Odstříkáné mléko na výlet, jak to udělat s ohříváním?

misala123
2. srp 2017

Ahoj. Jsem uplne cerstva maminka. Chtěla jsem se zeptat. Plne kojím , ale chtěli by jsme jít třeba na půldenní výlet a venku ještě nezvládnu kojit. Takže si odstříkám mliko do lahvicky a vyrazime. Jak to ale udelat s ohrivanim. Chceme jít napr. Do botanického zahrady kde neni možnost ohřevu. A kolik ml s sebou potřebuju. Další dotaz je ten , že když dam male odstříkane mléko z lahvičky jestli pak bude chtit zase bradavku.

eli_luc
2. srp 2017

Některé děti nemají problém s prsem i lahvičkou, některé láhev odmítají a chtějí jen prso, sama uvidíš jak na tom budete vy, mysli na to, že mleko v lahvičce může být jen omezenou dobu, aby se nezkazilo, ja bych si mléko doma ohřála dala do polystyrenového obalu na lahve a pak co nejdříve spotřebovala 🙂

katkaajirka
2. srp 2017

Neřešila bych a kojila na veřejnosti 😉 neznám váš důvod, ale pokud je to jen o ostychu, tak bych to neřešila. Možná tam v té botanické zahradě bude nějaký přebalovací koutek, nebo dokonce kojící koutek (např. v Zoo Ostrava ho mají). Když nic takového nenajdete, tak stačí odlehlá lavička a můžete ještě přehodit plenku, ať nejde nic vidět. Není nic lepšího než čerstvé mlíčko z prsa. To mlíčko v lahvičce zaprvé opravdu kazí techniku kojení a za druhé bych se bála, že v tom počasí třeba zkysne. A jak píšete, nevím, kde bych ho ohřívala a studené by se snad ani pít nedalo, protože se v něm vysráží tuk 😀

laskonka85
2. srp 2017

Presne jak pise katkaajirka ,lepsi nakojit ,nez v tomhle horku resit ohrivani mlíka a aby se nezkazilo.Ja se s prvni dcerkou stydela kojit jinde nez.doma.Ted s druhou ,to uz tolik nehrotim..Prehodim prez nas plinku a je to.🙂

katkaajirka
2. srp 2017

Ano, asi všechny jsme se styděly. Přitom je to přirozené, zvlášť když jde o tak malé miminko. Já poprvé na veřejnosti kojila asi ve 2 týdnech na chodbě v nemocnici. Plínku jsem měla poblinkanou, malý brečel hlady a mě nezbylo nic jiného, než ho nakojit před celou čekárnou a partou stavařů, kteří tam zrovna cosi rekonstruovali. A kupodivu to s nikým ani nehlo. 😀 od té doby neřeším.

misala123
autor
2. srp 2017

@katkaajirka ja se nestydim, ale měli jsme s kojenim problém (vpacene bradavky) a tak zatim potřebuju určitou polohu, klobouček a prostě domácí pohodli. Jsem mamka teprv týden takže jsem ještě takova neohrabana 😃

janawaes
2. srp 2017

@misala123 Jestli se bojí aby ti malá potom nebojkotovala prso, tak jí to mlíčko dej ze lžičky. v porodnici to taky tak dělají, nedávají jim lahvičky, ale dávají miminkům mléko z kádinky, ať je nenaučí na lahvičku. Taky jsem ze začátku bojovala s kojením a dávala jsem taky tak nebo i lahvičku, ale jen zcela výjmečně 🙂

ssandy
2. srp 2017

Jeste treba tyden dva pockej, az se to zabehne a bude kojeni prirozenou soucasti vaseho fungovani, tak bych vyrazila na delsi dobu. A rovnou bez lahve a kojit, kdy bude treba. Urcite bych neodstrikavala. Nevis, jak bude reagovat na lahvicku a taky jak vydrzis pul dne bez odsani mleka z prsou, kdyz je treba ho pravidelne vyprazdnit. Ja bych si s tim nezahravala, ze zacatku uz vubec. Nekdy ve 3M mala zaspala celou noc, ja se na kojení neprobudila a zadelala jsem si na paradni zanet.Nekolik dni, jsem pak pomalu nespala bolesti, snazila se to rozmasirovat a dostat ven. Bud rada, ze kojis a jde vam to, neni to damozrejmost. Lahvicky nech na pozdeji a zkuste to natrenovat i na ven. Bude se to stejne hodit. 🙂

