Opravdu velká prsa a opravdu moc mléka

toninkova
30. říj 2015

---- Moc prosím maminky s velkými ňadry - velkými nemyslím C nebo D, ale spíš velikost H, I, J... - aby se se mnou podělily o zkušenosti s kojením. S technikou kojení. Přestože má totiž dcera sedm týdnů, pořád nemám vychytané, aby bylo kojení pro mě pohodlné, opřít se při kojení se mi zdá být nemožné, pořád se nějak ohýbám a svoje velké prso umisťuju a držím neustále tak, abych ji umožnila normální dýchání, protože jinak bych ji bohužel celou zadusila... ☹ ☹ ☹
---- A poslední prosba; vyčetla jsem, že cca po prvním měsíci se tvorba mlíčka upraví stylem nabídka - poptávka. Na to pořád čekám a snad se i dočkám, protože mlíčka bych mohla rozdávat. Den si nedokážu představit bez složených plínek v podprsence, které co čtyři, pět hodin měním, to samé v noci. Procházka tak na hodinku, pak musím ihned měnit prsní vložku. Mlíko mi dokonce teče tak, že se ani po sprše nemůžu utřít, jak mi kape na nohy. Četla jsem, že pomáhá na prsa studená sprcha, ale to mi nefunguje.
Prosím, už jsem probrečela nejeden večer, nadšená z toho zrovna nejsem. A budu vděčná za opravdu každou radu!!!!!!!!

wahu
30. říj 2015

Zkušenost nemám, ale zkus skupinu https://www.modrykonik.cz/group/2356/ Tam určitě dobře poradí. 🙂

blanka.k
30. říj 2015

@toninkova Teď mám o cca 15cmpřes prsa míň než při kojení a mám "jen" 70I/J 😀 Kvůli císaři jsem kojila vleže a kojila jsem tak doma pořád (přes 18měs.), dítě mělo možnost se trochu odtáhnout, v noci jsem běžně u kojení usnula.... jen teda při kojení venku jsem holt nachala prsa "viset" (většinou nějak držely na výstřihu trička)a jak píšeš , musí se to trochu "korigovat", držet nad dítětem....

maudn
30. říj 2015

Když jsem šla kojit k inkubátoru, tak pode mnou byla kaluž mléka, mléko mi ubylo po šestinedělí, kojila jsem v leze,prso jsem mimcu musela držet od nosa, aby mohlo dýchat

bubbligum
30. říj 2015

Zkusila bych polohu vleže, já jsem tak kojila taky docela dlouho a ještě byla dcera jakoby hlavou dolů (byly jsme hlavami k sobě a nohama na opačnou stranu, jestli to píšu srozumitelně). Ze začátku jsem hodně kojila tak, že jsem seděla v posteli opřená o zeď, kolena pod bradou a na břiše položenou podlouhlou peřinku. Dceru jsem si položila na peřinku, strčila jí prso a tím, jak ležela vlastně proti mě na boku, tak to přebytečný prso spadlo dolů mezi ni a mě a tak ji neohrožovalo :D Druhou rukou jsem musela odsávat. Snažila bych se eliminovat polohy, při nichž je dítě níž než prso, zbytečně tak potřebuješ různě podpírat, bolí z toho záda, ruce a všechno (zvlášť, když jedno kojení trvá třeba hodinu, co si budeme povídat). Mlíko mi cákalo taky docela slušně a nakonec se to asi tak po těch dvou měsících upravilo samo. Do té doby jsem ani nikam jít nemohla, podprsenku jsem měla vystlanou plínkama (vložky do podprsenky nestíhaly). Newborn focení byl taky zážitek 🙂 Ale pak se to upravilo, musíš asi ještě chvilku vydržet.

