Odstavení dítěte. Má cenu to oddalovat?

rockelis
22. kvě 2022

Dobrý den, mám holčičku 21 měsíců. Snažím se jí odstavit ale nejsem úspěšná. U kojení ji uspávam a když jsem chtěla vynechat kojení odpoledne, párkrát časem usnula ale včera a dnes vůbec. Nechce ležet,hraje si s panenkami, odchází z postele, když ji nutim si lehnout, pláče. Nevydrží jen tak ležet ať dělám cokoli. Prsa jsem si prelepila. Zkoušela dát i láhev s mlékem,ale spíš si s ní hraje. Dudlík nechce. Prosím poraďte jak na to. Děkuji. Včera nespala vůbec a dnes jsem ji nakonec nakojila. Nevím jestli má cenu odstavení ještě oddalovat. Jsme na nervy obě.

cuuza
22. kvě 2022

Buď se rozhodneš odstavit a první tři dny vydržíš nebo neodstavuj. Takhle ji akorát učíš, že ti nemůže věřit a že si může cokoli vyřvat. Takže jste se ve finále zbytečně trápily obě dvě...

andelka
22. kvě 2022

Když se rozhodneš,tak musíš vydržet. Jinak je dítě zmatené. A další pokus je o to horší. Musí se vydržet i za cenu,že nebude po obědě spát. Já jsem teda vymekla a rozhodla se skončit až ve 3 letech. Pochopil během dvou dnů. Jela jsem pryč a po návratu nedala. Prelepila, vysvětlovala, ve 2 letech by to nepochopil.

lenulen
22. kvě 2022

@rockelis ja odstavila ve 14 mesicich, take jsem kojenim uspavala. Zacala jsem postupne, ze jsem nekojila v poledne, uspala jsem na ruce, po tydnu jsem odstavila i vecerni. Diky tomu zacala mnohem lepe spat. Budila se az nad ranem a ja uz nedala, valela se po me, neplakala a zase usla. Asi po mesici jsem zkusila uspavat v leze, ze zacatku to trvalo hodinu. Ted je schopna usnout do deseti minut 🙂 kdyz ji neco trapi, uspim nosenim a je. Ma sestnact mesicu.

rockelis
autor
22. kvě 2022

@cuuza já vím, že to není dobře. Ale když nespala odpoledne, usnula po 6 večer a v půl 9 měla vyspano a pak šla spát kolem 11. Proto jsem ji dnes raději nakojila aby se to neopakovalo.

cuuza
22. kvě 2022

@rockelis Promiň, ale co jsi čekala??? Příště buď pevně rozhodnutá nebo počkej na samoodstav

andelka
22. kvě 2022

@rockelis u nás to je tak taky. Kolikrát neusne po obědě a nevydrží to. Někdy vydrží dobře do 21h bez spaní, někdy ne,usne v 16-17h, v 19h je vyspany. Pak usne 22:30. Je to různé. Bereme to jak to je. Jestli jsi ještě na rd,tak jsi flexibilnější a snad občasné pozdní usnutí nevadí.

andelka
22. kvě 2022

Já jsem chtěla,aby aspoň do 2,5roku po obědě spal a měl víc daný režim. Proto jsem odstav odložila.

sirinfirst
22. kvě 2022

Tak po obědě do kočáru nebo nosítka, nebo tam neusne?

jjasmina
22. kvě 2022

@rockelis rozhodni se a stůj si zatim, já jsem třeba dala na uspani večer a v noci už ne, zabavila jsem jinak, pak jsem ji zrušila večerní a poledni si pak zrušila aj sama. Musíš to prostě vydržet a nedat

agnes_123
22. kvě 2022

@rockelis 1) zavést jiné mléko než mateřské, ať je na to zvyklá a pije to běžně
2) zavést rituály, které budou na spaní místo kojení a dělat je spolu s kojením asi tak měsíc
3) pak teprve začít odstavovat, když má zavedené náhražky - přes den je náhražka jiné mléko, večer jsou náhražka rituály

A poslední bod - když už něco omezit chcete, pak to omezte i přes pláč. Samozřejmě tište, chovejte, mazlete se. Mazlete se ještě víc než jindy. Ale skálopevně rozhodnutá nabízejte náhražky. Dítě samo od sebe jen tak kojení neodloží. Jako může, mnoho dětí to tak má. Ale taky mnoho a mnoho dětí, kor těch, co se naučily usínat u prsa apod., jsou ochotné se kojit dlooouho. Takže udělejte si plán, vyhraďte si na to dost času, zaveďte substituce a pak se rozhodněte a konejte. Držím palce.