Odstavit naráz, nebo postupně? Co myslíte?

syraell
25. únor 2011

Ahoj,
svého mladšího syna kojím devátým měsícem a za tu dobu jsem spořádala hezkou řádku antibiotik. Jsem často nemocná a rozhodla jsem se, že bude rozumnější přestat kojit. V současnosti přes den už nekojím, Mates pije čaj z hrnku. U prsa si bohužel zvyknul usnout večer a přisát se během noci, když se vzbudí.
Řeším, jestli věnovat jednu noc odstavení s tím, že budeme vzhůru s manželem, který ho bude při vzbuzení nosit, na místo obvyklého přisátí. Už jsme to několikrát zkoušeli a funguje to. Jenom uspávací dávku se nepodařilo odbourat...Navíc odmítá lahev a pije rovnou z hrnečku...
Radíte ráz na ráz vysadit i zbytek dávek,. nebo to bude příliš na hrubo?
Moc díky!

marecek4
25. únor 2011

asi jako plno věcí tak to bude záležet na jednotlivém dítku-starší syn se odstavil natvrdo sám a naráz v půl roce-po jedné tabletce endiaronu,kdy jsem si ji vzala po poradě s dědskou dr po týdenním průjmu prostě už mlíčko ode mně nechtěl,Raduš tak nějak přešla taky na UM se zavedením příkrmů ale teď nejmenší bude mít za chvíli dva roky a pořád si dá-ale už ne nějak pravidelně-snažím se ho taky už odstavit-ale když přijde a řekne si a pomalu to taky přechází,ale je to tak čtrnáct dní,tak víc neřeknu

a k lahvičkám,malému jsem kvůli kojení koupila hrníček Lovi 360 už někdy v sedmi měsících-opravdu neteče-a bylo,a na takový to tahání a cestování máme lahvičky od Cappy s picím vrškem,ty se nám osvědčily jako nejmíň tekoucí i do auta a to hlavně proto,že malý nikdy neměl ani dudlík-odmítal cokoliv takového do pusinky

kubaka
26. únor 2011

já jsem spíš za postupné ubírání po jednom kojení, až zbyde jen jedno. Mléka už budeš mít tak málo, že to jednoho dne nebude prostě stát za tu námahu. Já takto odstavovala měsíc taky v devátém měsíc. Jedno po druhém a nahrazovala jídlem. Noční kojení jsem nahradila lahví. Vzal ji bez nejmenšího protestu. Ale záleží na nátuře dítěte a co snese, jak se chová. Pokud je velký závislák, tak se pláči asi bohužel nevyhnete. ... Můj snesl odstavování bez potíží a to byl nějaký "cucák". kvůli prsům i kvůli dítěti je lepší se vyvarovat šoků. Já po posledním kojení nic necítila. Mléko prostě zmizelo.

des
26. únor 2011

Nevím, jestli to bylo tím, ale mě se osvědčilo syna (13 měsíců) před prvním pokusem o odbourání uspávacího kojení těsně před odchodem do postýlky nacpat kaší k prasknutí, takže asi jen pomyšlení na prs mu udělalo špatně🙂 Mně se zas nedaří zrušit noční kojení, resp. ještě jsme nenašli tu vůli být kvůli tomu třeba dvě hodiny vzhůru 😔 Ale doufám, že i to se odbourá, jak píše kubaka, že to nebude stát za námahu. A ke komentráři od marecka4 bych přidala, že záleží asi i na matce, jak moc toho má dost (dětská doktorka se zmínila, že je nejlepší pak odjet na týden pryč - to mi ale přijde jako velká drsárna...)

lenlut
26. únor 2011

Já taky spíš za to postupné odstavování,pokud to teda jde 🙂
První dcera se naučila ve3 měsících na flašku,takže jsme ji pak "kojila"do 6 měsíce přes láhev,takže v poho.
DRuhá dcera se odstavila sama když jsme byla ve 20tt s třetí dcerou a bylo jí 20 měsíců, a začli jsme tím že jsme ubírali kojení-přesněji řečeno pokud si nevzpoměněla tak jsme jí nedala nebo se to snažila nějak zakamuflovat,prostě odvést pozornost od prsu.NOční kojení-jsem nahradila hrnkem-mám avent -s čajem(později jsme přešla na vodu)byla taky závislák,ale nějak jí to mlíko přestávalo chutnat v těhotenství, a třetí dceru jsme odstavila jsou to akorát 4 dny co už od mě nepila vůbec.Má 25měsíců a začala jsme v lednu.Byla závislák, kojila jsem 5x za 24h,z toho 1-2 za noc.POstupně jsme ubrala večerní,to šlo kupodivu snadno,nějak se nechala ukecat,že mlíčko prostě není že si ho vypila odpoledne,asi tak po 14-21 dnech se mi podařilo zrušit ranní,párkrát jsme vstala dřív než ona a pak po pár dnech kdy jsme vstaly zároven a ona zkoušela že chce mlíko,tak jsme řekla že není a vstala jsme (asi 2-3x to obrečela,ale přešlo jí to),před zhruba 14 dny jsme odbourali noční,převedla jsme jí na hrnek s vodou a když zkoušela že chce mlíko,tak jsme jí řekla,že už není,že si ho vypila odpoledne a tento týden jsme odbourali i odpolední,z toho jsme měla hrůzu,protože byla hodně zvyklá že jak se vzbidí po obědě, takže dostane mlíko a taky její první slovo po probuzení bylo "pipi pipi"-jako pití a drala se mi na prso,ale zvládli jsme i to a už 4 dny nepila.Prsa dobrý,protože to bylo hodně pozvolný,ted sem tam řekne že chce napít a ukáže na prso,ale už stačí říct že už nemám,že není a přejde jí to.Na to noční kojení hodně pomohlo i to,že jsme ji přesunuli k holkám na spaní 🙂
Problém ale asi bude v tom,že to 9 měsíční dítko,ještě nechápe,tak jako to dvoleté,taklže asi nepochopí význam slova není 😉 NO ale určitě je lepší pokud to teda jde, jak už jsme psala,postupné ubírání,už i kvůli prsům 😉