kamino
30. říj 2015

Zkusenost mam.. kojila jsem na.fotbalistu, jina poloha nebyla.mozna. bez odsavacky ani ranu, jak.jsem neidsala, behem chvile se udelay bolestive boule, denne jsem vylivala cca pul litru do odpadu, chvili jsem mrazila, ale prcek lahev odmital, takze mrazeni bylo zbytecne. Produkce se upravila az po pul roce, ale i tak stacilo vzit prcka do naruce a i pres vlozky bylo triko mokre.. pozor na boule, pomahalo mi pak prsa nahrat ohratou vlhkou plenou v mikrovlnce a rychle odsat..
Drzim palce, velka prsa jsou v tomto trochu prokleti. Vlezw.jsem zacala kojit az po pul roce a bylo pak fajn, protoze prcek se naucil si pro prso sahnout a nastelovat se tak, aby se.mu pilo dobre a to mu vydrzelo pres dva roky. V tom je to zase vyhoda, ze se ta prsa daji natahnout podle.potreby 😃😃 Kazdopadne ted je.mam k pupku 😃😃

toninkova
autor
30. říj 2015

blanka.k - zkusím zítra vleže, jen se bojím, že jak mi malá bude hltat, že mlíko poteče všude možně, měla jsi pod ní plínku nebo něco, co by bránilo znečištění podkladu? 🙂
bubbligum - děkuju za radu, odsávat neodsávám, četla jsem, že když se odsává, tak se pak víc mlíčko tvoří a když mě prsa přes den nebolí, tak to neriskuju, ještě víc mlíčka nepotřebuju 🙂 právě řeším taky bolesti zad a jsem ráda, že nejsem sama, co vystýlá podprsenku plínkama... není mi to zrovna dvakrát příjemný, ale hold ty kupovaný vložky mi nevydržely ani jedno kojení!!! 😒

Boule se mi naštěstí nedělají, ale když nekojím přes noc třeba čtyři pět hodin, pak je to utrpení.
Ohledně toho kojení vleže mám dotaz - myslíte vleže na zádech a mimčo na sobě na břiše??

toninkova
autor
30. říj 2015

bubbligum - v čem pereš ty plínky, prosím? Já mám Lovelu či co to je a to mi ty kruhy na plínkách teda moc neřeší ... Je fakt, že peru na 50 st.

kristyna90
30. říj 2015

@toninkova kojeni v leze je kdyz lezite na bboku a proti vam miminko take na boku a pije mlicko🙂 nemelo by pri teto technice lezet na zadech🙂 apatne by se mu pilo..🙂

bubbligum
30. říj 2015

@toninkova Jo, já jsem musela "léčit" ragády. Takže jsem z jednoho prsa nemohla kojit a aby mi nechytlo zánět a udržela jsem si z něho laktaci, tak jsem odsávala. A taky mi z toho nemocného prsa při kojení z toho zdravého dost teklo mlíko, takže jsem musela minimálně jímat 🙂 A prala jsem určitě na 90 st. a používala Lovelu, místo aviváže lžíci octa (vyplavuje zbytky prášku a miminko se pak z něho neosype).

babetkaa
30. říj 2015

V leze jsem kojila, až bylo miminko trosicku větší. Jinak mi osobně vyhovovalo kojit v sede, za zády jsem měla velký polštář a miminko jsem si dala taky na velký polštář.

aronek
31. říj 2015

Ahoj, já kojila na fotbalistu, jako většího v leže. Prodojená postel od mlíka byla tak tři měsíce, ven jsem mohla max na zahradu, pořád ze mně něco někde teklo, po té se to upravilo jen do nepravidelných nehod a tak kolem 4-5 měsíce jsme s sladili 😉 Kojila jsem do teď a malému je 3 a čtvrt 😅

jerrysskating
31. říj 2015

Já jsem kojila takhle malé dítě na fotbalistu s tím že jsem seděla na postely a vedle sebe jsem měla polštář a na polštáři dítě. teď když je starší tak si jí položím na kolena a kojím a nebo v leže. Tvorba mlíčka se u některých maminek upravuje až během prvního roku. Já kojím 15 měsíců a i teď mi mnohdy teče mlíčko.

