Odstavila jsem syna, ale mléko se pořád tvoří

kajdzas
13. dub 2008

holky odstavila jsem syna, ale pořád se mi tvoří mléko, za dva dny jsem měla úplně tvrdá prsa a strašně mě bolela, chci se zeptat co s tím. Přeci když budu odstříkávat tak budu podporovat tvoření ne?,

majaaita
13. dub 2008

Kajdzas, zkus šalvějový čaj. Prsa odstříkávej jen do úlevy od bolesti ve sprše. Ten čaj ale zabírá dobře.

zany
13. dub 2008

Kajdzas, já jsem s tím naštěstí problémy neměla!!! Ale kamarádka mi radila trochu odstříkat a pak si vzít klidně preventivně paralen!!!

niega
14. dub 2008

Kajdzas, nebo si skoč na gyndu, existujou tablety na zástavu laktace.

lenkakr
14. dub 2008

jsou i homeopatika

lennis
14. dub 2008

Holky, když odstavujete dítě od kojení, co dáváte v noci? Čajíka nebo taky mlíko z flašky, mám z toho nervy už teď, během léta ho chci odstavit, ale je to hroznej kozomil, furt chce sát, v noci to je i 4x a přes den dost často ještě i teď. Rostou mu teprve zuby, takže ty noce nic moc, tak až narostou, tak chci ukončit kojení a jak dlouho to asi trvá, než přestane chtít, asi každý dítě jinak co. Vím, že vynechávat kojení postupně, ale u nás to teda vidím černě.

elektrona
14. dub 2008

Kajzas, tvorba mléka je "hormonální" (mozková) záležitost, takže je důležitý, jak často saje miminko a né jak často odstříkáváš. Teď určitě odstříkávej, ať nemáš zánět ! 😉
Já teď zrušila už 2 kojení a taky odstříkávám až se ze mě kouří, ale už cítím, že se to zlepšuje.... 🙂

anatanka
16. dub 2008

Ja nemam pri odstavovani tak starost o svoje prsa jako o Miri. Ta se z toho zblazni a nevyspime se asi tyden.