Okousané dvorce

ivetavyh
2. zář 2016

Dobrý den, chci se zeptat jestli jste některá měla při kojeni okousane dvorce u prsu. Uz se mi okolo začínají dělat i stroupky a nevím jestli mám dál kojit aby si malej nepodřel dasna? Je to docela nepříjemné a když se přisavá tak to pěkně zaboli ale když už saje tak je to v pohodě. Nechci prestat kojit ale nevim jak to mám vyléčit. To jedno ie zatim jaks taks v pohode ale uz se mi to tam taky pomalu zacina odirat. Dekuji

hanulkaha
2. zář 2016

@ivetavyh A nezkoušela jsi chraniče na bradavky? Je to taková silikonová "násada" na dvorec, vypadá podobně jako savička od lahvičky a má právě zabránit těmto poraněním nebo používat po dobu, než se bolavá prsa zhojí...

hanulkaha
2. zář 2016

@ivetavyh třeba takovéto od Nuku... Není to drahá záležitost a myslím, že určitě by pomohla 🙂

ivetavyh
autor
2. zář 2016

Aha tak to jsem nezkousela, asi to teda zkusím. Dekuji moc 🙂

horsiee
2. zář 2016

@ivetavyh pro mě bylo nejlepší na hojení prsou vymačknout kapičku MM a rozetřít po bradavce a dvorci. Nechat trochu zasáhnout a hotovo. Tohle mi poradila jedna úžasná sestřička v porodnici a nikdy sem neměla problém. Ty kloboučky některá miminka moc nechtějí a stejně musíš občas nechat mimčo přisát bez něj aby se mu mlíčka udělalo ,,na míru,,. Hodně zdaru 😊

fajule
2. zář 2016

Jeste je dobre pouzit mast Purelan. Nemusi se otirat pred kojenim, me hodne pomohl a zkontrolovat techniku kojeni, kloboucky se moc nedoporucuji, jeste me napadly od medely hydrofilni polstarky mezi kojenim se prikladaji do podprsenky na bradavky at se rychleji hoji, ale je fakt, ze jsou drazsi.Kojit ale neprestavat i kdyz to boli jak cert.

ivetavyh
autor
2. zář 2016

Zkusim zatim nechat zaschnout mleko, zkousela jsem bepanthen ale jak mam vlozky v podprsence tak se mi zda ze to spis mokva nez se hoji, a porad vetrat taky nemuzu..zkusim koupit i tu mast jak se dostanu do obchodu. Kojit chci furt nechci prestavat,jen nechci aby malej sal strupy misto prsa 🙂

cabo
2. zář 2016

Me syn bradavky primo natrhl a úžasně mi zabral Hemagel. Musi se před kojenim z bradavek umýt, ale prsa se mi zahojila do dvou dnu

kekulice
2. zář 2016

Motherlove balzam na bradavky, jsou to bylinky, nemusí se umývat a vyzkoušela jsem na zaklade doporučení od laktační poradkyně. Koupila jsem si k tomu vložky do podprsenky z bio bavlny a vše funguje moc dobře.

ivetavyh
autor
3. zář 2016

Dekuju holky, zkusím něco vymyslet 🙂

drakenn
3. zář 2016

Ten klobouček je úplně k ničemu. Prso se díky němu nezahojí a bolí to stejně. Zbytečná investice. Radím z vlastní zkušenosti.
Chce to prsa hodně větrat a mazat buď mateřským mlékem jak radily holky nebo mě se to zahojilo do dvou dnů po genciánově violeti.