petzy
31. říj 2015

Ahojky, měla jsem to samé, při kojení jsem měla malého na klíně na kojícím polštáři a jednou rukou přidržovala prso. Byla jsem nad ním nakloněná, ale šlo to. Tim že jsem měla také hrozně moc mléka, jsme kojili jen chvilku, protože mu mléko teklo samo. Po každém kojení jsem musela ještě odsát odsávačkou. Co jsem odsála jsem vozila do mléčné banky, bylo toho cca 8 litrů každý týden. Přijde myšlena mléko vylévat, když např. V porodnicích jim hodně pomůže a další věc, je to dobrá brigáda, dostávala jsem myslím 200 Kč za litr. Upřímně radši bych měla mléka akorát a nemusela co tři hodiny sedět u odsávačky po každém kojení, ale když už to tak bylo, nedalo se nic dělat.

alboo
1. lis 2015

Radu nemam, ale vsem vyjadruji obdiv. Pro me velka prsa a kojeni byla neprekonatelna prekazka v kojeni, tudiz se pak zastavovala laktace.

lamia
1. lis 2015

Mam opravdu velka prsa a prvni dite melo 2,4 kg,kojilo se mi nejlepe vleze nebo fotbalova poloha z boku. Navic jsem mela hodne mleka a silny vypuzovaci reflex,takze se mala porad dusila, pomahalo mi trochu odstrikat pred kojenim ev ji pri spusteni mleka proste dat na chvíli pryc a to nejhorsi chytit do pleny,pozdeji kojeni ve vzprimene poloze. Mnozstvi mleka si seda individualne dlouho,poprve skoro do 4m jsem mela ohromne prebytky a mleko teklo kudy jsem chodila pak najednou v pohode,s druhou dcerou jsem mela mleka pro ni akorat cca po 2,5m,do te doby taky hodne a potreti jsem po 6n nepotrebovala prsni vlozky,sedlo si to rychle a skvele. Hlavu vzhuru, hlavne kdyz ma miminko co jist,zbytek vyresi cas,fakr bych to zkusila vleze,treba s prebalovaci podlozkou,at neni mleko vsude.

zzyzi
8. lis 2015

Mám dvouleté dvojčata a pořád kojím, určitě jukni na net, myslím, že šalvěj a jiné bylinky umirňují tvorbu mléka, vyřadit bys měla zase kmín, anýz, snad i fenykl, ale to nevím přesně, a celkově čaje pro kojící... Kojení doporučuji pouze v jedné poloze a neotáčet mimi vůči prsu, aby se "deaktivovaly" některé mléčné žlázy. Poloha v leže je fajn. 🙂 Snad jsem malinko pomohla...

karlajasmine
7. únor 2016

Ahoj, mam taky velikost I a kojím s kojícím polštářem, abych nemusela dítě a prso držet. Byla to super investice.. Jinak taky kojím v leže.

koncita
7. únor 2016

Ženy všem teda obdiv a zároveň závist, já mám prsa H,I a kojení pro mě bylo utrpení, mlíka málo, prcek to zřejmě ze mě ani nemohl vytáhnout (mléčné žlázy jsou pod tukem žejo), každé kojení byla akce asi se třema polštářema, bedničku pod nohu, naštelovat, držet kozu, dítě, abych ho nezadusila....nedej bože si něco podat nebo se napít, prostě bych na to potřebovala víc rukou 😅 Záda mi málem odešly, jak jsem byla ve strnulé poloze, aby dobře pil.....jo a venku? Chacha, nemožné bez všech pomůcek....no prostě děs 😖
Nakonec syn po veškerých mých snahách neprospíval, takže jsem to vzájemné trápení po 2 měsících ukončila....

toninkova
autor
7. únor 2016

@koncita Rozumím ti až moc dobře, až na to, že já mám mlíka zas přebytek. Když malá nepije víc než tři hodiny z jednoho prsa, úplně cítím pnutí. Máme pět měsíců a styl nabídka - poptávka u nás pořád nefunguje, nabízeného je mnohokrát víc. Už neodstříkávám, večer si pustím na prsa teplou a spustí se to samo, tak mi ubyde samovolně. Ale akce polštáře a výplně a držet prso, aby se malá neudusila, to znám... kojím pořád a děsím se toho, až malá jednou nebude chtít, to mi ty prsa snad prasknou úplně.

pavelauc
4. srp 2019

@bubbligum A to jsi měla jakou velikost tehdy??