teď jsem v noci zkoušela nedat jen večer a pak třeba až ve 4-5 a po dvou nocech vždy celkem dobrých (jen s kňouráním a kroucením se) začne 33 noc dělat šílené scény...Ale vstává už od porodnice minimálně po 2 hodinách, často i po hodině a já už nemůžu....navíc mě bolí záda jak spím pořád zkroucená s nastaveným prsem a je mi to už i nepříjemné, protože ona je přicuclá třeba půl hodiny ne jako starší, že se napila a hned zase spala.

naomi6
7. říj 2015

@pisisvori Já jsem u první dcery byla taky v pohodě, odstavila se ze dne na den, ale syn je hroznej. No, pomohlo to, už jsem ho měla skoro odstaveného, ale pak jsme skončili v nemocnici s laryngitidou, takže jsem ho tam zase začala kojit, takže to začalo znova. No, je to náročné. Držím palce a zkus ta homeopatika.

fabina26
14. lis 2015

Holky měla by dotaz malá má 15 m. Usíná u prsa někdy chce i přes den. Nevím, zda mám dost mléka píšu kojící čaj ale když ji budu chtít pomalu odstavit tak ji m dávat Sunar a je jedno jaký? Nebo může klasické mléko?

verusky
14. lis 2015

@fabina26 no rika se, ze dele kojene deti pry sunar nechteji. ja prvni dceru kojila rok, pak pila sunar jak o zivot, dalsi uz byla zavislak, tak jsem musela kojeni drsne ukoncit (16m) a UM vubec nechtela (nepije doted) a treti dceru jsem planovala v roce (kvuli tehotenstvi) odstavit, ale naucila se pit jen rano a vecer pozdeji jen rano (kdyz jsem ji dala pres den, nebo chtela, kousla me a tim jsem nekompromisne rekla konec a ona to brzy pochopila). pred par dny jsem kojit prestala, protoze si rano jen cucla, rafla me a bylo 🙂 (trochu to i mrzi, ale vybrala si to 🙂)
UM ji nedavam, protoze je to svinstvo, spis jsem chtela dat zredene kravske plnotucne, ale zatim nechce. takze ji jogurt (ten miluje) a vecer mlecnou kasi.

verusky
14. lis 2015

@fabina26 a jestli muzu radit, nauc ji usinat bez jidla. ted bez prsa a pak radsi i bez flasky. kniha Jak naucit dite dobre spat - vyborny radce. nemusis tu metodu vyuzit, ale pochopis faze spanku i proc nespavat s flaskou 🙂

andelka
14. lis 2015

@fabina26 můj byl kojeny do 15 měsíců,pak do tří let um ( Hami) a teď pije normalni.

@verusky ahoj 🙂 jak se máš? Napis k nám ju? 😉

pisisvori
15. lis 2015

@fabina26 já jsem pár dní po prvním komentáři kousek výš, dceru přesně v 16m odstavila taky ze dne na den. Prostě zalepené prsa, mlíčko není už je velká holka a ty už od maminky nebumbají, to jen miminka....a úplně bez problémů. Jen teda na rozdíl od starší UM nechce (zkusila jsem i MM ve flašce a také ne) a nespí bohužel celou noc, ale 2-3x za noc se vzbudí (pořád lepší než 10x,že a hlavně mě přestaly bolet záda, jak nespím zkroucená , aby mohla mít jedno i druhé prso....🙂).
No ale večer -neusíná u ní - vypije i 1,5 flašky čaje (260ml) a když se vzbudí tak chce taky čaj...jinak to usínání trvá dlouho a kňučí a vzteká se..., ale už se snažím to zatrhnout...protože ani jako miminko jí nebylo potřeba přebalovat a teď bych jí mohla přebalit 2x za noc, aby nebyla mokrá....což je problém, protože když usne tak má hrozně slabý spánek...tak čekám až usne tvrdě, ale samozřejmě vytuhnu dřív a když se vzbudím, tak už je plínka proteklá. Když jí přebalím dřív tak se moc probere a pak je usínání na hodinu🙂.

A na tvoji otázku stručněji🙂 Odstavování pomalu bych neděla, lepší podle mne utnout ze dne na den. A může UM i normální mléko, záleží na tom co si vezme.