petrasipkova1
2. srp 2017

Asi tak jak píší ostatní, naučila bych se kojit a až pak vyrazila,je nesmysl nosit mléko v lahvičce v takovém horku, když ho máte čerstvé pořád sebou, navíc prsa ze začátku potřebuji stimul casteji, nic vám neuteče opravdu,ta botanická tam bude stát i na podzim,i za rok,ale novorozence se střevníma potizema bych doma nechtěla.

nevesta2708
2. srp 2017

Tak zaprve🙂 s tydennim miminkem bych v zadnem pripade neplanovala puldenni vylet! Je jeste hodne malinke a to horko, lidi, hluk.. nerikam at sedis doma, ale zacni jen tak prochazkou pobliz domu. Mam 5 tydenni mimco a ikdyz kocar miluje a celkove je hodna, tak prostredi o vice lidech, navstevy u nekoho doma dopadly katastrofalne. Miminko jeste potrebuje klid. A tvoje prso ze vseho nejvic, takze bych ho urcite nematla nejakou lahvickou!! 🍼🙃
Zadruhe😊
Kdyz uz teda nutne potrebujes krmit odstrikanym mlekem, tak lahvicku NE! Kup si strikacku (25ml) a krm technikou pres svuj malicek! (Je mekky, teply jako bradavka), navod najdes i videa na netu.
A jeste neco.. pokud mas se samotnym kojenim problem, tak tim spis bych se snazila kojit normalne. Ze zacatku proste nakoj a vyraz ven na dobu, kterou mimco vydrzi najezene a sup zpatky zase k prsenku. Na vylety bude jeste dost casu🍀🙂

ladyhacek
3. srp 2017

také jsem ze začátku moc na veřejnosti nechtěla kojit, ale kojila 🙂.
K dotazu s lahvičkou - my neměli problém, ale vaše dítě ho mít může buď si na lahvičku zvykne a nebdue chtít prso, nebo bude lahvičku odmítat > určitě bych pití vyzkoušela dřív než pojedete.
My když někam jeli tak jsem kojila třeba na parkovišti v autě 🙂.
Vem sebou plenu a přikryj sebe a miminko 🙂 ).
četla sjem že malé je týden? To je ještě malinká. Počkejte alespoň v šestinedělí. To je právě čas aby jsi se s miminkem sehrála. By jsi se zotavila po porodu ty i miminko a ,,navázali´´ spolu kontakt. Myslím, že za pár týdnů to kojení vychytáte.

molindule
3. srp 2017

@misala123 Když byl syn miminko, relativně hodně a daleko jsme s ním cestovali (lékaři, rehabilitace). Bohužel jsem nekojila, tak jsem s sebou vozila odsávačku na mléko, termobox na mléko plný chladících vložek (odstříkané mateřské mléko vydrží při POKOJOVÉ teplotě 2 hodiny), termosku s vroucí vodou a plechový hrnek, ve kterém jsem ve vodní lázni mléko ohřívala. Jestli vaše miminko nebude mít problém s přechodem z lahve na prs a naopak a kolik mléka vypije, vám tady nikdo neřekne, je to individuální. Každopádně bych zvážila, jestli mi výlet s tak malým miminkem stojí za to. Ale na to jste se neptala.

panickatlamicka
3. srp 2017

@misala123 doporučuji vůbec lahvičku nedávat a spíš se zamerit na odbouráni kloboučku- už ty samý o sobě snižují šanci na dlouhodobě kojeni. To bych radši výlet do té doby ozelela.