Odstranění mateřského znaménka během kojení. Ovlivní mléko?

rezetka
17. únor 2009

Máte s tím některá zkušenost? Nedostane se do mléka něco a neovlivní to hojení následné jizvy?Díky.

norik1
17. únor 2009

mne sice nebrali ale kamoska si davala behom kojenia vybrat naraz tri a v pohode... ovplyvnit ti moze len miesto znamienka - ci ti to pri kojeni neprekaza a tak... alebo ci mozes/nemozes dvihat tazke => napinanie koze, hrozi rozpad rany, ale skor su to nebezpecenstva pre tu ranu ako pre kojenie.... 😵 drzim palce

rezetka
autor
17. únor 2009

a na mlíko a následně na dítě to vliv nemá?

lucianka
17. únor 2009

Zkušenost s odstraněním znaménka mám, ale ne během kojení... docela bych se bála, protože Ti to opíchají a "umrtví", takže bych se bála, že se tím něco do mlíka dostane ☹ Bylo by lepší se zeptat Dr. 😉

norik1
17. únor 2009

no z toho co mi ta kamoska vravela - ano, davaju ti lokalku, ale doki bola upozornena na kojenie a vravela ze v pohode.... asi bude fakt najlepsie spytat sa svojej dokiny 😀
Jej dieta je v pohode, bolo kojene 10 mesiacov (znamienka vyberali ked mala 5 mesiacov), ziadne priznaky po zakroku 😵

susik77
17. únor 2009

lokal. anestezia sa nevstrebe, takze ok. skor by som sa bala toho zdvihania a nosenia ze sa rozpadnu stehy.

rezetka
autor
17. únor 2009

super 😉

rohacka
17. únor 2009

Ja som bola odstranit znamienko pocas kojenia, mala som ho vzadu na krku, ked som nosila malu v babyvaku, tak mi to tam skriabalo. A lekar tiez povedal, ze v pohode, len lokalne mi to umrtvil, hovoril, ze pouzije kvalitny material, takze to nebude ani neskor boliet. A naozaj.

rezetka
autor
18. únor 2009

No já jich mám víc, ale jedno nad prsem, tak uvidíme.

rohacka
18. únor 2009

Rezetka - ja som ich mala tiez viac, ale bola som na koznom, lekarka vsetky prezrela a len toto jedno oznacila za nebezpecne - akoze by som si ho mohla tym babyvakom natrhnut.

rezetka
autor
18. únor 2009

super, zajdu tam 😉
Díky.

felixko
19. únor 2009

ja som tiež bola na kožnom, kvôli znamienku v hlave a odporučila mi ho vybrať až po ukončení kojenia. takže asi každý lekár má iný názor. lenže kvôli znamienku som dosť nepokojná,lebo poriadne nemôžem ísť ani ku kaderníčke, vlastne aj sama si ho môžem hrebeńom rozdráždiť, takže neviem. jednoznačne kožná mi doporučenie chirurgovi nedala

hankka
19. únor 2009

Já jsem byla na odstranění (rostoucího) znaménka, když jsem kojila a zároveň byla těhotná a taky mi říkali, že je to v pohodě. Tak jim budu věřit🙂.

haninka
19. únor 2009

Rez, já jsem si nechala odstranit v těhu 2 znamínka. Vždycky jsem řikala, že jsem těhu a jestli to neva. Prý je to tak malá dávka toho umrtvovacího čehosi, že to vůbec nevadí..vůbec mě nenapadlo, že by na to kojení mělo vliv.. 😕