Odstavení kojení a usínání u prsa. Jak na to?

bura
12. kvě 2009

Ahoj holčiny,
jsem tady dnes poprvé... určitě se to tady už probíralo, ale z časových důvodů, prosím, o příspěvek a vaši zkušenost, nemám tolik času, abych vše pročetla. Děkuji za pochopení.

Malé bude rok a ráda bych ji pomalu začala odstavovat, poradíte jak nejšetrnění a nenásilně to udělat? Co pomohlo u vás?

A hlavně náš největší problém je, že usíná zásadně a pouze u prsu. Měla jste to také některá a co Vám pomohlo to změnit?

Kojím před spaním a dopoledním spinkání a V noci 2x. čajík přes den pije z lahhve, ale v noci mi lahev nevezme.
A jsme bez dudlíku:(

Děkujivšem za rady a cenné zkušenosti. Pěkný den všem!

jola2
12. kvě 2009

čauvec Bura
musím tě pochválit že jsi vydržela tak dlouho kojit 😉 . Moje první holčina usla jen u prsa a na rukách ale v osmi měs. už jsem měla málo mléka a dlouho to trvalo než se spustilo tak se začínala vstekat (hl. v noci) tak jsem jí začala dávat UM z lahve tam to aspoň teklo 😀 Ale mi jsme měli asp. dudel.
A ty ještě plně kojíš?

bura
autor
14. kvě 2009

Ahoj Jolko,
dávám příkrmy, ale kojím jak kdy, ale pravidelně před spaním večer, před dopoledním spaní a v noci a pak, když někam jedeme a malá nechce papat nic jiného, tak prsíčkem nikdy nepohrdne 😉 mám stále mlíčka dost😉
u nás UM nepřipadá v úvahu, malá je alergik a protialegické (supr drahé) UM nám nejelo, takže smůla... ☹

Kojení mi nevadí, ale mám obavu, aby malá nebyla závslák, čím starší, tím horší, to si uvědomuju, tak jsem tady nadhodila toto téma... Ale asi to moc maminek netrápí...šťastné to ženy! 😀

A o nošení na rukách víme také své, ale to už jsem odbourala tím, že ji nechávám víc unavit a pak u "didinky" usne. Usíná u ní téměř okamžitě, když dám flašku tak vzdoruje a je ve střehu, protože na ní vymýšlím nějakou kulišárnu a o to je pak usínání horší.
Když ji nechám , aby byla hodně unavená a nedám spinkat, tak i kdybych já nevím co, tak neusne, stojí v postýlce a kouká, jen ji vezmu a ona si dudne, tak je "tvrdá"...
Nepláče, nevzteká se, jen stojí a kouká... pokládám ji v postýlce, hladím, mluvím na ní, i ji pohoupu v náručí, ale prostě nepomahá vůbec nic... a přitom vidím, jak je strašně unavená.
Když ji strčím do pusy dudlíka, tak ten okamžitě letí a opět je ve střehu 🙂
Tak tak to chodí u nás...

lanka
14. kvě 2009

Tak u nás na to zabírá tatínek. Ten to mlíko prostě nemá. Jen já se nesmím přijít ani nakouknout a u prsa usíná obvykle večer přes den usíná v kočárku (jenže já úplný odstav zatím neřeším - spíš je to tak že když je večer najezená a nestihne usnou a pak chce už jen dudlat tak si ji bere na starost.... chvíli spolu řádí v posteli a pak ji hladí po zádech a leží vedle ní - máme postýlku přiraženou k naší posteli.) Sice to trvá dýl ale usne. 😉

bura
autor
14. kvě 2009

Lanko, když náš tatínek je doma jen o víkendu:( V kočárku odpolko usne taky v pohodě, když se dostaneme i dopolko, tak taky... on je problém ale, že v kočárku mi dopo spinka hoďku, kdežto v postýlce minimálně 2h a tak 3x do týdne 3h, pak odpoledne hodinku a večer usíná tak v 21-21.30 h a vstává 7-8.30h, takže v tomto směru já si na ní nemohu absolutně stežovat;)

lanka
14. kvě 2009

a někdo jinej kdo nemá mlíko v dosahu není? aspoň na 14 dní než si zvykne usínat bez prsu.
Přes den ji občas šidím tak, že kočárek vnesu do domu (teda tu korbičku). Ale ona rozdíl časově nedělá podle toho kde spí, takže to jsem neřešila.

lanka
14. kvě 2009

ještě jsem na tvou situaci našla http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=31 číslo 7

bura
autor
14. kvě 2009

Není ☹ Bydlím ve 4.p v domě bez výtahu a kočárek nosit sem tam nejde 😉 to bych se uběhala, měla jsem jeden na lodžii, ale sousedi mají venku papouška a ten tak řval, že malá stejně neusla, takže jsme druhý kočár vrátili ☹
Ale děkuju!

lanka
14. kvě 2009

Tak to bohužel bude muset radit někdo jiný - mě nic jiného nenapadá.... ☹

malivi
14. kvě 2009

my jsme odbourali denní kojení během dvou prodloužených víkendů. 🙂 já jsem lyžovala a tatínek se staral, takže mléčný bar nebyl v dosahu a byl naprosto zapomenut. první víkend odpadlo dopolední a vlastně i ranní kojení, druhý víkend jsme se zbavili odpoledního kojení před vycházkováním. každé odbourané kojení jsme nahradili jídlem.
zůstalo jen mlíko na noc, u kterého usíná ☹ a 1-2x v noci jen na chuť. na úplné odstavení se chystám v nejbližších týdnech, hodláme to udělat tak, že já prostě na víkend zmizím a tatínek si s tím bude muset poradit. po třech dnech už většinou děti ani už nabídnuté prso nechtějí. ale potíž je v tom, že mi přes den nevypije moc tekutin, maximálně 1,5dcl čaje, a UM vůbec nepozře 😖
tak hodně zdaru 😉

jola2
14. kvě 2009

Čauvec Bura při moji první princezně mě taky radily abych si zajela na čas k rodičům a malou nechala s tatínkem 😉 . Ale nedovedu si to v tvém případě představit když máš manžu přes týden prič a když ti přijede na víkend tak je určitě rád že je doma a ty určitě taky co?? 😀 (můj manža je taky přes týden fuč ☹ )